Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

milena35
27. sep 2010

Ahojte...tak nam sa 21.9...narodil syn Matej Zoran...3500g a 50cm...a rodila som spontanne...jupiiii...moc sa tesim...maly je fakt dar bozi....budi sa raz za noc...zatial..je uzasny,ani neplacka....a dojmy z ilavskej porodnice pridam neskor....a bude co citat....

matavranka
27. sep 2010

@milena35 Gratulujeeeeeem. Toje take zle<, co sa tyka Ilavy?

matavranka
27. sep 2010

Inak ja som bola dnes na kontrole a sice mam este 7 dni, ale na porod to nevyzera ☹ , tak neviem. Zajtra idem este k nemu na kardiotokograf ci jak sa to vola. Uvidime, dufam ye male pride aspon nacas 😀 a nebudem prenasat

milena35
27. sep 2010

@matavranka Ahoj,to zas nie,len chcem napisat svoj vlastny nazor......ja som bola v den porodu ,rano o 8.45hod u primara,vysetril ma a povedal,ze sa to pomaly chysta,a ak neporodim,dnes mi mali vyvolat porod....nuz,ale ja som tam este v ten den asi o 10.45 prisla,z odtecenou plodovou vodou..no a 13.10 bol maly na svete...takze,ako vidis,vsetko sa zvrtne za par minut...aj ked to na porod nevyzera,tak ako u mna....

mysenac
27. sep 2010

@milena35 gratulujeeem, k syncekovi aj k tomu, ze si mohla rodit spontanne 😉

mysenac
27. sep 2010

Ja idem do poradne zajtra a som velmi zvedava, co mi povie...naposledy ma uz ani zospodu nevysetrila a vraj uz ani nebude, tak som zvedava, ako chce zistit, ako to so mnou a porodom vyzera 😒 navyse minule velmi rozmyslala nad tou sekciou, tak dufam, ze zajtra sa uz vyjadri ci ano alebo nie... mne uz je jedno ako pojdem, len nech uz viem na com som. Ved zajtra napisem ako som dopadla 😉

matavranka
27. sep 2010

Ta
@milena35 Tak to je super, som sa zlakla ze nieco zle. Inak personal v pohode?

matavranka
27. sep 2010

Inak baby male mi chuda raz aj dvakrat denne stikuta - aj 5 min. je to v pohode? Aj teraz 😀

matavranka
27. sep 2010

@mysenac no tak sa drz, inak u mna je to uplne naopak, moj lekar ma skoro vobec doteraz nevysetroval zospodu ale zacal az teraz. Koho mas lekarku?

mysenac
27. sep 2010

@matavranka ja mam oralkovu...vysetrovala ma v kazdej poradni asi od 25. tyzdna alebo tak nejako (ze ci mi nehrozi predcasny porod) a naposledy povedala, ze uz nebudeme ☹ Ale baby pisu, ze prave teraz ich doktori vysetruju v kazdej poradni a vedia ci sa otvaraju alebo ako su na tom...a ja nic 😒 zajtra sa jej na to opytam. Inak aj nase mava stikutku (aj ked teraz mam pocit, ze asi 2 dni nic) ale inak pred nejakymi troma dnami, som myslela, ze to uz neprestane. Trvalo to teda minimalne 5 minut (ale urcite viac) a byvalo to viackrat za den. Nase babo sa ale strasne mrvi a kope, ze az nechapem, kde tam berie tolko priestoru 😅 uz asi chce ist von, len na to ide nespravnym smerom 😀 mam pocit, ze si kazdu chvilu vykopne otvor pod mojimi rebrami 😀 😀 😀

mysenac
28. sep 2010

Ahojte baby, tak mam za sebou dalsiu poradnu - sekcia nebude, aspon nie planovana, vraj nie je dovod...doteraz mi hovorila ake bude babo velke a dnes s uplnym kludom na zaklade pohladu a odhadu mi oznamila, ze bude mat nieco malo cez 3kg. Vysetrenie zo spodu zase ziadne - asi aby som mala prekvapko, ked to pride. A vraj keby bolo treba cisarsky (ze sa nieco skomplikuje) tak to sa spravi za 10 minut 😒 Ale slubila,ze nabuduce ma uz vysetri...nabuduce bude (ak vobec bude) zas utorok a bude to 2 dni pred terminom.... 😒 no co dodat...

matavranka
28. sep 2010

@mysenac HM Oralkova, uprimne nemam ju moc rada, nepocula som na nu nic dobre, akurat ze je dost protivna pri porodoch, dufam ze ju nedostanem 😀 , inak je tam velmi dobra lekarka Rebryova sa vola, tak hadam sa stastie na mna usmeje a dufam ze aj do konca tyzdna porodim bo mam toho uz dost, male sa mi nejako vesia na rebra a uz ma to dost boli.Kamoska mi v noci porodila v BA, isla normalne a behom sekundy sup sekcia, takze bohvie ako napokon porodime. Ja som bola dnes na tom kardiotokografe a vsetko je ok, dalsiu kontrolu mam v pondelok v den porodu a to som doktorovi povedal, ze dufam ze uz nepridem 😀 . Hihihihi mam plan porodit v sobotu - urcite mi nevyjde sak normalka ale je to pekny datum 2.10.2010 nie?

mysenac
28. sep 2010

@matavranka zase ja sa na jej pristup nemozem stazovat - z takej tej ludskej stranky, mne pride velmi mila a kym som k nej neprestupila, tak som na nu pocula len dobre (predtym som bola u Galiovskej - chyba)...ale mam pocit, ze sa musim dozadovat kazdej informacie a v poslednej dobe sa na nu tiez moc dobreho nepocula 😖 ...ale kamoska ju mala pri porode a velmi si ju chvalila....a dufam, ze kedze som jej pacientka, tak by na mna bola dobra, keby na nu nahodou natrafim 😅 No a ako som pisala, ze sa nebojim porodu, tak ked uz naisto viem, ze idem rodit normalne, tak ma ta odvaha opusta 😒 ale sak hadam to zvladnem 😉 ja by som celkom chcela porodit 3.10. - to by som mala najkrajsi darcek k narodeninam 🙂

milena35
29. sep 2010

Baby...Oralkova..brrr...bola raz na vizite...Rebryova ma rodilaa...perfektna...jedna uzasna zena...aj na vizite super...inak ten Balazoviech..mimochodom,tam som ho videla prvy krat...brr...pripadal mi ako nafetovany..len ho tak nejako knisalo..a hovoril,ako keby mal strpnuty jazyk....ale Rebryovu som tam videla skoro stale..ako keby ani doma nespavala....

milena35
29. sep 2010

@mysenac Galiovska mi bola pri prvom porode..a bola som spokojna..bola ku mne mila...tak ako vidite..kolko ludi...tolko nazorov...

mysenac
29. sep 2010

ja si nemyslim, ze Galiovska je nejako neprijemna, praveze je mila...dokonca bola pri mojom narodeni 🙂 len mam pocit, ze niektore veci zanedbala pocas mojho prveho tehotenstva... na poslednej poradni mi povedala, ze babo bude mat cez 3kg, aby som sa nebala (lebo som ju upozornila, ze za posledne cca 2 mesiace mi vobec nenarastlo brusko), ze vsetko je ok, dokonca si mysli, ze to nase dievcatko bude az moc velke a ze mam uzku panvu, tak mozu byt problemy. Ze bolo dievcatko nakoniec chlapec, ma nejako netrapilo, ale ze mal 2,25kg a bol zle vyzivovany (co sa dalo zistit, keby na neposlala na prietoky v 20. tyzdni a potom nic) to som jej nezabudla a nakoniec som mohla byt rada, ze je vsetko ok. a to ani nehovorim, ze mi do preukazu nezapisala vysledky na streptokoka ani mi neoznamila, takze ked som bola v porodnici ju museli zhanat ako to so mnou je (ani neviem ci ju zohnali). A panvu som vobec uzku nemala. Balazoviecha som stretla tesne pred porodom a vlastne mi aj s primarom robil sekciu...a veru mas pravdu brrrr...a na oralkovu som uz takeho nazory pocula, ze ked je na niekoho mila, je to len pretvarka a podobne a ze ani velmi mila nie je...ja som tuto je neprijemnu stranku zatial este nespoznala (ale ako zistujem, tak ako odbornicka mi pride tiez slaba) 😒 no to je moj nazor

matavranka
29. sep 2010

@milena35 presne o tej Rebryovej pocuvam len same chvaly. Dufam ze bude aj pi mojom porode 😀

milena35
30. sep 2010

Tak moj dojem z Ilavskej nemocnice:...budem sa snazit co najobjektivnejsie.....k porodnej sale a personalu nemozem nic vycitat...mala som uzasnu lekarku a aj porodnu asisteentku...taka starsia pani,ale velmi mila,nato,kolko vzdychania a bolesti sa tam napocuvaju a vidia,klobuk dole...nezaznamenala som ziadnu nervozitu....no a to kreslo,to ruzove alebo fialove,ani neviem ake bolo...des..ved som tam nevedela ani vyliezt...vsetko tam zavadzalo...a mozno som bola len nemotorna....na porodnej sale bolo otvorene okno,co mi prislo divne,kedze sa tam rodia deti...bola mi kosa...poriadna....a aj maly mi potom kychal a mal soplik...za by nachladol v brusku?????....no a teraz k porodnemu oddeleniu...mala som to "stastie",ze zrovna mali sluzbu sestricky,ktore si ani nevsimli,ze ma priviezli...nikto sa ma neprisiel na nic spytat...ci nepotrebujem do sprchy a tak...pisem to preto,lebo k ostatnych pacientiek sa ine sluzby pytali automaticky...no co nevadi,bola som uplne v pohode..na moje stastie....takze ako sa sluzby menili,spoznavali sme personal...myslim,ze iba jedna smena bola dobra a vsimava a ochotna...ostatne..brrrr.....teplomer nam dali jeden,a vraj si mame vsetky pomerat..no a ani si pon neprisli...jej,ale raz,tusim v sobotu nam doniesli veceru na izbu!!!!to bol ale sok...no teraz k novorodeneckemu...rodila som pred tym v Martine,tak mozem porovnat....vlastne sa to ani neda porovnat...starostlivost o deticky bola v Mt na vysokej urovni,ved tie sestricky sa tam k deturencom spravali ako mamy....Ilava...hm...nehovorim,ze to bolo az take zle,ale aj tam sa nasli sestricky,nie prilis mile a ochotne...a uplne ma zabilo,ked jedna pocas navstev,zakricala cez celu chodbu: Masarova,mate tu dieta,nevadi vam to?...podla mna to bolo nevhodne,pretoze ta pani lezala so mnou na izbe a nekojila,takze nakrmit to male museli na novorodeneckom...asi si stopovali tych 30min...co sme mali dovolene tam nechat deticky....mam tri deti,ale ak by som mala ist este raz rodit....kludne pojdem do Ilavy znova...nezazila som tam nic take,co by ma uplne odradilo...a mozno som mala iba STASTIE....

mysenac
1. okt 2010

@milena35 dakujem za info a tvoje dojmy... 😉 asi to tam treba len nejako vydrzat a tesit sa domov 🙂 este som sa chcela opytat ako prebieha vizita po normalnom porode (ja viem len ako prebieha po cisarskom) a ci maju teraz vela porodov. Dakujem

milena35
1. okt 2010

@mysenac Ahoj..no po normalnom porode prebieha vizita asi tak,ze ti prehmataju brusko a kuknu medzi nôzky,ako sa to hoji...kolko mas nachystanych podloziek? ja som mala 5ks,ako pisali,ale je to malo...3ks som minula len pocas porodu...a potom kazdy den jednu...takze asi 10ks mi bolo treba...

mysenac
1. okt 2010

@milena35 aha, tak dakujem za radu, mam 5, tak pojdem este zopar prihodit 😉 lebo po cisarskom som mala tiez 5 a minula som tusim 3

milena35
1. okt 2010

@mysenac No ved,aj mne po cisarskom nebolo vela treba....

matavranka
1. okt 2010

@milena35 Fiha az tolko? Ja mam sice zbalenych 8 ale idem este prihodit. Dakujeeem

janapagacova
1. okt 2010

@matavranka osobne si myslim, ze tolko vam nebude treba .... teda asi to je individualne ... ja som rodila normalne a aj ked som dost krvacala, minula som 5 ... a to som este poslala muza, nech mi ide kupit 😉 ale nevyuzila som ... az potom doma pre babatko 🙂

mysenac
1. okt 2010

ja som si zbalila 7 a ked bude treba viac, tak mi manzel donesie 😉

matavranka
1. okt 2010

@mysenac ahoj, ani ty stale nic? hihi radia mi chodit dole schodmi tak sa idem prejst s Lolou - mojim psikom - mozno to zaberie - ten caj s malinovych listov pijem ale asi ani moje nevie kade von 😀

mysenac
2. okt 2010

@matavranka ahoj, no veru ani ja nic 🙂 aj u oktobroviek som sa uz docitala kopu zarucenych receptov na porodenie 😀 od chodenia po schodoch, upratovanie, sex az po skoricu a tonic...ale ani babam to moc nepomaha 😒 ja uz som tieto triky vzdala, u mna to tusim neucinkuje....asi pockam, kedy sa babo samo vypyta 😉 kedy ides najblizsie k doktorovi?

milena35
2. okt 2010

AKO PISEM...JA SOM NA SALE MINULA TRI....sestricka si vypytala....a potom kazdy den jednu cistu...ani ja som velmi nekrvacala,ale aj tak som minula...je to individualne....

mamina7
2. okt 2010

Ahoj dievcata, potvrdzujem to o tych podlozkach ako pisala milena. Pat je urcite malicko, pri porode tri miniete len taky fukot. A potom v nemocnici budete este aspom pat dni, ak male nedostane zltacku a na kazdu vizitu som si ja davala vzdy novu. Ale to som nosila sietovane nohavicky len cez den. V noci som sa tzv. vetrala, teda tie posledne dni. Mne sa narodil maly Oliverko 24. septembra presne o deviatej vecer, jeho miery 51 cm a 3300 gramov. S porodom a s nemocnicou som velmi spokojna. Ja som na zle sestricky nastastie nenatrafila. Jedine co mi trosicku vadilo, bolo to, ze som bola na osmicke izbe, to je hned vedla novorodeneckeho, takze vzdy ked isli mamicky dokrmovat, alebo sa deticky kupali, vsetok ten plac sme mali hned za stenou. Keby idem rodit znova, co po mojom porode uplne v pohode aj zajtra, urcite si vyberiem Ilavu. 🙂

mamina7
2. okt 2010

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre