Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

babullka1
4. aug 2009

no epi som si dala po 12hodinach a vobec mi nezabrala,ani si to nedavaj-skoda penazi,vazne.....ja som bola prve dva dni na izbe sama,ale neni to moc dobre,potrevujes stale aj do sprchy na wc a tak,je lepsie kej je vas tam viac.postrazite si vzajomne babetka 😉 strach s porodu som mala aj ja a veky,ale uz to mam za sebou a neviddim to uz tak hrozne,aj ked to take bolo 😝 doktor neviem ako sa volal ale bol fakt skvely,ale takxy su tam vsetci vazne:D 😉

gucci31
4. aug 2009

waw...takže sa mam na čo tešit... ☹ no už nech to mam za sebou.ja som si tiež myslela,že je lepšie ked su na izbe viacere.aspon neni tak dlho.ale ked tam plače jedno babo,nezobudí tie ostatne?bola si pred porodom pozriet ako to tam vyzera a informovat sa?

babullka1
4. aug 2009

nie nezobudi a ked aj tak oni tie deticky rychlo zas zaspia,su este malinke prespia vetsinu casu 😉 nebola som tam vobec pozret,ale bola som fakt zo vsetkym spokojna,vazne....no a ten porod..prezila som-prezijes aj ty 😝

gucci31
5. aug 2009

dakujem za utechu a aj za info 😉

juliankaaa
16. aug 2009

tak uz to mam aj ja za sebou 🙂
rodila som cisarskym v Ilave a mozem tuto porodnicu len odporucat, fakt su tam vsetci uzasny, netreba sa bat, no jedine toho porodu, ale co uz, ked sme sa na to dali...... 😉

aurrelia
18. aug 2009

Tak uz aj ty to máš za sebou? Tak gratulujem. No ja ešte čakám, uvidíme kedy to na nás príde. Ja si tiež nejdem dávať nadštandart, aby som nebola sama, lebo by som sa tam asi zbláznila od nudy a veru s tou sprchou a záchodom to je pravda.

zahara
29. aug 2009

ahojte dievcata, uz sa to blizi aj mne, chcela by som sa spytat taku trosku mimo otazku - je mozne zavolat do porodnice do IL, ze ktory lekar ma prave sluzbu? ak ano, nemate nejaky vhodny kontakt, na ktorom to mozem zistit?
mozno je to trosku mimo, mam len strach, ze mi zrovna vyjde porod na sluzbe niekoho, koho naozaj nechcem mat z viacerych pricin, tak potom by som sla radsej do Tn..

babullka1
29. aug 2009

Ahoj myslim ze staci zavolat priamo na porodnicu a oni ti povedia kto zrovna sluzi. 😉 ked zavolas na toto cislo tak ta prepoja priamo na porodnicke odd. 042/ 4466 999 😀

zahara
29. aug 2009

dakujem babulka, je sice aj celkom mozne, ze mi to potom bude uz jedno, ale urcite sa ciselko zide 😀

babullka1
31. aug 2009

aj tak 99% casu bude pri tebe len porodna asistentka,doktor pride akurat vysetrit ta a potom uz na samotny porod.Inak s Ilavou som bola vazne velmi spokojna 😉

zahara
31. aug 2009

ja som tiez pocula na porodne asistentky v IL len dobre, ajna porodnikov, ale na niektore dr. (konkretne 2) som pocula dost negativ, ze zle pozasivali, dokonca jedna mudr. zasila znamu este aj s placentou, potom jej museli cistit maternicu 😅 nechcem tu nikoho strasit, ale pre vlastnu spokojnost sa im ja teda radsej vyhnem..

babullka1
31. aug 2009

ja som mala doktora a stretla som sa tam s viacerimi na vizitach a boli vazne super,moj doktor co ma rodil sdi este aj srandu na sale robil....fakt som bola velmi spokojna...a sitie,ani som nevedela kedy ma zasil 😉

zahara
2. sep 2009

som tu opat s otazockou 🙂 tie, co ste rodili v IL - myslite, ze je mozne porodit tam aj bez nastrihu? pocula som, ze v IL nastrihavaju kazdu automaticky "pomaly uz pri vstupe do nenemocky".. ja zacinam cvicit s epi-nom prave kvoli tomu, aby som to nemusela absolvovat, no bojim sa, ze im bude jedno, ako mam rozcvicene svaly, ci nie a cela snaha bude nanic.. ale zasa PA na predporodnych kurzoch vravela, ze nastrihavaju, ked vidia, ze treba, tak by som rada poznala vase skusenosti, dakujem

babullka1
3. sep 2009

zahara,ja som nastrihnuta nebola,potrhala som sa minimalne,len dva stehy bolo treba,vobec to neni automaticke 😉

zahara
3. sep 2009

babulka, tak to si mala skvele, cim dalej, tym viac inklinujem k ilave podla toho, co mi tu pises 😉 a koho si mala konkretne pri porode?

babullka1
3. sep 2009

Zahara,ja som myslela ze bez bnastrihu to ani nepojde-maly mal cez 4 kg a vidis 😉 Mala som jedneho doktora,velmi mily,ale meno si nepametam,manzel bol cely cas uz od zaciatku kontra az po konec somnou a ten doktor tam snim aj vtipkoval,myslim ze nic negativne som tam nezazila,mozno som mala len stastie,ale mylsim ze to bolo skor tym,ze je to mala nemocnica a nejde to tam ako "na beziacom pase"

babullka1
3. sep 2009

a doktory tam maju taky ludsky pristup 😵 nemozem si stazovat 😉

zahara
3. sep 2009

To si mala asi bud Mokrasa alebo Petrykowskeho (mokras je moj gynekolog a myslim, ze ako doktor je ozaj fajn), ja tiez planujem pribalit aj manzela, myslim, ze je to super podpora - nezostavat tam osamotena.. este som pocula, ze je v il aj nejaka nova mlada doktorka a baby, co ju mali si tiez pochvalovali. Tak sa budem modlit, nech nenarazim zrovna ja na "stary inventar", ktoremu sa chcem pri porode vyhnut, ako som spominala 😀 (nech nemenujem konkretne, koho mam na mysli)

babullka1
4. sep 2009

hej volal sa Mokras a bol strasne fajn,vazne.Doktorku som mala na prime,lebo som prisla rano a vtedy mala sluzbu ona a okolo tretej sa potom sluzba vymenila.Manzel je skvela podpora,vazne,ja chcem este jedno babetko a isto by som bez manzela rodit nesla.

inneska
9. sep 2009

ahojte, aj mňa prvý krát rodil dr. mokráš a tiež som bola maximálne s ním spokojná 🙂 a tiež som tam mala manžela pri pôrode a velmi mi tam pomohol 🙂 a mala aj sestrička o to menej roboty, že nemusela za mnou stále chodiť, ked trebalo, manžel ju zavolal 🙂

zahara...no ak máš na mysli toho koho aj ja 😀 😀 tak tuším že k nemu chodím 😅

inneska
9. sep 2009

zahi..a s tým nástrihom...bola som nastrihnutá, len neviem, ako by som dopadla, keby som nebola, paťko mal 4,65kg...to by asi bez nástrihu nešlo...ako aj druhý pôrod, to môžem byť rada, že som skončila len s nástrihom...5,12kg 🙂

zahara
9. sep 2009

Inneska - ahoj 😉 uz som Ti pisala aj do temy o cviceniach v dca, ze som pocula o Vasom malom-velkom obrikovi 😉 ale to sa fakt sklanam pred Tebou, asi by som zosalela ist na porod s vedomim, ze sa prave chystam porodit 5kg dieta 😅 a aj podla foto v albume vidno, ze Erik sa ma ozaj k svetu a na dva mesiace je teda ozaj macko, predpokladam, ze oblecko vel.56 ste rovno ulozili niekam bokom 😀

v pondelok som bola v IL na prietokoch aj na exkurzii po porodnici , naozaj ma milo prekvapil velmi mily personal, aj priestory vyzeraju fajn, len nas s manzelom zacina trolilinku chytat panika, ze sa tam onedlho vratime uz v akcii 😉 sestricka, co nam to ukazovala bola strasne fajn, taka starsia.. akurat sestricka, co bola na prietokoch, bola akasi nevludna, ale ta neviem, ci je aj pri porodoch..
a som sa dozvedela, ze vzdy doobeda maju sluzby ilavske doktorky, ktore su vraj velmi dobre, takisto ma vraj aj mokras sluzby velmi casto, tak budem dohovarat malemu, nech sa mu chce na svet radsej niekedy rano 😉

inneska
10. sep 2009

zahara...šak som ti aj odpísala v dubnických cvičeniach 😉 vieš, ja som šla rodiť s tým, že to to bude tak okolo 4,5kg ani by ma nenapadlo, že bude cez 5kg 😅 no 56 som preventívne ani nechystala, kedže od polky tehy vraveli, že je väčší...teraz už nosíme body a dupačky 74, ostatné 68 🙂 zrovna dnes ideme na poradňu po mesiaci, tak som zvedavá, kolko váži, ked mal mesiac, tak vážil rovných 6kg 🙂

hlavne žiadna panika a klud 😉 ti je základ...ja som mala šťastie tiež najednu staršiu suprovú sestričku, len netuším ako sa volala(krátke vlasy, trošku silnejšia)a službu pred ňou mala taká ..no, radšej budem ticho 🙄
ja som rodila o 21,30 a mala som mokráša 🙂 ale za ten rok sa to určite pomenilo 🙂 tak aj manžel sa chystá k pôrodu?? to je fajn, mne tam ten môj vela pomohol...hlavne pri prvom, pri druhom to šlo rýchlo 🙂 🙂 a myslíš, že malému dohovoríš?? aj tak si spraví po svojom 😀 😀

zahara
11. sep 2009

ta dobra sestricka, to moze byt ona, este sa mi zda, ze trolilinku rackovala.. ale aj tie mlade tam vyzeraju byt super. manzel sa chysta, to nam urcite stoji za tych 16 eur 😉 ved aj na tej exkurzii mu rovno bolo vysvetlovane, co ma robit, a ako mi moze pomahat, takze aj keby nechcel ist, mal moznost si uvedomit, ze mi moze byt ozaj napomocny a nebude piate koleso u voza 😉
tak to snad vsetko dobre dopadne a potom sa mozno aj stretneme niekde v meste s kocikmi 😉

inneska
13. sep 2009

zahi...budem rada, ked sa niekedy potom stretneme s kočíkmi 🙂 a určite stoja tie peniaze za to, aby bol manžel pri pôrode...mne osobne tam velmi pomohol a bol aj pri druhom..ak sa niečo dialo, hned volal sestričku, pomáhal mi sa presúvať do sprchy 🙂 a potom aj hned fotil, tak máme fotky tesne po narodení a sú to krásne fotečky🙂 takže odporúčam ..

tak chlapček sa bude volať maxim?? teraz dosť populárne meno 🙂 ale krásne...mne by u manžela neprešlo 😅

zahara
14. sep 2009

ines - posudim uz onedlho, ako mi tam pomoze, ale ta sestricka vravela, ze aspon na stipanie je dobry 😉 ked si budem musiet do niekoho stipnut 😀 no ale sa priznam, ze uz chytam prepdorodne mini depky, mam trosku strach, ja som mala cely zivot paniku a pravidelne nocne mory z porodu uz od puberty snad, ked som zostala tehu, tak sa to vytratilo, mi to vsetko prislo uplne prirodzene a teraz cim viac sa to blizi, tym viac bojim, bojim..
preto sa snazim pripravit a zabezpecit, ako sa da, tak dufam, ze aj personal v IL bude jednym z pozitivnych faktorov, ktore mi pomozu - to vlastne nakoniec zavazilo, ked som sa rozhodovala medzi IL a TN.
No a Maxim je zatial jedine, co ma oslovilo, manzel lobuje skor za Richarda, ale ja moc nie som na kalendarove, tak sa uvidi asi az vo finale, co sa vlastne z neho vykluje 😉 aj tomu, ze je to chlapec uverim, az ked uvidim 😉

inneska
15. sep 2009

zahi..hlavne treba byť v klude a pohode a nemať poaniku z pôrodu, čím viac sa toho budeš obávať, tým to bude horšie...ja som bola úplne v pohodičke, žiaden strach a pôrody dopadli super 🙂 viem, že sa to lahko vraví, ale všetko dopadne dobre 😉
a čo sa týka mena, na tom nezáleží, hlavne nech je maličké v poriadku a zdravé 🙂 ja to viem posúdiť, že zdravie je to najhlavnejšie 🙂 a pohlavie je najistejšie až ked sa narodí 🙂 na 3D/4D si nebola?? 🙂

zahara
15. sep 2009

noo, budem sa snazit zachovat si chladnu hlavu - nie som stresko, len mam trochu strach 😕 a k tomu vsetkemu je manzel odcestovany sluzobne na cca este 10 dni a som sama doma len so psom, tak mi to na pohode nepridava 😒 v kazdom pripade tajne dufam, ze nemaju v IL ziadne problemy so sanitkami, keby daco..
Tvoje porody tu obdivuje asi viacej dievcat na koniku, aj u nas v oktobrovkach Ta s Erikom nedavno spominali, tak ked sa da zvladnut to, tak uz asi vsetko 😉
bola som u dr. Jankovskeho v Tn este v 20tt, ten mi povedal chlapca a Mokras v 33tt vravel, ze tiez sa mu zda, tak som tomu uz aj uverila 🙂

inneska
17. sep 2009

uvidíš, dopadne to dobre a ty už čoskoro budeš držať v náručí svoj pokladík 😉 a nielen tu na koňovi sa vela ludí diví, že ako som to zvládla 😅 veru ani sama neviem 😀 som skoro porodila druhý krát, ked povedali tú váhu 😀 bolo to velké prekvapenie pre všetkých 🙂
tak ked ti už 2 doktori povedali, že asi chlapec, tak to tak zrejme bude ... ale nech je čo chce, hlavne nech je zdravé 🙂 tak sa budem tešiť, že niekedy spolu pokočíkujeme 😉

rema
20. sep 2009

Ahojte.. Viete mi poradit, co si treba do ilavskej porodnice priniest?? Vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre