Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

aknedz
4. máj 2012

@adriana7 jej, tak to si ma potešila a kto ťa rodil, prosím? 🙂

aknedz
4. máj 2012

@careamell to fakt ti dali podpísať prázdne papiere??? no teda, ty si tuším ozaj mala akúsi smolu, sem tam som čítala tvoje príspevky...no ja som zase taká, že si poviem, čo si predstavujem - tak slušným spôsobom, dúfam, že na mňa nebudú kukať jak na zjavenie :D ale ja čo som bola 2x na pohotovosti, tak som mala dobrú skúsenosť, bola tam raz aj taká mladá lekárka -Janegová, páčil sa mi jej prístup vopred mi všetko povedala, čo mi ide robiť a aj vysvetľovala popri tom, čo pozerá a tak. Inak prázdne papiere by som nepodpísala ani ja 🙄

babuuulka
5. máj 2012

strihania pri pôrode som sa bála,aj ja,ale kedy som bola strihaná vôbec neviem,ale bola som.Rodila som pri Dr.Čimborovej.Nič som sa jej ani nestihla opýtať ohladne strihania,lebo cez tie bolesti som aj zabudla na to.Porod isiel dlhsie a este ked som prisla tak povedala ze ide pomerat maleho na sono.Aj sa jej zdal trochu vacsi.Mne moj Dr o velkosti nevravel nic.Vsetko mi vysvetlila si myslim ze az moc podrobne a vravela,ze ked je maly o cosi vacsi takze ma urcite strihne lebo by som sa mohla zbytocne potrhat a mat nasledky,ze nastrih je ochana pred iným poranením.Vravim ani neviemkedy ma strihla,zasivanie som necitila a po tom siti na nic nebolelo.Ja som bola velmi spokovna so vsetkym a tato Dr.je velmi mila,pokojna a dobre som sa pri nej citila.

babuuulka
5. máj 2012

este som zabudla,maly mal cez 4kg...tak dobre to vypocitala

careamell
5. máj 2012

@aknedz Ja som veru dobrú skúsenosť nemala s touto nemocnicou, ale to asi preto, lebo som sa pýtala. Kto ma bude operovať, ako to bude prebiehať, kedy a ako. Odpovedané mi bolo, načo to chcem vedieť. Konkrétne Janegová je naša rodina, prišla mi vysvetliť, prečo mi nemôžu malého priložiť ihneď po pôrode, aj keď túto možnosť majú napísanú na internete, že aj po CS môžu dieťatko priložiť.
Nebola som nijak vtieravá, pýtala som sa na všetko, keď ma prijímali na oddelenie konkrétne dr.Čimborovej.

lily23
5. máj 2012

@aknedz ahoj ja som bola nastrihnutá, velmi som sa toho bála, ale nebolo to také strašné 😉 samotné šitie ma bolelo, ale ja mám celkovo nízky prah bolesti, ale netrvalo to dlho. celkom ma to prestalo bolieť asi fakt až po šestonedelí ale dá sa s tým fungovať a existovať. Ak môžem poradiť velkou pomôckou mi bol vankúš na sedenie s otvorom v strede, hlavne pri kojení som to ocenila. ja som na nástrih nepoužívala nič, len čistú vodu a bolo to v pohode, viem že kamarátka to prehnala s harmančekom tuším a museli jej čistiť jazvu. a dôležité je vetrať 🙂 nosila som stále tie popôrodné nohavičky a klasické bavlnené vložky, žiadne libres ani always. Ale neboj počas pôrodu ťa neaké nastrihovanie ani nenapadne, tvoje myšlienky sa budú upierať k bábätku 😉 tak držím palce a ešte poznámka, ak by som išla ešte raz rodiť tak isto do Ilavy, mal som tam síce jeden konflikt so sestričkou ale všetko to je o ľuďoch a na základe jednej nepríjemnej sestričky nebudem odsudzovať celú nemocnicu. 🙂 😉

aknedz
5. máj 2012

@careamell a môžem ešte vedieť, že aké bolo to vysvetlenie? Hmmm, chápem, že po CS je tam asi veľa práce s mamičkou ale nemali by si to teda písať na stránku...inak priložiť by som tiež chcela bábo hneď, aspoň na pár sekúnd, stačí v prípade klasického pôrodu

aknedz
5. máj 2012

@lily23 ďakujem za cenné rady, určite sa zídu ak predsalen skončím s nástrihom 😉 ale ako som už aj písala, nebojím sa nástrihu - len ak sa mi podarí, chcem sa pripraviť tak aby to nemuseli robiť....preto by ma nahnevalo, keby spravia "preventívne" a nie z nutnosti 😉

careamell
5. máj 2012

@aknedz Povedala mi, že si to nevie technicky predstaviť. Budem mať pred sebou plachtu, budú mať robotu so mnou. Len som jej povedala, že načo si to teda píšu na stránku.
Neviem, či len ja som takto nešťastne tam dopadla, ale na moju operáciu došiel doktor o 20 minút neskôr, ja som nahá ležala na stole, potom ma aj poprikrývali, aby mi nebolo zima, Keď prišiel, tak potom počas zákroku stále napomínal druhú lekárku, že to už mala dávno vedieť, alebo že on to za ňu robiť nebude. No uznaj, necítila som sa dva krát najlepšie. 😒

aknedz
6. máj 2012

@careamell To ti verím, nuž majú to aj tí lekári ťažké, tí starší sú prísni na tých mladších...a predsalen mladší sa stále ešte učia (to máš ako keď výdeš z autoškoly - ešte stále sa musíš učiť šoférovať) no a potom chudáci tí pacienti, ktorí sa s tým takto stretnú, určite tam je nepríjemný pocit a aj strach 😝 😅

careamell
6. máj 2012

@aknedz Myslím, že tí starší lekári by mali byť natoľko profesionálny, že by sa takýchto komentárov mali zdržať. Mne až potom povedali, že Petríkovský s touto lekárkou nechce operovať. 😒

aknedz
7. máj 2012

@careamell to máš pravdu!

adriana7
14. máj 2012

@aknedz , dr. volár, chodím k nemu aj do ambulancie v tn 🙂

aknedz
15. máj 2012

@adriana7 a on robí v Ilave v nemocnici? lebo tak som pochopila z tvojho príspevku, že jedine v Ilave nestrihali 😕

adriana7
15. máj 2012

@aknedz , áno, v ilave ma nestrihali a povedali, že ak by bolo treba, upozornia ma na to...dr. volár bol vtedy zástupca primára, taký vysoký štíhly päťdesiatnik...a veľmi milý, solídny, slušný človek

dada24
15. máj 2012

@adriana7 tak musím potvrdiť...doktor Volár .....veľmi milý, slušný doktor a odborník samozrejme....rodila som pri ňom prvorodenú pred piatimi rokmi.....

mercedezs
15. máj 2012

@jankabambulka ja osobne som tam nebola,ale moja svagrina...maly bol 48 hodin bez plodovej vody a nic s nou nerobili...cely vikend si ju len posuvali...prenasala 10 dni...rozhybali sa v pondelok a aj to na telefonny podnet svokry .Rovno to riesila s primarom,ten zacal porod vyvolavat,maly mal slabe ozvy...okamzite bola sekcia.malinky mal 4krat okolo krku namotanu pupocnu snuru....cely bol modry.Asi tak...

raz
8. jún 2012

Ja som rodila v Ilave pre tyzdnom a tiez som sa nevedela rozhodnut medzi Ilavou a Trencinom. Nakoniec som isla do Ilavy....ze je to blizsie 🙂) a musim povedat, ze som bola velmi spokojna. Celu noc sa o mna starala porodna asistenka Laurencikova (anjel c.1) a potom ju o 5tej vymenila porodna asistentka Moncekova (anjel c.2), rano tiez prisla dr. Oralkova. Porodila som o 6.05... dr, Oralkova si nestihla ani natiahnut rukavice, takze prakticky ma odrodila porodna asistentka. Nenastrihovali ma, ale mala mala 3600g,tak ma troska natrhla ale len na dva stehy, co je s porovnanim s prvym porodom (ktory bol komplikovany a rodila som v UK) kde ma nastrihli a zasili najmenej na 6 stehov uplna malina. Personal na oddeleni a aj na novorodeneckom uzasni, sestricky su super a velmi mile. Takze naozaj uplna spokojnost. Pocula som vselijake nazory na Ilavu, ale mne sa tu naozaj pacilo. A velka vdaka pani Laurencikovej a Moncekovej.

mirka0817
9. jún 2012

@raz Ahoj, gratulujem k malej a prajem vam obom veľa zdravicka 🙂 Tak pekne sa ten tvoj príspevok číta, dúfam že budem mat podobnú skúsenosť s Ilavou 🙂

nelustek
9. jún 2012

@aknedz ahoj v Ilave dávajú bábo po pôrode na brušk,ja som tam rodila 2x prvú dcérku mi síce nedali hneď ale to pretože som mala zelenú vodu a museli ju ísť hneď pozrieť.Druhá dcérka sa mi narodila v októbri2011 a tú mi hneď položili na bruško a keď ju poutierali a obliekli tak mi ju znova doniesli a hneď aj priložili na prsník.Ja si Ilavu pochvaľujem ale je to 100ľudí 100 chutí 😉

vani
10. jún 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, ako to je, keď bývam v TN a chcem ísť rodiť do Ilavy ? čo treba a ako to treba vybaviť ?
ďakujem

almita
10. jún 2012

@vani nic,jednoducho ideš🙂

vani
11. jún 2012

@almita vážne ? no tak to je super. ďakujem

srdieccko
15. jún 2012

@katkatara Ahoj, prosím, spomenieš si na meno sestričky s prezývkou "mäsiarka"?? Ďakujem, chystám sa o mesiac rodiť v IL, tak aby som vedela...

jojo161
29. jún 2012

ahojte baby, ja som bola pred týždňom v TN na porod. oddelení a nič moc, momentálne som na 95% rozhodnutá rodiť v IL, ten prístup v TN je hrozný :(((

aknedz
1. júl 2012

@jojo161 ahoj,ak sa môžem spýtať, čo konkrétne sa ti v TN nepáčilo? Bola si tam hospitalizovaná alebo si bola len pozrieť? Ja som sa rozhodovala medzi IL a TN a hoci v IL všetci chvália prístup lekárov a sestričiek (čo môžem z 2 návštev pohotovosti len potvrdiť) kvôli iným dôvodom som sa rozhodla pre TN...preto sa pýtam 🙂 ďakujem

jojo161
1. júl 2012

ahoj, ja som bola rozhodnutá pre Tn kvoli rizikám s babatkom, ale kedže teraz som musela terz pár dni ležať na porod. odd. v TN, tak som rozhodnutá na 95% pre IL. Ten prístup sestričiek, Dr. je hrozný. A ešte človek by si predstavil že TN že musí byť lepšie vybavená. prd dve wcka a z toho dva dni nám tam ani svetlo nesvietilo :(
a to tretie wcko maju sestričky takže museli o tom vedieť.

talia1976
1. júl 2012

súhlasím s jojo161.

aknedz
2. júl 2012

@jojo161
@talia1976
dievčatá, prepáčte, že otravujem ale mohli by ste, prosím, trošku rozobrať, čo je to hrozný prístup sestričiek a dr. ?
Je to individuálne a niekto znesie viac, niekto menej, preto by som rada vedieť, či je to pre mňa únosná miera 😀 Nakoľko chcem ísť rodiť s dulou,rada by som mala bábo hneď po pôrode na brušku,potom dve hodiny pri sebe na sále a rovnako sa vyhnúť nástrihu(ak to bude možné a nebudú komplikácie) - po mojom zisťovaní je toto všetko viac pravdepodobné v TN, tiež je tam anesteziológ prítomný nonstop, v IL odkedy zrušili oddelenie je po 15:30 len na telef.pohotovosti a cesta do nemocnice môže trvať rôzne dlho, preto by ma zaujímali vaše skúsenosti s tým prístupom, ak sa vám chce popísať, budem rada, vďaka 😉

jojo161
2. júl 2012

@aknedz neotravuješ.....toto čo si vypisala ja ešte neviem posúdiť kedže chválabohu na porod ešte len čakám, ale ležala som na porod. oddelení......ja znesiem veľa, ale toto bolo už aj na mna moc :(
možno ked prídeš rovno pred porodom, bude ok, ale čakanie v nemocnici na porod je hrozný, videla som to u svojích spolubyvajúcich, nikto si ich na izbe nevšímal, ani jedna sestrička sa neopýta či niečo nepotrebuje pacient nič.....po pár dňoch ma presunuli na iné oddelenie a to som povedala, že keby sa dalo u nich rodiť tak by som to radšej u nich odrodila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre