Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

zahara
29. sep 2009

to je tiez fakt - perinku do autosedacky nemam, ale pocula som, ze v niektorych porodniciach ta nepustia domov bez autosedacky.. to pisali nejake baby z ba myslim, takze netusim, ako je to v il (ale tusim, ze mamin kolega spominal mame v praci, ze tiez museli davat syna do vajicka pred odchodom z porodnice), vsak zistime na mieste 😉
a dufam, ze tie utierky v tom baliku este budu mat, ak sa ich fakt vyberies kupit, ale tak pred mesiacom boli a myslim, ze tam bol aj nejaky stitok pri tom, ze trvalo znizena cena alebo tak..
ja tiez bezim ochvilu do mesta pozhanat chybajucu nocnu koselu, tak mozno aj narazime na seba cestou 😉

gucci31
29. sep 2009

čože?to som si teda nemyslela,že nepustia bez autosedačky.ale tak ako to budu kontrolovat.....ked je napr.niekto z ilavy tak sedačka mu može byt na nič.ale presne tak zistíme na mieste.inak som zvedava ako to bude s kupanim.kamoška mi vravela,že raz jej ukazali ako sa kupe a potom si ho musela sama.z toho mam tiež celkom strach.pokial získam zručnost.... 😒
a ozaj ideš na normalnu izbu alebo si ideš zaplatit aby si sama bola?ja som najskor chcela sama,ale že to neni moc dobre.koli sukromiu ano,ale tak že ked chodíš aj na zachod,alebo sa sprchovat tak si mamičky navzajom babatka postražia.
a nevieš ako to je ked ti pride navšteva,či možu chodit na izby na babatko pozriet?lebo tiež som niekde počula,že ak si na tej izbe sama,tak puštaju normalne,ale ked ste tam viacere,tak pustia raz a potom už nie ☹
nestretneme sa veru.ja pojdem tie utierky zajtra kupit po ceste od doktorky.a kolko košiel maš nachystanych?ja len 2,ved hadam to postačí.a keby nie tak už niekomu zavolam nech donesu čistu 😉

babullka1
29. sep 2009

Baby,co sa tyka tych navstev na izbu vam nikoho nepustia pokial nieste na nadstandarte.Ked vam pride navsteva mozte si odlozit babetko na novorodenecke,ist za navstevou a potom na konci im babo ukazat.a k trej autosedacke....nas pustili domov aj bez nej,normalne sa spytali ci maleho dame do sedacky alebo do perinky a vanicky 😉

keiko
29. sep 2009

Aj nás pustili bez sedačky, bambulku som mala v zavinovačke, návštevy ako písla bambulka iba na nadštandarte, tam môžu hocikedy, ale musia sa ohlásiť sestričkám... a čo sa týka košiel, ja som za viac, menila som si aj dve denne, spotila som sa atd...

zahara
29. sep 2009

tak to som rada, ze pustaju z IL aj tak - v perinke 🙂
kosele mam tri, z toho jednu na porod, kedze sme tu riesili na predchadzajucej strane, ze nemocnicnu nedostanes. Po porode ju dam manzelovi vziat oprat, a ak by mi bolo treba, potom mi ju cistu moze opat priniest.. vsetko zalezi aj od casu, co v porodnici stravime, ja dufam, ze maly nebude mat silnu zltacku a nebudu nas tam dlho drzat (ja som rh negativ a mm je pozitiv, v tychto pripadoch hrozi zvysena zltacka 😒 )
nadstandard nechcem urcite, radsej by som privitala na izbe nejaku skusenejsiu maminu 😉 a aj cas podla mna ide lepsie v spolocnosti, sama byt nechcem..

babullka1
29. sep 2009

zahara ja som to mala tak pri malom manzel rh neg a ja rh poz,zltacku sme mali dost silnu,ale stravili sme tam len o dva dni naviac,davali nam taky caj z flase...myslim ze tam bolo cierne uhlie v nom....a vela sme sa slnili. 🙂

gucci31
29. sep 2009

tak to je dobre,že puštaju aj bez sedačky.ved take malinke si viem len tažko predstavit,že budem držat bez perinky.lepšie je ta vanička na začiatok podla mna.
s tymi navštevami ste ma teda nepotešili 😖 no čo už budu sa moct poriadne vytešit až ked prideme domov.
ja mam tiež negatív a priatel pozitív.tak som teda zvedava na tu žltačku.ale ako babulka písala,že tam ostali o 2 dni naviac tak to neni až taka katastrofa.
a tie podložky čo sa davaju pod seba pri porode budem kolko potrebovat?

babullka1
29. sep 2009

gucci ja som mala tych podloziek 5 a bolo to tak akurat.....si myslim. 😝

gucci31
29. sep 2009

babulka ako to prebieha?prišla si tam vyšetrili ta a išla si na vzdycharen?alebo ta ešte predtym dali na nejaku izbu kde si si veci zložila.a pri 1dobe porodnej mohla si chodit aj do sprchy?

babullka1
29. sep 2009

gucci ...ja som prisla na prijem,tam som sa prezliekla a zobrali ma na sal...na tej sale je aj vzdycharen,neviem ci si tam bola,je tam jedna izba s dvoma postelami a jedna na kt.som bola ja..ta ma iba jednu poistel..co je perfektne pre sukromie,tam sa zlozis zostanu ti tam aj veci pocasvceleho porodu,...Pohyb som nemala niak obmedzovany,do spr som chodila veeelmi casto,neuveritelne to pomahalo 😝 ..sem tam ma prisla skontrolovat PA,kedze som tam mala manzela tak chodila malixcko.Jedine neprijemne bolo,ked ma vysetrovali ze na kolko uz som otvorena a robili to pocas kontra 😠 ...tak v strede porodu mi dali klistir.....na "koze"nebolo to nic desne...ale potom...pol hodinka na vecku ista...aspon u mna 😅 .....a ku koncu ked uz som citila tlaky mi kazali vyst na stol ...tam uz to nebolo na dlho,doktor mi prepichol plodovku a potom to slo rychlo,....sitie tiez uplna pohoda...umrtvyli to..ani som nevedela.Babeno po porode daju hned na brucho-to je neuveritelne krasny pocit 😉 ,ja som ho mala potom este dve hodky na sale,lebo tam bol somnou manzel.

zahara
29. sep 2009

babulka, ked to takto opisujes s odstupom casu, neznie to nijako strasne 😉 ja zacinam mat trosku strach z toho vsetkeho, ale zaroven sa aj tesim, ked to uz bude za nami 🙂 dnes mam navyse pocit straasne napchateho brucha, maly sa dost vrti a tlaci mi aj na spodok, uz som zacala chudnut, tak sa asi aj plodovka straca pomaly - aspon tomu pripisujem ten ubytok vahy, teda za tyzden som schudla 3kg, co sa mi zda dost.
kolko ti inak trval porod? a rodila si cez tyzden, ci cez vikend? - som zvedava, ze kedy zrovna mal Mokras sluzbu..

babullka1
29. sep 2009

Zahara porod mi trval 14hodin 😒 ja som tam prissla v piatok rano,to mala sluzbu taka mlada lekarka a o tretej sa striedali s dr. Mokrasom.No veru,ked si na to clovek spomina...tak teraz sa mu to uz take strasne nezda...ale vtedy....ale zvladnes to 😉 😉 😉

gucci31
30. sep 2009

presne tak.ked to čítam ,vobec to neznie strašne...ale ked to k tomu pride určite to nebude take ružové... 😖
idem prave od doktorky.mala som riadne vysoky tlak 165/100 takže zajtra rano idem už do nemocnice ☹že si ma tam nechaju až do porodu a pravdepodobne mi ho vyvolaju koli tomu tlaku.aj mam strach aby to malej nejako neuškodilo ☹ tak ale dufam,že všetko dobre dopadne

zahara
30. sep 2009

babulka - 14 hodin, to je "doost slusne" veru, ja tajne dufam, ze zmakneme do takych 6 😉
gucci - tak ti budem drzat palce, hlavne, nech ste obe ok, mozno sa na svet vypyta malicka aj sama este - to by bolo fajn - skuste na tom este vecer popracovat s muzickom predtym, ako mu takto odides 😉
moja poradna - otvorena na 2cm, hlavicka dooost nizko, porod mi tipol do tyzdna urcite, tak sa tam predsa len asi aj stretneme 😉 /a moj tlak bol pre porovnanie 130/80, co uz tiez oznacil za hranicny../

babullka1
30. sep 2009

gucci,tak sa drz a daj vediet😀DDzahara aaj ty daj potom vediet jo 😉

gucci31
30. sep 2009

ja som otvorena vobec neni.nejako sa jej nechce ist na tento svet ☹
tak ked porodiš do tyždna tak to sa tam určite stretneme 😉
dakujem .jasne dam vediet.som zvedava.takto o tyžden už budem mat po tom.ja stale tomu nemožem uverit,že budem už o chvilu mama.... 🙂držte sa!!!a zahara aj ja tebe držím palce 😉

giza
30. sep 2009

ahojte nestiham vsetko uz docitat a tak len co stiham odpoviem:
Zahara - pisem aj sem preto ze sa nechcem zameriavat iba na jednu nemocku/porodnicu a je sice fajn mat pri sebe obetavu porodnu asistentku pri nekomplikovanom /normalnom porode, ale to je skor predstava z rozpravok,nakolko ona je s tebou len obcas, nie stale....(tak mi to znelo ) i ked verim, ze i take obetave su a hlavne ak sa im da a stihaju (neni vela porodov, ci papierovaciek atd)....prajem kazdej taku... 😉 no odrodit ta nemoze, takze,.... 😖 mozes mat aj normalny porod, odrodi ta aj tak lekar a nie PA...(ale to uz mozno vies)

Tak, terminiky uz su tu a vy sup na to.... 😉 vela stastia..... 🙂

zahara
10. okt 2009

ahojte, ja len, ze gucci uz je asi aj doma, tak ak jo a ma cas, rada si precitam nejake novinky o IL 😉
skoda, ze nam to stretko v nemocnici nevyslo, ale ja stale strasim s bruchom ako svet ☹ malemu sa vobec nechce von a uz neviem, co pre to spravit, obavam sa vyvolavaciek..
v pondelok mam kontrolu a potom uz asi hospitalizacia...

ronja0013
10. okt 2009

ahojky zahara aj ja idem do pôrodnice v ilave len o mesiac neskôr ako ty.................dúfam, že to tam zvládneš a čoskoro tam zavítaš...............pamätám si ťa z tohto týždňovej poradne u mudr. mokr ...teda podla foto čo máš v albume si to isto ty.............ja nemám foto v albume ale sedela som na sedadlách oropti tebe a s dalšími čakatelkami si sa rozprávala že už prenáš...............a vidím že stále nič..........

zahara
10. okt 2009

ahoj, noo, viem, ze vas tam sedelo dost, takze presne neviem, ktora budes, ale sa v IL mozno stretneme teda.. kedy nastupujes? a preco vlastne?

este jedna info pre vsetky, ktore zaujimaju info z IL, prave mi tam rodila znama, ozaj si pochvalovala, mala nejaku mladu tehotnu dr., nechcela jej velmi ani robit nastrih, ale nakoniec ma dost, lebo vraj strasne zle tlacila (vsetko do hlavy).. personal ok, momentalne nie je ani prilis natresk na izbach - vsetky vianocne a silvestrovske deti su uz odrodene, tak maju uz klud 😀 😉

ronja0013
10. okt 2009

Zahara práve že sa nestretneme lebo plánujem ísť až o ten mesiaC .......ja mám termín až 12.11. a zatial to tak vyzerá že to skôr ani nebude......jedine že ty by si dovtedy vydržala 😀 ...................ale to budeš už dúfam dávno doma aj so svojím bábätkom...................a jasná u doktora nás sedelo dosť ako vždy ja som išla dnu pred tebou ešte s tou jednou pani čo mala tiež zlatú kartu (bolo výhodné zaplatiť si ju na obdobie tehotenstva lebo by sa mi tak fakt nechcelo čakať občas aj pol dňa 😢 ..........volala doktorka ju a mňa a potom keď som už odchádzala od doktora tak si ty zasa už bola v ambulancii u sestričky ..............
................a super že si kočky v Ilave pochvalujú.............ja som dlho váhala, že či si nezavolať svojho doktora k pôrodu ale čím viac sa to blíži tým viac sa mi to zdá ako nie moc dobrý nápad............asi sa dajú tie peniažky využiť aj inak a tu som sa dočítala že sa to tam dá naozaj zvládnuť...tak uvidím ..................
............držím palce nech tam ideš už čím skôr 🙂

zahara
10. okt 2009

jjaj, konecne chapem 🙂 ja som myslela, ze ides do nemocky uz teraz a ze mas mesiac pred terminom.
rozmyslam, ze kto to tam bol predo mnou, no uz tolko tvari som videla na poradniach, ze si fakt nespominam, ale mozno sa raz stretneme niekde s kocikmi, tak sa potom kludne ohlas 😉
co sa tyka toho dr. pri porode, myslim, ze to ani netreba, takmer vsetci su v IL 100% ok (aspon podla mna a referencii, co som pocas tehotenstva zbierala - najskor som chcela ist totiz do tn), no a Mokras vraj uz k porodom ani nechodi, lebo nema dobre skusenosti - zeny si ho objednali a potom nezavolali a on odriekol kvoli nim dovolenky a tak (toto mi vravrela jedna z tych, co som sa s nimi rozpravala v stredu na poradni).
ked to budem mat vsetko za sebou (dufam, ze coskoro), tak sem urcite napisem, ako bolo, si potom precitaj 😉
zatial pohodovy koniec tehotenstva ti prajem a porod v takom 38. - 39.tt by tiez nebol na zohodenie 😉 (viem, o com hovorim..)

ronja0013
10. okt 2009

jasná isto sa niekedy stretneme..................ale na poradni to už nebude lebo ja idem až 19.10. a to ty už budeš mať bábätko 🙂 ................ tak sa drž, musí to byť naozaj ťažké a únavné už len takpovediac sedieť a čakať kedy to príde.......... 😀 ............ja sa inak doma pred pôrodom hrozne nudím, vecičky pre mimino už mám nachystané, poprané aj veci do pôrodnice sú pokúpené len som ich ešte nenabalila do tašky..........každému vravím že ich zbalím až ked začnem rodiť......maminy čo už majú detičky sa na mne smejú, že potom isto nebudem mať chuť na balenie, tak som si povedela že za dva týždne ich zbalím 😀 😀 😀
...............a tak sedím pri nete a čítam diskusie, ani som sa zatial nezapájala ale keď som ťa tu našla podľa fotiek a predstavila som si aká si bola nešťastná na poradni, že ešte stále nič tak som sa zapojila aby som ťa podporila 🙂
..................takže niekedy nabudúce snáď hodíme reč..............keď sa odtiaľto na pár dní stratíš budem vedieť že už to máš za sebou.............tak veľa šťastia do finále...........

zahara
12. okt 2009

ronja - uz sa veru pobal radsej, neviem, ako by si lietala po byte, keby nahodou daco prislo 🙂 ja som sa sice tiez balila asi az v 38tt, ale co sem chodim do diskusie oktobroviek, dost vela dievcat porodilo aj mesiac pred terminom a to uplne neckakane - a prave tie, ktorym hrozili predcasnymi porodmi, vydrzali najdlhsie 😉 celkom paradox, ja sama som bola od zaciatku maja na pn-ke, ale som sa zasa tolko nenudila, studujem este vs, mala som skuskove, potom bakalarku, potom statnice, rychlo to zbehlo.
nastup do ilavy mam zajtra rano, potom vysetrenia, asi v stredu vyvolanie.. tak buduci tyzden snad pridam infosky, ako to prebiehalo vsetko, no a ak ma dakde potom uvidis, tak sa kludne ozvi, nemam este partacku na kocikovanie medzi snehovymi zavejami 😉

ronja0013
12. okt 2009

ahoj zahara tak ti budem od zajtra držať palčeky. ono je to naozaj asi zákon schválnosti že tie čo sú na PN potom porodia aj tak neskôr. ale keď si mala toľko povinností aspoň si sa nenudila. mimino si zvyklo na stresy a teraz keď má v brušku veget a pokoj tak sa mu odtiaľ nechce 🙂 a ani nevieš možno sa to v priebehu dneška spustí samo alebo zajtrajška spustí samo......to by bolo super 😀 😀 😀
.........ja som tiež bola aj na Pn ale len jeden mesiac lebo mi hrozil tiež predčasný pôrod a asi preto sa tak moc ešte nechystám že naozaj väčšina kočiek z okolia čo marodovali potom nakoniec prenášali 🙂
....inak klobúk dolu za štúdium počas tehotenstva.........to muselo byť náročné, ja som sa zo začiatku tehotenstva ledva z roboty domov dovliekla a už som pomaly spala 🙂 ale som tiež študovala na výške no to bolo už dávno....pred 7 rokmi som už mala štátnice a potom ešte rigorózky a odvtedy som už len robila a robila.........ja už mám 30 rokov takže najvyšší čas na prvé dieťatko 🙂
.....tak sa v tej nemocnici držkaj a možno sa niekedy stretneme so svojími kočíkmi - alebo radšej sánkami 😀 😀 😀

marcy1980
12. okt 2009

ahojte ronja a zahara, práve som si počítala dosť veľa príspevkov a tiež som sa doposiaľ nezapájala.
Neviem, či zahara ešte bude dnes na koníkovi ale strašne ti držím palčeky a budem na Teba myslieť. Ja budem v stredu v IL ale idem zatiaľ iba na sono - prietoky.
Ako čítam, tak skoro všetky chodíte k Mokrášovi a niekedy si hovorím, že už som mala dávno zmeniť doktora. Ja chodím ku Galiovskej a už som to aj pár krát oľutovala, ale nechcela som počas tehotenstva meniť lekára tak to nechám asi až po pôrode. Má totiž veľmi zastaranú techniku a keďže som bola strašne zvedavá na pohlavie môjho prvého bábatka, tak som si zaplatila 4D v Pruskom. A tam som zažila úplne iný prístup lekára Mudr. Mička.

ronja, vyzerá to tak, že sa možno v pôrodnici uvidíme 🙂 ja mám termín 14.11. a tento posledný mesiac bude asi nekonečný. Tiež už mám všetko nachystané, čaká ma ešte jedno veľké pranie a žehlenie.
Ja som síce nebola na PN lebo ma bohužiaľ stihli prepustiť ešte než som zistila, že som Tehu. Ale tiež sa musím od 26. tt. šetriť, ležkať a oddychovať. A musela som sa naučiť žehliť po sediačky na Fit lopte. Nie je to bohvieako pohodlné ale tie malé vecičky treba poriadne nachystať.
uf, nejak som sa veelmi rozpísala 😲 a aj trošku od témy. ale pre IL som bola rozhodnutá od začiatku a verím, že s podporou drahého to zvládneme 😉

ronja0013
12. okt 2009

Ahoj Marcy zdravím ťa medzi nami..........čo sa týka tvojej lekárky ja nemám s ňou osobné skúsenosti ale je na zozname dvoch milých tetušiek, ktoré by som určite nechcela mať pri pôrode. o tej tvojej doktorke a ešte jednej z dubnice idú fakt nie moc lichotivé reči takže sa ich už teraz bojím ☹ a dúfam, že budem mať šťastie na niekoho o kom idú len samé chvály.
čo sa týka môjho doktora ten je v pohode ale tiež sme boli s manželom aj u pruskom u mička lebo naše bábätko sa nám na poradni vždy všelijako maskovalo 😀 a tak sa nikdy nedalo na sto percent vidieť čo je zač 🙂 u mička sme sa to dozvedeli, na sto percent, že je to dievčatko. čo sa týka mojich skúsenosti z jedného stretnutia s mičkom jeho prístupu je fakt super ..........mám zopár kamošiek čo k nemu chodia a nevedia si vynachváliť .
...................je dosť možné že sa stretneme v ilave ak sa buď moc nepoponáhľame alebo ak detičky nebudú moc dlho vegetovať v brušku ako u zahary.
...........a marcy odkial si? z dubnice nad váhom? ja som z dubnice a na jednej fotke čo máš v albume sa mi velmi podobáš na jednu kočku čo chodila so mnou do triedy ešte na základke..........no ale bolo to strašne dávno tak sa asi mýlim ...............aj ked ona sa tiež volala marcela ale na priezvisko si teda už fakt nespomínam, musím ísť pokutrať v starých fotoalbumoch
.........zatial sa maj krásne ......aj ja sa spolieham na to že ked bude môj chlap pri pôrode tak to ľahšie zvládnem...vtedy sa vraj doktori viacej snažia ................

marcy1980
12. okt 2009

ahoj ronja, asi presne viem o ktorých dvoch lekárkach rozprávaš. dúfam že ich pri pôrode nebudem musieť zažiť.
ja by som najradšej prešla k Balažoviechovi...ten sice nie je na poliklinike ale všetci si ho chvália.
.....ja som z dubnice a možno sme fakt chodili na rovnakú základku 😉 myslím že podľa dátumov a starých fotiek sa nejako k tomu dopracujeme...
...tak potom môžme pokecať ešte aj o Ilave a iných tehu veciach, ktoré nás trápia 😉

gucci31
13. okt 2009

čaute baby.konečne som sa aspon nachvilu dostala k pc.v pondelok som porodila.klara važila 3600g a 50cm.konečne to mam už za sebou.ta bolest veru stala za to a už na nu aj zabudam.
zahara ty stale nič?

ronja0013
13. okt 2009

ahoj gucci 31 gratulujem k bábätku.......................zahara je oddnes v nemocnici takže sa tam isto stretnete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre