Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

careamell
26. júl 2011

@katka_grac
mne dala sestrička taký zoznam, čo treba zobrať...inak nič špeciálne. Ja som si zobrala pre malého aj rukavičky, aby sa neškriabal, to mi dosť pomohlo a aj ponožky a čapičku.

katka_grac
26. júl 2011

@careamell to uz mam zbalene, to som mala aj pri prvej, ale nejake teplomery, pribory, kremy.... do tn vraj treba tak neviem ci preistotu brat...
dakujem...

careamell
26. júl 2011

@katka_grac teplomer majú jeden ten digitálny a to chodí sestrička a merá každej teplotu 🙂 príbor som si ja zobrala ale nepotrebovala som, okrem malej lyžičky, ked mi manžel doniesol jogurty. Majú tam inak aj chladničku, kde si môžeš niečo odložiť. Asi hlavne treba hygienické potreby, ale to máš isto zbalené. Tak už len poprajem veľa šťastia, a dúfam, že ,, vyfasuješ" dobrých lekárov.

lia45
31. júl 2011

ja osobne som to nepotrebovala,ale dve moje spolubývajúce hej. Kedže mali ich detičky určité problémy,a nemohli ich kojiť, tak si museli mlieko odsávať. takže možno maj nachystanú odsávačku mlieka.ale tú si tam nemusíš brať, to ti môžu doniesť neskôr z domu ak ju náhodou budeš potrebovať.inak,teplomer tam nepotrebuješ,oni majú.lyžičku je dobré si vziať na tie jogurty.a pre maličké sú dobré ponožtičky a cumlík,ak by sa nechcelo ukludniť.ono základ je mať tam tie podložky a vložky a pre maličké plienky a krémik na zapareninky,ostatné ti môžu doniesť aj potom z domu. veľa šťastia 🙂)

careamell
11. aug 2011

@katka_grac ahoj, gratulujem k dcérenke a prajem veľa zdravia

terez23
22. sep 2011

@decembrovamama ja mam kamosky co s touto doktorkou nemaju dobre skusenosti.. ☹
ktohovie, cim to je...
Ale super, ze Tebe vsetko tak skvelo dopadlo ;)!

terez23
22. sep 2011

@careamell v poslednej dobe je stale viac a viac enspokojnych mamiciek s pristupom a odpbornoostou niektorych lekarov/ier a sestriciek.. Tu ich sice moze nepise, ale je to tak. Bohuzial ☹

careamell
22. sep 2011

@terez23
Mám pocit, že si mamičky chválili najmä v dobe, keď tam boli tí ,,starí, zabehnutí " lekári. Teraz je tam nová sila, v podobe mladých doktoriek. Myslela som, mladé, isto budú mať lepší prístup k novým metódam, budú prístupnejšie, ale opak. Keďže som mala plánovanú sekciu, spýtala som sa hneď lekárky, či za mnou príde operujúci lekár a vysvetlí mi, akým spôsobom to bude prebiehať. Veď sa jednalo o mňa, o moje dieťa, mala som predsa právo to vedieť. Ona mi odvetila, že načo to chcem a čo chcem vedieť. Nakoniec z nej vysvitlo, že operovať ma bude ona a keď som sa jej spýtala na priloženie bábätka hneď po pôrode, nevedela mi na to nič povedať, že sa musí poradiť s kolegom, ktorý pri operácii tiež bude. Ale, že si to nevie predstaviť. Ja som na stránke ilavskej nemocnice našla, že je možné priložiť dieťatko aj po cisárskom reze. Poobede prišla za mnou tá druhá lekárka, ktorá je na oddelení. Povedala, že moja požiadavka nie je reálna, nakoľko budem mať pred sebou plachtu. Neviem teda, ako to robia v iných nemocniciach.
Nikdy som nemala dobré skúsenosti so ženami-gynekologičkami, a tieto dve ma len utvrdili v tom, že muži sú omnoho viac empatický, súcitnejši so ženou pri jej bolestiach a ludskejší ako ženy doktorky.

julie1412
18. okt 2011

Ja som rodila v Ilave pred styrmi rokmi a musim len pochvalit. Uz vtedy tam boli mlade lekarky, a boli super🙂 Na novorodeneckom tiez perfektne🙂 O dva mesiace idem znova, tak dufam, ze aj teraz to bude len a len dobre🙂

juliankaaa
2. nov 2011

Je tu niekto kto bude rodit v Ilave zaciatko februara???? 😉

evkacka
2. nov 2011

Ahjte maminky, tak ja som kusok odtial a mam par mamiciek kamaratiek, ktore teda povedali nikdy viac a dalsi porod cestovali do Tn alebo PB, je to asi viacmenej indi-vídi ale z počutia a zo skúseností kamaratiek nedoporučujem :(

juliankaaa
2. nov 2011

@evkacka nestras!!! 🙂 ja som tam rodila pred cca 2 rokmi.....ako dalo sa, ale ked sa na to spatne pozeram.....veru neviem kam pojdem vo februari...teda ak bude este kam ist, po tych hromadnych vypovediach 😠

evkacka
3. nov 2011

@juliankaaa nechcem ťa strašiť, ale je to možno náhoda neviem, naozaj ako kto natrafí, ono pôrod sám o sebe je náročná vec, ale po pravde 5 z 5tich by tam už nešli 😒 tak neviem, ťažko povedať, predsa len najlepšia skúsenosť je vlastná 🙂 a ty ked si tam bola spokojná tak si myslím, že netreba špekulovať 🙂
ja som rodila v pb a bola som spokojná, bolo tam dobre postarané hlavne o moju dcerku a to sme mali veľmi komplikovaný pôrod a aj ona bola vo veľmi zlom zdravotnom stave, ale asi som jediná, ktorá tam bola spokojná 😀 ono asi aj záleží akú má mamička predstavu 🙂
držím palčeky, nech ste zdravučkí a ide to ako po masle 🙂

vrabciatko
3. nov 2011

@juliankaaa Ahoj, ja mám termín 6.2., takže sa tam asi stretneme. Z Ilavy strach nemám, taktiež som tam rodila a starostlivosť bola vtedy výborná. Ak sa má niečo vyskytnúť, miesto pôrodnice ti to neovplyvní. Ležala som tam aj cca mesiac dozadu kvôli uroinfektu a všetko až na nábytok bolo v pohode. To si chcem ošetriť nadšt. izbou. Hlavne trvaj na tom, aby s tebou bol niekto pri pôrode. Ja som síce do mm musela "hučať" 2 mesiace, ale nakoniec je rozhodnutý pre istou ísť. Moje druhé tehu nie je celkom ukážkové. Personál sa úplne inak chová, keď je tam niekto z tvojej strany. 🙂 🙂 🙂 . Otázne je, či tam bude dostatok lekárov, ale to je asi celoslovenský problém, ktorý tu my nevyriešime 😉

careamell
3. nov 2011

@vrabciatko Tá nadštandartná izba...sú dve a ja som ju mala zajednanú u hlavnej sestry. Dostala som sa na ňu až posledný deň.
Ak je volná, hneď tam niekoho dajú, kto má záujem. Čiže ak prídeš a chcela by si ju, tak si budeš musieť počkať, pokiaľ sa uvolní. 😒

juliankaaa
3. nov 2011

@vrabciatko ja mam termin 7.2. takze ak to ty nasi drobci dodrzia, tak je velka pravdepodobnost ze sa tam stretneme 😀
Nadstandartnu izbu som mala pri prvom porode, bola super v tom, ze som nemusela cakat na WC a sprchu, pretoze ked som tam bola, tak nas tam bolo veeeela.
Prvy porod som mala cisarsky a zatial neviem aky ma caka teraz, a radsej nad tym ani nerozmyslam.
No ak pojdem klasickym, tak asi tiez donutim manzela k spolupraci 😉

zuzanamv
29. nov 2011

Ahojte,
nemate nahodou niekto aktualne informacie, ako to vyzera v porodnici v Ilave, ci sa nejako pripravuju na krizovy stav, ked tam zacnu chodit zeny, ktore by inak rodili v TN?
Vdaka.

julie1412
29. nov 2011

@zuzanamv Pokial viem, tak bol vyhlaseny nudzovy stav v nemocnici v Trencine a myslim aj v Bojniciach, takze tam budu musiet lekari nastupit do prace. Ja sa tiez chystam rodit do Ilavy, tak dufam, ze tam nebude velky naval. Zatial maju obsadene tak na polovicu, vcera to vravela sestricka zo sestonedelia.

zuzanamv
29. nov 2011

@julie1412
Ano, vyhlasili nudzovy stav, ale ako tak citam vyjadrenia lekarov na stranke loz.sk, tak sa idu vsemozne vyhybat tomu, aby si nejake rozkazy prevzali, uz teraz su niektori na PN, a maju pokyn od odborarov odmietat pracu pod natlakom s tym, ze tym mozu ohrozit pacienta...
Takze ja velmi neverim, ze to bude fungovat ☹

julie1412
29. nov 2011

@zuzanamv Ved uvidime, ako to nakoniec dopadne. Ja som si pre istotu zistila aj porodnicu vo Vsetine, a kedze porod je akutny stav, mala by to poistovna preplatit, pokial mas europsky preukaz poistenca. Ved predsa nebudeme rodit na vratnici alebo nebodaj doma🙂

cudka
29. nov 2011

V Ilave nikto nedal výpoveď nakoľko je ilava akciovka. A tá starostlivosť ?ja si myslím že je to všetko o medziľudských vzťahoch niektoré sú maxi spokojné dokonca utekájú z Tn do IL a niekomu nevyhovieš aj keď sa na hlavu postavíš:(

julie1412
29. nov 2011

@cudka Ja som rodila v Ilave pred styrmi rokmi a musim len pochvalit. Skvele mlade lekarky aj ostatny personal, prijemne domacke prostredie, vyborna strava🙂 Urcite chcem ist znova tam🙂 tak dufam, ze o 2-3 tyzdne nebudu mat plne obsadene🙂

akjerdna
2. dec 2011

V Ilavskej nemocnici som rodila pred troma mesiacmi. Musím povedať, že ja mám iba tie najlepšie skúsenosti. Rodil ma doktor ktorého meno dodnes nepoznám. Bol to taký starší pán a musím povedať, že bol veľmi príjemný . Absolútne profesionálny prístup. Aj sestrička ktorá bola pri pôrode bola strašne super. Ani jej meno nepoznám 🙂. Synčeka mi hneď pri pôrode položili na bruško čo je neopakovateľný zážitok. Čo sa týka novorodeneckého oddelenia tiež mám len dobré skúsenosti. Sestričky boli veľmi príjemné. A detská doktorka bola tiež super. Vzhľadom k mojim ochoreniam mu urobili rôzne testy či je v poriadku. Tak to sa mi veľmi páčilo. Zariadenie izieb je ešte z minulej doby ale myslím, že sa to dá prežiť tých zopár dní (až na tie matrace). V podstate si myslím, že aj veľmi záleží na tom čo človek očakáva. Ako prvorodička to hodnotím ako veľmi dobre. Ale podľa toho, čo hovorili iné maminy si myslím, že pre pôrod je empatickejší muž ako žena (skúsenosti kolegyniek na izbe). Ja by som Ilavu určite odporučila 🙂.

susi0303
5. jan 2012

ahojte babulky....ja mam termin.27.2....a rozhodla som sa pre ilavsku nemocnicu...z rozpravania viem ze je to tam ok a aj personal aj lekari....viete mi poradit co si mam zbalit pre babenko?.....a aj pre mna?....dakujem vam....

kika_c
5. jan 2012

@susi0303 ja mam termín 24.2. mozno sa tam stretneme 🙂 🙂

susi0303
5. jan 2012

ahoj.....jej super.....a ako sa citis?...nemas uz obavy?....vies co si treba zbalit?...

katka_grac
5. jan 2012

@susi0303 pre babo: plienky-pampers, vlhcene obrusky, krem na ritku, (ja som mala aj bavlnene rukavicky, ciapocku a v zime aj decku odporucam) + vecicky na cestu domov (bavlnenu plienku, postolkove nohavicky, bodycko, nejake dupacky, kosielku bavlnenu, v zime nejaky overal, ciapku, podla toho ako pojdete, ak vo vajicku tak nejaku deku alebo zavinovacku do autosedacky, aleo ak na rukach tak perinku, fusak... no proste nejak to vymyslet) to na cestu domov vam mozu priniest az pred odchodom

pre mamicku: nocne kosele (gombickove na kojenie najlepsie), ponozky hrube(je tam zima), zupan, uteraky, osusky, hygienicke potreby (mydlo, šampon, kefka, pasta,... vsetko ako ste zvyknuta), podlozky do postele!!! to vyzaduju, vlozky (bez kridelok, najlepsie tie origos porodnice-vedia nadavat , ale ak nehrozi cisarsky a nebudu vidiet ake mate tak je to jedno), vlozky do podprsenky, mast na bradavky, odsavacku-mne vynadali ked som ju nemala a aj tak mi bola naprd..., prezuvky, nohavicky-daju sa kupit akesie sietkove v lekarni ale ja som mala obyc., malu lyzicku-zide sa k jogurtom, je dobre mat nejaku flasu vody, najlepsie nebublinkovu, balzam na pery-zide sa, ...

susi0303
6. jan 2012

@katka_grac zdravim.....velmi pekne dakujem.....tak sa pustim pomaly do balenia.....a bola ste tam spokojna?....ODPORUCILI MI JU VIAC AKO POVAZSKU.....chcem sa tam ist pozriet.....volala som tam a kazdy piatok robia prehliadky.....a babenko vam davali ako casto na izbu?.....

katka_grac
6. jan 2012

@susi0303 no ja som bola celkom spokojna... 1x som bola na normal izbe, ale nesadla mi spolubyvajuca, tak druhy x som radsej pytala nadstandart...PB som ties pocula ze je o nicom... ja som mala obidve cisarskym tak mne ju davali ako som ja chcela... ale prve dve noci mi ju nedali... inak babatka davaju myslim hned v den porodu, ale nechaju vas si nejaky cas odpocinut ak chcete... sestricky su mile, ked ste mila aj vy... 🙂 + skuste si este preistotu nejaky zoznam veci vygooglit, ak by som na nieco zabudla, ale myslim ze vsetko najdolezitejsie ma napadlo... ;)

vrabciatko
6. jan 2012

@susi0303 ahoj, ja sa tam tiež chystám rodiť, ale asi trošku skôr 😉 O koľkej robia v piatok tie prehliadky? treba sa nejako hlásiť vopred? Berieš si k pôrodu aj nejakú osobu? manžel, kamarátka,...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre