Pôrodnica v Galante alebo radšej v Nitre?

slunce26
14. nov 2008

Ahojte všetky maminky, budúce maminky a snažilky 🙂
len by som od niekoho potrebovala poradiť. Termín mám na jún 2009 a keďže som z SA, rozhodujem sa, kde ísť rodiť. Či do Galanty alebo do Nitry. Prečítala som si nejaké odkazy k obom pôrodniciam a som v ešte väčšom chaose ako som bola. Do poradne chodím k Dr. Laluhovi, je super. Pôrodnicu by som si chcela vybaviť čím skôr, tak chcem počuť Vaše rady. Díky moc. 😅 😅

emkaa
14. nov 2008

Ahoj,
ja si myslim, ze je to dost individualne, jednej vyhovovalo viac v NR, inej v GA. Clovek moze povedat len vlastne skusenosti, a tie nemusia byt smerodajne, aspon podla mna.
Ja idem do GA, najneskor v stredu, tak potom mozem napisat, ako bolo 🙂 Vybrala som si GA hlavne preto, ze je blizsie. Aj ked som pocula, aj moj gynekolog mi potvrdil, ze je tam teraz dost naval.
Ale este mas cas si vybrat porodnicu, neboj 😉

petruci6
14. nov 2008

ja budem tiez rodit v GA,ale poradit kde je lepsie neviem..

myslim,ze GA mas aj blizsie keby ta to chytilo,ale naco chces uz teraz vybavovat porodnicu?? ja idem zach rodit a nemam vybavene nic,len ked to na mna pride,viem kam ist 😅

slunce26
autor
14. nov 2008

Tak Vám hrozne moc ďakujem, a potešili ste ma aj s tým časom. Aj ja si to myslím, že mám kopec času, ale všetci ma strašia, nech to radšej vybavím už teraz. A neviete mi poradiť aj v tom, či tam budem musieť choidiť na nejaké konzultácie alebo niečo. Lebo mne hovorí každý niečo iné, tak som v rozpakoch. Díky.
Emkaa, budem rada, keď mi napíšeš, aké to bolo. Budem čakať. Takže sa prestanem stresovať.
A aj mne GA sympatickejšia, ale frajer chce, aby som išla do NR.

petruci6
14. nov 2008

nemusis tam chodit na ziadne konzultacie,mozes az do konca chodit k svojmu gynekologovi a ked zacnes rodit,tak len prides na prijem a zoberu ta 😉

emkaa
14. nov 2008

Inak vraj v niektorych porodniciach vyzaduju, aby si tam chodila nejaky cas pred porodom, neviem presne kolko pred (konkretne viem o Banskej Stiavnici, kamoska tam rodila 2x).

Petruci a ty si priamo z GA?

slunce26
autor
14. nov 2008

prepáčte ak mi trošku dlhšie trvá s tou odpoveďou, ale som v práci a popritom že som na nete, musím aj pracovať, alebo sa tak tváriť. Tak 3.12. idem na kontrolu a vyzistím, ako je to s tými kolzultáciami v GA. A som pevne rozhodnutá pre GA, dnes zasadne rodinná rada. A boli ste niektorá aj na 3D/4D ultrazvuku. Ja by som chcela. 😅 😅

petruci6
14. nov 2008

mas IP 😉

lucka10
14. nov 2008

Ahoj slunce26, ja som rodila v GA a priznám sa, že som bola maximálne spokojná. 🙂

evitkamalicka
14. nov 2008

ja som bola tiez spokojna s GA

gween
16. nov 2008

Lucka- a chodila si aj na nejaké konzultácie? 😒

luciaakubko
16. nov 2008

ja som rodila v nr a spokojnost bola maximalna. ono je to strasne individualne. treba dat na pocit a aj podla toho vyberat 😉 neviem ako je na tom GA, co sa vybavenia a starostlivosti tyka, takze...

lucka10
17. nov 2008

slunce26 ja som bola konkrétne v Hlohovci. Skvelý lekár, dobre sme sa zasmiali. Odporúčam ultrazvuk 3D/4D v Hlohovci. 🙂

slunce26
autor
18. nov 2008

Ďakujem Vám všetkým za vaše názory a skúsenosti. Tak to vyzerá naozaj na tú Galantu. 🙂 A Lucka10 díky, do toho Hlohovca určite pôjdeme, počujem na neho len samé dobré veci. Už sa hrozne teším.

vilocka
18. nov 2008

Babulky, ja sa pridam. Dozvedela som sa, ze v Nitre nemoze byt otecko s rodickou na vzdycharni a zavolaju ho az tesne k porodu - co sa mi vobec nepaci. Neviete ako to je v Galante?

emkaa
18. nov 2008

Joooj, ja dufam, ze v GA moze byt, lebo zajtra idem na to a potrebujem ho tam 😎

zajo79
18. nov 2008

vilocka, moze byt....len ak tam bude dalsia mamina....tak to mozne nieje.

a je tam aj izba pre tatinkov, v NR, kde tatinko moze byt s Tebou....

vilocka
19. nov 2008

zajo ja viem, ale predpoklad, ze tam budem sama je asi maly ☹ , z coho mi vychadza, ze s tatinkom asi nebudem. A je mi to presne tak luto, ako aj tebe. A ta izba pre tatinkov? To je vlastne co? Tam tatinkovia sedia a cakaju, kym mamicka zacne rodit? Akoze nevidim velky rozdiel, ci caka na chodbe alebo v nejakej izbe. 😒

etnicka
19. nov 2008

vilocka inak ak by tam bola este dalsia mamicka, skus sa s nou dohodnut, ci by si tam mohla mat manzela a ak jej nebude vadit, tak by ho tam mali pustit 😉 pripada mi naozaj od veci pustat otecka dnu az na tlacenie, tam Ti bude prt platny - potrebovat ho budes hlavne v 1. dobe porodnej...

zajo79
19. nov 2008

vilocka, ta izba tam je sice bez postele, ale je tam fitlopta...a neviem co vsetko...

lepsie ako nic... i ked naozaj by mohli najst nejake riesenie, myslim ze v dnesnej dobe to je normalne ze chcu byt rodicia spolu... 😠 myslim ze ja by som nechcela na vzdycharni cudzieho muza...myslim ze aj druha zena mi bude vadit..... prepacte baby, nic proti vam,ale myslim ze taka chvila patri len rodicom..... takze len dufam,ze co najdlhsie sa mi podari byt doma..

v nitre Ta pustia s ockom na porodne boxy, ked si otvorena ...no nie uplne, ale takmer...

vilocka
20. nov 2008

takze ta izba je predsa len o nieco viac ako cakanie na chodbe, zajo 😀 , dik za informaciu. Este som sa nebola v nitr. porodnici pozriet, ale je to v plane,takze uvidim to aj na vlastne oci. Mas pravdu, ze v dnesnej dobe nevedia nejako poriesit takuto zavaznu vec, pritomnost otecka pocas porodu. Ale vies co, tusim sa nad tym rozculujeme iba my dve 😝 , a to je nas asi malo na to, aby sa nieco zmenilo. Ja rozmyslam nad dulou, ked uz teda tam otecko pri mne pravdepodobne nebude. Alebo potom si uz len vybrat taky termin porodu, aby nikto iny vtedy nerodil 😀 .

zajo79
21. nov 2008

ja neviem co je to taky problem vyhradit par izieb, aby mali rodicia intimco....

no nic, o tri tt idem na prieskum do porodnice, tak dam vediet co a ako to tam vyzera. 😉

saltas
21. nov 2008

sak majte trochu súdnosti ženy!
asi je to problem vyhradit par izieb, lebo asi ich nemaju, nie? alebo si myslis, ze toto oddelenie disponuje takými 10 prazdnymi miestnostami, keby nahodou.....ved to nie je hotel. budte radi, ze tam otcovia vobec mozu byt, volakedy to nebolo a deti sa rodili.
alebo si potom treba zaplatit sukromnu kliniku a bude aj intimčo.

zajo79
21. nov 2008

sa Ti pise anonymne....

vilocka
21. nov 2008

😀 😀 😀 😀

saltas
21. nov 2008

zajo, inteligentnejsia odpoved sa nenajde?
ja nepisem anonymne, tu sa to ani neda, mam svoj nick, tak o co ti ide? a co by sa zmenilo na tom, keby som si tam dala fotku?
ved je to tak, ci sa ti to paci alebo nie. alebo ta prekvapilo, ze ma niekto iny nazor ako ty? ano je to tak, nemocnica nie je hotel a cakat nejake intimco v nemocnici, to asi racionalne rozmyslajucu zenu nenapadne. ale ako som uz spomenula, vsetko sa da poriesit aj intimco na sukromnej klinike, len na to treba mat. a ked na to nemam a idem rodit do standardnej nemocnice, tak budem ocakavat aj standardne sluzby.

zajo79
21. nov 2008

myslim ze svoju inteligenciu si prave dokazala.....

boooze, kam to tu vedie. 🙄

luciaakubko
21. nov 2008

v podstate to dnes registrovana saltas vystihla 🙂 aj ked sa to da napisat v miernejsom duchu, tiez ma vedia vytocit zbytocne agresivne prejavy 😠 😀 vsetko, co za to stoji, nejde bez obetí...jasne, kazda z nas by chcela mat na porod tie najprijemnejsie spomienky...v podstate je jedno,kde odrodim. ak budem mat stastie, obide sa vse bez komplikacii a po case na to takmer zabudnem. ja som to stastie mala. dufam, ze aj vy ostatne ho budete mat. pekny vecer.

vilocka
21. nov 2008

saltas, sice tvrdis, ze anonym nie si, ale ci mas deti alebo ich cakas nevie nikto, preto nebud prekvapena, ked tvoje nazory budu niektore babulky na tomto fore brat s rezervou 😉 . Podla mna by mali reagovat iba maminy, ktorych sa tema tyka a maju k nej co povedat. Inak je suche vobec sa zapajat....tot moj nazor. 😝
V dnesnej dobe rodit ako za komunizmu mi pride obmedzujuce, ked uz existuje tolko moznosti, preco ich nevyuzit. . Ja na sukromnu kliniku nemam, zato ale rodit chcem co najprirodzenejsie a najprijemnejsie, ak to bude mozne. A to, ze bude vedla mna moj blizky clovek je absolutna samozrejmost. Ale proti gustu inych naozaj nic nemam. 🙄 Urcite sa najdu medzi nami aj take, ktore by nedbali rodit ani v gestapackych podmienkach.... Ja k nim ale nepatrim, s tym uz asi nic nenanrobim...

luciaakubko
21. nov 2008

vilocka, gestapacke podmienky? neprehanaj 😉

saltas
21. nov 2008

nerodila som za komunizmu, ale teraz, za demokracie a ak sa rezim nezvrtne, tak za tej demokracie to este hadam aj stihnem a realne viem, co mozem od nasich porodnic ocakavat. a nemyl si pojem gestapacke podmienky s kapacitnymi moznostami oddelenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre