Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

inneska
20. sep 2009

rema 🙂

ja som rodila približne pred rokom a pol, tak snád sa toho moc nezmenilo 🙂 tu je taký všeobecný zoznam http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php 🙂

ale hlavne, aby si mala..
PRE SEBA k pôrodu...vložky, podložky, staré dlhšie tričko(nočnú okšelu) na pôrod(ked by sa zašpinilo, aby ti nebolo ľúto), uterák, šlapky do sprchy

po pôrode..vložky, podložky, sieťové nohavičky(príp. jednorázovky), nočné košele na kojenie, podprsenku na kojenie, tampony do nej(ak by sa ti spustilo mliečko skôr), župan, papuče, uterák, osuška, hygienické potreby, určite sa bude hodiť minerálka(bez bublinková)

PRE BÁBATKO...pampersky(asi 30ks), oblečko bude erárne

momentálne ma v rýchlosti nič viac nenapadá, ak ma napadne, dopíšem...prípadne sa pýtaj, odpoviem 🙂a vždy sa dá doniesť...bude ti niečo chýbať, tak ti manžel môže hocikedy doniesť, aj večer, nerobia s tým problém 🙂

rema
24. sep 2009

inneska 🙂
zatial velmi pekne dakujem..Este ma napadlo, obycajne plienky a kozmetiku pre babetku nemam brat?

Vdaka 🙂

zahara
26. sep 2009

rema - nam PA na priprave vravela, ze len pampersky a vlhcene utierky je treba, ja mam pribaleny este lieh, ale to asi netreba a Bepathen - mast na bradavky - ta sa pouziva aj na zapareniny zaroven a v IL mi sestricka poradila vziat si detsky olejcek na masaz manzelom pred porodom, to vsak mozno ani nevyuzijem. mna by este zaujimalo, ci v IL davaju aj nejake nocne kosele erarne na porod alebo treba vlastnu 😕

babullka1
26. sep 2009

zahara..mne povedali ze si mam obliect vlastnu 😉

zahara
26. sep 2009

dik babulka, noo, mam jdenu zabalenu uz - taku staru, ale ma dlhe rukavy a nema gombiky, tak premyslam, ze vyzobronim od manzela nejake stare tricko, lebo v tej mojej starej nocnej sa snad budem aj dost potit 😒 inak dobre, ze mi vobec napadlo sa na to spytat, lebo doteraz som tuto otazku nejako neriesila a teraz veru neviem, neviem..

babullka1
26. sep 2009

no najlepsie je niaka kratka kosela aj koli infuzkam a tak....a taku co lahko v sprche vyzleces...ja som stravila v sprche veeela hodin 😉 ...inak krasne meno pre clapceka 😀

zahara
26. sep 2009

dakujem za pochvalu mena, akurat, ze manzel este neschvalil.. viem, ze je uz nacase, mat nejake vybrate, obavam sa vsak, ze finalnu verziu budeme riesit az "za pochodu" 😀
tak uz viem, ako to spravim s tymi koselami - tu svoju staru jednoducho vyhodim z tasky von a mam prichystane dve rozopinacie na pobyt v porodnici, z nich jedna mi je doost volna, lebo som inu nezohnala a ma kratky rukav a gombiky komplet az dolu - ta bude asi ok, bola len za tri eura, tak mi jej nebude luto 😉 no ale potom mi na pobyt zostava uz len jedna 🙄 snad este v pondelok nieco najdem narychlo, ak vydrzim pokope dovtedy 😉
ale ja uz vlastne chceeem rodit 😀

babullka1
27. sep 2009

zahara na pobyt v porodnici ti podla mna isto jedna stacit nebude,moze sa stat ze si ju uspinis od krvy a co potom 😖 ja som mala jednu na porod a dve v porodnici ....to bolo podla mna tak akurat 😉 tiez som mala na porod len taku za 3eura 😀 A ozaj ked porodis tak sa nam ozvy 😀

gucci31
27. sep 2009

No už sa to aj mne blíži.stale ale ešte riešim otazku či mam rodit s epiduralkou alebo bez.fakt neviem.najradšej by som bez,ale určite v tych bolestiach si ju asi vypytam.
zahara veru aj ja by som už chcela rodit.hoci aj hned.už to chcem mat za sebou a hlavne sa už neviem dočkat babatka🙂tieto posledne dni sa mi strašne vleču... ☹

giza
27. sep 2009

neboj gucci ...nezalezi len na tom ci si ju vypytas, ale ci ti ju stihnu podat, lebo mozes vydrzat naozaj vela a potom uz ti bude chybat kusok do uspesneho konca a to ti uz ani nepichnu....zalezi od rychlosti postupu porodu atd....
Vydrz co najdlhsie radsej , endorfiny pocitis po porode okamzite a ten blazeny pocit neviem ci sa da pri EPI precitit ako pri normalnom porode....to by bola dobra otazka pre tie co si ho dali a zazili aj normalne rodit ....

gucci31
28. sep 2009

giza...veru asi sa na EPI vykašlem.budem sa snažit prežit to bez nej.ja vydržím dost,čo sa tyka bolesti,len toto je ozaj uplne niečo ine ked neviem čo ma čaka a k čomu tu bolest prirovnat...ved ako každa prvorodička 😕

babulka a klistír ti davali?ten sa dava aky čas pred samotnym porodom?pride mi to take dost blbe...ale ten yal čo je,čo si možem dat sama doma....ked to na mna pride asi by som to doma asi ani nestihla.

babullka1
28. sep 2009

no davali gucii,asi tak v polke porodu...nebolo to nic desne aj ked som z toho mala panicky strach 😅

zahara
28. sep 2009

gucci - ty sa chystas rodit tiez v ilave? to mame velku sancu, ze sa tam stretneme 😉 tiez dufam, ze nam to uz rychlo ubehne a vsetko dobre dopadne, toto posledne stadium a cakanie ma uz riadne ubija veru.. mas aj vybaveneho nejakeho konkretneho lekara?
pokial viem, tak tam davaju klystir kazdej, teda pokial uz nan nie je neskoro.. ja sa nan nahodou celkom aj tesim, vacsinou som pocula len pozitivne nazory, vraj vie pekne porod aj rozbehnut.
nad epiduralkou som zatial neuvazovala, ale mam dojem, ze ju tam pichaju dost neradi, aj ked om bola kuknut porodnicu, PA tam vravela, ze nie je moc zastankynou, lebo epi moze prod aj riadne spomalit, budem sa urcite snazit prezit to bez nej.

gucci31
28. sep 2009

ano idem do ilavy.veru dost velka pravdepodobnost,že sa tam možno stretneme😉 ak tam teda už nepojdem skor.lebo som bola vo štvrtok u doktorky a mala som vysoky tlak a mam tam ist zasa v stredu a ak bude zasa vysoky povedala že ma do nemocky pošle už skor.tak som zvedava.nie doktora som si žiadneho nevybavovala.ja som v ilave ležala už v 6mesiaci koli tlaku a su tam fajn doktori aj sestričky...až na jedneho...tak budem asi len dufat,že nenatrafím na neho.a ty maš?
No tak som teda zvedava na ten klystír.... 😀 bude to asi neprijemne,ale tak čo už 😝

zahara
28. sep 2009

ja tiez doktora nemam vybaveneho, a tiez dufam, ze ma zrovna jedna mudr "nevyfasuje", ale tak snad nie..
tie palky, co si tam pytaju dr. za porody sa daju vyuzit aj lepsie, vsak uz teraz sa desim, ze po porode si nebudem mat ani co obliect, vsetko vytahane 😕 ..
inak v stredu mam aj ja poradnu, tak aby som ta v tej nemocke este nedobehla, ak by sa daco aj mojmu mudr nezdalo 😉 ja som mala vysetrenie naposledy pred dvoma tyzdnami a zavidim vsetkym, co teraz ku koncu chodia castejsie, mne doktor nerobil ani odhad vahy maleho, tak sa citim ako alenka v risi divov.. co viem posledne, ze pred dvomi tyzdnami to na ziaden porod este ani trochu nevyzeralo..
no a este k tomu klystiru - myslim, ze v tej dobe nas to bude trapit asi najmenej 😀

babullka1
28. sep 2009

ja som rodila v IL s epi..ale nezabrala mi,takze bola uplne zbytocna,moc mi ju PA neodporucala,ale ja som mala dlhy porod a fakt riadne bolesti....tak som si ju pichnut dala.no druhy raz ked pojdem rodit tak isto bez epi.Inak co sa mi lubilo velmi,tak to ze manzel bol cely cas od zaciatku kontrakcii somnou v jednej izbe,mali sme sukromie,izba bola velmi pekne zariadena.

gucci31
28. sep 2009

a nevieš kolko si za to pýtaju,keby som si nejakeho konkretneho vybrala?mne tiež doktorka nepovedala odhad vahy malej...a tiež teraz ku koncu chodievam každe 2 tyždne.nechapem prečo.ved by sa malo každy tyžden.teraz čo tam pojdem po tyždni,tak to len koli tlaku,inak by ma zavolala zasa o 2 tyždne.a pred tyždnom čo som bola,tak u mna to tiež nevyzeralo na porod.ale tak zasa to može prist zo dna na den.keby to už prišlo...by som tam išla najradšej aj hned,len aby som to mala už za sebou...
a ktoru doktorku ty myslíš?lebo ja som myslela doktora...takže ich tam bude asi viac tych menej oblubenych.je tam jedna mlada ta je super fakt.

babulka tak muža pri porode ti zavidim...ja tam budem sama ☹ ten moj ma taku labilnu povahu,čo sa týka nemocníc...a keby bol ešte pri porode...s nim by mali väčšie problemy ako so mnou.budem to tam musiet zmaknut sama 😢 ved čo mi už aj ine zostava

babullka1
28. sep 2009

gucci moj manzel tiez nechcel byt pri porode a ked to na mna prislo,tak mi povedal ze ide 😀 vraj mu to pride uplne prirodzene ze tam ma ist somnou mi pvtedy povedal 🙂 bola som strasne stastna,tie hodiny sa nekonecne vliekli neviewm si to sama ani len predstavit...ale je pravda nie kazdy chlap to zvladne 😉

gucci31
28. sep 2009

a ked chce byt manžel pri porode nemusí ist na tu predpripravu?lebo niekde som čitala,že sa tam musí ist,aby vedel čo ma robit.a ako si píšeš,tak tvoj muž si to rozmyslel na poslednu chvílu takže na tej príprave asi nebol...
pýtam sa preto,ak by si to nahodou aj moj rozmyslel,či ho tam vobec pustia,ked nebol na tom kurze,alebo ako sa ta nazyva

zahara
28. sep 2009

babulka - to je dalsia nevyhoda epi - nikdy nemas iste, ze ti zaberie.. u nas v oktobrovkach sa zatial tiez jednej stalo, ze nezaucinkovala..
gucci - myslim, ze netreba predpripravu, ani moj m nema a sestricka v nemocnici nic take nespominala, co sa tyka tych dr. v IL - viem o dvoch a z nich jeden berie 7tis a druhy 10tis (samozrejme, ze v SKK este pisem 😉 )
a manzela pri porode urcite chcem, akurat ze mojim problemom nie je, ze by nechcel, ale je teraz pracovne dost vytazeny a aj zajtra musi sluzobne odist na vychod asi do stredy-stvrtku, tak dufam, ze keby daco, tak stiha byt pri mne za 3 hodky.. no hold - ma novu robotu, tak si moc vyberat nemoze 😒

giza
28. sep 2009

"ale zeny"...ved naco su duly??? 😉 😀 😀 ......sa vam tu takto ponukam neskromne....

co sa tyka klistiru je to individualne, zalezi kedy sa poda a doma to v pohode zvladnes Gucci ten yal....urcite vo vacsej pohode ako v nemocke, kde ale neviem ci akceptuju podanie v IL toho yalu....co sa tyka toho ze by to bolo hop-sup a nic nestihnes (ani ten klistir) tak na to by som velmi nespoliehala (i ked je to mozne)....

Babulka, kazdy chlap to zvladne, ale po svojom 😀 😀 😀 ...

Inak co sa tyka EPI Gucci, dobre ti p.PA povedala....naozaj neradi ani tu v TN davaju a ma to potom viac nasledkov, ale o tom tu je ozaj kvantum kde kade na nete popisane, treba iba pohladat...aj tu na fore...

gucci31
28. sep 2009

giza no veru to neviem či akceptuju yal v IL.by som teda nevyhrala keby si ho urobím doma a daju mi ho ešte aj v nemocke 😀 ale asi kašlem na to a necham to na nich 😝

zahara tak to je fajn,že netreba predprípravu,keby si to nahodou rozmysli (čo je aj tak asi malo pravdepodobne)
budeš musiet presvedčit maleho aby sa ešte neponahlal a počkal na tatina kym sa vrati zo služobky 😉

zahara
29. sep 2009

gucci - myslim, ze yal tam akceptuju, resp. sa mi zda, ze si ho mozes priniest aj tam a dat, no ruku do ohna za to nedam, len viem, ze PA ho spominala..

giza - ked pozeram do tvojho pasu - 4 deticky- waw, myslim, ze ako dula sa ozaj neminies povolaniu 😉 tentokrat je pre mna uz trosku neskoro o takejto pomoci premyslat, ale myslim, ze prave asistentka pri porode je najdolezitejsia osoba, teda, ak je porod bez komplikacii. A ty mozes prist ako dula odrodit do hociktorej porodnice s pacientkou, ci len v jednej budes?

a este potvrdim to s tou epi aj o IL, tiez som pocula, ze casto s nou radsej cakaju, az je na nu nakoniec prilis neskoro, lekari ju fakt nemaju prilis v laske, asi len pri tazsich porodoch ju daju, ako pisala babulka

gucci31
29. sep 2009

takže ako sa tu popísalo pre babatko do nemocky netreba nič,okrem plienok však?mam nachystane pre istotu aj pre malu oblečko,ale tak zasa to tam nechcem zbytočne nosit

zahara
29. sep 2009

gucci - este detske vlhcene utierky, ja mam kupene od nivea neparfumovane, tie su vraj na zaciatok naj, lebo ten zadocek len tak niecim neutries 😉

zahara
29. sep 2009

a oblecko treba az na cestu z porodnice - co si nachystala? ja mam dilemu, ako teplo nasho drobca vybavit..

gucci31
29. sep 2009

ano jasne aj vlhčene utierky aj tie mam.som kupila pampers tie z aloe...no hadam jej neuškodia.
vieš čo mam toho viac nachystaneho,lebo tiež absolutne neviem do čoho ju potom obliect.tak potom hadam sestričky poradia....a ty maš čo?

zahara
29. sep 2009

ja mam dve verzie - obe obsahuju dupacky s dlhym rukavom, ciapku, rukavicky, latkovu plienku, postolkove nohavicky, ponozky.
no a v prvej su hrubsie teplaciky a vlneny sveter
v druhej chlpata bundicka s kapucou a zateplene tepaciky..
na zakrytie do autosedacky bude snad stacit deka.. ale fakt sama netusim, najskor sa spytam sestriciek a potom odkazem mm, ze co ma vziat.

este k tym vlhcenym ut. - na zaciatok by som sa toho aloe asi bala, ci nehodou nechyti na to nejaku reakciu, preto mam neparfumovane, ale tak dufam, ze to bude vo vasom pripade ok, nechcem ta nijako plasit takto tesne pred porodom. odkial vlastne si? Ja z Dubnice (sa pytam preto, ze tie utierky som kupovala u nas za cca 6 -7 eur v 101 drogerie, bola to cena za taky balik s troma baleniami, tak myslim, ze sa fakt oplatilo).

zahara
29. sep 2009

nahodou som chcela napisat, nie nehodou 😉

gucci31
29. sep 2009

pojdem asi veru aj ja kupit tie neparfumovane.sa ozaj oplatili.ja som tiež z dubnice 😝

naspät domov ho davaš do autosedačky?lebo to tiež neviem či by nebolo lepšie nechat ju vo vaničke od kočíka.vieš,lebo predsa aj ked bude v perinke do sedačky sa len tažko da.takže dalšia dilema.. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre