Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

katka_grac
7. jan 2012

@susi0303 ahoj, este som zabudla, do porodnice:
obciansky preukaz, karticku poistenca, tehotensku knizku, sobasny list alebo prehlasenie o otcovstve koli priezvysku-ak nie ste vydata a chcete po priatelovi-neviem, toaletny papier!!!

lily23
8. jan 2012

@susi0303 ahoj ja som rodila tiež v IL v marci 2011 ale príde mi to ako by to bolo včera 🙂 🙂 🙂 strašne to utieklo, k tým veciam poradím tu odsávačku mať popredu, ja som chytila zápal prsníkou a priatel behal v nedelu večer po všetkých lekárňach a zháňal odsávačku 😨 🙄 😅 a vložky najlepšie Kotex čierne, to potom stačí jedna, oni sú také velké, majú ich v 101 drogérii, tie popôrodné mi boli na nič hned som pretiekla, no zavisí ako budeš moc krvácať. inak tam katka_grac popísala asi tak všetko, inak personál je fajn ( na pár výnimiek) ale to je asi všade, aj kuchyňa bola v pohode 🙂 tak držím palce nech všetko dobre dopadne 😉

susi0303
8. jan 2012

@vrabciatko ahojky....hej , a kedy mas termin?...aj vies co budete mat?...tvoje prve babenko?....volala som tam a ta sestricka mi povedala ze netreba sa tam objednavat....treba tam byt na 10h na gynekologickoporodnickom a tam treba povedat ze idete na prehliadku a zavolaju vam sestricku co vam vsetko povie a ukaze....tak mi to povedala....hej k porodu ide moj manzel....a s tebou?

susi0303
8. jan 2012

@katka_grac ahojky.....a k porodu davaju oni svoju koselu alebo budem mat svoju....a s kupanim babenka to je tam ako?....ukazu to kazdej jednej ci hromadne....a ked pride navsteva za mnou,daju mi aj malinke ukazat?....

susi0303
8. jan 2012

@lily23 ahoj...dakujem za podporu.....cim viac sa to blizi,tym mam väcsie obavy.....odsavacku uz mam...a aj ukazu ako s nou narabat?....takze vlozky Kotex....zajtra sa chystam na nakupy....pre malinke uz mam vsetko,este pre seba a balim sa

katka_grac
8. jan 2012

@susi0303 ahoj... k porodu svoju koselu, nedavaju myslim nic, jedine ak by ste zacala rodit niekde vonku a nemate svoje veci, hadam by vam cosi dali... 😅 ... no s kupanim, ak mate prve tak vas zavolaju a sama si svoje pod dohladom okupete, teda ja som to tak pri prvej mala... ked nie, pytajte sa na to... oni by vam to ale mali ukazat... babatko pokial nieste na nadstandarde, ukazuju len raz, ak ma sestricka dobru naladu dovoli ostatnej rodine ukazat aj druhy krat, ale to len tak na 5 min...

careamell
8. jan 2012

@susi0303 Ahoj, ja som mala košele dve, ale zišli by sa aj tri 🙂 Kúpanie mi neukázali, ani sa ma nepýtali, či chcem..Bábätko môžeš ukázať akurát medzi dverami oddelenia, aj keď to neradi vidia, keď som bola na nadštandardnej, tam som mala malého, návšteva za mnou prišla a mohla byť s nami, ako dlho chceli 🙂
Jaj, a ešte, keď prišla návšteva a mamička bola na chodbe s príbuznými, babanko si nechala na novorodeneckom, tak už po chvíli tam sestričky ziapali, aby si išli po ne späť 😒

careamell
8. jan 2012

@susi0303 Ano, ako píše katka_grac, prvý krát ukazujú 🙂

vrabciatko
8. jan 2012

@susi0303 ja mám termín 6.februára a čakáme chlapčeka. Ide so mnou aj manžel, dúfam, a už doma máme veľkú babu, ktorá sa nevie dočkať bratčeka. Ty tam ideš teraz v piatok?

katka_grac
8. jan 2012

@susi0303 ozaj a este ma napadlo... ja som to sice nepotrebovala lebo som bola cisarskymi obidva razy, ale niektore baby mali nafukovacie koleso take male a sedeli na tom... vraj sa im na tom dobre sedelo ked boli pozasivane... ale to naozaj z vlastnej skusenosti neviem povedat...

almita
8. jan 2012

@susi0303 to nafukovacie koleso bolo mojim spolocnikom cely mesiac,to Ti@katka_grac dobre poradila 😉 inak,co sa tyka tych vloziek,podla mna su tie poporodne najvhodnejsie.Vedia preco ich odporucaju,su na to vyrobene...

lily23
9. jan 2012

@susi0303
@almita ja viem, že sú tie popôrodné na tu určené, ale z vlastnej skúsenosti viem, že nestačia, sú malé, tak treba aj dve dať a často chodiť meniť, chodila som na predpôrodnú prípravu a tam nám sestrička priamo z IL poradila tieto Kotex - čierne a ja som bola velmi s nimi spokojná, sú dlhé, dobre absorbujú, bez krídelok a povrch majú tiež taký vatový ako tie popôrodné, ale je to na tebe 😅 a to koleso je fajn, ja som ho ale nemala no ako náhradu som doma používala takú tu podušku čo je do auta na podporu krku, tak ja som na nej sedela 😅 😅 neocenitelná pomôcka 😀
a neboj sa, treba mať optimistický pohlad, všetko dobre dopadne 😉
a čo sa týka kúpania, tak mňa si sestrička zavolala asi na 3deň a kúpali sme malého spolu, no ale bol to taký rýchlo kurz, že kým som sa spamätala tak bol malý okúpaný 😵 a na mňa sestričky nikdy nekričali ked som mala návštevu, malý spinkal na novorodeneckom a ked som prišla tak mi ho zase dali, ale niekdy som ho nechala na izbe kde mi ho postrážila spolubývajúca a ja som mohla byť s návštevou a zase opačne ked mala ona návštevu, my sme boli tri čo sme si sadli a kamarátime sa doteraz tak to bolo fajn, aj čo sa týkalo ked som išla do sprchy alebo tak, tak sme si navzájom strážili bábätká 😅 😉 ak ťa ešte napadnú otázky kľudne sa pýtaj, len žiadny stres, to je dôležité 😉

vrabciatko
9. jan 2012

@lily23 ak môžem ja by som sa chcela spýtať, že pri kom si rodila-hlavne ma zaujíma prístup lekárov, či si tam mala manžela a koľko vás bolo na izbe? ĎAKUJEM 🙂

lily23
10. jan 2012

ja som rodila pri doktorovi Balážovie, videla som ho prvý krát, vôbec toho doktora nepoznám, ale bolo to v pohode, ja som mala celkovo lahký pôrod, každej mamičke by som taký dopriala 😉 mňa partner doviezol do IL o 19tej na príjem, tam som sa mala prezliecť, manžel tam môže byť a pomáhať ti (inak stále som si myslela že ma pošlú domov lebo moje bolesti neboli až také strašné) a potom sme išli hore na pôrodnicu, tam spisujú administratívne veci, tam som už mala horšie kontrakcie a aj dosť nepríjemnú sestričku 😝 takú starú ježibabu 🙄 😅 , partner bol zatial na chodbe, on nechcel byť pri pôrode, ale chcel byť pri mne ked sa malý narodí, tak sa musel ísť prezliecť a zaplatiť 17euro 😝 😅 potom ma dali na takú izbu kde je TV, postel, a tam prišiel za mnou aj partner, asi za 10min sa zjavil doktor, tak ma pozrel a až vykríkol že šak už rodím, tak ma hnal na sálu. ani klystír mi nestihli dať, len vodu mi prepichovali, no a na sále doktor vlastne len sedí a čaká na dieťatko a hovorí ti kedy tlačiť a tak, ja som dva krát zatlačila a malý bol vonku, čas narodenia 21.05 😅 potom ti dieťatko zoberú okúpať, tam zavolali aj partnera, ho pofotil a čistučké, oblečené ti ho donesú, mne ho dali len na chvíločku, lebo som bola strašne slabá, a partner mi držal maternicu, tlačil mi na brucho ani to som nevládala, to trvá dve hodiny, tak som bola rada že tam bol, a okolo pol noci ma dali na izbu 😉 ráno prišla doktorka z novorodeneckého Mokrášová a velmi pekne mi všetko o malom povedala vysvetlila, je to jedna z napríjemnejších doktoriek aké som kedy stretla 😅 a okolo obeda mi doniesli malého. tak asi tolko ak ťa ešte niečo napadne pýtaj sa 😉

vrabciatko
10. jan 2012

@lily23 Ďakujem za vyčerpávajúce info 😉 . Tak to ti ozaj môžem pôrod len závidieť. Ja som tam rodila pred ôsmimi rokmi, čiže idem síce ako druhorodička, ale s tým odstupom to má byť vraj ako pri prvej. Mala si klasickú izbu, či nadštandard? A koľko mal malý keď sa narodil? Mňa dnes dr. šokovala, malý má v 37 tt už 3200 g, tak sa bojím že to bude riadny valibuk. Ale podľa dr. to vraj bude skôr tak to 2 týždňov max., dúfam 😕

lily23
10. jan 2012

@vrabciatko ja som ležala najskôr na takej izbe čo je len prispôsobená, boli sme tam dve, inak bola úplne plná pôrodnica, za dva dni nás dali na normal izbu a tam už sme boli tri a dali nám aj bábätká, dovtedy nám ich len nosili na kojenia, pretože vtej prispôsobenej izbe bolo chladno. 😝 🙄 malý keď sa narodil tak mal 3340g a 51cm a to sa všetci čudovali že kde som ho mala, ja mám48kg aj s topánkami 😅 😀 ale ako tehu som jasné že mala viac 😅 😉 ale bruško nebolo moc velké a ani boky nemám široké 😨 😅

susi0303
10. jan 2012

@katka_grac ajojky.....ja by som chcela ist na normalnu izbu....urcite so spolubyvajucimi to zvladnem lepsie ako byt sama na izbe....

susi0303
10. jan 2012

@careamell takze zalezi na tom ake tam prave budu sestricky

susi0303
10. jan 2012

@vrabciatko ahoj....nie ideme sa do ilavy pozriet az 20.1....manzel ma vtedy volno...ak chces mozme sa tam stretnut....

susi0303
10. jan 2012

@katka_grac hej uz mi niekto vravel ze to nafukovacie koleso je velmi dobra pomocka pre normalny porod....ze sa lepsie sedi

susi0303
10. jan 2012

@almita a chcem sa spytat...po porode si si niecim natierala stehy po zosivani?.....nebala si sa ze sa ti pretrhnu ked podes na WC?

susi0303
10. jan 2012

@lily23 ahoj....kupila som si tie Kotexy cierne....dvoje balenie....dufam ze mi budu stacit....su dost velke ale to je dobre....aj si si pred porodom dala epideralku?..pytali sa ta ci ju chces?....aj si chodila na dake dychacie kurzy?....vyzaduju to v ilave?

almita
10. jan 2012

@susi0303 bala,ale to je len taky pocit,to sa nepotrha 😉 ja som pouzivala repik,ten mi velmi pomohol a
komplet ma zahojil 😀

careamell
10. jan 2012

@susi0303 Sestričky sa striedajú, takže sa stretneš so všetkými, ale tie sú super, samozrejme na výnimky 🙂 Ja som vychytala sprosté doktorky, tak dúfam, budeš mať viac šťastia na lekárov 😉

lily23
11. jan 2012

@susi0303 nie nemala som epidurál a aj keby som chcela tak bolo už neskoro 😉 a chodila som na prepôrodnú prípravu ale v IL to nevyžadujú, a pri pôrode ti presne povedia čo máš robiť, neboj budeš vedieť ako máš dýchať, telo si to bude vyžadovať 😉 ja som napr bola pripravená, všetko som si naštudovala, napriek tomu som prvý krát tlačila do hlavy a nie dole, tak som mala asi mesiac čierny krk akoby ma niekto škrtil 😀 😵 ale potom ma doktor usmernil, musíš tlačiť presne tak ako ked si na velkej 😅 😉 to maj na pamäti, a manžel ide s tebou? pre mňa bol môj velká opora, aj ked nebol priamo pri pôrode ale potom tam bol celú dobu od zašívania až kým ma previezli na izbu

lily23
11. jan 2012

@susi0303 k tej normalnej izbe, môžem len doporučiť, ja som ležala s mamičkami, obidve prvorodičky ako ja, tak sa nám ústa nezastavili 😀 😉 a aj to rýchlejšie ujde, pretože bábätká hned po pôrode väčšinou len spinkajú 😅 😵 a všetky tri sme boli z Dubnice, tak sa doteraz stretávame a vymieňame si skúsenosti 😅 😵 a verím, že naši chlapci budú kamaráti, s tou jednou mamičkou sme dokonca naraz rodili 😅

susi0303
11. jan 2012

@lily23 ajojik.....som rada ze ma takto usmernujes....cim viac sa to blizi tym mam väcsi strach....takze ta doviezli na poslednu chvilu....tak ani klistir nebol?....v ktorom tt si porodila?...viem ze pri porode musim mat zatvorene oci,lebo potom ich budem mat ako angorak....si ma upokojila tym,ze ma tam budu viest ku kazdemu kroku dychania....hej manzel bude pri mne aj pocas porodu....budem ho potrebovat a on povedal ze ma v tom nenecha

susi0303
11. jan 2012

@lily23 ja tiez premyslam o normal izbe....na nadstandart by som bola sama a ja sa velmi rada rozpravam....este sa ta spytam....mam posledne dva dni take tlaky v podbrusku ked sa postavim....snad to nic neznamena este....ci hej?....je to normalne?...lebo malinka sa hybe hyperaktivitou....zeby sa mi maternica este roztahovala?...

lily23
11. jan 2012

@susi0303 to s tými očami je pravda, ale na to sa nemusíš sústrediť, to tak neako to telo vie 😉 a manžel nech ti drží hlavu, oni ti už povedia ako, to ti moc pomôže, mne ju držala sestrička, ale je to isto lepšie ked tam bude tvoj manžel, môj na to nemal žalúdok a ja som ho nenútila, bolo to jeho rozhodnutie 😨 😅
rodila som o týždeň skôr, ráno som bola ešte u doktora na poradni 30.3 a termín bol 5.4, povedal že sa začínam otvárať, že možno do týždňa porodím tak som išla domov, lahla si a oddychovala a spala ale stále som mala také mierne krče nepravidelné, poobede som našla že trochu krvácam, som si myslela že odišla tá hlienová zádka, no a navečer som začala mať tie krče pravidelné, tak partner ma doslova obliekol a nasúkal do auta, bál sa vyše ako ja 🙄 😅 ja som bola presvedčená, že ma pošlú domov ved to neboli také strašné bolesti aby to bol pôrod a vidíš večer sa mi narodil Maťko 😅 Dokonca na druhý deň sa bol na mňa pozrieť môj doktor, že či som to skutočne ja, že som tak rýchlo porodila 😅 a nechcel veriť že malý mal 3340g, on odhadoval max 3000g 😵 😅 😉

lily23
11. jan 2012

@susi0303 ja som tiež mávala rôzne tlaky, hlavne pri chôdzi, ale ak sa bojíš radšej zájdi za doktorom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre