Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

lia45
10. júl 2013

Ahojte. Pôrodnicu v IL rušia od 1.9.2013. Najbližšia súkromná pôrodnica je v Bánovciach nad Bebravou.

evkafi
10. júl 2013

@veronika_domenova nie nie, este stale nie som rozhodnuta prave :( len som bola vcera u kadernicky a tam mi povedali,ze za ilavou je nejaka sukromna ci co... ale to je take vies...ze jedna baba povedala... zatial som nic take nenasla, skusim sa este opytat mozno v IL na to... zajtra idem do TN nemocnice na prehliadku, v piatok do IL a podla toho sa uz asi rozhodnem...

veronika_domenova
10. júl 2013

@evkafi ja som bola na prehliadke aj v IL aj v TN (pred 2rokmi, ked som cakal prve mimi) a aj tak som sa rozhodla pre IL prave preto, ze v TN maju vela rodiciek a ide to tam jak na beziacom pase. Ja idem v PO do IL, tak skusim vybehnut hore a porozpravat sa so sestrickami. Ale ani neviem, co im povedat. Do TN sa mi moc nechce, lebo uz teraz su preplneny a co potom v auguste. Nas budu rodit aj na geriatrii :D :D :D Ale zasa mam obavy, aby uz personal v IL nebol moc znechuteny. No mame to my ale dilemu :(

mucinka1
10. júl 2013

@mira89 Prepáč, že som taká zvedavá, ale čo bolo také hrozné v PB? Pôrod, alebo potom sestričky na novorodeneckom? No s tými sestrami počítam, že to tam nebude nič moc. Idem tam budúcu stredu na predpôrodný kurz, uvidím ako ma to osloví, ale som si pre istotu vybavila aj pôrodnú asistentku. 🙂 Potom vám napíšem aké mám dojmy.

evkafi
10. júl 2013

@veronika_domenova tak tak... ktovie aka bude nalada v IL... no ja sa uz asi rozhodnem teraz podla tych prehliadok... este jedine,ze by som nasla nemocnicu, kde mi spravia cisarsky na poziadanie...

evkafi
12. júl 2013

takze dnes som bola v IL... ale zostala som sklamana :( uz je to tam prazdne, sestricka,ktora mi to ukazovala bola velmi mila ale potom som natrafila este na jednu inu sestricku,tak som mala dost teda... dalsia vec- lekarky co su tam, tak maju cca 30r... jedine primar a este niekto su starsi...cize ja predsa len zostavam v TN ...

grundia
15. júl 2013

@evkafi a co sa ti nepozdáva na tom,ze su tam 30rocne doktorky?ja som bola s nimi spokojna,tiez ma taka mlada rodila a nemozem povedat kriveho slova na nu,starala sa pekne,vypytovala sa.

evkafi
15. júl 2013

@grundia ide mi o skusenosti... kebyze nastali nejake komplikacie...

kiki68
15. júl 2013

myslim,ze primar je tam Mudr. Staník, on je velmi dobry, poznam par mamiciek,ktorym doslova zachranil deti...Potom,co viem,tam boli este 2 skuseni lekari,jeden odrodil kamoske babo a bola velmi spokojna,ale mala porod bez komplikacii. Cisarsky na poziadanie nerobia na SK nikde, teda urcite nie oficialne. Musi sa to nejak osefovat,aby to islo,ci uz psychicky dovod,nejaky papier treba. Ak chces cisarak na poziadanie,tak to mozes mat najblizsie v Rakusku,kde sa mozes rozhodovat o tomto sama. Inak keby treba z nejakeho dovodu cisarak,tak prave doktor Staník je vraj velmi dobry na toto. V TN som bola pred par tyzdnami na pohotovosti a teda tam mali inu pasovu vyrobu podla slov sestricky....jednu pacientku co mala previezt dokonca nazvala " to idem odviezt".....Neviem rpeco chcu Ilavu rusit,ved TN to nebude stihat...

dasiacik
15. júl 2013

Tak ja osobne dufam a modlim sa,aby som stihla este
porodit v Ilave,kedze viem,ze uz teraz v Trencine
nestihaju.A radsej nech ma odrodi 30rocna doktorka,
ktora sa mi bude patricne venovat,ako niekto pre koho
budem ako kus na pase...

grundia
15. júl 2013

@evkafi tie predsa mozu nastat u kohokoľvek,,

eva_beva
15. júl 2013

ja som rodila v trencine a ako na beziacom pase som sa necitila, prave naopak. prave naopak vyhovovalo mi sukromie, ktore sme tam s partnerom mali a to, ze sme si ju mohli dve hodiny po porode spolu hladkat a mojkat. a skusenosti z PB? po absolvovani pripravy predporodnej som zostala presvedcena, ze povazska urcite nie a nie.

evkafi
15. júl 2013

@grundia to je jasne, samozrejme...avsak predsa lekar so skusenostami a lekar bez skusenosti je rozdiel.. a IL este nie je ani vybavena dobre... takze preto som sa pre nu nerozhodla... aj ked som si myslela,ze tam pojdem a tn ani nahodou 🙂

evkafi
15. júl 2013

@eva_beva a kedy si tam rodila? u koho?

lulu1213
22. júl 2013

@moniarcis Mičko velmi dobrý doktor a hlavne odborník mne vela pomohol

dulkagabulka
12. aug 2013

Porodnica v Ilave konci. Tato porodnica mala podla portalu sprievodca porodnicami (cisla su za rok 2011) 15% mieru cisarskych rezov, t.j. druhy najlepsi vysledok medzi porodnicami na Slovensku. S nastrihmi to az tak ruzove nebolo (70,20% - co je nad slovenksym priemerom), ale stale ste mali priblizne 25% sancu, ze skoncite bez chirurgickeho zakroku. Pre porovnanie Trencin, do ktoreho budu teraz rodicky spadovo patrit - miera CS 18,20%, miera nastrihov 62,2% (co je pod slovenskym priemerom) a celkova sanca, ze skoncite bez chirurgickeho zakroku cca 30%. Uvidime, aky dopad bude mat vyssia zataz na Trenciansku porodnicu (a sucasne presun financii a zdrojov do nemocnice), ci sa jej podari udrzat si (alebo v idealnom pripade zlepsit) tieto relativne nizke cisla alebo nie. Na zaver este dodame, ze podla WHO by nemala hranica nastrihov prekrocit 10%, preto 62% nie je dovod na oslavu, ale vyzva k poklesu a radikalnym zmenam. http://povazska.sme.sk/c/6896660/v-ilavskej-nem...

kiki68
16. aug 2013

baby, prosim Vas kde bude potom Dr. Staník, ktory v Ilave robil myslim primara? Ja som k nemu predtym chodila,asi par rokov dozadu a bol super ako lekar,teda mne vyhovoval ako odbornik. otvori si niekde este ambulanciu,alebo pojde do TN?Dufam,ze to nezavesi este na klinec,lebo on uz ma nejak okolo 60tky.

bona
10. sep 2013

@kiki68 v Ilave zostala gynekologicka jednodnova zdravotnicka starostlivost a Stanik zostava tam, ako sa uvadza na ich strankach http://www.nspilava.sk/gyneko.html

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre