Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

11dara
30. aug 2010

@kvetinkaaa -no tak držím palce aby ťa pustili domov nech je všetko ok 😉 .
Mňa strašne veľa známych straší s Ilavou-nechcú robiť cisárske,nechajú riadne vytrápiť kým ho spravia 😝 .Ináč mám aj vlastnú skúsenosť s prvým pôrodom.Sekciu mi urobili až po 32h,no ale dúfam že keď mám dohodnutého lekára tak to bude iné 😅 .

elkazu
30. aug 2010

@mamina7 ta velka vizita tak byvala pred dvoma rokmi, tak asi sa to zmenilo. ten stol je asi fakt jedno, ktory si vyberiem, len nech uz to mam za sebou 😉 .
kocky a viete, aky su tam teda teraz dr.?ako vizera ta okrajkova? bol tam este taky mlad, cerstvy dr. - chovan, potom niekedy chodi z pruskeho mokras. a viac neviem.

kvetinkaaa
30. aug 2010

@11dara dakujem, ale az zajtra ma pustia, som iné oči vypleštila na zastupcu primara, ja uz som bola komplet zbalená domov 😅

a koho mas dohodnutého? ja som to nechcela doteraz, ale váham, či aj ja niečo neporiesim. ale v tom pripade sa to rieši vyvolávačkou, či?? to som moc nechcela, iba keby prenášam...čo u mna asi nehrozi, prvu som v 38tt rodila (3tt pred terminom) a teraz som otovrená na 1prst tak neviem kolko vydrzime...ale zase pri tych liekoch ktovie.
keby ma to chytí skor ako 38tt tak idem asi do TN, aby babatko nemuseli prevážať, keby tu bez neho zostanem lezat ma picne.

@elkazu velka vizita tu je v pondelok a v stredu. ceremonie okolo toho robia stale (aj blby uterak si musis schovat, ...)
okrajkova je asi orálková ze? 😝 je to blondína, občas prehnane milá ale ked ju poznas vies ze to je faloš. je tu cez tyzden Rébryová, ta tu bola aj cely minulý týzden, ta sa mi zdá super. velmi ochotná. mokráš je moj lekár, ten tu bol cez víkend, ale nejako sa neukázal, asi iba na sále bol.
elkazu a ty si odkial? sme na tom skoro podobne, čo sa tyka tyzdnov aj detí 😉

11dara
30. aug 2010

@kvetinkaaa -môj doktor je Petrykowsky a toho chcem aj k pôrodu.Prvé tehu som prenášala,plodová voda mi odišla kontrakcie som mala a aj tak som musela ležať na vyvolávačkach 16h.To myslíš vážne že ak sa drobec narodí v 37tt,tak musí do Tn-to ako v Ilave nie je inkubátor 😨 😠 😒 ?

mamina7
30. aug 2010

@kvetinkaaa Tak tato pani doktorka bola mojim prvym gynekologom. Nemam na nu dobre spomienky, ale to vies je to par rokov dozadu - viac nez desat, boze aka som uz stara 😉 , ale co viem od kamosiek, tak sa velmi nezmenila a ostala verna stylu svojej prace hadam od skoly. Nepatri medzi najjemnejsie. Ja som od nej z prehliadok chodila vzdy s bolestami a tak trocha nakrivo 😖

kvetinkaaa
30. aug 2010

@11dara neviem či nie je inkubator ale asi tu nie je take vybavenie, tak čo viem, prevážaju deti do TN, mamičky zostavaju tu (neviem či je mozne po nejakej dohode previest aj matku) ale kazdopadne ak su nejake rizika a tak, je lepsie ked si rovno v TN a nependlujes medzi nemocnicami, si myslim. ja som z nemšovej takze do TN to mam skoro to isté, tak ak to pride skor pojdem tam.

@mamina7 ..mne rodila prvu dcerku, ale mala som muza pri porode, tak bola herečka, povahovo, no mam taky pocit ze tu pretvarku mi vratila v štýle vysetrovania atd... strasne bolesti, ale neviem tazko povedat či sa to dalo bez toho, kedze som sa neotvárala a kontrakcie boli uz aj minutove, mozno mi tym chcela pomoct (teraz sama neverim čo pisem, haha)

ja len v skratke, som tu kvoli tvrdnutiu a som otvorena, o polnoci som prisla s bolestami ako pri menstruacii ktore isli az do krizov, bala som sa či tu neporodim a ona spala a len cez telefon sestričke povedala, aby mi pichla injekciu od bolesti a ani neráčila vstať.... asi tak. ale toto je zatial jediny moj negativny zazitok s Ilavou, ked počitam aj prvy porod čo som tu lezala tyzden a teraz som tu tiez tyzden..
injekciu som odmietla a dnes sa ma Dr. Rebryova pytala či mi spravili aspon zaznam a som jej vravela ze nie, nedala najavo nejake počudovanie ale isto ju to prekvapilo, ale pochybujem ze budu z toho nasledky, neviem ake tu maju medzi sebou vztahy...

mysenac
30. aug 2010

Ahojte, aj ja by som sa rada pripojila do diskusie, kedze sa chystam do Ilavy a uz som tam aj rodila - pred 4 rokmi (asi sa tam za ten cas vselico pomenilo)
11dara - ty si tusim aj v oktobrovkach, tak sa tesim, ze tam je niekto kto sa chysta do Ilavy, lebo som mala pocit, ze vsetky baby su tam z BA...a mame aj podobny termin, tak sa tam mozno stretneme 🙂
Co sa tyka sekcii, tak ja som skor pocula, ze s tym maju problem v TN, tam sa aj koniec panvovy rodi normalne, zatial co v Ilave sa ide na cisarsky. Ja som mala tiez cisarsky...taky urgentny kvoli komplikaciam....a musim povedat, ze tie dve noci a jeden den pred porodom boli vselijake zo strany personalu, ale nastastie to vsetko dobre dopadlo... ale na oddelenie sestonedelia a novorodenecke nemozem povedat jedine zle slovo, takze tam idem zas 🙂
Inkubator maju isto - syn sa sice narodil v termine, ale vazil 2, 25 kg, takze tam isty cas pobudol, ale videla som ako jedno babatko odvazali zachranari aj s inkubatorom - zrejme do toho trencina.
Gynekologicku som mala Galiovsku - ta neviem ci vobec chodi do nemocnice, ale skusenosti s nou boli viac ako zle, takze momentalne mam Oralkovu a ta sa mi oproti nej zda uzasna a zatial som velmi spokojna (aj ked tiez som uz na nu pocula vselico...tak neviem, ale ja zatial v pohode) ale Petrykowsky je skvely, zazila som ho sice len parkrat, ale viem, ze si ho mamicky velmi chvalia... ked som ja bola tehotna prvykrat, tak mal len ambulanciu pre rizikove tehotenstvo v nemocnici....som nevedela, ze aj normalne funguje, ked budem zvazovat zmenu gynekologa, tak viem ku komu 😉

elkazu
30. aug 2010

@kvetinkaaa 😀 😀 😀 no jasne, myslela som to meno. z tych tehu hormonov sa uz ani neviem sustredit, ze co pisem. ja som z ladiec a zase sa chystam do ilavy. ja som bola so starostlivostou spokona (teda az na prijimajucu por. asistentku, od tej som cakala mozno trochu viac podpory. ale potom sa vymenili smeny a prisla super dobra PA, myslim Nemcekova alebo tak nejako sa volala). Dr. si nevybavujem ziadneho. Prvy porod som mala celkom rychly a doktorku som prvykrat videla, ked som uz lezala na stole a tlacila. A kedze sa jej potom skomplikovalo vnutorne sitie aj tak zavolala Mokrasa. pre mna bola pri porode dolezitejsia ta porodna asistentka, to by som si radsej vybrala a zaplatila jej 🙂 . fakt mame blizko terminy, tak potom mozeme porovnavat dojmy z ilavy 😀 . a bola si alebo chystas sa na prehliadku porodnice? ja by som aj celkom isla, aspon psychycky by mi to pomohlo 😀 😀 , este uvidim.
Inak pri porode som mala nejaku mladu doktorku, blondinku, peknu, len neviem ako sa volala. ta bola dobra, len mi vadilo, ze sa ani nepredstavila a nic mi nehovorila k priebehu porodu a potom pri osetreni (co robi, co mi picha a tak).

11dara
31. aug 2010

@mysenac -ahoj som v oktobrovkach 😉 . Chcem ísť do Ilavy lebo tam má služby môj doktor. Je fakt dobrý ja som k nemu prešla už ako tehotná(12tt) a nedá sa to porovnať 🙂 . Keby som ho nemala dohodnutého,tak tam asi nejdem,lebo mám zlú skúsenosť s prvým pôrodom.Ale tomu už bude 8rokov,takže teraz to môže byť iné-dúfam 😅 .
Tiež som si pozerala na stránke Ilavskej nemocnice - inkubátory majú aj intenzívnu starostlivosť o nedonosencov,tak asi len ťažké prípady prevážajú do TN 😅 . No každopádne ako sa termín blíži mám strach s pôrodu-takmer každú noc rodím 😀 .

mamina7
31. aug 2010

@11dara dik za tu infosku o novorodeneckom, trocha ma to ukludnilo. Dnes som sa totiz dozvedela, ze som nosicom streptokoka B ☹ Lekar ma sice ukludnoval, ze je to v pohode, akurat pred porodom mi podaju do zily antibiotika, ale samozrejme, ze som si aktivne vyhladavala o tom clanky, a poviem vam bohvieco to teda nie je. Z porodu strach nemaj, urcite to dopadne dobre. Keby je to fakt taky horor, ako si ho niektore predstavuju, ludstvo by uz vymrelo 😉 Ja to mam uz za par, ale najvacsie obavy mam z toho, aby bol maly zdravy. O mna teraz az tak nejde, verim, ze to zvladnem. Niekde som citala, ze s bolestou porodnou nemas bojovat, lebo nejde o bolest z rany, ale v skutocnosti o stahy, ktore takto vnimas. Tym, ze proti nej bojujes, robis si to este tazsim, stres vacsinou veci komplikuje. Kazda jedna kontrakcia, ktoru budes mat za sebou je uz nenavratne prec, cize vzdy si mozes povedat, uz to mam o jednu menej 🙂 Moja mamina mala so mnou sialene tazky a komplikovany porod, nebudem ti ho opisovat, aby si sa nenalakala. Poviem ti radsej o tych babkinych. Kazdy trval len par "minut" a dokonca ako prvorodicka, ked uz mala po vsetkom a dieta umyte, sa spytala porodnej babice, a kedyze pridu tie bolesti, co sa budem skrabat po stenach? Nezazila ich nikdy a to porodila pat deti. Ked som sa pytala, ci robila nieco zvlastne, specialne pre taketo porody, povedala mi: Vies, ja som sa ti na kazde z nich tak strasne tesila. 😉 Mozno na tom nieco bude.

11dara
31. aug 2010

@mamina7 - neboj bude to ok,fakt ti dajú len tie antibiotiká pri pôrode aj kamoška to mala.A má zdravého 2m valibuka 😉 .No o pôrodných bolestiach a tazkom pôrode už bohužiaľ mám vlastnú skúsenosť.Keby som bola prvorodička a neviem do čoho idem je to lepšie 😉 .Každá žena má iný pôrod a ináč ho zvládne,tak dúfam že to platí aj v prípade že každý pôrod u tej istej ženy je iný 🙂 . Ale zvládneme to musíme 🙂 😉 .

mysenac
1. sep 2010

@11dara no ja tiez nemam najprijemnejsie zazitky na prvy porod - aj ked ani nie tak samotny porod (mala som cisarsky a to si neviem vynachvalit - velmi dobre sa mi to hojilo a este v den porodu som stala na nohach) skor to co sa dialo predtym, personal a tak... ☹ ale co uz, treba na to zabudnut a tesit sa z babatka...ja sa skor obavam normalneho porodu (zatial mam normalny porod a cisarsky tak 50 na 50 - doktorka mi to urci az ku koncu tehotenstva - asi aj podla velkosti, kedze Matko bol malicky a toto zatial vyzera, ze bude urcite vacsie)...takze keby idem rodit normalne, tak som na tom rovnako ako prvorodicky, ktore netusia, co ich caka 😅 ale momentalne sa citim uz tak zle a nemotorne, ze to chcem mat hlavne za sebou 😉 nech uz budeme rodit akokolvek, hlavne nech su deticky zdrave...ved mi to zvladneme 🙂

mamina7
1. sep 2010

Ahoj dievcata, samozrejme ze to zvladneme. Ked to budem mat za sebou, popismenkujem co a ako. Ako tak pozeram, ja budem asi prva z vas na rade 😲 Uz som bola na merani prietokov, zatial je to ok. Podla poslednej kontroly, slape vsetko tak ako ma. Nic nenasvedcuje na predcasny odchod do porodnice. A mozno, ze sa tam niektore stretneme 😉 Terminy mame dost blizko seba. A aby som nezabudla, drzme si palce, aby ti nasi drobcovia boli zdravucky.

swety1
1. sep 2010

ahojte baby ktora ma termin na september a ide robit do Ilavy ozvcite sa mozno sa tam stretneme.....aku vybavicku do nemocnice mate?????boli ste na nejakom kurze. krasny dnicek

swety1
1. sep 2010

@larmimi ahoj mohla by si mi prosim ta poslat zoznam co do Ilavy vyzaduju????dakujem moc

11dara
2. sep 2010

@swety1 -ahoj ja mám ten zoznam od larmimi ak chceš pošli mi do IP mailovú adresu a pošlem ti ho 🙂 .

larmimi
2. sep 2010

@swety1 jasne ale musis mi dat email, lebo tuto je to moc male🙂

mamina7
2. sep 2010

@swety1 Ahoj, ja mam termin na konci septembra a idem do Ilavy. Vybavicku si beriem takuto: ciapocka, rukavicky, ponosky, polodupacky, body s dlhym rukavom, trigovica, postolky, platenne plienky, pre istotu aj frote teplejsi overal, namiesto tych polodupiek a tricka, keby bolo zimsie. Do nemocnice k porodu uz beriem deku, a jednorazove plienky - to budes mat aj na tom zozname z nemocnice. Chyba mi este kupit zavinovacku do autosedacky na cestu. Autosedacka a nalepka na sklo je uz tiez nachystana. Na ziadnom kurze som nebola, len som si bola pozriet dopredu Ilavsku porodnicu a na nete som si vyhladala sposoby dychania pri porode. Inak len sa hupem na fitlopte a sem tam strecing na nohy, kvoli tej polohe pri rodeni 😉

swety1
2. sep 2010

Ahoj dakujem ti za napisanie to mas opisane presne z nemocnice co vyzaduju??treba priniest hned aj pre malicke alebo staci potom pri odchode si obliect do svojho???? vsak sa mozno aj stretneme ja mam termin v strede septembra ale moze sa to posunut aj na koniec vsetko sa uvidi kedy sa malicke ohlasi na svet
chodis aj na nejake cviecenia??uz si bola pozriet aj v nemocnici??ktoremu lekarovi chodis????
inac ja som Hanka aby sme sa spoznali. toto mas prvy porod alebo uz viac za sebou ????
krasny dnicek a no a dakujem za info mozeme si aj popisat ak mas cas a a chut

swety1
2. sep 2010

moj e mail je swety1@azet.sk

swety1
2. sep 2010

@11dara ok ak mas cas tak posli alebo vsak ja si ho tu vyhladam dakujem za pomoc
kedy mas termin porodu ???

swety1
2. sep 2010

@mamina7 a chcem sa spytat baby kedy sa da prist pozriet do nemocnice v Ilave ako to tam vyzera?????
treba sa nejako ohlasit telefonicky alebo da sa hocikedy????dakujem za info Hanka

mysenac
2. sep 2010

@swety1 pre babatko ti staci, ked ti prinesu veci den pred odchodom (alebo v den odchodu), ale uz od zaciatku je dobre mat so sebou ciapocku, ponozky - to tam nedavaju a hlavne ak bude chladnejsie je dobre to mat so sebou, nech nam hned babatka nenachladnu a potom dečku (do tej nemocničnej postielky) a cumlik (ak planujes pouzivat 😉 )

swety1
2. sep 2010

@mysenac dakujem za info. tak si to este do tasky dohodim. uz si bola pozriet v nemocnici ako to tam vyzera??a taky pribor a tanier vsetko tam dostaneme????
ty mas kedy termin??cakas prve???
diky za info

mysenac
2. sep 2010

@swety1 ja mam termin 7. 10. a cakame druhe 😉 pribor dostaneme (ak sa to za tie 4 roky nezmenilo) a tanier samozrejme tiez. pozriet som tam bola pred 4 rokmi ked som tam rodila...takze zbezne viem ako funguje oddelenie, ale kedze som mala cisarsky, porodne saly som ani nevidela, ale vraj v jednej maju teraz nejake nove fialove polohovatelne kreslo a vraj je vyborne (hovorila nam sestricka na tehotenskych cviceniach, ktora tam pracovala). tak ze ak si budeme moct vybrat, tak to fialove 😎 ty mas kedy termin?

swety1
2. sep 2010

ja mam termin o 2 tyzdne tak preto si to zistujem ale planujem ist si to tam aj pozriet zajtra asi zavolam kedy sa da prist pozriet...lebo som prvorodicka a mam strach aby som na nieco nezabudla.....🙂)))
aha tak prvy mas za sebou to je super...ja by som to brala ked by som to mala uz za sebou cim skorej
ktoremu gynekologovi chodis????ja durkechovi .zajednavas si lekara alebo nechavas to na nahodu ???

mysenac
2. sep 2010

@swety1 ak sa tam chces ist pozriet, tak sa tam chodi pondelky, ale radsej si tam zavolaj, oni ti povedia o kolkej mozes prist....no dva tyzdne...to je parada, ja presne 5, takze si este trochu pockam...a ak budem mat normalny porod, tak na tom budem rovnako ako vsetky prvorodicky 😅 (trosku mam z toho aj obavy, lebo cisarsky bol v pohode a kludne by som ho brala zas). no a doktorku mam Oralkovu (tu som na nu moc dobreho neprecitala, ale ja som zatial spokojna) a co sa tyka doktora pri porode, tak to nechavam uplne na nahodu... 🙂 a neboj, keby si aj nieco zabudla, tak ti donesu 😉

swety1
2. sep 2010

@mysenac tak si treba len zavolat do nemocnice a oni mi povedia ci v pondelok sa da alebo nie
ty mas uz zbalenu tasku?????co si si take zobrala do nej aby som si to vedela porovnat
dakujem ze mi venujes cas moc mi pomozes

mysenac
2. sep 2010

@swety1 no pokial viem, kamosky co tam boli, tak pondelok sa bude dat isto, len oni ti povedia, ci maju cas a mozes prist hned alebo na nejaku konkretnu hodinu. Tasku este zbalenu nemam, ale toto mam uz zbezne prichystane, je to zoznam, co sme dostali na tehotenskych cviceniach od tej sestricky z Ilavy:
Dokumenty
 tehotenský preukaz
 preukaz poistenca
 občiansky preukaz
 sobášny list
 výsledky špeciálnych vyšetrení v tehotenstve
Osobné veci
 nočná košeľa (2 so zapínaním vpredu)
 župan
 uterák, osuška
 mydlo
 zubná kefka a pasta
 hrebeň
 papuče (prípadne šľapky na sprchovanie)
 ponožky
 nohavičky do pôrodnice (z lekárne)
 materská podprsenka (2 ks)
 vložky do podprsenky
 masť na ošetrovanie bradaviek (kalciová)
 nápoje (nesýtené minerálne vody)
 toaletný papier
 pôrodnícke vložky (v lekárni) alebo klasické (ale tie nočné, žiadne ultra) - ja mam 3 baliky
 podložky do postele (aspon 5 ks)
 odsávačka
Pre dieťa
 jednorazové plienky
 jednorazové vlhčené utierky
Pre dieťa pri odchode z pôrodnice
 oblečenie podľa ročného obdobia
 body, plienky, poštolkové nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky
 v zime: fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka
 autosedačka

swety1
2. sep 2010

dakujem tak asi takto to mam zbezne zbalene tak to som rada este si to radsej potom prejdem a ked nieco zabudnem tak mi to prinesu to zase by nemal byt nejaky velky problem..
ja mam skorej strach ze aby ma porod nejak neprekvapil skorej a bola som na to nejak psychicky pripravena lebo mam z toho velku hrozu ale nejak to uz prezijeme hlavne nech je to za nami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre