Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

siuzi
23. feb 2010

držím palce,aby tých krčov bolo čo najmenej,úplne sa tomu asi nevyhneš, a strie som pri prvom nemala,tiež som sa poctivo natierala a týždeň pred pôrodom mi popraskalo tak,že som ako by ma tiger napadol 😖 ,tak dúfam,že máš lepšiu pokožku.ale to je u každého iné

ewes
29. mar 2010

ahojte tehulky!SOM TU NOVA A RADA SA PRIPOJIM K VASIM DEBATAM.AJ JA MAM TERMIN 27 MAJA.CAKAM UZ DRUHE,A VELMI SA TESIM.V I ILAVE JE FAKT CELKOM FAJN AZ NA STARE NERVOZNE SESTRICKY.MYSLIA SI ZE ZOZRALI VSETKU MUDROST SVETA.DUFAM ZE NIEKTORU Z VAS TAM STRETNEM.AJ JA SA BOJIM AKO TO DOPADNE,ALE NA CO SA TYM TRAPIT,NEVIEME DO PREDU AKO SA TO CELE ODOHRA VSAK?tesme sa len na toho maleho drobceka a vsetko krasne co s nim pride!

dabe
27. apr 2010

ahojte, rodili ste niektora v Ilave s epiduralkou? Ja mam termin v auguste a uz teraz na mna ide celkom slusna panika

babullka1
28. apr 2010

Ahoj ja som rodila pre 9mesiacmi v Il s Epi,ale mne osobne nezabrala,paniku nemusis mat,neni to nic hrozne-myslim ta Epi.....ak chces nieco oIl vediet v klude sa pytaj,rada ti odpoviem. 😉

dabe
28. apr 2010

ahoj babullka, ja mam strach z porodu, preto chcem ist rodit s epi. Kedy ti ju pichali? Bola si v Ilave spokojna?

babullka1
29. apr 2010

Ahoj dabe,pichli mi ju az hodinu pred koncom porodu,ale to preto lebo som sa pomaly otvarala a potom naraz sup 😀 V IL som bola vazne spokojna,nesla by som inde rodit,uvazovala som nad PB ale som stastna ze som bola v IL...bola tam skvela starostlivost aj na porodnici aj na novorodeneckom.....Ja som mala pri porode aj manzela a mali sme pocas kontrakcii celych 14h sami svoju izbu ked sme mali sukromie,to bolo super.A musim este napisat ze aj strava bola velmi chutna co je na nemocnicu nezvycajne....neboj porod zvladnes,kazda sa boji,ale je to ten najkrajsi zazitok v zivote 😉

zuzik1983
17. máj 2010

ahojte babule , prosim vas mozte mi poradit?uz sa mi to pomaly blizi a tak by som chcela vediet,co vstko si mam so sebou zobrat pre seba aj pre babo,nech ma to neprekvapi...dakujem velmi pekne

nela.k
18. máj 2010

Ahoj zuzik, nachystaj si tašku už teraz, pre istotu. Určite ti sestra na gynde dala zoznam, čo si máš zobrať, ale okrem toho si zober odsávačku mlieka pre seba, veľa pôrodníckych vložiek, tie z Tesca sú super, čípky na hemoroidy a niečo na pitie - Vinea je dobrá na tvorbu mlieka, ešte homeopatiká Ricinus...tiež na mlieko, prsné vložky...neviem, čo okrem zoznamu... Ja som rodila vo februári v IL, prišla som o 9.30 a porodila o 12.50. Mala som šťastie na úžasnú lekárku - anjelik blonďavý s veľkými očami 🙂 , tie vidím pred sebou, keď si spomeniem na pôrod 🙂 . Aj sestričky boli fajn. Novorodenecké boli také všeliaké, ale sa ani nečudujem, keď celé dni počúvajú detský plač, je to vyčerpávajúce. Ber to tak, že za 5 dní si doma...
Ak niečo budeš chcieť vedieť, ozvi sa. papa

zuzik1983
18. máj 2010

nela.k dnes som bola u dr a nedala mi ziadny zoznam,takze neviem, tak by som bola rada,keby si mi napisala,uplne vsetko,co si si brala pre seba aj pre babo.prave preto som sa pytala,lebo uz by som sa rada asi aj pobalila pre istotu. nech su sestricky ake chcu,havne nech uz je po tom 🙂

babullka1
18. máj 2010

Ahoj Zuzik ak ti mozem poradit,rodila som tam 10 mesiacov dozadu...Zober si. občiansky preukaz

- preukaz poistenca
- tehotenský preukaz
vlozky,zober si radsej viac ako menej...prve dni vyuzijes...
Nocne kosele,ja som mala asi3-4 a bolo to akurat.....
podlozky pod seba...take jednorazovky,tych som mala 5 na kazdy den cistu....
- - dve materské podprsenky
- vložky do podprsenky
vyborna vec je masticka cicaderma...je to na bolave bradavky a fakt je super....
- prezuvky ,jedny zabky do sprchy....
- bavlnené ponožky
- nohavičky ,super su tie poporodne,take sietkove.....
- hrebeň
- šampón
- dva uteráky ( menší na ruky a tvár, väčší na ostatné časti tela) a ja som mala jeden este aj na porodnej sale do sprchy.....
- mydlo ( najlepšie antibakteriálne alebo detské),
krém na tvár a na ruky
- jelení loj na pery -pri porode skvela vecicka 🙂
- papierové vreckovky
- zubná kefka a zubná pasta
- zrkadielko
- gumičku a sponky do vlasov ak máte dlhšie vlasy
neperlivu vodu na pitie... mozes aj odsavacku ak mas,lebo maju tam taku nie moc dobru 😒

Pre babatko....ja som mala new born plienky,vlhcene obrusky,cumlik,rukavicky....take veci ako masticku na ritku a bavlnene plienky dostanes...to nepotrebujes a tiez si neber zbytocne vybavicku,tu staci ked ti donesie muz potom pri odchode.Ak ma este nieco napadne tak ti dopisem.

babullka1
18. máj 2010

Zabudla som este zupan, a pribor....a ja som mala s manzelom na sale aj fotak 😵 prajem co najlepsi porod 😉

zuzik1983
18. máj 2010

babulka1 dakujem velmi pekne, urcite mi to velmi pomoze a isto nielen mne 🙂

babullka1
18. máj 2010

Zuzik nemas zaco,ak este nieco budes chcet vediet,alebo sa budes chcet na nieco spytat,kludne napis aj Ip,to je jedno,rada ti pomozem 🙂

nela.k
20. máj 2010

Baby, napadla ma veľmi dôležitá vec - toaletný papier, ten ti tam nedajú, ja som si zobrala 2 rolky, ale jednu som takmer minula po klystíre 🙂, tak mi muž ešte doniesol. Som prekvapená, že ti na gynde nedali zoznam, fakt to všade berú ako na páse....umieraj, ožívaj...
a ešte sobášny list

pucitko
23. máj 2010

Ahojte babule, mozte mi poradit? Uz to mam za par, tak finisujem s balenim tasky, a tak ma napadlo, kolko vloziek ste asi minuli pocas porodu? Zatial mam zbalene styri balenia, tak neviem ci ich mam dost. Minuli ste aj tie absorbcne podlozky? Alebo ste ich pouzivali az na oddeleni? Mohli ste pit pocas 1. doby?

babullka1
23. máj 2010

Ahoj @pucitko.....no myslim ze tie 4 baliky by ti mohli stacit.....priamo na sale ti daju myslim 2-3 a potom uz na odd...to zalezi od teba....Podlozky si isto zober ja som pocas porodu krvacala,takze som mala jednu pod sebou cely cas,takze preistotu.........a na odd.ich tiez treba kazdy den cistu. Pocas 1 doby sa napit mozes,ale velmi malo,aspon v IL to tak bolo,skor len vlhcit pery .....ja som si dala hroznovy cukor ,kt.som mala dovoleny a aj tak pri tych silnych kontra .som ho vyvracala 😒 Drzim palce 😉

nela.k
24. máj 2010

tie vložky ti budú stačiť, ale už na vzdychárni som poučila svoje (po prepichnutí plodovej vody), aj podložku. ja som nič nepila a doma som pred odchodom do pôrodnice zjedla rožok a potom mi bolo blbo, tak radšej nič nejedz, na hlad tam fakt nepomyslíš. 🙂

nela.k
24. máj 2010

a neboj, to tak rýchlo prejde, ak môžem tak ma ešte napadlo - ja som mala posledné dva týždne falošné kontrakcie, teplý kúpeľ ich rozoženie, tak vlastne rozoznáš tie pravé od poslíčkov. Ja som sa ráno pred pôrodom ešte vtrepala do vane, ale už neprešli 😀 .

pucitko
5. jún 2010

Ahojte babule, dakujem za odpovede. Ani som si ich nestihla precitat, maly sa poponahlal na svet. Vsetkeho som mala dost, tak som sa obavala zbytocne.

babullka1
5. jún 2010

Pucitko gratulujem,ak chces opis pocity s pobytu v IL 😉

zica1
10. jún 2010

@pucitko gratulujem 😉 a aky si mala porod? spokojna s IL nemocnicou?

ywett
11. jún 2010

Ahojte baby,
ozivujem temu 🙂
Po nejakych komplikaciach menim nakoninec Antolsku BA za Ilavsku nemocnicu.
Bola som tam teraz hospitalizovana a bola som maximalne spokojna.
Mala nemocnica, klud, personal mily.
Planuje teraz niekto tam rodit?
...pri hospitalizacii som si aspon okukala ako to tam chodi...

sasanka146
12. jún 2010

Ahojte,

Som z BA (kde budem až do odchodu na materskú), ale manžela mám z okresu IL. V októbri čakáme bábätko a rozhodli sme sa pre pôrodnicu v IL. Švagriná tam rodila cca pred 2 mesiacmi a bola spokojná.
Akurát by som sa rada informovala o nejakom cvičení pre tehotné. Chodíte do Dubnice? Tiež by som chcela s niečím začať v polovici augusta, len sa akosi neviem zorientovať.
Ďakujem za každú radu 😅

ywett
14. jún 2010

Ahoj Sasanka,
aj ja tam planujem rodit v juli, ja na cvicenie chodim do TN, kedze rodicia byvaju v TN a k p. Sevcikovej, je velmi mila, je tam aj psychofyzicka priprava na porod. Idem teraz aj vo stvrtok...

sasanka146
14. jún 2010

Ahoj Ywett,
dakujem za tvoju odpoved. A inak budes byvat s rodicmi v TN alebo......
To cvicenie na ktore chodis,da sa tam prihlasit hocikedy, alebo je to kurz, ktory ma vymdzene trvanie?
O ktorej hodine to byva?

pucitko
15. jún 2010

@zica1 pôrod som mala celkom rýchly. Do pôrodnice sme prišli okolo 10.30 a maly bol už o 12.51 na svete. 🙂 V tom čase rodili ďalšie tri, takže tam bol celkom zhon. Na personál počas pôrodu si nemôžem sťažovať, dalo sa to vydržať. Počas pobytu na oddelení bolo všetko ok. Sestričky z gyn. aj z novorodeneckého boli v pohode. Ak by ža zaujímalo niečo konkrétne, kľudne sa pýtaj. 🙂

zica1
16. jún 2010

@pucitko a rodila si na termin? tak to je super, ze si mala taky rchly porod 🙂 a ako sa vam dari, zvykate si na seba pomalinky?

ywett
19. jún 2010

@sasanka146
ja som len do casu do porodu u nasich, lebo mam komplikacie a drahy chodi do prace, vzdy jazdi potom za nami.
Mozes sa na ten kurz kedykolvek prihlasit, je tam hodinka cvicenia - predychavanie a potom pol hodinova prednaska, naposledy napr. sestonedelie, min. tyzden bola prednaska aj namiesto cvicenia o pupocnikovej krvi.

sasanka146
20. jún 2010

@ywett
Ahoj...uvidím, možno pôjdem mrknúť skôr do Dubnice, keďže to budem mať bližšie.
Ak to tam nebude OK, tak zbehnem mrknúť do TN. Aj prednášky by sa mi veru zišli.

ywett
21. jún 2010

@sasanka146
ak budes chciet, vo stvrtok o 15tej v pavilone chirurgie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre