Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

bona
4. feb 2011

@lily23 ja som tiez chodila na cvicenia pre tehotne a tam nam porodna asistentka tiez ukazovala co a ako, ale taktiez mam podobnu skusenost, ze sestricka v porodnici mi ukazala inak a tak som dychala podla toho..😀 Alebo sa mi to len mozno zdalo inak, teraz uz fakt neviem.😉 Kazdopadne, celkom to fungovalo..Takze sa neboj, vsetci v nemocnici ti povedia, co mas robit, zvlast pri samotnom porode..kedy zatlacit, kedy "vypustit paru" a pod. 🙂 Urcite to zvladnes bez problemov..ale chapem tvoje pocity, mala som uplne rovnake..to ma asi kazda zena a kazda si tym musi prejst..a ked uz ma potom, kazda si povie, ze to stalo za to 🙂

lily23
6. feb 2011

@bona Ďakujem za povzbudenie 🙂 verím, že to všetko dobre dopadne

julianka777
24. feb 2011

ahojte🙂 neda mi sem napisat moju skusenost s Ilavskou porodnicov...prenasala som 6.dni tak som ma vzali do porodnice pretoze som mala aj tehotensku cukrovku...neviem,mozno som len jedna z mala,ale nemam dobre spomienky na pristup niektorych sestriciek...ked mi nastali vecer kontrakcie,tak velmi neochotne prisla za mnou sestricka,ze nech len lezim a nehybem sa,ze to nie je take strasne ako si myslim..ked po mojich naliehaniach ma vzala na vzdycharen,tak mi nezabudla spomenut,nech lezim,nerevem a nehukam 😖 babatko mi strasne tlacilo tak som behom pol hodiny bola asi 4-krat na zachode co si samozrejme vsimla aj dotycna a dala mi to patricne na javo 😖 nadranom ked sa vymenili mi dala druha sestra klistir a potom mi prepichli plodovu vodu,medzitym som tavolala priatelovi nech uz pride ked chce byt pri porode...doteraz si myslim ze to bolo najlepsie,pretoze sa o 100% zmenil pristup sestriciek...odviezli ma na salu kde sme cakali na doktorku...zacala som krvacat,aj na zem trochu pokvapalo a sestricka to s poznamkamy ze je to moja chyba putierala mojimi vlozkamy 😖 to uz som fakt nechapala...ked uz som isla rodit,tak ma nastrihavali,malo by sa to robit pri kontrakcii ale nestalo sa tak,takze som to vsetko citila...ich takzvane ineksie od bolesti mali taky ucinok,ze som jak sfetovana...ked sa Adka narodila a priatel mi ju ukazoval,tak som bola tak mimo ze som si ani neuvedomovala ze mam dcerku,vdaka inekciam...zasivali ma na tri krat...druhy raz to bolo preto ze som mala oslabenu siznicu a mala ranka mi stale krvacala a treti raz to bolo ed sa mi vytiahol stich...malu mi ani neprilozili ani tam nebola dve hodiny so mnou ako to pisu na ich strankach...priatel stihol akurat tak spravit jednu fotku a uz ju brali prec...malej nebolo nictakze nemali ziaden dovod...ked uz som mala Adku pri sebe,tak v jeden vecer strasne plakala a sramotilo jej v brusku,mlieko som este nemala az na 3 den..ked som konecne zastihla sestricky z novorodeneckeho s tym ze malej nieco je,tak mi len sucho odpovedali,ze je asi hladna alebo jej travi 😖 no jasne ked som mlieko nemala a vedeli o tom...ale na druhej strane tie mlade sestricky su super 😀 boli mile,vyhoveli vam ked ste potrebovali..nedalo mi nevsimnut si ako sa sestricky spravali k tym,co mali nadstandartne izby...boli milucke jak med...nevravim ze su tam vsetky rovnake,len som asi nemala stastie a natrafila som zrovna na tie "uchvatne" 😖 kedze je to najblizsia porodnica a nie je problem aby za mnou ktokolvek prisiel ked budem potrebovat,tak aj pri druhom tam budem rodit,ale radsej si uz priplatim za nadstandartnu izbu a napisem si porodny plan...

marbella
28. feb 2011

ahojte, tak konečne mám trošku času a možem spísať spomienky na porodnicu 🙂
Porod mi vyvolávali, lebo som prenášala týždeň. Dali ma na izbu s maminkami s detičkami- no stresy ešte väčšie som mala. Ráno klystír. Dostali sme ho tri a záchody sú dva 😀 Ale dalo sa, pekne sme si to rozdelili 😀
Mám na porod krásne spomienky, s personálom som bola maximálne spokojná. Bola pri mne sestrička Milka, taká blondínka-velmi príjemná a milá, takisto s doktorkami mám velmi dobrú skúsenosť. Páčilo sa mi, že ma o všetkom informovali- to som pri prvom porode v inej nemocnici veru nezažila 😒 Malinkú mi hneď ukázali, aj som si ju takú ukrvavenú pohladkala 🙂 Potom ju zobrali, muža zavolala sestrička nech si ju ide pofotiť, napísal jej na nožičku meno 🙂
Trošku ma zarazilo, že sa ma sestrička spýtala, či tam malú tie dve hodky chcem mať pri sebe 😅 No samozrejme že chcem!!! 🙂 Povedala som jej, že si ju chcem aj priložiť. V pohode, mohli sme aj samy alebo počkať na ňu. Nevydržali sme a zachvíločku už pri mne ležkala 🙂
Chcela som nadštandratnú izbu ale akosi ma niekto predbehol 😀

Určite by som tu chcela znovu rodiť ak by muž zmenil názor a chcel ešte jedno bábo 😀

babullka1
28. feb 2011

@marbella ...gratulujem k Nelinke 🙂 Ja som rodila v Ilave pred 1,5 rokom a mala som presne take iste zazitky na nemocnicu ako aj ty....bola som maximalne spokojna...myslim ze clovek moze len odporucat 😉

marbella
28. feb 2011

@babullka1 ďakujem 🙂
ja som sa dlho rozhodovala kam rodiť a možem povedať, že som si ozaj vybrala super. Aj doktorky na novorodeneckom boli velmi milé.

mysenac
3. mar 2011

@marbella aj ja som rodila v Ilave (dvakrat), síce som mala obidva razy cisársky, ale s personalom som bola maximalne spokojná...tiež by som išla do Ilavy rodiť zas, ale tak ako píšeš aj ty, to by musel manžel chcieť ešte jedno bábo 😀

marbella
3. mar 2011

@mysenac možno ich časom prehovoríme 😀

josie3331
4. mar 2011

mozno trosku odveci otazka, ale taku temu som nenasla a nechcem zbytocne zakladat novu.... coskoro si budem musiet vybrat detskeho lekara a mozno viete, v dca je to dost o nicom, tak som rozmyslala nad ilavou, alebo proste okolim dca... mate nejake skusenosti, ktori su dobri?

careamell
6. mar 2011

@josie3331 ahoj, tak tento problém riešime tiež, my sme z Novej Dubnice a tu je to s detskými lekármi ešte horšie ako v Dca..takže ak by nám niekdo poradil, bola by som rada..

decembrovamama
12. mar 2011

ahoj,ja som sa rozhodovala medzi porodom v TN a v Ilave..........nevedela som co ma caka,velmi som sa bala....vytužene dieta...poznate to mnohé........manzela som pri sebe najskor mat nechcela, napokon zostal a povazujem to za velke plus,aj ked to miestami zvladal horsie ako ja .......do nemocnice som isla s tym ze mi asi praskla voda,nebola som si ista.....doktorka potvrdila ze to bola voda na vlozku sestricka naliala akusi latku,doktorka ma vysetrila povedala ze som otvorena na 3cm,isla mi urobit sono....vysvetlila mi co ako..myslim,že tusila ze som vyplasena..dost ma upokojila,ked som mala bolesti dala mi nejake lieky,aj mi zabrali,kamaratka mi vravela ze jej nic nezabralo a druhej pre zmenu v Tn nič nedali ani sa s nou nezaoberali.....tiež som mala k dispozici sprchu,velmi si pochvalujem,pocas bvolesti mi to pomahalo ........na tej vzdycharni som mala TV,sestricka mi stale počuvala srdce babetka......ked to prislo,neviem ani ako doktorka mi povedala ako mam dychat,kolko krat mam zatlacit pocas bolesti,celu dobu bola taka vyrovnana,mila,stale so mnou rozpravala....este aj manzela ratovala,sestricka bola tiez super.....porodila som..to bola fuska,ale radost radost...babetko mi hned ukazala ja som ho chcela hned chytit,aj to mi bolo umoznene...uzasny pocit......ked ma isla sit,tak mi dala nejaku inekciu...trosku som to citila...........na izbe som bola 8..to bola izba doktorky,co ma rodila,...myslim ze som urobila dobre rozhodnutie a vybrala Ilavu..planujeme dalsie a vsetkym odporucam doktorku Cimborovu a sestru Ludku...su dobra dvojka aspon mne sa zdali 🙂

aduska181
24. máj 2011

@kala12
suhlasim.. ale epidural urcite v TN zadarmo neni. 50€ to isti.. ja som epi nemala ale viem ze urcite zadara neni

kala12
25. máj 2011

@aduska181 ale to je prispevok z r.2007, vtedy bol epidural zdarma urcitu dobu, potom sa platil tusim 2000 sk. 😉

vinyan
1. jún 2011

Ahojte maminky. Poznate trochu ilavskych porodnikov? Je medzi nimi nejaky nadsenec prirodzenych porodov a moznosti rodit vaginalne po cisarskom (pokial su splnene zakladne zdravotne parametre na tuto moznost)? Velmi by mi mohla vasa odpoved pomoct.

mysenac
4. jún 2011

@vinyan ahoj, ja si myslim, ze v Ilave beru cisarsky ako poslednu moznost - aj po cisarskom...ja som mala prvy cisarsky - akutny, kvoli komplikaciam...a druhy mal byt normalny - myslim, ze to zalezi aj od tvojho gynekologa...mne moja gynekologicka do poslednej chvile tvrdila, ze nie je dovod, aby som nerodila prirodzene, ze zazila vela prirodzenych porodov po cisarskom...nakoniec mi ale zistila nepomer medzi hlavickou a panvou, takze som musela cisarskym (aj to mi ale na prijme povedali, ze nech sa na to nespolieham, ze to musi schvalit primar a ten nie je velmi zastanca cisarskych....) dufam, ze som trosku pomohla 😉

vinyan
7. jún 2011

Dakujem. Je to pre mna fajn sprava.

majkabudka227
7. jún 2011

Dakujem, aj mna ste potesili. Chystam sa tam rodit, mozno uz o tyzden....

adriana7
8. jún 2011

aj ja môžem ilavskú pôrodnicu len odporučiť, na pôrodnici som nestretla jedinú zamračenú sestru alebo lekára, všetko sa hneď riešilo, vyšetrovalo, prístup stobodový, aj ruku vám sestrička hladká, cítila som sa ako na rakúskej súkromnej klinike, mňa rodil dr. volár, je to lekár aj človek, veľmi citlivý prístup a dôsledný lekár...
pre objektivitu ale musím priznať, že sestry na novorodeneckom, to už bola iná káva, ale už sme boli šťastná dvojka, tak sme to zvládli 😉

careamell
10. jún 2011

Ja som v ilavskej nemocnici rodila pred dvoma mesiacmi. Čo môžem pochváliť, sú akurát tak sestričky na oddelení. Boli naozaj veľmi ochotné a milé. Dokonca, keď mi doktorka naordinovala po cisárskom prvú večeru, jedna sestrička mi povedala, nech si ju radšej nedávam, lebo by mi ešte nemusela spraviť dobre. Aj keď som nejedla tri dni, počúvla som ju a naozaj som nemala žiaden problém. Boli tam dva záchody, z ktorých jeden permanentne nešiel, takže tam pacientky čakali na ten druhý stále v rade. Ja som sa oddelení stretla len s dvoma mladými doktorkami, ktoré tam boli neustále, starší doktori chodili len na operácie a vizity. Jedna z nich nemala absolútne cit pri vyšetrovaní, viacero pacientiek, s ktorými som ležala tiež potvrdili, že to bolo pre nich dosť bolestivé. A ako som sa dozvedela, jeden lekár s ňou nechce ani operovať. Jedna, čo ležala vedľa mňa, dokonca vravela, že jej nevedela prepichnúť plodovú vodu, tak musela požiadať tú druhú lekárku. Keď som sa jej spýtala, či mi môžu malého hneď po pôrode priložiť, vysmiala sa mi, že to nie je vôbec možné.
Mňa ilavská nemocnica nijak neoslovila, keď som videla staré polorozpadnuté matrace, na ktorých rodila určite aj moja mama, mala som dosť. Viem, čo by sme chceli od našich nemocníc, asi žiaden komfort ako čo ja viem v Rakúsku, o to viac by mal byť prístup lekárov prívetivejší a ludskejší. Viaceré ohlasy na nemocnicu sú kladné, takže možno som len ja natrafila na tých nepravých.

babullka1
10. jún 2011

@careamell je to smutne ze mas taketo zazitky z porodnice 😒 ja osobne som tam rodila 2 roky dozadu a bolo som uplne spokojna...zarazilo ma hlavne na tvojom prispevku ze ti maleho nechceli prilozit hned po porode....mne osobne ho dali na moje telo este spojeneho pupocnou snurou kt.odstrihli az ked dopulzovala.....(bol to zivotny zazitok) ..potom ho na chvilocku odniesli na vysetrenie a dalsie 2 hodky bol pri mne a mojom manzelovi....Vybavenie je fakt zastarale,to je pravda ..ale tak uz vetsina porodnic v SR vyzera 😖 ...Jedine co je fakt,ze sestricky z novorodeneckeho by mohli byt troska milsie.,...ale to sa tych 5 dni dalo zvladnut....dokonca ma na poziadanie aj prelozili z jednej izby na druhu..pretoze na tej kde som bola som nebola spokojna... Je pravda ze to vsetko aky si mala pocit asi zavysi aj od toho na koho clovek natrafi za tie dni...

careamell
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia45
28. jún 2011

Ja som v Ilave rodila 16.apríla. deň po termíne. Vždy som sa strašne bála pôrodu,asi preto, že som nevedela aké to je. Ked to už teraz viem, môžem povedať že nie je nič krajšie v živote ženy ako tehotenstvo a pôrod. Ja som dostala kontrakcie v sobotu ráno o 6: 30 hod. Vravím si, však to nebolí až tak strašne,tak som aj bola rada. No to som ete nevedela čo príde. 🙂) Do nemocnice som prišla aj s manželom až o 15 : 00. Už to bolelo trošku viac ale stále v pohode. Ked ma prijímali, tak akurát jedna pani behom polhodinky porodila. Ešte im vravím,že neviem či to u mňa neni len planý poplach, že ja nemám také kontrakcie ako tá pani. Sestrička sa len pousmiala a vraví, nebojte to ešte len príde. Hned mi zmrzol úsmev na tvári. 🙂 Všetko bolo v pohode, až dokým mi neprepichli plodovú vodu asi o 18 : 30. To ešte len začali tie poriadne kontrakcie. Tú bolesť neviem prirovnať k ničomu. V živote som takú nezažila. Ale môžem povedať že pôrodné asistentky boli veľmi milé, trpezlivé. Robili svoju prácu srdcom. Pri nme sa vystriedali dve asistentky, lebo si o šiestej menili smenu. A doktor pri ktorom som rodila bol dr. Petrikowski. Síce chodím k doktorovi Mokrášovi a chcela som jeho pri pôrode,ale lepšieho doktora som asi ani nemohla mať. Bol úplne super. Stále na mňa dozeral, či správne dýcham, a po pôrode ma pochválil aj s jeho typickým ,,babuľka,, 🙂) Nastrihol ma,a le tak perfektne ma zašil,že po dvoch dňoch ma to už ani tak nebolelo a teraz po dvoch mesiacoch ani neviem kde tú ranu mám. Nie je absolútne cítiť nijakú jazvu, proste ako keby som ani zašívaná nebola. ani zašívanie ma nebolelo a trvalo možno 5 minút. Porodila som asi po troch zatlačeniach krásnu zdravú dcérku o 20:30. Celkovo po 14-tich hodinách,aale zdalo sa mi ako by ten celý deň bola len chvíľka. Na izbu ma doviezli až v noci.Personál na pôrodnickom aj na novorodeneckom bol tiež výborný.Možno niektorá sestrička na novorodeneckom nemala vždy svoj najlepší deň,ale inak super.Vybavenie pôrodných boxov bolo veľmi dobré,izby už trošku zaostávali,ale tam aj tak nič okrem postele nepotrbujete. Sprchy boli veľmi pekne prerobené,radosť sa sprchovať. Jedlo bolo taktiež výborné. Hlavne polievky. Ja mám na pôrod len tie najlepšie spomienky a kludne by som si to prežila ešte aj niekoľkrát..Jediné čo by som Ilavskej nemocnici vytkla je: nepriloženie dieťatka hned po pôrode,len mi ju ukázali a zobrali preč, a taktiež dve hodiny na sále po pôrode tam tiež nebola maličká so mnou. Bola už na novorodeneckom.Takže sme boli spolu prvýkrát až na druhý deň o 9:00 ráno. A to sa mi zdalo zvláštne že som ju porodila a ani som s ňou hned nemohla byť. Inak najkrajšia skúsenosť v mojom v živote. No je jasné že možno som len mala obrovské šťastie na personál, lebo len od neho to všetko záleží a mohlo byť všetko úplne inak. Prajem všetkým ktoré to ešte čaká, len krásne spomienky na pôrody.

josie3331
30. jún 2011

@lia45 vidis a toto by mne vadilo, najkrajsie z celeho porodu bolo prave to, ako mi ju prilozili na brucho a ako sme s nou dve hodiny boli na sale a uzivali si prve spolocne chvile...

julianka777
1. júl 2011

@lia45
@josie3331 ani mne malu nedali,priatel ju ledva stihol odfotit...narodila sa o 9-50 a ja som ju videla az vecer a aj to len na chvilku ☹

josie3331
1. júl 2011

@julianka777 tak to som rada, ze som rodila v TN, moj ju mohol aj kamerovat ked ju vazili a oznacovali atd... potom sme boli tie dve hodiny spolu a potom mi zobrali na 3 hodiny a potom na prvu noc.... inac sme boli stale spolu

julianka777
1. júl 2011

@josie3331 jej,tak to ti zavidim 🙂

careamell
1. júl 2011

@julianka777
mne malého v IL ukázali len na chvílku, manžel ho natáčal, bol s ním viac ako ja, mala som cisársky a na internete majú písané, že prikladajú dieťa aj po cisárskom, preto som to aj chcela, no pozerali na mňa ako na zjavenie, keď som si to žiadala...tak som sa naštvala a po cisárskom reze po 5 hodinách som sa zdvihla a šla si po malého na novorodenecké, kde nechápali...

babullka1
2. júl 2011

baby ,preco vam ich neprilozili?mna osobne by to fakt velmi mrzelo...ale mala som to stastie ze maleho mi dali este spojeneho pupocnou snurou priamo na hole telo(ja som si to vypytala..ze ci by mi ho mohli dat hned)..a potom ho odniesli vazit a umyt a ked to dokoncili (bol pritom cely cas aj moj muz) tak nam ho nechali 2 hodinky normalne len v naruci pri nas...a az potom mi ho na noc odniesli a hned rano som si ho pytala k sebe a uz som ho nedala...tento zazitok sa mi fakt vril do pamäti na cely zivot-....to aky bol nadherne teply,hebky...bol to pocit na ktory sa neda zabudnut a je skoda ze o to niektore maminy pridu len vdaka neochote lekara 😒

ketrin24
22. júl 2011

ide niekto rodit v ilave okolo 25.7.?

katka_grac
26. júl 2011

neviete ci treba do il nemocnice zobrat nejake specialne veci co cca pred dvoma rokmi nebolo treba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre