Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

siuzi
22. jan 2010

tak sa hlásim babky-už sme aj doma,17,1, sa nám o 03,35h narodil syn JONAS,3850g,52cm, expres rýchly pôrod,ale teda aj stál za to(malý mal o 1kg viac ako prvý syn).
o 01,00h som sa zobudila na bolesti-a 2min 😲 ,o 15min neskôr mi praskla voda,kontra a1min 😨 ,a v aute som myslela ,že to nestihneme 😀 .ale stihli- ešte som si tam hodku aj pohrkútala so sestričkou 😖
k pôrodnici- môžem fakt odporúčať,dokonca sa mi zdalo lepšie ako pred 2 rokmi. akurát pôr.asisteentku som zrovna trafila 😝 -najväčšiu kozu aká tam je ,asi ste o nej už počuli.ale mala som tam manžela,tak ju trochu dal do spôsobu a zvládli sme to.
tak koho to ešte len čaká,tak sa držte,zvládnete to isto.
a ešte info bonus- dobre a veľa varia, a je tam strašne teplo

babullka1
23. jan 2010

Siuzi GRATULUJEM 😀 😀 😀 ja som vedela ze uz to mas za sebou ...Juraj pisal Stevkovi a ten mi to hned povedal 😵 😵 😵 Pekne miery 😉

giza
24. jan 2010

Siuzi..vela zdravia vsetkym !!! Miery ozaj krasne!

siuzi
24. jan 2010

dík baby, som si ich aj krásne užila,ale stálo to za to.hodím do albumu fotky,ked bude trochu času,ale teraz je to iný chaos. 😒

kristulik
11. feb 2010

Dobrý deň, všetkých zdravím 😀 Chcem sa k vám pridať, lebo aj ja budem rodiť v ilavskej nemocnici - niekedy koncom apríla a začiatkom mája, tak, aby som tam už niekoho poznala. 🙂

carrie4
13. feb 2010

ahojky, ja sa tam chystám v polovici apríla 🙂 je tu budúca maminka, ktorá sa chystá v tomto termíne tiež?

janka787
16. feb 2010

Ahoj carrie4 ja mam termin 21.4. a tiez sa chystam rodit do Ilavy. 🙂

carrie4
16. feb 2010

no to som rada, že tam nebudem sama 🙂 , mám termín 11.4. , ale mám taký citák že to bude ešte v marci ... už máš pre baby nachystané výbavičku?

janka787
18. feb 2010

zatial nemam, pretoze stale nevieme co to bude. aj by sme chceli vediet, ale babatko sa akosi nechce ukazat. tak zatial mam nakupene len neutralne veci. Beries si do porodnice aj odsavacku mlieka? ja zatial nemam kupenu, lebo si hovorim, ze si kupim az ked budem potrebovat. Ale svagrina co rodila v IL v decembri mi povedala, ze tam nemaju erarnu a hned po porode posielaju mamicky aby si rychlo nejaku kupili.

carrie4
19. feb 2010

o odsávačke som ešte vôbec neuvažovala... ale asi teda začnem ... vaše bábatko je nejaká hanblivka 😀 ... ja rozmýšlam, že by som si pomali začala chystať veci do pôrodnice. a aj sa pôjdete pozreť do nemocnice ako to tam vypadá?

janka787
19. feb 2010

Ja uz mam vacsinu veci do porodnice nachystanych. Pre istotu, aby som potom nestresovala keby to nahodou prislo skor. Do porodnice sa asi nepojdeme pozriet, lebo som tam bola pred dvoma mesiacmi, ked rodila moja svagrina, tak som si to preventivne obzrela. Ona bola na tej nadstandartnej izbe a velmi velmi by som ju chcela aj ja. Zial neda sa rezervovat, je to iba na nahode ked tam pridem tak uvidis. Carrie4 chodis na preporodnu pripravu alebo nejake tehotenske cvicenie? Ja chodim do DCA, je to raz do tyzdna a je to dost zaujimave. Vela sa tam dozviem aj o tom ako to chodi v nemocnici v Ilave.

carrie4
19. feb 2010

zatial nechodím, ale chystám sa ked budem na materskej... lebo dochádzam a časovo by som to nezvládla. chodíš do salusu?

siuzi
19. feb 2010

ahojte kočky, tak len z vlastnej skúsenosti-odsávačka nie je na zahodenie,ked je možnosť,požičajte si len od niekoho alebo kúpte takú obyč, možno nebude treba,ale ja som potrebovala pri obidvoch deťoch .pa 😉

carrie4
19. feb 2010

siuzi díky za radu a velké gratulujem k malému svištíkovi 🙂 a budem dúfať, že sa ten môj bude aspon trošku podobať tvojmu 🙂

janka787
20. feb 2010

Carrie4 ano chodim do Salusu, je to tam kazdy utorok o 16hod, pred dvoma tyzdnami zacal novy kurz. Trva 6 tyzdnov a mozu tam chodit tehulky od 28 tt.
Siuzi, aku odsavacku si mala ty? Neviem sa rozhodnut aku kupit, bojim sa ze lacna nebude stat za nic, ale zase na druhej strane sa mi nechce investovat do niecoho co mozno ani nevyuzijem.

siuzi
20. feb 2010

ahojte kočky ja som mala takú úplne obyč.-zn.baby frank,ale ak bude treba dlhšie odsávať tak určite nejakú pákovú.terz mám Chicco a je dobrá- ale zbytočne nekupovať dopredu takú drahú.a ešte tip-v tescu majú pákovú odsávačku za cca 7-8€,vyzerá dobre a za tie peniaze 😀
carrie-aj ja ti prajem aby bol drobcek krásny a zdravučký,podľa možnosti tak do 3500g 😀 😀 😀 😀 .pa babky,sem tam Vás kuknem ako sa Váám darí

carrie4
21. feb 2010

siuzi, chcela som napísať, aby sa ten môj pôrod rýchlosťou podobal tvojmu 😀 😀 😀, píšem ako hodzentót . bábätko by som brala veľkosťou ako píšeš... ale to neoplyvním a budem sa tešiť z akejkoľvek veľkosti, len nech je zdravučké. A hlavne už som pripravená na princezničku a nie chlapčeka 😀
ešte som sa chcela spýtať, či sa niečo prikladá pri nastrihnutí ešte v pôrodnici, či si mám aj niečo také pripraviť, alebo sa používajú len gynekologické vložky?
janka, no tak to budem rada, ak sa stihnem zúčastniť aspon jedneho dvoch cvičení 😉 a koľko vás tam chodí?

siuzi
21. feb 2010

ahoj carrrie, hodí sa ti nafukovacie koleso na sedenie v každom prípade, ak môžem odporučiť,tak som si tu na nete kúpila maxi vložky(fakt dobrá vec na ten prvý deň.)a baby si kupovali aj tie liečivé anionové vložky.na odd.môžeš poprosiť sestričku,ak by ťa to šitie bolelo, o obklad-adrenalínový je to myslím-je to supeeer vec-chladí to,upokojí.mne to hodne pomohlo.a doma som si pár krát urobila kúpeľ z repíka.pri prvom pôrode som nepotrebovala nič,len koleso. 😉 a nezabudni na podložky .ak budeš ešte potrebovať nejaké info,kludne sa pýtaj.papapa

janka787
22. feb 2010

Carrie, na to cvicenie nas chodi tak do desat zhruba, ale zakazdym je to iny pocet, podla toho kto moze prist. Je to dobre, lebo to nie je len samotne cvicenie, co mozes koniec koncov robit aj doma, ale hlavne vela sa tam bavime o tom ako bude porod prebiehat a co nam k tomu treba. Ta pani co to cele organizuje, robila dlhe roky porodnu asistentku v porodnici v Ilave, takze nam vie povedat kopec naozaj uzitocnych veci. Odporucala by som ti, ak si prvorodicka aspon raz-dva krat prist. A mimochodom ak chces manzela pri porode, tak ho vraj pustia len vtedy ked aj on absolvuje poucenie a to tam tiez budeme mat na poslednej lekcii.Ale myslim ze tie poucenia pre partnerov robia aj priamo v porodnici, ale treba si to urcite dopredu zistit.
Inak k tym vlozkam. Ja som si kupila poporodne vlozky v Tescu, su lacne a velke, naozaj maxi balenie. Vraj su velmi dobre po porode a chvalili ich aj v Ilave, ked tam znama rodila. Vyskusaj si ich pripadne tam kupit, ja som ich kupovala v DCA Tescu, nie medzi klasickymi vlozkamu ale maju ich v regali medzi plienkami a potrebami pre babatka. Maju tam aj tu odsavacku co spominala suzzie, som ju minule obzerala. Fakt je lacna, ale citala som vela negativnym nazorov na pakove odsavacky, vraj je to velmi namahave odsavat mlieko s takou odsavackou. Tak este neviem, nemam skusenosti. Podlozky som kupila normalne v lekarni. Maju tam aj vlozky, ale len velkost mini, tak tie vyuzijem asi az neskor po porode.

zica1
22. feb 2010

Ahojte kocky, je tu niekto kto sa chysta rodit v IL v auguste? 😵

babullka1
22. feb 2010

Inak mne sa hodila este aj masticka na popraskane bradavky...vola sa cicaderma,je to lepsie ako kalciova mast 😉 A odsavacku som mala len tu obycajnu balonikovu zo sebou..skusala som aj tu co bola na oddeleni v IL ale tou mi to neslo 😠 Inak zdravim SIUZI 😵 😵 😵

siuzi
22. feb 2010

ahoooj babullka ,už som myslela ,že si sa nám stratila.ako sa Vám darí? my si už celkom zvykáme,len ešte nemáme režim a s kojením je to trochu náročné,malý je večne hladný aligátor 😀
-k tým odsávačkám,toje treba asi odskúšať,tá obyč.ťahala dobre,ale dosť to s ňou bolelo,mala som požičanú elektrickú- tá mi nevyhovovala vôbec a navyše vrčala,takže v noci nič moc, a niekde bez el.tiež. 😖 a táto páková mi vcelku sedí,tak neviem.ručne mi to nešlo nikdy-asi to neviem,okrem toho,že mám ploché bradavky. ☹
-v Ilave som rodila 2x,vždy som tam mala aj manžela a ten neabsolvoval žiadnu prípravu-nikto to tam od neho nežiadal.len poplatok 500Sk.mne tá príprava ani moc nechýbala, ked je dobrá PA,poradí a pohoda.ale spolubývajúca z izby tam chodila(do DCA) a chválila si.aspon sa kočky stretnú a pokecajú. 😎
-k vložkám po tých maxi,na druhý deň,ked som už tak nekrvácala som si kupovávala- naturela nočné, voňajú,
nie sú umelé a majú krííídla 😀
-podložky som mala z lekárne,neviem ani,čo to tam stojí,ale potom som si kúpila detské podložky na prebaľ.a aj tie boli fajn- DM a Hellen Harper.stoja cca 5€ /10ks
-mastičku na bradavky určite so sebou, calciová je dobrá ,ale pred kojením ju treba umývať.,cicaderma je tiež dobrá a bábätku neuškodí ale No1 - Bioderma - je síce drahšia ale tiež neva keď ju bábo olizne a fakt mi zahojila za 2dni bradavky-mala som obidve do krvi prasknuté 😢 .ale to fakt len ked máte problémy-inak je to asi zbytočne drahé)
-a už do nemocky Riccinum comunis -homeopatikum na podporu tvorby mliečka 😵

siuzi
22. feb 2010

😕 fíha,som sa rozšupla,sorry za tú slohovú prácu 😅

carrie4
22. feb 2010

dakujem za info, fakt neviem či by som si v tomto vedela sama poradiť, naozaj je lepšie čerpať z vašich skúseností 🙂. a tie podložky koľko si ich mám do nemocnice vziať? to sú také veľké na celú postel? neviem si ich ani predstaviť.
ešte ma napadlo, že by som potrebovala poradiť čo bábatku pripraviť z kozmetiky. počula som, že je najlepšie umývať babatko len vo vode, žiadne mydielko... ale čo všetko mám drobčekovi nachystať?

babullka1
22. feb 2010

siuzi...nestiham,idu nam horne zubky do toho sme mali horucky,lebo maly bol chory-zapal dych.ciest 😠 tak si to asi vies predstavit...ale inak sa mame fajn...zacina sa staviat na nozky ked sa ma kde chatit a lozi ako strela-aj ked len dozadu 😀Uz vravime mama tata baba a nene... CArrie....tych podloziek som ja osobne mala 5 na kazdy den jednu cistu 😉 to su neni take cez celu postel,su len tak pod zadok 😉 ...a kozmetika...ja Matuska umyvam od narodenia len deckym mydlom a nic ine....a natieram olejcekom aviril-aj ked teraz uz sa mu to nepaci a vzdy pri tom bojujeme 😀..puder som nikdy nepouzivala robia sa z neho hrcky 😒 ..take zmolky v zahyboch pokozky...to sa mi nepacilo.inak nepouzivam nic ine...vsetko to mam doma uplne zbytocne... 😅

babullka1
22. feb 2010

Siuzi..ta posledna foto kde je Oliverko s Jonasom je nadherna 😵

siuzi
22. feb 2010

díky , to je taký veľký starostlivý bráško.strašne ho lúbi(kým mu ešte neberie hračky atď. 🙂 )ani nemám čas fotiť,ale polepším sa a dohodím čosi aj teraz

janka787
23. feb 2010

Ahojte babule. Nemala niektrora z vas problemy s krcami v nohach? Mne na to minuly tyzden na poradni lekar odporucil brat magnezium a bola som presvedcena ze to aj zabera.....teda az do dnesnej noci. Chudak manzel,take soky mu robim ked sa v noci strhne cely vystraseny na moje zavyjanie, az mi ho je luto lebo v prvom momente vobec nevie co sa robi. Ale ja si fakt nemozem pomoct, taka bolest to je.

siuzi
23. feb 2010

ahoj, tie krče som mávala často- fakt treba brať magnézko- mne dr.predpisoval Magne B6, večer vegetuj s vyloženými nohami a super vec je gaštanový gel na nohy(ked opuchajú a sú unavené.

janka787
23. feb 2010

Diky siuzi, ja sa kremujem stale, aj brusko proti striam a zatial klop klop mam brusko pevne a hladke (aj ked mam na strie dispozicie, lebo stire som mala na stehnach este pred otehotnenim) a aj nohy si kremujem a vykladam casto. Tiez beriem to Magne B6 od minuleto tyzdna, ale dnes v noci opat ten krc prisiel. No co uz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre