Pôrodnica v Galante alebo radšej v Nitre?

slunce26
14. nov 2008

Ahojte všetky maminky, budúce maminky a snažilky 🙂
len by som od niekoho potrebovala poradiť. Termín mám na jún 2009 a keďže som z SA, rozhodujem sa, kde ísť rodiť. Či do Galanty alebo do Nitry. Prečítala som si nejaké odkazy k obom pôrodniciam a som v ešte väčšom chaose ako som bola. Do poradne chodím k Dr. Laluhovi, je super. Pôrodnicu by som si chcela vybaviť čím skôr, tak chcem počuť Vaše rady. Díky moc. 😅 😅

sksko
21. nov 2008

vidim ze je tu zaujimava tema..😀

Saltas- zaujimavy nazor- klobuk dole...
mna tiez caka porod o nejaky ten mesiac...jeden mam za sebou a tak viem, co je to mat blizku osobu pri sebe... takze suhlasim s dievcatami, ktore tu pisali, ze by naozaj nebolo odveci, KEBY sa zodpovedni posnazili a dokazali by nieco v tomto smere urobit.
ANO NARAZAM AJ NA KAPACITU ODDELENIA!!!! A VYBAVENIE!!!
ved kam idu poplatky z pobytu otecka v porodnici? mylsite si ze na porodne oddelenie? ale kdeze. do spolocnej kasy nemocnice a odtial do nenavratna, alebo niekam inam...
Ono je to zial tak ked nemocnice vedu LEKARI a NIE MANAZERI- a cest vynimkam!!!!
Lekar ma liecit- manazer riadit...
A potom by snad aj nase zdravotnictvo lepsie vyzeralo- ved nejeden podnik sa dostal z krizy pod krizovym vedenim- a nemocnice to zial nevedia...&( alebo to zatial nie je vidiet) a potom len placu... ale to je do inej temy....

a este nieco SLATAS-myslim ze zajo vobec nemala agresivu poznamku-- jednoducho si vyjadrila nazor-- ved moze, nie??? 😀 a bezpardonu. vyzeras UPLNE ANONYMNE( ale ved mozes- si si sama povedala) tak co sa urazas a pises ironicke prispevky...

A inak suhlasim s dievcatami, ktore by radi

zanettka
22. nov 2008

Ahoj Slunce26,

ja som rodila v NR dva krat. V roku 2005 a minuly rok v oktobri. Oba razy som bola max. spokojná. Na nadštandardných službách mi nezáležalo. Prvoradé bolo, aby sa mi o drobcov dobre postarali a aby tam bol kvalifikovaný personál. tatinko bol pri oboch porodoch.

Ja by som sa na tvojom mieste prihliadla aj nato ako ti bude tehotenstvo prebiehať. v prípade nejakých komplikácií, resp.ak by ti hrozil predčasný porod by som asi volila Nitru. je tam super starostlivosť o predčasne narodené babatka. Ja mam obe deti narodene skor, ale našťastie bez komplikácií. Pri prvom tehotenstve som rozmýšľala nad BŠtiavnicou, ale keďže mi hrozil predčasný porod, tak som sa rozhodla pre vačšiu porodnicu v miete mojho bydliska. A druhý krát som už ani nepremýšĺala nad výberom.

Tak ti prajem príjemný zvyšok tehu bez komplikácií.
papa

dara9402
22. nov 2008

dievcata, rozobrali ste velmi zaujimavu temu, z jednej strany chapem ze by ste vsetky chceli mat porod co najprijemnejsi a najpohodlnejsi, ale na druhej strane sa to hold bihuzial nie pre kazdu da zariadit. Ohradzovat sa kapitalizmom alebo komunizmom je hlupost staci sa pozriet na zapad ako to funguje tam. Saltas mala v tomto smere jednu obrovsku pravdu platis rovnake standartne nemocenske poistenie ako kazdy ( kto ho plati resp ho zanho plati stat ) preto nemozes ocakavat ze prave pre Teba budu mat nadstandartne podmienky, ak ich chces tak si ich zaplat a ked na to nemas bohuzial. Ja budem tiez rodi tak o 2 mesiace a po pravde nadstandartnu izbu v ktorej budem sama len s tatinkom pocas 1.doby porodnej uz rezervovanu mam a mozem byt rada ze vobec taku sluzbu v nemocnici poskytuju. Vezmite si francuzko tam si musis platit za vsetko vratane infuzii, liekov proti bolesti a pod. myslim ze z celeho porodu poniektore robite az prilis velke halo ak ste sa slobodne rozhodli mat deti a tesite sa na ne aspon tak velmi ako ja tak vam moze byt v podstate uuuplne jedno ci ho porodite s ta&tinom za chrbtom alebo nie hlavne nech je krasne zdrave a uz cim skor pri vas a nie vo vas.

Vsetkym Vam drzim prstiky aby ste mali rychli a bezproblemovy porod 🙂

sksko
23. nov 2008

dara. vo vela veciach mas pravdu. takze ti zelam aby ti porod vysiel tak ako si predstavujes...
nech je babo zdrave, silne a hlavne v pohode. A to zelam vsetkym ,ktore idu rodit- ci uz prvy, druhy, alebo aj treti ci dalsi krat.... ( obavy s porodu su rovnake ci je to prvy alebo x- ty krat!!!)
ale po porode uvidis, ako velmi ocenis, ze budes moct mat pri sebe niekoho, kto ta podrzi- nemusi to byt tatinko- mozno spriaznena setricka, lekar...
a ver tomu ze mnohe z dievcat by si aj starostlivost navyse zaplatili, keby nemocnice mali takuto moznost, tak ako sit o urobila ty..

zajo79
23. nov 2008

uz som si myslela ze je skoda minat energiu aby clovek reagoval, ale neda mi to

mila dara,
necakam nadstandart, strieborny pribor a neviem co vsetko.

Ak by bol mozny zaplatit si v Nitrianskej ci Trnavskej porodnici nadstandart, tak nevaham,nech to stoji co to stoji. Ale ide mi len o jedno, aby mala nemocnica schopnosti a moznosti sa postarat o predcasne narodeneho novorodenca, pripadne ak by sa nebodaj vyskytol iny problem, aby maleho nemuseli prevazat niekam inam a ja by som zostavala v porodnici...a aby neposrali nieco po zdravotnej stranke, o nic ine mi nejde, takze tym padom mi zostava Nitra, alebo Trnava...Nitru mam najblizsie. A pocula som aj vela dobreho na Nitriansku porodnicu, takze sa naozaj nebojim.

Viem len jedno, do nemocnice pojdem az ked budu kontrakcie po 5 minutach, z toho dovodu, ze nema nemocnica moznosti a priestory (i ked si myslim ze ak by sa chcelo, tak by sa tie priestory a moznosti nasli, zvlast ked zavreli dve porodnici v okoli....) a chcem aj prvu dobu porodnu co najviac prezit doma, pripadne s niekym blizkym...a nie s dalsimi dvoma mamickami na vzdycharni...co mi teda vadi dost a za svojim nazorom si stojim....
Ak mi daju tu moznost zaplatit si nadstandart, tak si ho zaplatim a to si pis ze nato mam 😠

Skocili ste do temy, len sme si vymienali nazory ako to v Nitrianskej porodnici prebieha.

Nitrianska porodnica ocinka pri porode umoznuje, co je fajn, ale mohlo by sa najst nejake riesenie aj aby bol otec pri mamine aj v prvej dobe porodnej, mne zostava len dufat,ze mi nepraskne voda doma, to by som musela ist do nemocnice hned.

Dara, po porode napis ci Ti ocinko pri porode nechybal. Nevies si predstavit ako je to fajn mat niekoho blizkeho v tazkych chvilach, o tom je totiz vztah ... v dobrom i zlom stat pri sebe. Dieta ked chcu obaja rodicia, tak je len fajn ak otec chce byt pritom ked pride na svet...ak chces byt v takych chvilach sama, no tak klobuk dole... ale nepis druhym ze robia z toho halo a neviem co vsetko, ked ocinkovia maju zaujem byt pri porode a zena je tomu rada.

zelam vam porody presne take ako si predstavujete a beriem to tak ze este dobre ze mate nato papier, ze ste tehotne, takze niektore reakcie su asi zjavne pod vplyvom hormonov. Peknu nedelu vsetkym

dara9402
23. nov 2008

zajo, moj prispevok bol vseobecny tak si ho prosim nesosobnuj.
to ze niektora nemocnica ma moznosti a niektora nie, hold nieje moj problem ale problem tych ludi ktrory tento stat "vedu"

A nepochybujem ze na nadstadart mas, asi prave preto chces ist rodit do Nitry napriek tomu ze v novych zamkoch na gynde nadstandartku maju

http://www.nspnz.sk/nadst.htm

sorry baby
😉

dara9402
23. nov 2008

a mas to tam na skok

saltas
23. nov 2008

suhlasim s darou, niektore zeny to tehotenstvo az moc prezivaju a potom maju prehnane poziadavky aj co sa tyka nemocnic. som na Slovensku? platim si standardne zdrav, poistenie? idem rodit do standardnej porodnice? ak ano, tak nebudem ocakavat nadstandard!!! to je vsetko, co som chcela povedat. a som rada, ze mnoho zien so mnou suhlasí.

a zajo, ak si sa uz pochvalila, ze na ten nadstandard mas, tak nechapem, preco ho nevyuzijes, ked o nom tolko snivas? a ako spomenula dara, v novych zamkoch si za 25 min. tak nech sa paci a mas po probleme.

saltas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajo79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saltas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajo79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saltas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruci6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunce26
autor
24. nov 2008

Ahojte všetky, veľmi ma mrzí, že moja téma má takéto reakcie. Je to ohľavne o tom, že každý máme svoj názor a nie o tom, že sa tu budeme urážať, ale čo už, niektoré z nás asi nevedia, že tehotné ženy sa nemajú rozčuľovať, však. Ďakejem všetkým, ktorí sa pridŕžajú témy a snažia sa poradiť. Ja viem, že každá nemocnica má iné podmienky a nie je to všade rovnaké, ale ide hľavne o prístup personálu a zabezpečenie pohodlia. Preto som len chcela vedieť, ako je na tom Nitrianska nemocnica, o Galantskej som čo to vedela a aj som ju videla. A keď si niekto potrpí na nadštandart, tak je to jeho vec, ani ja určite nechcem, aby som tých pár dní prežila v nejakej zatuchnutej izbe a nedaj bože ešte aj v čudnej spoločnosti, však. Alebo je niektorým z Vás naozaj jedno, kde privediete na svet svoje dieťa (SALTAS), no mne to jedno fakt nie je.
Ešte raz ďakujem za všetky príspevky rozumných mamín, a vidieť, že aj téma pre budúce matky, sa dá pokaziť niekoho primitývnym názorom.

rebi
24. nov 2008

no ja zasnem ale neda sa mi nepripojit zajo suhlasim s tebou nitrianska nemocnica je podla mna kvalitnejsia ako galantska co sa tyka vybavenia, lekarov neviem posudit . v nitre som rodila bola som nad mieru spokojna, priznam sa ze momentalne uvazujem nad rezervovanim si tej nadstandardnej izby v nitre uvidim ci sa mi to podari.....
ale hlavne nech je maly v pohode . pri prvom porode som mala aj manzela sice nie velmi dobrovolne tam chcel byt ale nakolko boli vianoce a bola som tam sama nikomu nezavadzal bola som sama co v ten den rodila... 😉 tak nemal na vyber 😠 😠 😠
teraz bude s dcerou a nie velmi chce ist so mnou , co uz zabijem ho???? 😒 tak ide so mnou mamina je lekarka tak by to nemal byt problem aspon budem kludnejsia.

saltas
24. nov 2008

slunce

ani ty, ani nijaka ina zena nemusi prezit dni v porodnici na zatuchnutej izbe, kazda mame moznosti si vybrat aj porodnicu, aj si priplatit nejake to pohodlie navyse v tom sme sa tu vsetky zhodli, tak o co ide? ani mne to nie je jedno, preto aj ja si budem vyberat, to nemaj obavy.
len ked si kupim trabanta, tak od neho nebudem cakat, ze bude jazdit 250 km/h, bude mat klímu, kozene sedacky a airbagy. asi o tom to tu cele bolo.

rebi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saltas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sksko
27. nov 2008

len mala korekcia k NZ- nadstandard je len na oddeleni SESTONEDELIA- nie na porodnych salach...(
obe patria pod gyn.por klinuku)

Otecko pir porode je v NZ mozny.. podmienky sa daju lahko zistit

sksko
27. nov 2008

vyyysie je vseobecna realcia na link od Dary...

zajo79
27. nov 2008

nikto nepotrebuje od trabanta aby mal uvedene vlastnosti ako napisala saltas.... ale aby do toho trabanta mohol s tebou niekto aj nasadnut.... si to nejako cele nepochopila o com to tu bolo.

kamila68
28. nov 2008

neda mi sa nezapojit, mna porod cak v januari budem rodit v Nitre a mam uz aj dohodnuteho porodnika, ale velmi by ma zaujimalo ked uz teda sa tu prezentuju naroky a vyjadrenia co kto urobil preto aby boli podmienky lepsie v tych porodniciach. Zdravotnictvo je verejne, co si urobila napriklad Ty zajo aby sa zlepsili priestorove podmienky na nitrianskej porodnici?? Ci cakas ze to urobia lekari??

zajo79
28. nov 2008

no...to je trosku odveci reakcia, ale nevadi...
tak v januari sa v Nitre mozno stretneme a pokecame tu to uz nema zmysel rozoberat.

Islo tu o to, ze Ta niekto sfukol zato ze sa Ti nepacilo ze nemoze byt otec pri porode v prvej dobe porodnej...no nespravim s tym nic, ide mi v prvom rade aby po zdravotnej stranke nic nezanedbali, ostatne je druhorade...

a nepaci sa mi to stale, nazor som nezmenila, ak by mi dali tu moznost si to zaplatit si to zaplatim... ak nie, no tak nie, vydrzime nejako ..

ale uz koncim,nema zmysel to tu rozoberat. Galanta, alebo Nitra...kazdy nech si vyberie podla svojho uvazenia a hlavne aby to mal co najblizsie z domu

zuzana76
28. nov 2008

aj ja som bola s NR spokojna, nemozem hodnotit ani NZ ani Galantu, ja som si vyberala, aby som to mala co najblizsie z domu, podla moznosti v mieste bydlsiska, aby nas mohol prist ocinko pozriet kazdy den. Do NZ by to mal daleko, kedze pracuje mimo NR smerom na Hlohovec a nemal pocas tych dni ako sme boli v porodnici dovolenku. Ja som o nadstandarne nesnivala, tych par dni sa da preckat aj na obycajnych izbach, personal ok, nemam vyhrady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre