Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

mamina7
5. aug 2010

Mne zial nie, ale urcite si ho pri najblizsej navsteve vypytam. ☹ Ak ho tam maju super, nemusim sa kvoli tomu zdrziavat v Ilave.

larmimi
5. aug 2010

@mamina7 alebo zajtra ti ho poslem..v IP

larmimi
6. aug 2010

11dara
mamina 7
neda sa mi prilozit priloha v IP, tak to skusim takto , ak je to male vytlacte si to alebo to mozem este poslat na mail..

larmimi
6. aug 2010

nie, je to strasne male...neda sa to citat ani ked to vytlacite..a to som pri scanovani zvacsovala 😒
kto chce nech mi da mail do IP poslem 😉

11dara
8. aug 2010

@larmimi -ahoj dakujem si zlatá,posielam ti svoj mail na IP adresu.Momentálne mám pokazený PC,tak môžem komunikovat len veľmy obmezdene(ked sa mi podarí zájsť ku našim).Ale dúfam že to nebude na dlho,som bez netu úplne stratená(hrozné ako si na to človek zvykne) 😉 .

giza
9. aug 2010

@larmimi mikichleba@gmail.com - velmo by som chcela 😉 ...nove info...pre dulu...apropo ako je to tam u vas v IL...pustia ma alebo nepusti aj spolu s oteckom k porodu?

11dara
9. aug 2010

baby aké to je teraz v porodnici v Ilave?Môžeš bábätko ukázať návšteve, ked za tebou prídu do nemocnice?V PB môže ukázať aspoň cez sklo.

babullka1
9. aug 2010

@11dara co sa tyka navstev,ked chodil za mnou manzel,vzdy mohol byt priamo s malym v kontakte,ziadne sklo,nic......ale navsteva musi obist oddelenie a zazvonit zozadu na novorodeneckom a tam ho pustia,aby tam mohol byt svami...a ked prisla len nasi a kamosky,tak som im maleho ukazala na chodbe...a potom som ho zaniesla na novorodenecke,tam ho postrazili keym mi navsteva neodisla.......tak asi tak 🙂 😉

larmimi
10. aug 2010

@giza vcera mi zrovna kamoska hovorila ze otec pri porode = 17€ a musi absolvovat predporodnu pripravu

giza
11. aug 2010

@larmimi - no v TN je to 20,-eur za kazdu doprevadzajucu osobu, to znaci ze nech je to kto kolvek a je tam s tebou, tak 20,- eur a bez nejakych priprav....ale stalo sa uz ze sme boli 3. ( otec, sestra, prisli ku koncu, a ja - ozaj vynimocne) a platilo sa iba za mna... 😉
Naco je tomu oteckovi predporodna priprava, vari on rodi? 😀 😀 😀

Inak rozpis fajn...velmi vystizny ...ze i sanitky... 😎 , ale viac by som chcela ako laktacna vediet kto tam vedie laktacnu pripravu pred porodom v ramci tej predpripravy a hlavne pocut... Vie niektora z vas tu? Bola?

anet2212
11. aug 2010

ahojte 🙂 som tu nova, len pred par dnami som sa dozvedela ze budeme mat miminko 🙂 este som ani u dr. nebola ☹
Ja mam uz 2 deti chlapcek Nikolasko 5r. a dievcatko Nancy 3r. no a teraz sa postastilo dalsie 😀 a konecne je nam jedno co to budce kedze uz parik mame .-) Nika som rodila az v Topolcanoch do vody, mozem len odporucit! Nancy som celych cca 7 mesiacov chodila z Dca do Bojnic lebo som tiez chcela rodit do vody ale stale ma odradzali ze to davno nerobili atd.... ☹ tak som nakoniec porodila v Ilave. No a co sa tika personalu teda nic moc ☹ nikto mi nic nevysvetlit, nezaujimali sa tam vobec o mna .-( pretoze som bola druhorodicka a vsetko mam uz vediet. Dokonca mi nieco dr. dorobili pri porode, na 3. den ma museli uspat a vycistit ☹ malu som mala napojenu na infuzkach v hlavicke, zevraj sa napila plodovej vody ktora uz nobola nic moc kedze som prenasa vyse tyzdna. Co sa tika navstev, tak mohla som ist ale len ked mi malu postrazila spolubyvajuca, sestricky nadavali, ze za cely pobyt sa babätko moze len raz ukazat, ale zalezalo aka sestra tam bola. Ked som mala bolesti manzela pustit ku mne nechceli, ledva to stihol k porodu a musel zaplatit. Strava otrasna, ale ja som moc narocna 🙂 No a teraz sa skor priklanam TN nemocnice ale tiez som uz kadeco pocula ☹(( No neviem, asi pojdem znova do IL tam uz viem ako to zhruba chodi a co mam ocakavat, hlavne nech je malicke v poriadku ostatne zvladnem 😀

11dara
11. aug 2010

ahojte ten poplatok to je v pohode,ale s tou predpôrodnou prípravou si ma zaskočila.Ja chcem manžela ku pôrodu,ale kam má on chodit na tú prípravu či čo to je?Segra rodila v PB pred 4m a manžel bol pri nej len musel zaplatiť poplatok,žiadna príprava.Poradíte kde zistím kam a ako dlho musí mm chodiť na tie prípravy 😖 ?

11dara
11. aug 2010

@larmimi -až teraz som si pozrela ten zoznam do pôrodnice a je tam spomenutá aj príprava otca ku pôrodu.Myslíš že môžem zavolat na tie t.č.sestričiek kôli podrobnejšiemu infu ku príprave na pôrod?

babullka1
11. aug 2010

otec pri porode vobec nemusi absolvovat porodnu pripravu,len zaplatite 17€ po porode sa platia az na izbe a iba poviete ked dojdete do nemocky ze chcete manzela pri porode..to je vsetko 😉

babullka1
11. aug 2010

A ja som osobne nemala ziadny problem s tym ze by ho tam necheli pustit,bol somnou celych 14hodin kontrakcii a aj pri samotnom porode a nikdo ho od nikial nevyhanal,dokonca aj do sprch mohol somnou chodit

mamina7
12. aug 2010

Ahoj, dlhsie som tu nebola, mam to za par a este vela veci nedorobenych 🙂 Bola som aj na kontrole, nastastie je vsetko v poriadku a vypytala som si aj ten zoznam do porodnice. Preklvapilo ma aky je strucny. Nieco podla doporuceni kamosiek si samozrejme pribalim, a ak mi bude aj tak nieco chybat, spolieham na navstevy, ze to prinesu 😎 O tej predporodnej priprave otcov je tiez hore nieco popisane. Nebudeme spekulovat, absolvujeme to obaja, mozno uz na ten druhy pondelok. V kazdom pripade mi sestricka odporucila si tam vopred zavolat, takze buduci tyzden sa im pripomeniem. Potom vam mozem popisat ako to prebiehalo. Papierik si beriem so sebou, lebo dole je priestor na potvrdenie, ze sme to absolvovali. Nechcem mat potom "problemy". Aj ked pochybujem, ze by ich bez toho potvrdenia robili, ale ja mam rada veci "na poriadku". Mozno ide o zvlastny druh uchylky 😀

elkazu
12. aug 2010

@11dara urcite mozes zavolat. ja som rodila pred dvoma rokmi, to sme len isli na prehliadku porodnice a kratku instruktaz k porodu - boli sme zrovna sami a trvalo to asi pol hodinu. Ziadne potvrdenie sme nedostali a pri porode sa muza nikto nepytal, ze ci to absolvoval (mozno teraz je to ine). Inak tam muzovi porodna asistentka vysvetlila, ako mi moze pomahat pri porode a ako sa dycha, aby ma vedel aj on dirigovat 🙂. Aj muz bol rad, ze si pozrel porodnicu dopredu a vedel, co ma cakat.

11dara
16. aug 2010

ďakujem kočky za info 😉 ,takže nejčerstvejšie novinky podáme ktorá skôr porodí 🙂 .

bona
16. aug 2010

Ahojte kocky, ja som rodila v Ilave, celkom tot nedavno, v maji..🙂 Bola som spokojna, manzel bol pri porode, bez akychkolvek predchadzajucich priprav a pod. Takze v pohode, netreba nic take, len jeho pritomnost potom zaplatit..😉

larmimi
17. aug 2010

@11dara skor skus zavolat, fakt neviem....a tiez budem mat chlapceka 🙂)

mamina7
24. aug 2010

🙂

mamina7
24. aug 2010

Ahoj dievcata, tak mi sme vcera boli na tej predporodnej priprave. Ukazali nam ako to prebieha. Najprv miestnost, kam pridete na prijem. Tam s vami spisu vsetko co treba. Okrem kancelarskeho priestoru je v tej miestnosti aj postel s monitorom. Tam vam budu natacat kontrakcie a skontroluju babatko. Hned oproti je koza, kde si vas prezru, v akom ste stave. Manzel medzitym caka na chodbe. Tento prijem moze trvat aj do hodiny, preto bol moj manzel upozorneny, ze bude dlhsie cakat, ale to neznamena, ze by sa nanho zabudlo 🙂 Pre tie rychle, s uz rozbehnutym porodom, je tam od tretej popoludni do rana, samozrejme pohotovost. Potom nam ukazali oteckovsku izbu. Je to jedna miestnost vyhradena, kde moze byt rodicka s otcom sama. Potom tam bola uz len dvojpostelka, kde moze byt ak tam nikto nie je automaticky, ak je tam dalsia rodicka, tak po dohode s nou. Sestricka ma ale ubezpecila, ze vzdy sa to snazia urobit tak, aby boli spokojne obe strany. K dispozicii su automaticky fitlopty, sprcha, WC, televizor. Manzel bol upozorneny, ze WC pre neho sa nachadza vonku, a ze svoj ochod kamkolvek, ci sa ide najest alebo mi daco kupit musi hlasit. Taktiez bol upozorneny kde je operacka a ze sa tam nesmie len tak spacirovat. Aby som nezabudla, anesteziologom je dovolenych max dva deci tichej vody po duskoch, inak len ovlazovanie. Co sa tyka porodnych boxov su tam dva, jeden ruzovy, je aj na nete, a jeden obycajny. Samozrejme, ze som prejavila zaujem o ten peknejsi, pricom mi ale sestricka s usmevom povedala, ze ak nebude obsadeny mozem si vybrat, ale rodicky si radsej vyberaju to obycajne kreslo, vraj sa tam rodi lepsie. Inak uprimne v tych bolestiach pochybujem, ze budem mat naladu na nejake gombiky na kresle. Manzel stoji pri porodnom kresle vzdy v rohu od dveri pri hlave rodicky. V tej miestnosti su aj boxy pre male s vyhrievanymi deckami, kde si potom chvilu pobudnu, moznost robit prve fotecky do mobilu a posielat 😉 Potom nam ukazali miesto, kde osetruju po porode babatka. Samozrejme, ze celu tu proceduru moze manzel natacat na kameru. Cele to prve vazenie a tak. Ak bude chciet, moze ho on osobne oznackovat menom na stehienko. Dieta mate cely cas pri sebe. Odnasaju ho len rano o siestej na kupanie, kym ste na ranajkach. Navstevne hodiny sa striktne nedodrziavaju, vyjdu vam v ustrety. Na nadstandardke su neobmedzene, poobede myslim od tretej do piatej (treba overit, za ten den som dostala veeela infosiek ), skor ked niekto pride to nemaju radi, kvoli vizitam a tak, ale ked niekto pride neskor, obycajne ho pustia. Ak ma vas drobcek nahodou zltacku, tak ho rodinny prislusnici mozu vidiet na novorodeneckom to je hned oproti. A to je tiez situacia, ked male nie je s vami non stop. Dojem zo sestriciek z novorodeneckeho aj z porodnickeho super. Fakt mile zenusky. Na zaver, nam este povedali, ze sa snazia o rodinne prostredie, bez zbytocnych stresov. Potom som sa uz pytala len na tie prakticke veci, co so sebou zbalit a tak. A este, ohladne epiduralu, ak nemate urobene testy u svojho lekara vopred, urobia vam ich tam na mieste. Musite mat ok nalez, aby vam ho podali. V epidurale tam rodi ale len malinke percento rodiciek a sestricka osobne mi povedala, ze niekedy je skor na skodu, lebo spomaluje porod, alebo porod je rychlejsi ako vobec zaberie. Pre svoj klud, si ho ale samozrejme mozem nechat v zalohe, a aj po absolvovani tych testov, ho mozem nakoniec v pohode odmietnut. Potom som sa uz len pytala a tie veci, co si mam zbalit so sebou a kratko o porodoch. Inak su tam vizity s troma lekarmi myslim. Kazdy den pride dokonca aj detsky lekar, ktoreho sa mozete donemoty pytat, co vas zaujima. Taktiez hromadou informacii vas tam budu zasobovat automaticky. Takze odborna starostlivost mi bola slubena na vysokej urovni. To nie je ako velka nemocnica, kde o vas nezakopnu... Moje a manzelove pocity zhrnute: mame z nich zatial velmi dobry pocit.

larmimi
24. aug 2010

@mamina7 super, dobre vediet 😉

elkazu
27. aug 2010

mamina 7 pekne si to napisala 🙂 . tak to bolo aj dva roky dozadu, ked som tam bola ja. Len ta vizita s 3 dr. je iba raz do tyzdna - aj s primarom. Inak chodil len jeden lekar 🙂 . Akurat to o tom starsom boxe, mne povedala, ze tam radsej oni davaju rodit (a nie, ze tam zeny radsej rodia 🙂). Ja ked som rodila, tam sa ma nepytali, ci chcem taku alebo taku, automaticky sme isli na starsiu.
A este v Ilave robia super dobru bielu kavu - kazdy den a mozes si dat kolko chces- teda, kym je, lebo isla na dracku 😉 . ta je dobra na tvorbu mliecka. co viem tak napr. v PB ju pred tymi dvoma rokmi nevarili.

11dara
29. aug 2010

@mamina7 - dík za info 😉 . A chodí sa tam iba v pondelky? Tiež by som tam zajtra išla pozrieť,pôjdem do nemocnice na prietoky tak by sme tam odbehli a mm.

kvetinkaaa
29. aug 2010

ahojte no podte pozriet nasu porodnicu, akurat tu lezim 😒

čo sa tyka mojich skuseností pôrodu prvej dcerky som bola maximalne spokojna, no teraz ked tu lezim ako tehotna nie som taka spokojna, ale to sa tyka len jednej nemenovanej lekárky, čo sa tyka ostatneho personálu nemam vyhrady ziadne. ..

mamina7
30. aug 2010

@elkazu mne vraveli, ze tento druh vizity je minimalne dva krat v tyzdni. Ale uvidime aky bude teda real. To o tom starsom kresle mi naozaj povedali, ze si ho pytaju aj mamicky. Menej rozptyluje a uprimne mne ako personalu by asi tiez vadilo, keby si nervozna pacientka neustale posuva gombikmi polohu a ja sa neviem k nej natocit 🙂 Ale v kazdom pripade, kedze si vraj mozeme aj my vybrat / tak mi bolo povedane / ja si budem pytat to nove kreslo 😎.

mamina7
30. aug 2010

@11dara ano, tuto pripravu, co ja viem robia iba v pondelky. Na klapke 378 si to este over, ci prave v ten pondelok co si vyberies nebudu mat frmol. Bola by napriklad skoda, keby si sa nedostala aj na porodny sal 😉

mamina7
30. aug 2010

@kvetinkaaa ahoj, daj typ na jej meno. Inak ja skusim tiez tipnut MUDr. Oralkova? Inak je to tu pomerne anonymne, nemusis sa bat dat infosky, nech sa aj my mozeme psychicky nachystat na konkretneho cloveka. Aj ked ja osobne lekarov v Ilave az tak dobre nepoznam. Vlastne len z pocutia. 😒

kvetinkaaa
30. aug 2010

@mamina7 sa mi zdá, ze ty si tie infosky čo si tu pisala okresala, dozvedela si sa o Ilave o mnoho viac, ako tak čitam,..... meno si presne uhadla!!! 😅 😝
ale zvysok čo sa tyka lekarov a sestier je super.
dnes to vyzera tak ze by som mohla ist uz domov, tak potom ked bude čas vam napisem viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre