Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

aknedz
2. júl 2012

@jojo161 aha, hmmm tak to ano v nemocnici by sa mali aspon spytat, ci nieco nepotrebujes 😉 Nuz na to tam budem mat dulku a manzela aby sa mi venovali, tak to hadam nebudem tak vnimat 😅

jojo161
3. júl 2012

@aknedz držím palce 🙂

aknedz
3. júl 2012

@jojo161 Ďakujem 😉

jojo161
3. júl 2012

potom daj vediet ako to išlo 🙂 a akí boli 😉

aknedz
4. júl 2012

@jojo161 napíšem do témy o TN pôrodnici potom, uvidíme, aký to bude mať priebeh, škoda, že sa to nedá naplánovať podľa predstáv 😀

matka128677
25. júl 2012

Baby, prosím Vás, ako to v Ilave prebieha, keď mám termín vo štvrtok a ak neporodím do nedele, mám ísť v pondelok na príjem. čo mám čakať? Ďakujem

carrie4
12. aug 2012

ahojte, aké máte skúsenosti počas pobytu maminy v pôrodnici, kto vypisuje OČR otcovi, ktorý sa stará o staršie dieťa doma? OČR vypisuje nemocnica alebo detský obvodný lekár?

dasa711
12. aug 2012

@aknedz rodila som v Tn,nemam zle skusenosti s personalom,samozrejme že boli niektoré viac milé ako druhé,vtedy mi bolo uplne jedno aké su -bola som rada že to mám za sebou a tešila som sa domov ,aj tak som rozhodnutá"zatial"pri druhom skusit Ilavu.Je mi jedno ako maju vymalované sály .....Chcem len aby sme prišli obaja domov zdraví!!!

aknedz
12. aug 2012

@dasa711 a ak sa môžem spýtať, prečo si rozhodnutá pri druhom skúsiť Ilavu? V TN si mala nejaké nepríjemné skúsenosti?

aknedz
24. aug 2012

@jojo161 Ahojky, tak ako som sľúbila, napísala som do témy TN pôrodnice, keďže som sa rozhodla rodiť tam...podrobnosti nájdeš u mňa v albume 😉

betuska22
4. okt 2012

ahoj, ja momentálne ilavskú nemocnicu určite neodporúčam, po skúsenostiach v ich pôrodnici som taká sklamaná prvý pôrod bol super ale ked som išla o 2 roky znova, to jedna katastrofa čo sa tam deje, ak vám môžem budúce mamičky poradiť najdite si niaku inú pôrodnicu..... je to tam des.... káždá druhá mamička ide z pôrodnice dokaličená a dokedy to sama nerieši tak nikto nič nespravi a ked rieši problem tak je ona ta zlá.....čo som tam ja zažila neželám fakt nikomu

olinka166
4. okt 2012

@betuska22
presne tak, môžem porovnať dve pôrodnice Topolčany 7 rokov dozadu a teraz Ilavu, ale to je taký rozdiel..., že sa to ani porovnať nedá...

betuska22
4. okt 2012

@olinka166 as dobre v il ci zle?

olinka166
5. okt 2012

@betuska22 velmi zle, následky od pôrodu si liečim vlastne doteraz cca 5 mesiacov... sú tam okrem dr.Mokráša a Petrikowskeho samé mladé vystrašené doktorky, ktoré pokiaľ pôrod nepostupuje ukážkovo tak nevedia čo majú robiť... a ešte môžem pochváliť pôrodné asistentky, tie sú v pohode... sestričky nič moc, vybavenie tiež nič moc, ležala som tam skoro 4 týždne , 2 pred pôrodom 2 po pôrode, zaujmavé je, že pokiaľ si zaplatíte nadštandardnú izbu /mala som 2 týždne/
tak sa zmení záhadne aj prístup sestričiek... čo je úbohé lebo každý na to nemá... tak prístup k pacientom by mal byť rovnaký a nehovorím ani o tom, že keď som odchádzala tak som dala na pôrodnicke aj na novorodenecké malé pozornosti, a nevedeli ani poďakovať, nuž čo tak ako odborná tak aj ľudská stránka tam chýba...

betuska22
5. okt 2012

@olinka166 tak to jo petrikowský je môj gynekológ a je super mokráš to neviem toho som mala len raz na vizite aj to ked som išla domov, ale ja som strašne sklamana z primara ako podla mna hrá formu, ale ked sa niekto sťažuje na doktorku ako ja som sa na Orálkovú( a chvílu predo mnou sa tiež jedna na nu sťažovala sice ja som to nevedela ale potom som si to odsrala ja ) je to jeden arogantný drzí človek. je to podla mna neprofesionalne bez vyšetrenia povedať že som sa natrhla až po pôrode, veď bežný človek pochopí že to sa snáď ani nedá, a ani by si to normalny človek nespravil, ale podla neho je to tak a hotovo, ako som sklamana strašne ☹ a bola by som rada keby sa im to dostalo do uší, aspon by sa možno uvedomili.... je to smutné fakt ☹

careamell
5. okt 2012

@betuska22 ja som mala Orálkovú lekárku pri prvom tehotenstve, totálne na mňa kašlala, mala som 18 rokov, tak aj ku mne pristupovala, nevysvetlila, nepovedala nič, až keď som prišla do pôrodnice, povedali mi, že dcérka je tak veľká, že musí ísť cisárskym, že prečo mi to lekárka nepovelada, že veď to musela vidieť. Dcérka mala 4710 g a 58 cm. 🙂 Má ju aj kamarátka, ktorá je momentálne tehotná a hneď som jej odporučila, aby ju vymenila, tiež chce ísť k Petríkovskému. No a k tým dvom mladým na oddelení, mám rovnaké skúsenosti, neosobné, žiadna odbornosť, aj mamičky na oddelení neboli s nimi spokojné.

betuska22
5. okt 2012

@careamell
@careamell mna dojalo ze Si to dovolila v pritomnosti mm povedat ze som ok a teraz ked je problem tak ona nic .....

betuska22
5. okt 2012

@dasa711 no ak chcete prist domov zdravy tak do il nechod.

ferihegy
6. okt 2012

Ja som v Ilave rodila v decembri 2011 cisárskym rezom v spinále. Anestezioólg bol veľmi milý, dokonca aj keď pichal spinal žartoval. Anesteziologička, ktorá bola pri mne - pri hlave ma po celý čas držala za ruku a vedľa vo dverách som videla na manžela ktorý mi kýval emoticon lekári boli super, pán primár s ďalším gynekológom odviedli super prácu, jazvu mám krásnu a lekár mi rozprával na sále vtipy emoticon MUDr. Petrikowski emoticon A čo sa týka personálu na oddelení, je to na 100% - ochotné mladé baby emoticon Na sále sú sestričky staršie a z nich som až taký dobrý pocit nemala, ale zlú skúsenosť ja s nimi nemám. Jediné obrovskééééééé mínus sú sestričky na novorodenenckom. Česť výnimkám. Mala som veľké bolesti a ledva som zliezala s plačom z postele. keď som im malého doniesla že potrebujem odpočívať krútili na mňa očami :/ Ale druhé dieťatko tam pôjdem rodiť určite tiež

ferihegy
6. okt 2012

@careamell k Orálkovej som chodila pár rokov, odišla som k Mičkovi, ona nie je hodná titulu MUDr. :/

katkavilave
11. okt 2012

Ahojte

katkavilave
11. okt 2012

ahoj baby,
ja som prisla pred casom z porodnice,som pripravena komentovat dojmy atd....
Rodila ma dr.Cimborova,bola som po termine 2dni a moj dr ma poslal do nemocnice ze mi daju vyvolavackuu a porodim...prisla som ..Dr,Cimborova mala sluzbu akosi sa mi nedalo skor tak som prisla az poobede....natocilla mi zaznam a vysetrila ma pomerala maleho -robila mi ultrazvuk a povedala ze to nie je na rodenie a ze ak sa to samo nerozbehne tak za 4 dni mam prist...bola som rada ze tam nemusim trcat.....ved bolesti som nemala....vsetko mi dopodrobna vysvetlila ze ked odtecie voda alebo cokolvek sa nebude zdat mam prist.....prisla som za 3 dni,doma mi praskla plodova voda....zase mala sluzbu ona..To sa aj da stale tam byt?Bola SUPER...vsetko vysvetlene,mila,stale mi davala nieco od bolesti...do sprchy...som 2X rodila a velka spokojnost....pri porode ma nestrihla,ale mala som poranenie tak to zasila-,maleho po porode dala hned na moje brucho,super pocit,ked mito dolu sila,celu dobu so mnou kecala...Sestričky-.na porodnom sale bola tusim Milka tak ju dr oslovovala,mila baba,ochotna,
Novorodenecke-mozu byt aj milsie,tie staré su horsie,maju zabehnute svoje zvyky.
Strava-hrôza,postele hrôza,rolety hrôza-slnko ti vypaluje oci od rana do vecera.Ked vynecham priestory a jedlo tak som spokojna

milena35
16. okt 2012

Ahojte...v Ilave som rodila a bola som spokojna....rodila som aj v MT..tam to bolo horsie...pocula som,ye v ilave po cisarskom stehy vyberaju na 7mi den....co ma dost prekvapilo...lebo v Martine som mala sekciu a stehy mi nevyberali...dali mi tie co sami odpadnu....tak tomu nerozumiem...

kacena1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuba
1. nov 2012

@kacena1 a ideš normálen alebo cisárskym, lebo som čosi počula, že momentálne Mokráš rodí na dohodu iba cisársky, ale nemám to zas tak overené, vravela mi to jedna kamoška, čo si ho dohadovala na cisársky

smejkoh
2. nov 2012

@kacena1
@milena35
@katkavilave
@ferihegy Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci vsetky izby na novorodeneckom v IL su roomingove?
Dakujem 🙂

ferihegy
3. nov 2012

@smejkoh všetky 🙂 Bábätko ti donesú po klasickom pôrode po prvej noci a po sekcii v spinale po druhej noci 🙂

adka6
8. nov 2012

@olinka166 Plne súhlasím s týmto názorom a ani nehovorím o prístupe pôrodnej asistentky. Bez manžela alebo niekoho známeho by som tam nešla rodiť! Za 3 roky sa táto pôrodnica zmenila na nepoznanie! Jediný anjel v tejto pôrodnici je sestrička Terka z novorodeneckého, ktorá vždy pomôže a zaujíma sa o človeka. Sestrička ďakujem za pomoc.

leilab
14. nov 2012

Ahojte, ja mam termin za mesiac a chcem ist rodit do Ilavy. Dnes som si objednala Epino. Nemate s tym niektora skusenosti pri porode a ci s tym doktori nebudu mat problem? chcela by som rodit bez nastrihu 😒

ferihegy
15. nov 2012

@leilab Myslím si, že ak bude treba nástrih urobia :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre