Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

kompromis
18. feb 2013

@ferihegy no to micko tiez nie

ferihegy
18. feb 2013

@kompromis diskutabilné, mne zachránil malého ...

kompromis
18. feb 2013

Ahojte mamicky.ja som rodila v Ilave 10.2.2012.mala som spontalny porod.mylsim ze pokym nemate problem tak vas odrodia tie mlade doktorky.ale pokial nastanu nejake komplikacie tak si nevedia dat rady.co sa tyka sestriciek .cize porodnych asistentiek tak ziadna slava stymi starsimi.mali by ist uz na dvochodok .pretoze uz nemaju ziadne city voci mamickam.povyhadzovala by som ich odtial len taky rachot.mali by nastupit mlade pretoze tie este maju asi nejale tie cyti k tym rodiacim mamickam.co sa tyka novorodeneckeho tak najde sa aj dobra mila dusa .ale tiez vadsinou su tam starsie a pokial nemate znamost tak sa netrhaju.co sa tyka starostlivosti o mamicky tak pokial tam nezastupuje ziadna starsia sestra z porodnych asistentiek tak mlade sestricky su velmi ochotne a mile.musim vsak podotknut .ze Ilavska nemocnica sa velmi zhorsila za posledne roky.tos moj nazor

kompromis
18. feb 2013

@ferihegy mne skoro zmrzacil sestru

moniarcis
11. mar 2013

@ferihegy
ahoj, aj ja uvažujem, že by som išla k Mičkovi. Prosím ťa však, aký máš na ňho názor, skúsenosti?

careamell
13. mar 2013

Ilava už nemá ani status ,,Baby friendly hospital"... ☹

zuzula25
21. mar 2013

@careamell ona ani nemala ten status

evkafi
1. jún 2013

ahojte, ja sa momentalne rozhodujem medzi TN a Ilavou... nebola niektora z vas na tom tak ako aj ja ? a ako ste sa rozhodli?

lenicka2013
2. jún 2013

Konečne som sa sem dostala,ahojte baby...
tak ja som bola na tom asi ako evkafi...Rozhodla som sa pre TN,len okolnosti vsetko zmenili.Na poslednej poradni sa mojmu gyndosovi nepacil tlak a kedze som bola rizikova dla jeho slov mala som este tehotensku cukrovku tak mi vravi ze hned do nemocky na lezanie.Manzel nebol doma ,do Tn daleko do Ilavy blizsie.bala som sa o malu,ze ked budem cakat na manzela sa nieco stane.Tak som sa ocitla v ilave. Na pôrod to nebolo.Mala som z toho nervy lebo ma dali na oddelenie.Lezala som na inzbe Dr.Cimborovej.Vdaka za nu.Ma asi zlate nervy.Mala som neskutocne otazok.Za prve moj gyndos mi nic poriadne nepovedal tak som sa doslova tesila na kazde rano a cicala som jak sa dalo.Vsetko mi vyjasnila,dost ma to upokojilo.Tie vizity boli super.Je to super mlada baba.Ziadne nadradovanie,pokecala si s nami kazde rano.Horor nastal ked mi po 4 dnoch praskla vecer voda.Este skor ako praskla som mala dost silne bolesti,chodila za sestrami a tie ze to su poslickovia ...ked praskla voda ma sikovali na sal.Bola som stastna ze dr,čimborova mala sluzbu.Otvorena som nebola.natacala mi CTG dost dlho aj hodinu.nakoniec mi povedala ze musia urobit cisarky,lebo mala sa nema dobre.Moje nervy.To bol pocit.Velmi ma upokojila,dala dychat kyslik.vsetci okolo behali a zrazu som sa objavila sa operacnej izbe.Operovala ma s primarom to som si neni ista,ale bolo to rychlo .Malicka je zdrava,vsetko bolo urobene v pravy cas.Dakujem este raz za pomoc,perfektný prístup aj za tie 4 dni pred pôrodom boli super.Asi som sa rozpisala tak koncim

evkafi
10. jún 2013

@lenicka2013 takze hovoris,ze si bola spokojna a mali dobry aj pristup... ja tam chcem ist buduci tyzden na taku konzultaciu,lebo je uz najvyssi cas vybrat porodnicu.. TN sa bojim...sice tam chodievam cvicit,ale neviem preco, mam z nich strach, minule sme stretli lekarov a mali strasne sproste reci... neviem... co robit :(

vyzkumnice
19. jún 2013

@evkafi rodila som 2010 predcasne- preto ma poslali do TN, teraz pred tyzdnom som prisla domov z por. Ilava: v TN maju neonatol. oddelenie- tam su ozajstni profesionali, ale s baby friendly to nema nic spolocne- nik sa nestaral, ci viem dojcit, ci sa maly prisaje, ze je predcasny, automaticky naucili na flasu a nazdar, ze "klokankovanie"- snivaj. Po psychologickej stranke pristup porodnikov (lekari ale aj asistentky a sestry) vratane p. primara je to ciste zufalstvo (z toho vsetkeho, co som tam zazila som si normalne priniesla traumu). Vybavenie pomerne pekne, nove, pohodlne, vratane saly. Ilava- bola som 10 dni na udrziavacke a na zaver som rodila cisarskym, nakolko maly nezostupil a bol zadockom-: vybavenie takmer vsetko stare ako porodnica sama 🙂 (r.1956), samozrejme neratam veci ako UTZ, CTG, atd., ak chces komunikovat, tak sa musis aktivne pytat, ale ti to zasa zodpovedia. Po ludskej stranke su uzasni, sestricky, sanitarky, por. asistentky, lekari (aj mlade lekarky 🙂, p. primar velmi nekomunikuje- tlmocia to lekarky, niekedy sa stalo, ze som viac vyzvedela od sestriciek, ktore neboli take diplomaticke ako nasa osetrujuca Cimborova. Na novorodeneckom tiez- ustretovi, povedia co ako, ked sa pytas, dostanes odpoved, da sa dohodnut. Najskor som ratala s nadstandard. izbou, ale bola taka dobra partia na normalnej, ze sa mi nechcelo prec 🙂 Bola som svedkom, ked lekarka nukala rodicke ci chce aromaterapiu alebo nieco silnejsie od bolesti, co v TN asi ani neberu ako dolezite. Napr. vodu pichnu automaticky, ale verim, ze kto by nechcel, ze sa dohodnu. Len jedna "blazniva" sestricka Milka (peroxidove nekvalitne blond vlasy)- je mila ale pozor na nu, bola som svedkom, ked chcela dat dievcine v 33. t.t. na udrziavacke oxytocinovu infuziu (teda vyvolavajucu porod), co by bol pruser ako blazon. Nie raz nam nukala lieky, ktore boli urcene pre inu izbu apod. :(
Velmi som hladala porodnicu, chcela som cestovat 2 hodiny do BS a nakonec som bola v Ilave velmi stastna. Do TN by som nesla...

evkafi
19. jún 2013

@vyzkumnice jeeeej, velmi pekne ti dakujem za nazor a svoju skusenost. ja totiz pocuvam z kazdej strany, ze v TN maju hrozny pristup a primar je len za klasicke porody, caka az kym moze byt niekedy neskoro... preto sa bojim. chodim sice na teh.cvicenie do TN nemocnice,ale to neznamena,ze tam pojdem aj rodit... zajtra chcem akurat zavolat do Ilavy ohladom toho ci by som mohla prist osobne pozriet na saly a popytat sa ako to je ... kedy moze byt so mnou partner a tak...
jedine co rozmyslam nad ilavou je vybavenie... ze keby nebodaj nieco,tak nas prevazaju aj tak do tn... neviem co je na tom pravdy a preto tam chcem ist osobne...

vyzkumnice
20. jún 2013

@evkafi Co sa "vybavenia" ako hovoris tyka: v IL, ak som spravne pochopila, sa rodia a nechavaju deti od cca 35. t.t. ukonceneho. Viac predcasne, hypotrofne (s nizkou por. vahou) a inak problematicke sa vozia do TN. Ale u nas sa povie: "nemaluj certa na zed". Ja som napr. mala niekolko planov/alternativ, a jedna z nich bola: ked bude nieco zle (hrozil mi predcasny porod), zmierim sa aj s TN... Po skusenostiach odporucam tiez nelipnut na jednom plane/mieste, lebo clovek sa potom moze o to viac sklamat. S tvrdnutim brucha/kontrakciami som prisla v 36.t.t. do IL, a dalsich 11 dni som tam polezala, stale presvedcena, ze ma prepustia a ide sa do BS rodit. Maly si ale vybral inak, a ja nelutujem. Navstevu vrelo odporucam, lebo aspon mna vzdy ukludni, ked prostredie a ludi poznam a viem, "do coho idem". A neboj, napr. aj babo v 38.t.t. malinke 2100g v IL s maminou nechali, lebo ine problemy neboli, a na druhej strane, ak je aspon trocha casu, ze nerodis uplne akutne, a v IL zistia, ze je nejke riziko, poslu ta do TN aj tak "in vitro", teda este v celku a babo sa rodi az v TN. Drzim palceky, nech sa vsetko vydari, aby si si mohla uzit porod aj krasne zdravucke babatko...

vyzkumnice
26. jún 2013

in vitro- co je to za haluz?!!! "in utero" samozrejme, sorry, asi som zrovna mala hlavu niekde mimo/v clanku o umelom oplodneni. Ospravedlnujem sa

veronika_domenova
26. jún 2013

@evkafi Ahojky. Ja som rodila v IL v 7/2011. Tiez som chodila cvicit do TN ale to neznamena, ze tam musis ist aj rodit, hihi, Bola som sa pozriet aj v IL aj v TN. Je pravda, ze na prvy pohlad vyzeral TN lepsie. Ale ja som si povedala, ze kym nebudem mat ziadne komplikacie pojdem do IL. Teraz v auguste cakame dalsie babo a tiez rozmyslam, co a ako.... Myslim, ze aj teraz pojdem do IL, lebo sestricky su vsade dobre aj zle. Je pravda, to, co ti tu pisali dievcence. Ze v IL sa treba vela pytat. Ale kedze chodis na tie tehu cvicenia, tak by si mala toho vediet na zaciatok dost. Treba si vyhliadnut dobre sestricky a tie ti aj vo vsetko poradia-napr. ohladne dojcenia a tak. TN je dobry vtedy, ak su komplikacie. V tomto pripade su lepsie vybaveny. Dalej su preslaveny tym, ze dieta prikladaju este na sale k prsniku. Myslim si, ze po dohode sa to da vybavit aj v IL. Ja som si maleho vypytala po porode na izbu a tam som si ho prikladala o sto-tristo :DDDDD A hlavne: TY SI TA DOLEZITA - to im treba dat najavo. Nenechat sa zbytocne zdeptat neprijemnymi sestrickami. Drzme si palceky. 🙂

zuzanat
2. júl 2013

ahojte, ja som sa dnes dozvedela, ze porodnica/ gyneklologia v Ilave sa zatvara, neviem presne ci k 1.9 alebo k 1.10 ☹

dasiacik
5. júl 2013

@evkafi
Ahoj.Bola si v tej Ilave?

evkafi
5. júl 2013

@dasiacik idem tam v piatok...

dasiacik
5. júl 2013

@evkafi
Tak potom daj vediet co a ako to tam funguje.mas zajednaneho porodnika?kedy mas presne termin?

evkafi
5. júl 2013

@dasiacik no jasne, napisem ti potom... len jeden nazor je ten,ze v auguste sa uz stahuju nejakí lekari do tn a ze ktovie aka bude nalada sestriciek ked dostali vypovede.... ze si beru volna a tak... lenze v tn maju uz teraz denne cca 12porodov a viac... nemaju ani tolko posteli...takze si vies predstavit aky frmol tam bude... a z toho mam ja osobne obrovsku obavu... porodnika nemam zajednaneho vobec...ty ano? aj na to som pocula,ze na jednej strane je to fajn a na druhej strane,ze ked nestihne prist alebo nieco sa stane,tak vsetci od teba davaju ruky prec... tak si vyber... termin mam 2.8

dasiacik
5. júl 2013

@evkafi
Veru,neviem,ako dopadneme.Ja mám termín 21.8.Do Tn by som prave kvoli tomu nechcela ist,lebo v tom navale rodiciek sa da urcite skor nieco odflaknut ci zanedbat,a toho sa bojim.Myslim,ze aj napriek vsetkemu musi byt v Ilave nejaky urcity pocet setriciek a lekarov bez ohladu na to aka situacia tam vznikla.A ak budu mat zlu naladu?Tak im to velmi rychlo vysvetlim.Hlavne sa nesmieme dat?Ty si tiez prvorodicka?Muza budes mat pri porode?Porodnika nemam zajednaneho,ale rada by som keby mi vysiel Petrikovsky.

mucinka1
6. júl 2013

No nedá mi nezapojiť sa do tejto diskusie. Tiež som bola rozhodnutá pre Ilavu, ale začínam mať z toho obavy. Je to normálne, že tam chcú zrušiť pôrodnicu? Teraz, keď je toľko nastávajúcich mamičiek? To akože budeme čakať kedy sa dostaneme na radu a porodíme? No moje nervy, čo robiť??? Viem si ppredstaviť akú chuť do práce má niekto, kto má napísanú výpoveď...

evkafi
6. júl 2013

@mucinka1 to sme na tom uuuuplne rovnako... ja sa tam idem pozriet a podla toho sa asi rozhodnem,ci IL alebo TN... aj ked z TN nie som moc nadsena,ale tak co uz...

mucinka1
7. júl 2013

@evkafi tak mi prosím potom napíš tvoje dojmy. Ja neviem kedy by som sa dostala na obhliadku pôrodnice, už aj dumám na PB vzhľadom na to, že som z Púchovskej doliny. Moje nervy, dosť čo mám strach z pôrodu, ešte sa stresovať aj nad pôrodnicou....

veronika_domenova
7. júl 2013

@evkafi a podla coho sa chces rozhodnut? podla dojmu, ci vybavenia? Lebo urcite krajsia porodnica je v TN (nove, vymalovane a tak). Ja som rodila 2roky dozadu v IL a nemam ziadne velke vyhrady. Teda az na to, ze striktne dodrziavali termin navstev - ale neviem ako to je v TN. Teraz by som tiez chcela ist rodit do IL ale len koli tomu, ze mam pocit, ze TN bude preplneny. Mam obavy presne ako pisu baby, ci personal bude ovplyvneny vypovediami alebo nie. Ja sa chystam do IL 15teho lebo idem na prietoky, tak mam v plane sa tam zastavit. Ale tiez neviem, ci sa niekoho pytat z personalu, ze ako to bude v auguste tam vyzerat, hihihi. Tak daj potom vediet, co si vyzistila. Viacere ti budeme vdacne 🙂

vyzkumnice
8. júl 2013

@mucinka1 Mas recht, to teda nie je normalne a kto to pocuje, iba sa cuduje. Ale bez urazky, v ilavskej NsP sa deje viac nenormalnych veci...

evkafi
9. júl 2013

ahojte, neviete o nejakej sukromnej porodnici v okrese ILava alebo niekde v Puchove ?

mira89
9. júl 2013

@mucinka1 po mojich skúsenostiach do PB už nikdy v živote - to radšej cestuj aj cez pol Slovenska niekde ďaleko od "špičkovej nemocnice" v PB . Inak druhý porod - tentokrát radšej v Ilave - bol celkom fajn. Veľká škoda že to tam rušia ☹

swety1
9. júl 2013

@mira89 kedy konci porodnica v Ilave???

veronika_domenova
10. júl 2013

@evkafi ahoj. takze si sa rozhodla, ze ani TN ani IL? nieco vazne? som normalne vystrasena, ked pises, ze chces ist do sukromnej porodnice. ale nemyslim si, ze tu v okoli nejaka je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre