Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

jajuska81
18. jan 2009

Phamik:Kazdy pondelok o 13,00 byvaju predporodne kurzy ,ale pre istotu si tam aj zavolaj.
Kurzy predpôrodnej prípravy
Telefón: 042/ 4466 999, kl. 240
Dĺžka trvania kurzu: 1 - 1,5 hod.
Stručný obsah kurzu: oboznámenie sa s priebehom pôrodu, s možnosťami pôrodnej analgézy, s významom otca pri pôrode, s dýchacími cvičeniami, prehliadka pôrodnej sály

phamik
18. jan 2009

dakujem jajuska, a prosim ta za to sa aj dako plati?

jajuska81
18. jan 2009

ja som neplatila,ale ak tam budes volat mozes sa opytat,....vies ako to chodi, jeden tyzden su veci tak a na dalsi raz uz mozu byt inak,.....ak si "vedenie" nieco zmysli,......ale myslim,ze nebudes ani Ty nic platit 🙂

phamik
18. jan 2009

naozaj ti dakujem moc za infosky....pozeram ze ty mas termin uz teraz dako na marec, ako sa citis?..teda ak sa smiem opytat...myslim, ze ci sa toho nebojis alebo tak....mna totiz zacina chytat strach a panika... 😢

jajuska81
18. jan 2009

phamik: ja som uz v 8.mes.teraz, citim sa tak rozne, raz lepsie, vladzem v pohode vsetko aj upratat trochu a tak,..inokedy cely den len prelezim, co som tak unavena, tiez sa zamyslam nad tym vsetkym ako to bude,ale verim ze to zvladnem,.....hlavne sa zbytocne nestresuj, dolezite je aby si sa aj pocas tehu citila ok a ked je aj babo zdrave tak porod je krasnym ukoncenim toho obdobia a zaciatkom zase niecoho noveho,drz sa.
Mozem vediet odkial si Ty?

phamik
19. jan 2009

Ja viem ze mas pravdu, mala by som byt stale v pohode a neprivodzovat si nic zle, ale niekedy ma chytaju take vacsie depresie ze co ak sa to dieta narodi mrtve alebo proste rozmyslam nad takymi hlupostami ako, ze co ak ma nebude mat to dieta rado, alebo sa mu pri mne daco stane a tak.....no neviem.....ale napisala si to pekne ze je porod v podstate ukoncenim jednej peknej etapy a zaciatkom druhej, mas pravdu...a inak ja som z dubnice a ty?

jajuska81
22. jan 2009

phamik: prepac ze az teraz odpisujem,............depresie su v tehotenstve normalne, pokial teda neprerastu do nejakych vacsich rozmerov,...jasne ze kazda mame strach o babo, a zaujima nas ,ake bude, aku bude mat povahu,,....ale ver ze tym ako bude babo rast sa postupne vykrystalizuje vsetko podstatne,........vobec nemysli na zle veci,skor naopak,predstav si ake bude babenko krasne,malicke, vonavucke,.....ako sa bude na teba pozerat tymi okaliskami 🙂 a ty zmaknes pri pohlade nan,......neboj, zmakneme to!!!!ja som spoza Vahu 😉

moravcula
23. jan 2009

Ahojte, ja som rodila v Ilave v 02/2006 a bola som veľmi spokojná. Teraz som v 36tt a opäť chcem ísť do Ilavy, takže ma potešila správa, že to v Ilave v lete 2006 prerábali. Pôvodne som aj ja chcela nadštandardnú izbu, ale nebola voľná (práe bolo veľa detičiek) 🙂 a tak som bola na 3-izbe. Neľutovala som, lebo aspoň mi to rýchlo ubehlo a spoznala som moju terajšiu novú kamarátku. Neviete náhodou či tam aj teraz majú veľa pôrodov a bábätiek alebo je taký útlm s bábätkami ako mi hovoril môj lekár aj sestrička? Pa

zuzula25
23. jan 2009

moravcula tak teda utlm nie je ani omylom,ja som rodila v 12/08 a to som po porode musela cakat na sale dokedy sa prepustia mamicky,lebo nebolo vobec miesto a pocas pobytu to tam bolo stale plne 🙂

phamik
24. jan 2009

jajuska dakujem za povzbudenie 😅 ale aj tak je to proste take plne ocakavani teraz, ze ci to babatko bude zdrave a tak....toho sa bojim najviac...lebo ja mam doktorku, podla mna taku amaterku, alebo neviem ako by som to povedala...mozno by som len ocakavala ze na poradni sa bude viac zaujimat o mna aj o babatko.....neviem...takze preto som taka nervozna z toho porodu stale 😒 .....a ty si odkial spoza vahu?....niekde ako je bolesov alebo tak?....a este ma napadlo ty si si zajednavala ten nadstandard v ilave?....lebo aj ja nad tym rozmyslam...

jajuska81
24. jan 2009

phamik: som tu len na skok.....presne si to s tym miestom "spoza Vahu " trafila,....nezajdenavala som si tu izbu,na klasickej byvaju 3zeny, takze to bude pre mna ako prvorodicku asi lepsie ,ako aj kocky spominali 🙂

moravcula
24. jan 2009

ahojte, tak ďakujem za info - že je porodnica plna 🙂 snad sa do konca februara trosku vyprazdni 🙂 majte sa pekne, dufam, ze mi ten porod rychlo ubehne 🙂 prva krat som aspon nevedela co ma caka 😉 teraz dufam mi to rychlo ubehne a budu tam mile mamičky 🙂

kvetinkaaa
27. jan 2009

čaute baby, inak aj ja som bola este pred par mesiacmi z dubnice, uz som nemsovanka. som rada ze su tehule aj v dca, mozno sa stretneme s kočikmi 😉

zuzanat
31. jan 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat, aj ked s odstupom casu, tie co ste rodili v Ilave, prilozili vam babatko hned po porode? Lebo mne maleho len ukazali uz umyteho, obleceneho a prilozila som si ho az po asi 10hodinach, potom mal aj dost problem sa prisat, vobec nechcel papat...
Dakujem 😉

keiko
31. jan 2009

Ahoj, mne malého nepriložili 😠 ukázali mi ho hned z bruska, potom vyumývaného a potom až na izbe, ale kojime doteraz takže nebol problém 😝

zuzanat
31. jan 2009

Keiko aj ja este nastastie kojim, ale zaciatky boli strasne tazke 😔 dlho trvalo kym zacal pekne papat...

zuzula25
31. jan 2009

ani mne neprilozili maleho, ukazali mi ho ked ho vytiahli, potom umyteho,obleceneho a doniesli mi ho az po 14 hod a nemal sa problem prisat a ani nema doteraz 🙂

3558
31. jan 2009

som sem nakukla lebo asi aj ja budem rodit druhe bejby v il. no a chcem povedat ze mne maleho prilozili hned a vlastne je na ociach nonstop. ma postielku vedla matky. ale nie to som chcela. v UK sa neumyvaju babetka. aby si zachovali ten ochranny film na tele. cim dlhsie, tym lepsie.mne maleho kupali po troch dnoch.
ked som predtym o tom pocula som okoktavela ale teraz viem ze je to lepsie. nebol krvavy.len ho utreli jednorazovym servitkom a bolo. 😀

kvetinkaaa
1. feb 2009

zuzi čo to čitam, ty uz sa chystas na druhe bejby?? 😉 😉 😉
inak aj mne to je zvlastne ze ho neumyli... ale tazko povedat nam neznalym veci..
pisala som ti do dubnice, idem haji

papa

moravcula
23. feb 2009

ahojte, mne malú priložili ešte na pôrodnej sále, hneď keď ju poumývali a zabalili 🙂

babullka1
10. mar 2009

Ahojte,mne akurat tyzden dozadu porodila v Ilavskej porodnici kamoska maleho a nevedela si to vynachcvalit,vraj je to tam co sa tyka personalu riadne pomenene a sestricku su zevraj velmi mile,v Ilave zaviedli formu dotaznikov na to ako su tam mamicky spokojne so sestrickami a celkovym pristupom.Ja osobne by som tam tiez chcela ist rodit

kesinka
10. mar 2009

Babullka1, a chces nadstandartnu izbu alebo obyc? Mne tam tiez rodila kamoska cca 2 tyzdne dozadu - vlastne mala CR a vravela, ze super. Len ja sa bojim toho vybavenia. Co ak nahodou.....

babullka1
11. mar 2009

Kesi ja som prvorodicka a nechcela by som byt na nadstandarte sama,bala by som sa a vraj na normalnej izbe ti aspon mamicky pomozu a dodaju povzbudenia ked clovek nevie co a ako,tak skor len tam,ja sa tiez troska obavam ze co ak sa nieco pritrafi,ale hadam to bude v poriadku.A ty by si chcela nadstandart?je to tvoje prve dietatko?

kesinka
11. mar 2009

Ano, moje prve. Ale manzel chce byt strasne so mnou 😎 . Inac segra rodila asi 6 tyzdnou do zadu v PB a bola na izbe ako ona hovori s 2-mi psychopatkami, tak mi vravi, ze na buduce si urcito nadstandart zaplati.

babullka1
11. mar 2009

Kesi to asi zalezi na tom na ake spolubyvajuce natrafis:DIsto to sil nedoda ked tam mas niake psychopatky:Dale ja nemam rada samotu tak nadstandart nehrozi:DMoj manzel neni este pevne rozhodnuty ci chce byt pri porode.ale ja ho ani nenutim ,sam nech sa rozhodne:DA ozaj kto sestru odrodil?

kesinka
12. mar 2009

Neviem ako sa volala ta doktorka, co rodila sestru, len viem, ze to bola zena. Sestra bola prvorodicka a nic moc. Boli tam aj mierne komplikacie. A aj ta starostlivost sa jej zdala o nicom.
No a moj manzel, snad v prvy den, ked som mu oznamila tu radostnu novinu, tak uz vedel, ze chce byt pri tom a potom aj s nami. kazdemu to rozpraval. No a drzi ho to doteraz.

babullka1
12. mar 2009

No doktorky su tam len dve Simonedisova a dr.Zboranova,...starostlivost v PB je vazne mizerna a preto chcem ist radsej do Ilavy.A manzel mi povedal ze porod asi precka na chodbe:D

kesinka
12. mar 2009

A uz si sa bola pozriet na porodnicu, izby a tak?

babullka1
12. mar 2009

nie v Ilave som to nevidela ale chcela by som sa tam ist neskor pozriet,vraj je totam prerobene a je to tam vraj prijemne a pekne aspon tak mi to opisala kamaratka a ty?

kesinka
13. mar 2009

Ani ja som este nikde nebola pozriet. Som na PN bez vychadzok tak sa bojim.Ale uz sa blizi termin MD- tak to chcem vsetko obehat. A ty si pocula o tom, ze by v Ilave nechceli davat Epi? Lebo ja ju chcem na 100%.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre