Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

juliankaaa
16. máj 2009

Ahojte
je tu niekto kto sa chysta ist rodit v Ilave?

babullka1
29. jún 2009

Ahojte je tu niekto kto uvazuje v najblizsom case ist rodit do Ilavy...ja stale vaham medzi Il a TN

juliankaaa
5. júl 2009

ahoj babullka ja sa chystam ist rodit do Ilavy

babullka1
6. júl 2009

ahoj Julianka...a bola si sa tam aj pozriet?

juliankaaa
7. júl 2009

babullka..ano bola, je to starsia nemocnica, ale snazia sa 😉
sestricka co nam ju ukazovala bola strasne zlata, a uz som tam aj bola v jednu sobotu na vysetreni,na pohotovosti, mala som nejake problemy, ze vraj su tam nejake dve mlade doktorky, ze tie su suprove a su kazdy den do 13.hod, tak sa budem modlit nech rodim niekedy rano 😀
a ty ides do Ilavy, alebo este uvazujes?

babullka1
7. júl 2009

No Juli ja nad tym uvazujem,ale aj nad trencinom,tak neviem ale bojim sa ze do TN je to moc daleko...a porodnu sal si videla?

juliankaaa
7. júl 2009

ano, je to taka malicka miestnost, kde je polohovane lehatko pre nas bruskate, je tam taka mala umela postielka pre babo a barova stolicka pre manzela 😉
ty si sa tam nebola kuknut?

babullka1
7. júl 2009

nie ja som tam nebola pozriet,ja som bola cely cas na rizikovaom tak som moc nebehala

juliankaaa
7. júl 2009

kazdy pondelok okolo 13.hod sa tam da ist kuknut, len pred tym si tam treba zavolat, ak mas chut a nebudes to uz mat za sebou, tak tam mozes ist kuknut.
mna vsetci tu naokoli prehovaraju nech idem do IL, ze TN nie je moc dobry, neviem, ja tu byvam ani nie rok, najradsej by som sla rodit do Trstenej, tam to poznam 😉
ak pojdes do IL, tak mi napis ako si bola spokojna 🙂 ak ta nahodou nepredbehnem 😅

babullka1
7. júl 2009

no dufam ze ma nepredbehnes,ja uz by som sla aj hned,zajtra mam poradnu tak som zvedava co mi povie...ak tam budem rodit tak ti dam isto vede 😀 t

juliankaaa
7. júl 2009

a kde mas gynekologa? v Puchove?

keiko
8. júl 2009

Ahojte dievčatá vidím že mate dilemu či Tn alebo Ilava? Ja som bola teraz v Ilave a nemôžem povedať ani jedno škaredé slovo...ak máte niaku otázku napíšte IP rada odpoviem 😝

babullka1
8. júl 2009

juli hej mam ho v PU

juliankaaa
8. júl 2009

keiko...takze pohodicka, nemusim sa bat? ze vraj je tam jedna neprijemna sestricka, je to pravda?

adya01
11. júl 2009

ahojte, ja som rodila v Ilave a tiez nemozem povedat jedno krive slovo. Lekari boli super, lekarky tiez, sestricky sa snazili vsetko ok. Ale asi ako vsade vzdy sa najde ta "cierna ovca" aj v ilave je jeden doktor a jedna sestricka nie prave najvludnejsia. Na dotycnu som nastastie, stastie nemala. Ak mate nejaku otazku IP 🙂

keiko
13. júl 2009

Juliankaa veru neviem o tej sestričke, ja som na nu nenarazila, ale je pravda že mali niake dovolenku... 😝

juliankaaa
13. júl 2009

a je tu niekto, komu robili cisarsky? potrebovala by som poradit 🙂

aurrelia
22. júl 2009

Ahojte, tak aj aj sa chystám ísť rodiť do Ilavy. Na to obzretie v tie pondelky, treba zavolať kam? Priamo na pôrodnícke oddelenie? Chcela by som tam zbehnúť teraz v pondelok.
Tie babule čo ste tam už rodili v poslednej dobe, čo vám tam dali a čo si bolo treba priniesť.

keiko
22. júl 2009

V porodnici ti níč nedajú, všetko treba mať svoje...pre babetko ti dajú plienky látkové a myslím že aj mastičku na ritku..

juliankaaa
22. júl 2009

aurelia...telefonne cislo 042/4466999 klapka 240
najskor si tam zavolaj, ze ci mozte prist, odporucam zavolat v pondelok do obeda
no a co si tam treba zobrat ti povie aj sestricka co ti to tam bude ukazovat a vlastne ti treba brat vsetko, opytaj sa svojho doktora, on ti da zoznam
skoda ze nemas termin zaciatkom augusta 😉

aurrelia
22. júl 2009

Julianka ďakujem. No ten termín mám našťastie neskôr,lebo na začiatku augusta ide ešte manžel na týždeň na služobku. Ale nikto teda netuší kedy sa drobcovi bude chcieť ísť von.
No možno sa tam ešte aj stretneme.

juliankaaa
22. júl 2009

aurelia...len sa neponahlajte, sak nech je pekne manzel pri vas 😉

aurrelia
23. júl 2009

No nebudem sa veru nikam ponáhľať. Bude stačiť o taký týždeň skôr alebo načas. Dúfam, ale že nebudem prenášať. No a aj doktor povedal, že to donosíme do termínu. Takže zatiaľ ani nie je náznak, že by cchel ísť drobec skôr.
A ty si sito tam bola omrknúť - v Ilave?

juliankaaa
23. júl 2009

ano, bola, mysleli sme ze tam bude viac ludi obzerat, ale boli sme tam len my, ukazala nam to tam jedna velmi prijemna sestricka
no a coskoro tam uz pojdem na ostro 😉

babullka1
25. júl 2009

Ahojte...ja som pred tyzdnom porodila v Ilave krasneho chlapceka...poviem vam ze keby mam ist rodit znova,tak nevaham a idem do Ilavy...co sa tyka personalu pri porode...mala som uzasnu sestricku Hanku,ktorej patri moja velka vdaka...manzel mohol byt cely cas pri mne,uz od zaciatku kontrakcii,mali sme svoju izbu kde sme boli sami...doktora pri porode som mala tiez skveleho,takze je mozem len odporucat...personal na roomingu bol tiez mily a ochotny vzdy pomoct...nebyt jednej super sestricky,asi by som dnes nekojila...velmi mi pomohla.. milo prekvapena som bola aj stravou...mamicky mali inu ako tehulky..a bola fakt dobra..ak budete mat niake otazky kludne piste ip 😉

gucci31
1. aug 2009

ahojte.som rozhodnuta tiež rodit v ilave.v 5 mesiaci som lezala na gyn.koli vysokemu tlaku a tvrdnutiu bruška a su tam ozaj velmi milí a ochotní dokt.

babullka1 chcem sa opytat pre babatko si tam čo všetko musela brat?kozmetiku,šamponiky .... atd?

babullka1
1. aug 2009

gucci...nemusis si pre babo brat nic okrem pampersiek a vlhcenych obruskov...oni pouzivaju vsetko svoje...ja som mala akurat dudlik pre maleho svoj....od narodenia si rad dudka 😀

gucci31
3. aug 2009

babullka a po kolkych dnoch vas pustili domov? a maličkeho ti priložili hned k sebe?lebo čo som tu čitala tak im dali babatka až tak po 10tich hodinach,ked ich poumývali ...a tak. a vobec neviem kolko vecičiek pre malu doniest 😢 a ked ti prišla navšteva pustili ich aj maleho pozriet?synček poslucha? 😉

babullka1
3. aug 2009

rodila som v piatok a pustili nas dalsi tyzden v stvrtok,ale mali sme ist v streu len sme mali zltacku.maleho nekupali,hned este spojeneho pupocnou snurou mi ho dali na brusko...tam mi lezal asi 3minutky,potom ho odniesli zvazit pomerat a dali nam ho naspet na sal kde sme snim boli este dve hodiny.potom mi ho vzali a doniesli na druhy den rano a odvedy sme boli spolu nonstop,len na kupanie si ho brali...vecicky?4plienky,pampresku,ponozky,capicku,kosielku,zavinovacku...a to je asi vsetko.Co sa tyka navstev,mne pustili vzdy,tak neviem..a to mal aj zltacku 😉 ...jasne ze poslucha,pomaly si na seba zvykame....mali sme bolenie bruska-no des,ale uz je to ok...tebe sa to veru uz tiez krati 😉

gucci31
4. aug 2009

Tak to je super,že si ho mala na začiatku skoro stale pri sebe 🙂 Vam už je teraz dobre,užívate si jeden druheho 😉 ...už aj ja chcem 😀 Krati hej,ale 2 mesiace ešte čakat...4okt mam termin.a v tomto teple je to na nevydržanie.... ☹ už nech to mam za sebou.čím viac na to myslim,tym mam väčší strach ako bude porod prebiehat.epiduralku si mala?rozmyslam nad nou,ale neviem....niekde som čitala,že to ano moc nepomaha.a mali ste sami izbu,alebo ste boli s ostatnymi mamičkami?tiež neviem čo by bolo lepšie.a doktora si mala akeho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre