Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

almita
8. mar 2012

@aknedz to potrebujes k nejakej praci alebo len tak 😉 ?

juliankaaa
8. mar 2012

@aknedz a kde je ta anketa? 🙂

aknedz
8. mar 2012

@almita @careamell @bubca2 @petkaaaaa @sammmy19 @vrabciatko @zdena29 @carrie4 @lily23 @kika_c @akjerdna @cudka @juliankaaa @lia45 @ketrin24 @babullka1@julianka777 @adriana7 @majkabudka227 @mysenac @decembrovamama @marbella @bona @zuzanat @molly123 @mamina7 @larmimi @bejka213 @anaj_janka @darymorka @elkazu @matavranka
tu je link na temu aby sa lepsie hladalo https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ilavska-po..., nie je to pre ucel ziadnej VS prace, len aby som si vedela predstavit co mam cakat, aj ked uz aku taku predstavu mam z vasich prispevkov, ktore som citala tu 😉

borenka
9. mar 2012

Ja som rodila v Ilave pred rokom a stravila som tam cele dva tyzdne. Bola som velmi spokojna, super doktory, sestricky, personal, jedlo, spolubyvajuce....Ak pojdem este niekedy rodit tak len tam. Tolko srandy na porodnom sale som dlho nezazila 😀 ....

katkatara
11. mar 2012

ahojte,ja som rodila v IL tiež a jediné čo bolo super boli spolubývajúce.Pôrod katastrofa vďaka sestričke, ktorá si potom vyslúžila prezívku mäsiarka od viacerých mamičiek.Do Ilavy nikdy viac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adriana7
11. mar 2012

@katkatara , čo je tam nejaká nová, lebo ja som rodila pred rokom a pol a zlá nebola veru žiadna

katkatara
11. mar 2012

Je to taká staršia sestrička,blondýna..Myslím, že Michňová.

matavranka
12. mar 2012

ahoj, tak ja som rodila v ilave a bola som velmi spokojna, urcite ak budem rodit znova tak len v ilave. Mala som stastie ze som rodila uplne sama, takze sa mi naozaj venovali a mala som perfektnu doktorku Rebryovu - taka mlada, myslim ze tiez minuly rok porodila - rodila moju segrenku takze som ju strasne chcela, co mi aj vyslo a sestricku som mala strarsiu myslim tu Michnovu a nemozem si stazovat. Sice bola svojska ale naozaj mi pomohla lebo ja som astmaticka a malu som nevladala vytlacit tak sa mi zvalila par krat na brucho a sup Simonka bola vonku. Sice som si myslela, ze mi zlamala rebra ale v poho 🙂. Ja som chvalabohu nemala ziadne problemy ani mala namala zltacku takze nas na 5 den pustili, ale bola som fakt spokojna. Aj na novorodeneckom boli super - sa priznam ze druhu noc mala strasne plakala a ja s nou, tak som ju isla zaniest ze ci jej nieco nie je a sestricka ze v pohode maminka, este ste mala po porode nemate este dostatok mliecka mala je hladna, tak sa chodte vyspat rano Vam ju donesieme - tak mi ju zobrali a dali jej napapat a rano mi ju doviezli. Detska doktrorka je stelesnenie dobroty - pano doktroka Mokrasova - manzelka gynekologa Mokrasa a ta zena je neskutocna - mila, usmievaava, vsetko vysvetli, s malymi detmi naraba uzasne - no proste ja som bola fakt moc moc spokojna
A to som mala moznost rosit v BA, kde by mi to vybavili u nejakeho super dokrora, ale som odmietla a dobre som spravila
Tak vela stastia

skadi
13. mar 2012

tiež sa pridavam k Ilave. Ja som mala pôvodne plánovaný prirodzený pôrod,ale začala som sa otvárať a malý bol hrozne vysoko. Moja gynekoložka mi odporučila cisársky,vraj je veľmi vysoko a určite nepôjde dolu a naviac odhadovaná pôrodná váha bola 4500kg. Asi tušila v čom je zádrhel. Skúšala som si teda vybaviť cisársky v TN,kde to nebolo možné. Vraj ho najskôr skúsia "prirodzene" vyvolávačkami vyvolať a ked to nepôjde až potom spravíme sekciu. Našťastie nám to s mojou gynekoložkou nedalo a tá ma poslala do Ilavy, kde sa ma ujal MUDr.Volár,ktorý zhodnotil,že je to teda tak a dieťa je veľké a druhý deň mi spravil sekciu-našťastie pretože malinký bol omotaný 3x pupočníkom,takže mi povedali,že by som ho normálne ani neporodila. Personál bol od začiatku maximálne ústretový, profesionálny a veľmi milý . Cez anesteziologiu, prijimacu ordináciu až po gynekologické a novorodenecké. Všetci boli úplne super. Hlavne teda veľká vďaka pánovi doktorovi,ktorý konal veľmi promptne a naviac aj jazva vyzerá super. určite doporučujem Ilavu. Jediné mínus je ,že teda je to stará nemocnica,takže to zariadenie je také aké je a sú tam len 2 funkčné sprchy a 2 wcka. Ešte dodám,že tiež tie upratovacie služby su tam dosť na nízkej úrovni....ale to sa dá prežiť...akurát mi tam malý chytil zlatého stafylokoka,ale to sa môže stať..čo už.. Určite tam pôjdem rodiť zase 🙂

terez24
14. mar 2012

@skadi stastna to zena, ze s Ilavou mas take super skusenosti ;). Ale podla mna - zalezi od ludi, ktorych tam stretnes. Od ich odbornosti, ale aj ludskosti...

olinka166
22. mar 2012

dievčatá ako je to ak chcem rodiť s epidurálkou musím si niečo v Ilave vybaviť vopred alebo ako je to? dakujem

ivonka81
22. mar 2012

caute baby,toto je moj prvý príspevok,som z Dubnice a tiež neviem či Trenčín alebo Ilava,vela mojich známych moc Trenčín nechváli,ale zase Ilava nemá to novorodenecké na tekej úrovni ako v Trenčíne.Tak neviem čo urobit,keby náhodou bolo niečo s malým ako by ho prevážali a tak...viete mi k tomu povedat niečo viac?

ivonka81
22. mar 2012

a ešte chcem vediet či ked mám gynekologa v Trenčíne a rodit chcem v Ilave tak sa tam treba nejako zajednat alebo len prídem a hotovo?Pretože asi spadám pod Trenčín ked mám tr. pobyt v Novom meste nad váhom ..dík 🙂

cudka
23. mar 2012

Ahojte dievčatá aj ja sa pridávam tiež som rodila v IL išla cisárskym bola som maxi spokojná nasále super prístup. Na oddelení a novorodeneckom som bola tiež spokojná. To viete hormóny lietajú po celom oddelení ja patrím medzi tie plačlivky takže som si to odplakala no všetko ale aj doma mi slzy stále padajú čo už keď to ide samo.Bola som tam skoro 3 týždne takto ide už na palicu:( A hlavne je to všetko o ľuďoch niekomu ste sympatická a niekomu nie ale naozaj sa tam snažia niekto viac niekto menej ale ja ĎAKUJEM všetkým.

babullka1
2. apr 2012

@olinka166 ja som rodila s Epi a nemala som dopredu nic dohodnute,proste som sa tak rozhodla po 10tich hodinach kontrakcii a nemali s tym problem... u mna bol skor problem s tym ze epi mi nezabrala ...: 😒 teda az neskoro pri šití ...ale aj za to som vdacna 🙂

olinka166
2. apr 2012

@babullka1
ďakujem za odpoveď,
ešte by ma zaujimalo, čo treba zbaliť do pôrodnice, kedže taký ten štandardný zoznam mám ale netreba do Ilavy aj niečo viac... ? pripadne čo by ste poradili so sebou zobrať... dakujem

babullka1
3. apr 2012

@olinka166 ja osobne som si vzala este aj odsavacku na mlieko,..je tam jedna ale nie vzdy bola volná a taktiež mastičku na bradavky mala som cicadermu a bola som jej nesmierne vdacna..poradili mi ju priamo tam na oddeleni sestricky..je homeopaticka a velmi pomahala... a este som vyuzila balzam na pery..mne velmi popraskali pri porode pery... 😒

careamell
3. apr 2012

@olinka166 Rukavičky pre bábo, lebo sa bude isto škriabať a ponožtičky.

almita
4. apr 2012

@olinka166 a ciapku pre babo.

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

olinka166
5. apr 2012

@babullka1
@almita
@babullka1

ďakujem dievčatá,
tú odsávačku mi teda treba hneď, lebo zvažujem, že ju kúpim až potom keď budem potrebovať...

vanessm
5. apr 2012

Tak ja som bola s Ilavou maximálne spokojná. Bola som tam 3 týždne a začila som pred sebou asi 6 pôrodov a poviem to tak, že keď tam nejaká mamina naozaj neprimerane vystrájala, nepočúvala ich, namiesto dýchania vykrikovala, že čo som komu urobila a pod, tak sestra boli trochu prísnejšie, ale ak maminy počúvali, a spolupracovali, tak boli fakt úžasné a milé.

aknedz
3. máj 2012

@borenka @vanessm @babullka1 @careamell @almita
@matavranka @adriana7 @borenka

Ahojte maminky, chcela by som sa vás ešte na niečo spýtať, čo ma zaujíma na Ilavskej pôrodnici....viem, že je to všetko individuálne a záleží od situácie ale čo sa týka nástrihu, stalo sa vám alebo poznáte aj niekoho konu sa tam podarilo porodiť bez nástrihu? Chcela by som cvičiť s EPINOm ak všetko pôjde dobre a budem môcť, tak že či nestrihajú prvorodičky "preventívne" ale čo som počula zatiaľ - prístup pôrodníkov je tam veľmi dobrý, tak hadam už majú aj v tomto inovatívne názory 😉 A čo dianatal gel, použil niekto?

vanessm
3. máj 2012

@aknedz Tak neviem o nikom, všetky čo rodili a boli so mnou na izbe, tak s nástrihom. Ja som sa toho bála najviac zo všetkého, ale ani som naozaj nevedela kedy sa to udialo, nič som necítila, ani pri šití nič. Zrejme keď je tá koža napnutá tak to ani nebolí. Po pôrode ma nič nebolelo, mohla som aj sedieť. Ja som skôr za ten nástrih, akoby sa mala žena dotrhať až po konečník.

aknedz
3. máj 2012

@vanessm to určite súhlasím, radšej malý nástrih ako veľké roztrhnutie a nebojím sa bolesti, viem, že to ani nezbadám v ten moment...len keď sa mi podarí cvičiť aby to nebolo zbytočné - len tak preventívne, keď by sa dalo aj bez 😉

careamell
3. máj 2012

@aknedz Ja som mala oba pôrody CS, tak neviem.
Mám ale dve kamarátky, jednu nastrihli, zašili, potom zistil lekár, že to má nejak zle, tak jej štichy potrhal a zašil znova. Takto hneď po sebe. Doteraz má problémy s hemeroidmi a s veľkou potrebou. Druhá mala tiež nástrih a taktiež má problémy.
Ja by som určite pred pôrodom cvičila, masírovala hrádzu...
Ak by si si spravila pôrodný plán a dala ho lekárovi, určite by sa to dalo s ním prekonzultovať 🙂

aknedz
4. máj 2012

@careamell plánovala som si spísať najhlavnejšie body, ktoré by som chcela - napr.nedávať zbytočne oxitocín, nestrihať (len naozaj v najnutnejšom prípade) a položiť bábo ak bude v poriadku hneď nachvíľku na bruško - to by bol asi celý môj pôrodný plán 😀 ...len neviem, či v Ilave niečo také akceptujú alebo či to treba dopredu prediskutovať s primárom...

aknedz
4. máj 2012

@careamell a cvičiť sa chystám pokiaľ budem v poriadku s Epinom, tak keď by som nacvičila obvod hlavičky a predsa by ma strihli, bola by som naštvatá - hlavne kvôli tým možným problémom aké si opisovala a aké má veľa žien, len o tom nehovoria 😒

careamell
4. máj 2012

@aknedz Niečo ako pôrodný plán tam isto ani nepočuli. Pokiaľ natrafíš na dobrého lekára, tak by si to s ním mala prekonzultovať, veď je to tvoje právo, mať možnosť výberu. Len tam to všetko berú ako rutinu, mamičky majú čušať a počúvať, čo povie lekár. Aby si sa ty niečoho dožadovala, to tam nepoznajú. Mne keď dali podpísať prázdne, nevyplnené papiere, tak som odmietla, a sestričky sa na mňa nepekne pozreli.

adriana7
4. máj 2012

@aknedz , jediná nemocnica, kde ma nenastrihovali, aj aj mi to dopredu povedali, že ma nastrihnú, len ak by to bolo už naozaj nevyhnutné, bola ilava...v trenčíne ma nastrihli tak, že som mala cca 20 vonkajších aj vnútorných stehov a nikto sa ani neunúval mi to povedať, len ma strašne dlho šili a rok som ani neobsedela na zadku, hrozné 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre