Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

mysenac
10. sep 2010

@mamina7 ahoj, pokusim sa ti odpovedat na to co budem vediet...
lekara si k porodu nevolam, dufam, ze to zvladne kazdy co tam bude, nech tam bude ktorykolvek, bolesti budem mat aj asi aj tak 😒 ked som tam bola naposledy pred rokom a pol (lebo som potratila), tak tam boli dve mlade doktorky, obidve velmi zlate, potom tam je primar, ten k porodom nechodi (aj ked ja som ho mala na cisarsky - neviem radsej ho volali - asi to bolo vazne), potom Volar (ten je vraj pri porodoch naladovy, ale dobry odbornik, ale neviem ci tam este je, dlho som o nom nepocula 🙂 ) a potom chodia asi lekari co maju ordinacie (Oralkova, neviem ci este aj Petrykowsky, Mokras) .druha vec je, ze podla mna je to dost drahe - neviem presne kolko je to v Ilave - na svojich strankach nemaju cenu uvedenu, ale v inych nemocniciach je to od 5000 Sk, ale to bol starsi clanok. Teraz sme to riesili na oktobrovkach - vraj sa pausalne vybera 230 eur...ale asi tiez zalezi od nemocnice...ale okolo tych 200 eur by som pocitala. (V BA to bolo pred dvoma rokmi 7000 Sk - 2000 brala nemocnica a 5000 doktor - takze asi tak, ze dame doktorovi par eur za benzin a a za ochotu, to asi nepojde ☹ )
Co sa tyka tych pozornosti, tak porodnym asistentkam som nedavala nic...az na jednu (ktoru som tam ale uz potom nevidela, lebo ked si na oddeleni, tak do kontaktu s porodnymi asistentkami uz neprides)som velmi spokojna s pristupom nebola. Ani mi to nenapadlo...mozno si nieco priniest a dat jej to hned po porode...ja som tieto veci riesila az pri odchode a to tak, ze som dala kavu a bonbonieru na novorodenecke a aj sestrickam na oddelenie sestonedelia. Vystriedalo sa ich tam viac a vsetky boli mile, tak nech sa rozdelia 🙂
Epi neplanujem a partnera pri porode by som rada, ale to zas on neplanuje 😒 ale pokial viem, plati sa to na mieste, takze peniazky si zober radsej so sebou 🙂

matavranka
11. sep 2010

Ahojte baby, Ja som tu nova - prave som sa zaregistrovala, som skoro v 38 tyzdni a termin porodu mam 4.10. Uz aby to bolo, aj ked sa priznam mam strach - som prvorodicka, ale moja sesternica rodila v Ilave pred skoro 2 mesiacmi a bola velmi spokojna. Su tam 3 mlade lekarky a vraj su uplne v pohode, prijemne a hlavne ludske. Prave si dobalujem veci do porodnice, pisu toho strasne vela, ale som sa rozhodla, ze si vezmem len to co mi poradila sesternica ked tam teraz lezala, ak mate niektora zaujem, rada poskytnem zoznam.
Moje tehotensto je zatial uplne bezproblemove, aj ked prve prietoky som mala na hranici, tak ma poslali na monitoring do nemocnice, som si polezala pol hodku, vsetko bolo ok a doktorka aj sestricka boli velmi prijemne. dali mi nejake tabletky na rozsirenie ciev a teraz to uz bolo super.
Ja mam doktora v Puchove - Led,. Rovne p. Durkecha a som s nim uplne spokojna, aj ked mi vela toho nepovie a je taky neviem ak to nazvat ,ale je dobry odbornik.
Co sa tyka porodnika, tak som sa rozhodla, ze to necham na tom kto tam bude , lebo porodnik stoji 7000 a neviem ci ich mam dat niekomu alebo nie, tak si hovorim ze segrenka dopadla dobre tak to necham na nahode a dufam ze to bude ok.
Ak mate nejake rady sem s nimi a dufam ze sa tu budem s Vami stretavat
Mata

mysenac
11. sep 2010

@matavranka ahoj, som rada, ze sa nas tu zbiera viac, aspon si mozeme radami a pisanim kratit to cakanie 😀 ja mam termin 7. 10. takze by sme sa tam aj s velkou pravdepodobnostou mohli stretnut, ak ma nedaju na cisarsky...to sa uvidi 21.9. na poradni...ak pojdem rodit normalne, tak sa budem citit tiez ako prvorodicka 😉 ja uz zoznam do porodnice moc neriesim, lebo mam uz v taske vsetko pobalene, tak som rada, ze som ju zavrela a nechce sa mi to uz moc vyberat...ale sak napis, co si napriklad mala na zozname a tvoja sesternica sa bez toho zaobisla...mozno tu tasku este otvorim 😅 inak som sa chcela opytat na caj z malinovych listov...mamina7, ty si tusim spominala, ze ho pijes - to mas kupeny alebo natrhane a nasusene listy...ja som si ho chcela kupit, ale som nezohnala, tak som u manzelovej babky natrhala a vcera som si zaliala cerstve listy....no ale humac 😒 tak som chcela vediet, ci aj normalne kupovany alebo teda ten tvoj chuti tak nevabne...alebo som urobila ja niekde chybu pri priprave 😅

11dara
12. sep 2010

Ahojte baby 🙂 ,pripájam sa ku debate. ja mám termín 3.10. a strach riadny, horšie ako prvorodička.Aj tak ak budem rodiť normálne bude to prvý krát,lebo prvý bol cisársky. Ja mám dohodnutého svojho lekára , nemám dobrú prvú skusenosť .@matavranka - v Ilave sa platí poplatok 7000 za lekára pri pôrode? O tom nič neviem,ani na zozname nemocníc kde sú uvedené rôzne mestá-nemocnice,tam žiadny poplatok neuvádzajú.Je tam napísané bez poplatku platí iná dohoda. To podľa mňa znamená ,že ako sa dohodneš so svojím pôrodníkom. Kamoška rodila pred 6m a dávala obálku iba svojmu pôrodníkovy a to so sumou ktorú sama uznala za vhodnú.Tak dúfam že to platí aj teraz 😅 .
@mysenac-tiež sa chystám na ten maliníkový list aj alchymilku od pondelka.

mysenac
12. sep 2010

@11dara ja to mam s tym porodom tak isto, prvy som mala cisarsky a ak budem rodit normalne, budem na tom ako vsetky prvorodicky 😅 ten caj si kupila ci mas nazbierane listy?...ja som v obchode nezohnala, tak som si listy nazbierala, predvcerom som si zaliala par cerstvych listov (ostatne som dala susit)...no ale chut caju veru nic moc...to tak nevabne chuti aj kupovany? a vraj ani alchemilka nie je chutovo nejaka dobra...ale tak pre drobcov vydrzime 😉 ja som sa teda rozhodla len pre ten malinikovy....uvidime, hadam to bude stacit...nechcem tie bylinky zas nejako mixovat (aj ked myslim, ze ublizit by to nemalo)

11dara
12. sep 2010

@mysenac - ešte nemám,ale v pondelok idem do lekárne vraj ten malinový list objednajú a do dvoch dní im príde ako objednávka pre konkrét.osobu.Tak potom dám info.A ešte chcem tú alchymilku vraj sa má piť od 38tt,ináč tú som pila pred tehotenstvom a je tiež fakt hnusná 😝 .

mamina7
12. sep 2010

@mysenac Ahojky, ja som ten caj kupila uplne normalne v lekarni. Od firmy MEGAFYT, Caj z listov ostruziny malinovej. Chuti v pohode, nesladim ho. Mozno budem este prenasat, a nechcem sa moc zacukrovat. Zatial mam termin 26. septembra, ale po poslednej navsteve vraj nic nenasvedcuje tomu, ze by som sa chystala rodit. 😒

matavranka
12. sep 2010

@mysenac Ahoj , som rada, ze si sa mi ozvala, dnes som mala hekticky den, kedze moj manzel nechce vediet co to bude, tak nosim veci k mamce a kamoske a pereme a prichystavame, uz mi z toho sibe - ja viem co to bude, bola som u kamosky na nakupoch v anglicku a mam tolko veci - proste som neoddolala 😀
Takze co sa tyka zbalenej tasky - u mna kufra 😀 , tak v nom mam 3 baliky vloziek, podlozky nepremokave, sietovane nohavicky, papuce, nocne kosele, hyg. potreby, slapky do sprchy, uteraky a pre male mi segrenka povedala ze stacia len plienky a obrusky, az potom mi manzel ma donesie tasku ked pojdeme domov - to je asi vsetko, no a este nejake osobne veci, ale sak len tie baliky vloziek mi zabrali pol kufra - su z lekarne a su fakt velkeee 😀
Co sa tyka toho caju, to som nebola ja co som to skusala, ale myslim ze mamina7, ja si asi kupim ten alchymilkovy zajtra, sak uvidim.
Rano idem na dalsie prietoky, dufam ze zas bude vsetko ok.
Mozno sa v Ilave stretneme a spolu aj porodime, bolo by to super, bo ja som dost ukecany a spolocensky clovek a bola by som rada keby tam niekoho poznam, aj ked poviem Ti najradsej by som porodila aj skor , alebo v termine - len nie prenasat - uz teraz sa mi tazko chodi, tak si neviem predstavit, ze by som sa este mesiac mala gulat.
Zatial ahoj a piste mi

mysenac
13. sep 2010

@matavranka ahoj, ja mam v podstate zbalene vsetko co ty, len mam navyse zupan - ten mi tiez zabral vela miesta a pre babo mam okrem plienok a obruskov este ciapocku, ponozky a decku (tu este musim oprat, ale planujem zobrat). syn sa narodil v septembri a mal stale studene nozicky (tak viem, ze som si vtedy dala doniest tie ponozky) a ciapocku som nemala, ale teraz pre istotu beriem, lebo ked som si ho tam bola kupat a doniesla som ho na izbu s mokrymi vlaskami, tak som mu musela davat na hlavu latkovu plienku. a dečka je fajn na ten matrac co je v postielke (je len taky studeny kozenkovy alebo co je to za material - to nam odporucala aj sestricka cviceniach). Asi pojdem aj ja ten caj pozriet do lekarne, este tu mame 3, tak niekde ho len musia mat 😉
Ja tiez nechcem prenasat, ale akurat vcera sa moja mamina bavila so sestrickou z novorodeneckeho a ta jej povedala, ze ak som mala prvy cisarsky a druhe babo bude vacsie, tak s velkou pravdepodobnostou budem mat zas...pravdupovediac aj by som bola rada - uz len preto, ze planovany cisarsky davaju nejakych 10 dni pred terminom a vedela by som, kedy to budem mat za sebou. Inak som uz zmierena aj s normalnym porodom, ale mam take tusenie, ze to by som prenasala 🙂 utorok (o tyzden) idem do poradne, tak bude babo merat...som zvedava, co mi povie....nemam ani len tusenia, kolko moze vazit...uz sa neviem dockat 🙂
vecicky mam uz poprate, uz musim len oprat latkove plienky, uteraciky, decku a perinky...a uz by to malo byt hadam vsetko 🙂 my cakame vrat dievca - povedali nam to na ultrazvuku v 20. tyzdni aj na prietokoch, tak hadam...ale do porodnice, co mi prinesie manzel mam nachystane bielo zelene veci - pre istotu 😅 ja tvrdim, ze to bude iste, az ked sa to narodi 🙂 drzim palce na prietokoch
zatial ahoj

mamina7
13. sep 2010

Ahoj dievcata, terminy mame tak blizko seba, ze pomerne velka pravdepodobnost, ze sa stretneme a mozno i v realy pokecame. 🙂 Toho prenasania sa bojim aj ja. Nas drobcek, je cele tehotenstvo tak o dva tyzdne vacsi ako je priemer, ale stale v norme. V 36. tyzdni mal 3150 g. Zajtra idem na prietoky a chcem si ho nechat znova pomerat, ak to bude mozne. Drzte paste a palce, nech ma to cislo nesokne. Uprimne, mne sa tiez tazko chodi, akoby sa mi rozchadzali nohy. Inak chcem sa Vas opytat na tvar brucha. Mate ho uz plynule gulate smerom k lonu, alebo este akoby zvlast vystupene do predu. Ja mam ten druhy variant, a preto mi vcera na oslavach rodina kuvikala, ze to veru tak skoro nebude. Co ma vobec netesi. Inak zacala som aj dost v tomto mesiaci priberat a dnes su stvorkilove deticky uz pomaly normou. Nechcem sa privelmi stresovat, ale predsa len tie tri kila tridsat ako som mala ja, ked som sa narodila, by boli uplne OK. 😉 Dajte potom vediet, ake velke deticky namerali Vam, ak budete moct, budem rada.

mysenac
13. sep 2010

@mamina7 na tie prietoky ides teraz prvykrat, alebo si mala zle vysledky a budu ti opakovat? lebo ja som bola uz v 36. tyzdni. ak chces aby ti ho pomerali, tak to doktorke povedz na zaciatku...ja som sa jej pytala na velkost, ked skoncila a ona mi povedala, ze nemerala, tak som ju s tym uz nechcela obtazovat. (lebo som sa jej aj pytala, ze co to bude a to mi povedala, ze tiez nepozerala ale dodatocne mi to este pozrela 🙂 mne zatial hmotnost nikto nepovedal, takze som velmi zvedava o tyzden do poradne, hadam sa uz cosi dozviem...doktorka, ale hovorila, ze bude vacsie, tak potom dam vediet, ako to s nami vyzera 🙂 to ze bude vacsie mi je jasne...obvod brucha mam 107 cm 😒 ...takze niektori znami si robia srandu, ze budu dve, ale doteraz boli vzdy v zakryte, tak nam to este nepovedali. brusko mam uplne vystupene dopredu a myslim, ze este aj dost vysoko... 😒 tiez som nad tym rozmyslala, cim to je, ze sa rodia take velke deti - aj sestricka nam to potvrdila na cviceniach - sestrina dcera mala 4,25kg, pred tyzdnom sa kamoske narodilo 4,48kg.....drzim palce, nech to cislo, co ti povedia nie je velmi vysoke 😉 daj vediet kolko vazite

mamina7
13. sep 2010

@mysenac Ahojky, mne to na pristroji doktor meria uz druhu alebo tretiu poradnu za sebou. Teda aspom si myslim, ze je to ono. Taka vlnovka na monitore podobna EKG, co ostane so zelenymi alebo cervenymi znackami a zvuk to vydava ako buchot srdca, alebo vesmirne odozvy 🙂 Inak ty si na tom o trosku lepsie nez ja. Moje brucho ma 111 cm v obvode. 😨 Prave som si to bola merat. A zajtra sa ozvem, ze kolko odhaduje hmotnost babatka.

mysenac
13. sep 2010

@mamina7 a to mas take pasy na bruchu ked ti to meria? ak ano, tak to nie su prietoky ale CTG a meria to ozvy babatka....mne toto este vobec nerobili - vraj az v porodnici tesne pred porodom - tak mi to merali aj pri synovi...ja som to mala vtedy velmi zle a noc a den, co som tam stravila to nikoho netrapilo ☹ az dalsiu noc prisla porodna asistentka, ktora si vsimla, ze nieco nie je v poriadku (mne tie ozvy totiz pri kontrakciach velmi klasali - aj na 50 - a to maju byt tusim okolo 140 alebo tak nejako a raz mi to skocilo aj na nulu a nikto nic) a rano som uz lezala na sale na cisarsky....ale baby - oktobrovky na to uz tiez mnohe chodia...to asi zalezi od doktora 😒

mamina7
13. sep 2010

@mysenac Nie, nemam pasy na brusku. Chodi mi po nagelovanom bruchu so sonom. A na tom merani CTG / ozvy babatka, mam sancu vidiet tie frekvencie oziev - teda to cislo? Uz to tak vypada, ze zajtra budem mat na kontrole vela otazok na doktora. 🙂 Ale ved od toho tu je...

mysenac
13. sep 2010

@mamina7 mne srdiecko tiez vzdy pocuva...ale to v kazdej poradni...ale nema k tomu nijaky monitor...len to pocuva takou mini sono-sondou a v ruke ma take male zariadenie, cez ktore to je pocut...no kazdy asi pouziva nejake ine pristroje 😅 tak to CTG nam budu robit asi fakt az v porodnici, to cislo budes vidiet - tam ti to na takej malej obrazovecke (alebo ako to nazvat)stale svieti a stale sa to meni a vychadza z toho taky zaznam ako pri EKG. ale co som sa pytala kamosiek tuto z okolia, tak im tiez nahravali ten zaznam az tesne pred porodom...tak sa s tym hadam nemusime zatazovat, ked drobcom srdiecka pekne biju 🙂 myslim,ze to CTG je prave na to, aby to sledovalo tie ozvy pocas kontrakcii...len ked niektore oktobrovky o tom uz pisali, ze na to idu, tak neviem...mozno v BA to robia uz aj skor 😅

mamina7
14. sep 2010

@mysenac Ahoj, prave som sa vratila od doktora. Mne sleduje aj prietoky aj dieta, teda jeho srdiecko. Velkost mi povedat nevedel, len by tipoval, ak by som na tom trvala a vraj to nie je az taky podstatny udaj pre porod. Z toho mi vyplyva, ze ten nas, az taky obrovsky nebude. Inak by to tak flegmaticky nepovedal. Zo skusenosti totiz mozem povedat, ze je jeden z tych co sa rad vykecava a ak je problem, urcite ho neberie na lahku vahu. V piatok idem na kontrolu znova, uvidime, co bude nove. Zatial je vsetko v poriadku, dufam, ze pri tom aj ostane. No pomalicky sa mi to krati. Dnes mi pripomenul aj pobalenu tasku do porodnice 😉 Uprimne aj sa uz celkom tesim. A este taky mensi zazitok z cakarne. Pani, ktora je uz treti krat tehotna, mi dnes rozpravala o svojich porodoch. Prvy jej trval tri hodiny, na dve tri vytlacenia mala dcerku vonku. Sestricky boli z toho v soku, a nechceli jej verit, ked na ne kricala, ze uz rodi. 🙂 Bolesti prirovnala k silnejsej menstruacii, ale pretoze len taku obycajne mavala, tak jej to prislo OK, bola na tento typ bolesti zvyknuta. Druhu dceru rodila kvoli nedostatku kyslika cisarskym. Povedala, ze to bola pre nu taka zla skusenost, ze teraz sa boji, aby jej to tretie - syna dovolili rodit spontanne. Ty si mala prvy myslym cisarskym, takze mozno je nieco aj na tom, ze co zazijes ako prve, ti potom druhy raz az take strasne nepripada a uprednostnujes to. Predsa len, porody su ako kroky do neznama, a clovek sa snazi chytit sa niecoho co uz ako tak pozna. V mojom pripade to bude manzel pri porode 😀

mysenac
14. sep 2010

@mamina7 ahoj, no to som rada, ze je s babatkom vsetko ok, veru, uz sa nam to krati...ja idem do poradne az utorok o tyzden ale moc sa na nejaky hmotnostny udaj od doktorky tiez nespolieham...ona zatial vzdy len merala a ked som sa jej opytala na hmotnost, tak mi povedala taku tu tabulkovu, ze kolko by asi malo vazit. Veru na pobalenu tasku uz mame najvyssi cas 🙂 a ja by som sa mala uz konecne vytrepat do ostatnych lekarni a zhanat ten caj 😅
tie porody su kazdy iny...mozno ani nejde o tu prvu skusenost ale o to ci bola dobra...ja mam zas kamosku, co po prvom porode (prirodzenom) povedala, ze druhykrat si musi nejako vybavit cisarsky, lebo to uz nikdy nechce zazit...ale myslim, ze nakoniec aj druhy mala normalny a vytesuje sa z dvoch zdravych deti a na neprijemne zazitky pri porode davno zabudla 🙂 a teraz nam pisala jedna oktobrovka, ze jej sestrenica mala termin zaciatkom oktobra a isla vcera do poradne o 8 rano a doktorka ju pozrela a oznamila jej, ze uz zacala rodit (ona to ani netusila), zobrali ju do nemocky a o 11-tej bolo babo na svete -a prvorodicka. Ale aj ja sa uz strasne tesim...uz ani z normalneho porodu nemam nejake obavy (akurat keby mam planovany cisarsky, tak viem, kedy to bude a ze to bude o nejakych 10dni skor ako mam termin 😎) ale ved je to uz jedno - len uz mam pocit, ze som tehotna celu vecnost a ze to tak aj zostane 😀 😀 😀 normalne mam v noci take sny, ze uz vsetky baby co mali termin predomnou aj po mne porodili a ja stale nic 😀 ja manzela pri porode mat zrejme nebudem - on nechce a ja ho zas nejako nutit nebudem. Videl nejake fotky cerstvo narodenych deti a moc ho to nelaka. svagrina ma termin na konci oktobra a jej manzel (manzelov brat) je na tom rovnako - takze to budeme musiet zvladnut samy 😒
tak mi potom daj zase vediet ako si dopadla piatok.

bobicek5
15. sep 2010

ahojte babeny, pripajam sa do klubu, v utorok idem rodit do Ilavy. Prve deti som porodila sekciou v BA, takze teraz trochu zmena 🙂 . Porodnicu v IL som videla asi pred mesiacom a baby, mate to tam velmi pekne! 🙂 Izby (normalne) v IL sa vyrovnaju izbam nadstandardnym v BA! Bola som naozaj velmi prijemne prekvapena. A aj preto, ze mi tam robi mamina som sa nakoniec rozhodla pre Ilavu.

V pondelok ma prijmu a v utorok bude sekcia, tak sa tam mozno niektore uvidime. Citala som, ze preberate temu vecicky pre babo. Ja mam pripravene asi to co vy aj so zupanom, vlozky len jedny (na Kramaroch mi minuly rok dali, tak neviem ci bude jeden balik stacit 😅 ). No a musia byt babatka v "erarnom"? Radsej by som si malu obliekla do svojich veciciek. A ak ste tu niektora po sekcii alebo mate nejaku znamu po sekcii, kedy zvyknu babatko davat k mamine? Ja akonahle sa preberiem a vstanem z postele (snad uz aj vecer) by som chcela mat malu pri sebe...

mysenac
15. sep 2010

@bobicek5 ahoj, ja som rodila sekciou pred 4 rokmi v Ilave, vlozky by som ti poradila zobrat si este aspon jedny, v Ilave nedavaju 😒 Babatka su v "erarnom" od zaciatku a kazde rano ich beru a kupu na novorodeneckom (po vizite mamiciek ich zase prienesu na detsku vizitu)...asi to bude musiet babo vydrzat v tom nemocnicnom...tie veciciky su starsie, ale ciste...ja beriem svoje ponozky, ciapocku a deku pre babo - to nedavaju - teda aspon pred 4 rokmi to tak bolo. Bohuzial ti neviem povedat kedy davaju deti po sekcii k mamam, myslim, ze podla zdravotneho stavu mamy aj babatka...ak budes vladat, tak ti ho daju zrejme aj v ten den. Moj syn bol velmi malicky (aj ked sa narodil v 40.tt vazil len 2,25kg) takze prve dni stravil na novorodeneckom v inkubatore a mne ho dali na izbu asi az na nejaky 5 alebo 6 den - v porodnici sme boli 10 dni, ale to len preto, ze sme cakali, kedy bude mat aspon 2,5kg...inak mne hovorili na vizite, ze by ma pustili aj po tyzdni, lebo sa mi vsetko dobre hojilo a rychlo som sa zotavila. Takze vsetko bude zavisiet od toho ako sa budete s babom citit 🙂

bobicek5
15. sep 2010

ahoj, dakujem za informacie. Velmi dobre viem co to je mat malicke babo, moji chlapci sa minuly rok narodili v 34 tt a boli velmi malicki. My sme boli v nemocke na neonatologickom 5 tyzdnov, kym nas konecne pustili domov. Len nechapem, preco mi moje dieta chcu kupat, ved ja si ho okupem bez problemov sama. Ked som zvladla manipulaciu s 1,5 kg dietatkom v ktorom boli tri hadicky, preco by som si nezvladla okupat vlastnu dceru s normalnou vahou 😕 ...no uz to vidim ako konflikt so setrickami 😀

mysenac
15. sep 2010

@bobicek5 no oni zrejme nepochybuju, ze by si to zvladla, ale nejako to tam maju tak zariadene, ze vanicky su na novorodeneckom a nie na izbach a zaroven ti ich po kupani aj vzdy prezlecu do cisteho . Neviem mozno sa to uz odvtedy zmenilo, ale mne to nejako nevadilo, ked mi ho brali kupať a myslim, ze ani ostatne mamicky s tym nemali problem. Kazda mamicka - alebo aspon prvorodicky si raz idu dieta okupat samy, kde im vysvetlia ako postupovat 🙂

bobicek5
15. sep 2010

ved prave, kto nezazil nepochopi. Ja som prave pocas tych 5 tyzdnov videla ako sa v nemocke kupu deti a poviem ti, radsej po sekcii zleziem z postele a kupem sama 😀 . Nie, nepodcenujem sestry, maju toho naozaj dost, ale ja som mama a moje babo si chcem radsej kupat sama. No uvidime, ci sa mi to podari ich ukecat...

juliagregor
15. sep 2010

@bobicek5 oni ťa tam nepustia, nie je tam miesto, velkosť miestnosti je 3 x3 metre a to sú tam ešte inkubátory, kde sa deti vyhrievajú na slniečku...nie sú na to prispôsobený, oddelenie je veľmi maličké, neboj sa ...doma sa nakupeš dosť 😉
a jeden z dôvodov je aj ochrana detičiek, ktoré tam ležia, lebo majú nejaký zdravotný problém...vieš si predstaviť, keby sa im tam nahrnulo 20 maminiek, že chcú kúpať...
tam je iný systém...

bobicek5
15. sep 2010

Julka, bola som tam pred mesiacom a videla som, ze nie je miesto. Ale nemaj mi za zle, ked sa o to aspon pokusim 🙂

juliagregor
15. sep 2010

@bobicek5 nemám, len nechcem, aby si bola sklamaná 😉
ani v TN si nekúpu maminy sami, kupe sa na izbách, ale len sestra ...
ja som bola taká rada, že mi ho na chvíľku zobrali, nariekal stále a sestričky ho volali "vreskúň".....:D

bobicek5
16. sep 2010

ved uvidim podla situacie, ak to nepojde, nezblaznim sa 😉 . Tak to si bola prvorodicka a este si nevedela, co ti zivot pripravi za prekvapenie a vysoku skolu vychovy deti, nie?

juliagregor
16. sep 2010

@bobicek5 ani nevrav, on preplakal tri dni, a ja som ho nosila, nosila a nosila, cez deň spal a celé noci som tam s ním pochodovala po chodbe, lebo budil deti dokola...
tam je nevýhoda, že deti kupu ráno, a oni majú opačný režim..
teda neviem, či to tam ešte tak funguje...

kvetinkaaa
17. sep 2010

@juliagregor
@bobicek5

ahojte, čitala som iba par poslednych prispevkov o kupani, v IL tak ako pise Julka kupu sestričky rano pred vizitou, aby boli deti čiste.
mna ako prvorodičku zavolali raz asi den pred odchodom, ze okupeme, to bolo ale poobede, takze to bolo asi kupanie naviac, sestričku poznam osobne tak neviem či to bolo preto, ale asi kazdu prvorodičku zavolaju raz, ak nie tak sa na to treba spytat. inak sa bobiček neboj, oni babatku neublizia, akurat ho mozno tak s laskou neokupu a tak dokladne ako maminka, kedze tam byva obdobie ze maju vela detí, ale doma si to vynahradíte.
a ty si lezala pred mesiacom pises, kde v IL? ides rodit do IL? ja sa tu asi nemam s kym stretnut v porodnici čo? 😉

matavranka
17. sep 2010

@mysenac
ahoj. Ako sa dari, este stale nic? Ja stale cakam, inak segrenkja mi predvcerom poslala odkaz na zoznam do porodnice a bol to ten tvoj co si tu napisala, je super, niektore veci som nemala tak zajtra este dobalim.
Inak dnes som bola v lekarni v kauflande, je tam taky prijemny lekarnik a povedal mi ze je asi mesiac schvaleny gel vola sa DIANATAL, co je porodnicky gel, na ulahcenie porodu, ze znizuje trenie a skracuje celkovu dlzku porodu. Uz som o nom citala a j na diskusii tu na modrom koniku, skusim to este prestudovat, ma 4 ampulky, kupuje sa v lekarni / stoji 105 evry - a prinesies si ho k porodu
Ja sa totizto bojim nastrihnutia a zasivania ☹

mysenac
18. sep 2010

@matavranka Ahoj, no veru este stale cakame 🙂 citala som si aj tu diskusiu o tom gely, len je tam toho este malo, kedze je to len mesiac na trhu...ale vyzera to, ze by to mohlo porod dost ulahcit...len keby to predavali za nejaku rozumnejsiu cenu 😒 ja este vlastne neviem ako budem rodit, utorok sa dozviem ci nepojdem na cisarsky a potom to budem pripadne riesit...ale ja uz som psychicky pripravena aj na normalny porod a hovorim si, ze ked to prezili tie miliony zien predo mnou (od nastrihnutia az po sitie), tak to hadam zvladnem aj ja...no ved uvidim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre