Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

marbella
14. jan 2011

@larmimi aj ja som tak bola s malým. Čo ste mali nejaké komplikácie? A tá izba je tam len jedna? Mne to včera kaderníčka spomínala, že všetky jej kamošky tam boli a boli teda maximalne spokojné, aj ona chce tú izbu, tak ma nalomila 😀 Ale ja vlastne ešte rozmýšlam ísť rodiť aj inam, ak to stihnem 😀

larmimi
14. jan 2011

@marbella jeden den navyse sme tam boli len, lebo ten prvy som porodila po 12tej (obed)a to uz rataju ako druhy den...tie izby su tam dve 😉 a teda vacsinou su obsadene, ale da sa tam potom prelozit...

mamina7
15. jan 2011

@larmimi Asi si pri druhom zajednam ten nadstandart tiez. 😉 Pri prvom mi vsak celkom spolubyvajuce vyhovovali. 🙂 A som rada, ze si bola spokojna. Ten primar to mal asi v popise prace, byt taky 😎. Aj mne sa miestami zdalo, ze ani nechodi, len sa vznasa. Inak na svoj vek, klobuk dole, fesak, aj ked nie zrovna moj typ. 😀

marbella
18. jan 2011

Baby a vy ste si niekoho zajednali predom?
A Mičko robí porody? To ako stíha aj ordináciu? Mám pocit, že tam je stále 😀
Asi víkendy a vyvolávačky?!

larmimi
18. jan 2011

@marbella nie, podla mna netreba nikoho zajednavat..vsetcia ta odrodia rovnako..a hovorim...tie doktorky su fakt zlate... 🙂

marbella
20. jan 2011

@larmimi a tú izbu je treba si predom zajednať? alebo stačí pri porode o ňu požiadať? Ja som sa nikdy o to nezaujimala, tak ešte otázočka jedna. Na tú izbu može dojsť návšteva normalne dovnútra?
Tak ak tam budem ozaj rodiť, budem si priať doktorky teda 😀

larmimi
20. jan 2011

@marbella no...tazko si ju zajednas ked nevies kedy porodis 😉 😉 jedine ze by si mala urceny datum si tam zavolaj ci je volna...inac by som to asi povazovala za velke stastie keby je nahodou volna...ale da sa najskor ist na normalnu izbu a ked sa uvolni prestahovat 😀
tam moze ist navsteva kedykolvek, samozrejme okrem vizity a tak...moj mm s dcerou za mnou chodili aj doobeda... 🙂

marbella
20. jan 2011

@larmimi no pri mojom šťastí sa tam asi nedostanem 😅

včera sa ma muž pýtal, že prečo nerozmýšlam aj nad PB? Bože, ešte že som nenakukla aj do tej témy 😀

bona
24. jan 2011

@marbella ja som si nadstandartku v ilave zajednavala..😉 Ked som tam bola na "prehliadku" pred porodom, sestricka vravela, ze je moznost sa tam vopred zapisat..tak som sa..na termin som vsak nerodila, preto som im tam volala co a ako, vraveli mi, ze o mne vedia, ze by to potom nemal byt problem..nakoniec som rodila 4 dni po termine a izbu som mala..🙂 A bola som velmi spokojna..🙂
Inak, ja som tiez rozmyslala aj nad inymi porodnicami, ale nakoniec padlo rozhodnutie na ilavu, napr. aj preto, ze som mala pocit, ze tam je oproti PB "najjednoduchsia" a najrychlejsia cesta..😉

marbella
26. jan 2011

@bona jej to si ma potešila, lebo teraz som znovu naklonená viac tej Ilave. Na prehliadku som sa nedostala, ale hádam keď tam zavolám, vybavím to aj po telefone 🙂
A ešte som dosť počula aj čítala, že tam ukazujú bábo len raz?
No vlastne na nadštandarde može dojsť kuknuť aj rodina, okrem manžela? Lebo ja som z TO, tak aby sa zbytočne neprehnali.

macka381
27. jan 2011

Babule, aj ja chcem ist rodiť do Ilavy a tiež rozmýšľam nad tou nadštandartkou...Takže som pochopila z toho čo tu píšete, že si ju treba zajednať skôr, len by ma zaujímalo, či som na tej izbe celkom sama, ale je to izba pre dve rodičky??? A čo návštevy, môžu tam prísť priamo až na izbu???

Aký je vlastne personál v IL, boli ste spokojné??

bona
27. jan 2011

@marbella neviem, ako na klasickych izbach, ale ja som mala Terezku cely cas pri sebe (okrem prvej a druhej noci, to spinkala este na novorodeneckom) a aj navstevy boli neobmedzene, aj casovo aj co sa tyka toho, kto mohol prist 🙂

@macka381 ano, na izbe si sama, je tam samostatna kupelna, wc, chladnicka, TV. A za mnou chodili na izbu..🙂 A nikto nic nenamietal..
Co sa tyka personalu, ja som bola velmi spokojna, nemala som ziadnu negativnu skusenost. Doktorky, sestricky boli mile, ochotne, poradili, ked som potrebovala..ja mam dobre spomienky..🙂

kika58
27. jan 2011

@macka381 Ilavu ako porodnicu mozem len odporucit a tiez som bola na tej nadstandardnej izbe, na konci chodby hned prve dvere pri novoredenckom a bolo to presne tak ako pisala bona, treba popredu nahlasit ze mas zaujem u tu izbu, ked bude volna daju ti ju ked nie tak az potom ked mamicka odtial odide, ale su tam dve taketo izby

macka381
27. jan 2011

Dakujem baby za rýchlo odpovede:_))

NO asi sa nahlásim dopredu, aj ked som tak trošičku uvažovala nad tým, že či mi tam nebude dlho samej. Či tam bude toľko toho, že ani to nebudem vnímať, že som tam sama....

Lebo som bola minulý rok na operácií v PB, na oddelí ORL a tam som bola na izbe sama dva dni. Sice som mala bolesti a s nikým ma nebavilo moc komunikovať, ale tak by neškodilo mať tam "spolubojovníčku". Ale asi radšej sama..Inak na klasickej izbe je koľko mamičiek?

bona
27. jan 2011

@macka381 no, na jednej strane moze byt pre prvorodicku fajn, ze bude na izbe s inymi mamickami, ale mne osobne viac vyhovalo, ze som sama..mala som taky svoj klud, hlavne na to, aby sme sa s babulkou "zoznamili", nebola som nervozna z toho, ze ak by plakala tak zobudi ostatne mamicky a babatka a pod. Ale inak, mne to tam uslo celkom rychlo..tesila som sa, ked dosli navstevy a ked sme osameli, tak som sa venovala Terezke, som ju pozorovala a tak..😀

molly123
27. jan 2011

ahojte, ja budem druhorodicka. Termin mam zaciatok Maj 2011, a pred 5 rokmi som rodila v Ilave, ale keby som nemala pri sebe manzela tak neviem ako vydrzim sama tych dlhych 16 hodin... No a potom ten pristup na Novorodeneckom oddeleni, bol horsi ako porod..... Ale ako tak citam vyzera to tak,ze sa to tam asi zmenilo... Bodaj by to tak bolo ,lebo aj teraz tam asi pojdeme rodit.... No aj ja by som mala zaujem o nadstardnu izbu.... Neviete mi poradit ci si to musim neako objednat dopredu? a aky je tam teraz personal? Dakujem velmi 😉

macka381
27. jan 2011

Noo som sa už rohodla, že radšej tá naštandartka. Páči sa mi, že na izbu môže prst priamo návšteva a na oddelní robí kamoška, tak snad ma pride ona pozrieť 🙂

bona
27. jan 2011

@molly123 kusok vyssie sa to spominalo, bud tam zavolaj alebo ak sa tam pojdes pozriet osobne ("prehliadky" oddelenia tam byvaju kazdy pondelok o 13:00 - treba vsak tiez vopred zavolat, ci bude) tak vtedy si ju mozes predbezne zajednat.
Inak, co sa tyka personalu, ono je to asi niekedy tazko, zalezi od konkretneho cloveka, to, ako je naladeny, aky ma den a pod. Ale je pravda, ze v urcitych profesiach by predsa len mal byt clovek za kazdych okolnosti ludskejsi..ale vravim, ja som bola velmi spokojna, ci uz co sa tykalo personalu pri a po porode, novorodenecka pani doktorka co chodila kazdy den na vizitu bola neskutocne mila a ochotna odpovedat na vsetky moje otazky, takisto sestricky boli fajn 🙂

@macka381 hej, ono je to velmi fajn, a tiez to, ze sa tam ked tak mozu zdrzat aj dlhsie..🙂 a kedze som tiez mala kamosku, co pracovala v nemocnici, ale na inom oddeleni, tak ma prisla kuknut aj doobeda, aj poobede..tak mi ten cas utekal rychlejsie 🙂

molly123
27. jan 2011

Bona dakujem... 😉 si ma trosku aj potesila 😵 este by som sa chcela opytat ci niektora z Vas ma problemy zo zlatou zilou resp.hemeroid.... Mam strach ako to zvladnut pri druhom porode... Vlastne pri prvom mi to vybehlo a potom sedava praca mi to len zhorsila....

macka381
28. jan 2011

bona ďakujem ..... 🙂

bona
28. jan 2011

@molly123 @macka381 nemate za co, ked viem, rada pomozem..🙂

zuzanat
30. jan 2011

ahojte, ja som sa v stredu vratila z porodnice v Ilave a nemozem povedat kriveho slova. Bola som tam maximalne spokojna, sestricky, doktori, vsetci boli strasne mili. Jedine k comu mam vyhrady je jedlo, ale s tym nic neurobim, prezila som to 😀
Bola som na obycajnej izbe,kde sme boli tri, ale dobre sme si "sadli" takze som bola spokojna, mala som s kym pokecat.
Takze Ilavu odporucam na 100% 😵

lily23
31. jan 2011

@zuzanat Ahoj ja sa tiež chystám v IL rodiť, a keďže si tam bola teraz nedávno, mohla by si mi napísať konkrétnejšie informácie? Čo si tam so sebou zobrať napr.? a mala si bábätko pri sebe? aj v noci? a ak to nie je moc osobné koho si mala pri pôrode? a čo by si tak poradila, aby to všetko prebiehalo čo najviac v pohode? Dúfam, že nemám neaké hlúpe otázky, ale ešte som nerodila, a človek rozmýšla nad všeličím, keď ani nevie čo ho čaká. Ďakujem papa

bona
2. feb 2011

@lily23 dufam, ze nevadi, ze ti na nieco odpoviem aj ja, ale snad pomoze..co sa tyka veci do porodnice, mozes sa drzat tych beznych zoznamov. Moja taska obsahovala 🙂 :
- doklady - OP, tehotenska knizka, karticka poistenca, kopia sobasneho listu, ak mas nejaky svoj konkretny porodny plan, tiez mozes zobrat
- oblecenie - aspon 2 nocne kosele - jedna na porod, kratsia, druha s rozopinanim, ked budes kojit., dalej zupan, ponozky (aspon tri pary, aj na samotny porod, ked by ti bola zima), poporodne nohavicky alebo nejake klasicke bavlnene, dalej prezuvky + nejake slapky do sprchy (kvoli hygiene, predsa len, ale to je na tebe), 2 dojcenske podprsenky. Oblecenie na odchod z porodnice ti potom moze rodinka doniest aj neskor; dalej uteraky (ja som mala vacsiu osusku a mensi uterak a potom taky uplne maly na tvar), dolezite - jednorazove podlozky do postele (min. 5-6, jednu som uz pouzila pri vysetreni na prijime, takisto pocas porodu).
-hygienicke potreby - 2-3 balenia porodnych vloziek, toaletny papier!, vreckovky, ja som mala zabalene aj intimne obrusky. Potom klasicke hyg. potreby, co pouzivas (sprch.gel, sampon, mydlo, zub.kefka a pasta, telove mlieko, balzam na usta, hreben..proste ako si zvyknuta 🙂 ). Potom je dobre mat nejaku mast na osetrenie bradaviek (predsa len, na kojenie si zo zaciatku treba zvyknut), ja mam osvedcenu kalciovku, ale dobra je aj z DM-ka Babylove. A potom som mala este jednu vec, mamina mi z lekarne doniesla take akoby vlhcene obrusky na hemoroidy, celkom som to ocenila, predsa len, to "zbesile" tlacenie spravi svoje.. 😅 😉 A to by bolo asi tak vsetko 🙂

A pre babatko ti v podstate stacia do porodnice akurat plienky (ja som mala 1 balenie, 72ks a stacilo) a vlhcene obrusky. Ostatne ti daju v nemocnici. Babatka obliekaju do "erarneho", ale ked by si chcela vlastne oblecko, tak si mozes kludne doniest aj to. Potom veci pre drobceka na odchod domov staci mat nachystane a to ti prinesu neskor.

A aby to prebiehalo co najviac v pohode? Treba skusit, aby si bola v pohode hlavne ty..🙂 K tomu pomoze, ked budes mat pri sebe niekoho blizkeho. Mne velmi pomohlo, ked som tam mala manzela, tak trochu ma rozptyloval, predychaval so mnou a tak..proste bolo to fajn🙂 Ako pises, prvorodicka nikdy nevie, co ju caka, ale treba mysliet na to, ze aj ked to nie je uplne lahke, na konci pride vysnivana a dozivotna odmena..😉 Ja som sa tiez bala a bola nervozna, ale nakoniec to bolo vsetko uplne super..a dokonca na samotny porod celkom rada spominam..😀 Drzim palce, aby to bolo tak aj u teba..😉 (uff, som sa riadne rozpisala)

lily23
3. feb 2011

@bona Veľmi pekne ti ďakujem za odpoveď 🙂 ešte otázka ty si rodila v IL? Ďakujem pa

bona
3. feb 2011

@lily23, ano, rodila som tam..😉

zuzanat
3. feb 2011

@lily23 v podstate bona napisala vsetko co je treba, ja som este mala aj odsavacku, ked sa mi zacalo tvorit mlieko, mala som ho vela. Pred 3 rokmi mali aj erarne, teraz vraj uz nemaju.Ja som mala taku velku tasku, ze muz sa smial, ze idem do Egypta 😀
A aby vsetko prebehlo v pohode? neviem poradit, ja som pri prvom bola strasne vystresovana, aj porod bol tazsi ako druhy. To som vedela co ma tam caka, som to akosi lepsie znasala, ale muzova pritomnost fakt pomohla.Rodil ma Dr. Petrikovsky, strasny sympatak, zlaty bol, sestricka neviem ako sa volala, z novorodeneckeho tam bola Chalupkova...

lily23
3. feb 2011

@zuzanat Ďakujem, ja chodím k doktorovi Petrikovskemu 🙂 ale vraj sú tam teraz všetci v pohode tak si ho nebudem zajednávať k pôrodu 🙂 no mám nachystanú aj odsávačku 🙂 nechcem sa stresovať z pôrodu, no ale predsa mám obavy a trochu aj strach. ale stále si opakujem, že keď to zvládlo tolko žien predomnou 😉 a snažim sa nečítať si tie hororové pôrody, aby som sa nestrašila 🙂 tak snáď všetko dobre dopadne, mám veľmi nízsky prach bolesti tak toho sa bojím, ale na druhú stranu sa veľmi teším na naše zlatíčko, tak hádam sa to vykompenzuje 🙂

bona
3. feb 2011

@lily23 ak ta mozem povzbudit, zeny nemaju len hororove porody..🙂 U mna, prvorodicky, cely porod trval cca 3 a pol hodiny..😉
Okolo piatej rano mi zacala odtekat plodova voda..potom mi zacali aj kontrakcie, vnimala som ich ako take silnejsie krce pri menstruacii. O siestej sme dosli s manzelom do nemocnice, spravili mi prijem, vysetrili ma, doktorka skonstatovala, ze som otvorena na 6cm a ze to pojde celkom rychlo. Dali mi klystir, asi dvakrat som absolvovala teplu sprchu, potom sme boli spolu s manzelom na "cakacej" izbe..a tie kontrakcie mi stale neprisli ako nieco sialene, pri spravnom rozdychavani sa dali zvladnut.. Okolo osmej dosla sestricka, ze ako to zvladam, ci nechcem nieco od bolesti (nechcela som) a instruovala ma, kedy ju mam zavolat, ze ked budem citit take a take tlaky..a volala som ju asi o 5 min. To uz ma vzali na vysetrenie priamo na porodnu salu a skonstatovali, ze idem rodit..8:20 bola Terezka na svete 🙂

lily23
4. feb 2011

@bona ja viem, že tie hororové príbehy sú isto není časté 🙂 aspoň dúfam. Mala si krásny pôrod, aj moja sestra má 5ročnú Terezku 😉 a tiež mala celkom fajn pôrod, keď jej doktorka povedala prvý krát aby zatlačila, tak ledva chytila malú 🙂 a bola na svete.Pevne dúfam, že to u mňa bude podobné. A ako si vedela predýchavať kontrakcie? ja som začala teraz chodiť do Salusu na predpôrodnú prípravu a tam nám to ukazovala pani Zápotočná, ale niektoré maminy tu písali, že to tak nepredýchavali ale že im to v nemocnici inak ukázali, tak neviem. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre