Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

mamina7
18. sep 2010

@mysenac Ahojky, tak v piatok ako som bola u lekara mi bolo povedane, ze sice v utorok nic nenasvedcovalo tomu, ze budem tak skoro rodit (a tipoval mi skor prenasanie), tak v piatok uz som bola celkom pekne otvorena. 🙂 Podla neho je moj porod otazkou niekolkych dni. Ratame tak, ze koncom tyzdna nas uz bude o jedneho cloviecika viac. 😉 Citala som si tu aj diskusiu o kupani. Moj nazor je taky, ze sestricky to sice maju ako pracu, ale velakrat prvorodicky pri prvych pokusoch okupat svoje dieta vyzeraju "brutalnejsie" (aj ked to urcite robia s velkou laskou). K tomu gelu Dianatal, ja osobne si myslim, ze je to produkt "bielej mafie", ostanem radsej pri klasickom caji z malinovnika. To je generaciami overene a aj cenovo dostupnejsie. 🙂 Donedavna sme pocuvali ody na ockovacie latky proti neviem akym chripkam, a cuduj sa svete, napriek tomu, ze len malokto sa dal ockovat, ludstvo este nevymrelo. Okrem toho, nevyjde lubrikacny gel lacnejsie? 😀 A aby som nezabudla, na moju otazku, co mi odporuca pred porodom robit mi moj lekar povedal, vela sexu. Okrem mechanickeho drazdenia, ktorý ma pozitivny vplyv na samotne otvaranie sa a zmakcovanie porodnych ciest, zvysenej produkcie hormonov, ktore ulahcuju porod a vyluckov, ktore su prirodzenymi spustacmi a urychlovacmi porodov, si tie posledne dni aj uzijeme. 😎 Dalsiu navstevu mam dohodnutu v stredu, samozrejme ak sa dovtedy nestretnem s nim na porodnom sale. Urcite sa ozvem a popisem, ako som dopadla. Inak, v kutiku duse dufam, ze sa mi tie procesy vo vnutri nezastavia a ja to budem mat uz coskoro za sebou. Tak drzme si navzajom palce...

mysenac
18. sep 2010

@mamina7 jeeeej, tesim sa s tebou, ved ty uz si tyzden pred terminom, tak to uz sa aj da cakat, ze to moze kazdu chvilu prist...ja uz som tiez zohnala malinovy caj - v cajovni, ale pani mi povedala, ze sa to ma pit tak tyzden pred terminom, aby som si porod nespustila zbytocne skoro...no neviem ci to ma az take spustacie ucinky....uvidim co mi povie utorok doktorka a ked mi schvali normalny porod, tak ideme na maliovy caj a sex 😀 mne to nahodou velmi vyhovovalo, ze tam tie deti kupali, ved doma sme sa s manzelom nakupali az dost...a ani si neviem predstavit, ze by som ho kupala v porodnici sama a ako by zvladli sestricky dozor nad tymi mamickami...neviem ako to inde funguje, moc si to neviem predstavit. My sme s manzelom doma kupali vzdy spolu, aj ked bolo treba nieco podat alebo tak...len nech pekne sestricky kupu. 🙂 Tak drzim palce, aby sa chlapciatko vypytalo uz cim skor na svet, nech to mas uz za sebou 😉 utorok napisem ako som dopadla. 🙂

bobicek5
19. sep 2010

@kvetinkaaa ano, lezala som v IL, ale nie kvoli gynekologickym problemom...

bobicek5
19. sep 2010

ahojte, tak ja zajtra nastupujem do IL, snad sa tam s niektorou z vas stretnem. Aj ked budem "pojazdna" asi az v stredu 😅 po narkoze... Ale celkom sa uz tesim, hlavne na to male stvoreniatko.

mysenac
19. sep 2010

@bobicek5 tak drzim palce nech to dobre dopadne 😉 u nas to vyzera, ze to asi v blizkej dobe nebude, ale v kazdom pripade prajem prijemne zazitky a vela radosti z babatka. 😎

mamina7
20. sep 2010

Ahojte, ja tiez asi v stredu nastupujem do nemocnice, ak samozrejme dovtedy neporodim. Inak dievcata, mne ten maly drobec narobil za posledne tri dni asi desat srtrii. Su to skor modrinky, ale dnes rano uz z jednej bola asi troj cm ciarocka a dost hruba. Cele tehotenstvo ok, a teraz pred finisom ma zacina trhat ☹ Som z toho smutna, zvlast aj preto, ze sa poctivo mazem, aj viackrat denne. V lekarni mi sice povedali, ze kremy na stopercent nezaberaju a vela hra genetika, ale aj tak ma to nastvalo. Aj dost penazi ma to stalo, tie kremy, ale zasa, bohvie ako by som dopadla byt uplne bez nich. Manzelovi to vraj nevadi, dokonca mi hubuje, ze sak uz je velky, co sa cudujem... A vy ste na tom ako?

mamina7
20. sep 2010

@bobicek5 Ahojky, drzim ti vsetky palceky, aj na nohach. Nech ti to dobre dopadne, a obaja ste zdravucki a co najskor fit. 🙂 Tak vela stastia a mozno sa stretneme. 😉

mysenac
20. sep 2010

@mamina7 ja mam zatial jednu striu - naboku a mam pocit, ze sa mi rozsiruje (ako keby nejaka ta spodna vrstva koze stale viac praskala)...no ale este sa nevytesujem, kamoskam popraskali bruska tesne pred porodom... ☹ takze uvidim tiez ako dopadnem.

Kocky, normalne vam zavidim, ze to uz budete mat takto skoro za sebou, ale ved aj ja uz to mam za chvilu, ked uz som to takmer 3/4 roka vydrzala, nejaky ten tyzden -dva to uz zvladnem. Tak drzim palce, nech vam to vsetko dobre dopadne 😉

milena35
20. sep 2010

Ahoj mamina7.....sme sa stretli u Micku..ja som ta mamicka,co si ju tu spominala...dnes som bola v nemocke v IL...ale nebol tam primar,tak musim ist zajtra....tak uvidime...snad sa tam stretneme...mne hrozi sekcia,ale co uz...vydrzim...

milena35
20. sep 2010

@mamina7 Strie su fakt asi genetika..ja mam treie tehotenstvo a strie ziadne...a to som sa ani nenatierala..sem tam..

mamina7
20. sep 2010

@milena35 Ahojky, na co potrebujes primara? Kvoli sekcii? To rozhoduje Stanik, nie "nas" gynekolog? Inak to ma mrzi, ze nemozes ist nakoniec rodit "normalne". ☹ Rada by som sa tam stretla so znamou tvarou, bolo by to fajn, kedze som vraj na "spadnutie" je to aj pravdepodobne, ze sa uvidime. 😉 No co sa tych strii tyka, ty ani nemas velke brusko (a na tehotnu, aj zvysok postavy, podla mna super) 🙂

mamina7
20. sep 2010

@mysenac Diky, za palceky. Aj ja dufam, ze nam vsetkym to dopadne dobre. Do porodu sem samozrejme este zavitam, ak budem stihat, ak nie potom co najskor dam infosky, ako to prebiehalo. 😉

mysenac
20. sep 2010

@milena35 ahoj, ja som mala sekciu pred 4 rokmi a moja doktorka si mysli, ze nie je dovod aby som nerodila normalne. Ale teraz to bude zalezat aj od velkosti babatka - lebo syn mal len 2,25 kg a teraz to bude vraj viac - tak to mozno zvazi. Ale spominala, ze nedavano rodila v IL jedna mamicka po cisarksom prirodzene a uplne bez problemov. Ja som si o tom citala aj nejake diskusie na inych strankach a pisali tam aj mamicky co v pohode porodili normalne aj 1,5 roka po sekcii. A vraj to zalezi hlavne od doktora - niektory dokonca da mamicke na vyber a niektory rozhodne podla situacie a priebehu tehotenstva. Ale ak je bezproblemove, tak 2 roky po sekcii by nemal byt problem rodit normalne 🙂 drzim palce 😉

milena35
20. sep 2010

@mamina7 No,ono sa to nezda,ale pribrala som 18kg a cez brusko mam 115cm......Stanik ma rozhodnut,ci ma nechaju rodit spontane alebo sekciou...mam dost rokov a nezrele porodne cesty...a vraj sa vyvolavat porod po sekcii neodporuca....ved uz som sa aj tak nejak zmierila aj zo sekciou....ale ved uvidime...snad sa tam stretneme....

milena35
20. sep 2010

@mysenac No ja som 3,5roka po sekci...vdaka uzasnym doktorom z Martina,ktory ma nechali bez kontrakcii a otvorenu priam ucebnicovo...aj som im hovorila,ze nemam kontrakcie,ale oni nic....ked som bola uz otvorena na porod,zistili,ze mala nema kyslik,tak rychlo na sekciu....na stvrty den ma pustili domov,celkom rychlo som sa zotavila...za cely cas tam neprisiel ma pozriet ziadny lekar...iba sestra pozrela na rez.....preto som sa rozhodla pre ILAVU....

mamina7
22. sep 2010

Ahoj dievcata, dnes mam za sebou navstevu poradne a uz som si aj ponervacila. Nasmu malemu sa na svet nechce. Minuly piatok bol krasne dole, porod na spadnutie. Dnes na kontrole uz hlavicka vyssie, vratil sa mi nazad hlbsie do bruska. Nikoho to samozrejme nepotesilo. A ja uz som z toho aj nervozna. Najskor, ze cez vikend sa to spusti, ked nie v stredu na termin nieco poriesime a nakoniec to ostalo az na tento piatok. Dufam, ze dovtedy sa drobec umudri a na tento svet sa vypyta. Urobil mi aj merania. Predpokladana hmotnost je cez styri kila - co mi samozrejme na nalade tiez nepridalo. ☹ Brusko mi rastie z hodiny na hodinu a to myslim doslova. Mam ho na prasknutie. Len dufam, ze budem moct rodit normalne, a ze ma velmi nepotrha. Hadam to zvladneme stastlivo a v zdravi. Asi sa pojdem prejst a kupim si nejaku drobnost, lebo inak budem takto blaznit cely den. 😀

mysenac
22. sep 2010

@mamina7 to som ani nevedela, ze ked babo klesne dole, tak sa moze zase vratit... 😒 A neboj, ved to uz moze byt kazdu chvilu, ked mas termin za 4 dni 😉 drzim palce

Ja som bola v poradni vcera a nedozvedela som sa takmer nic.... akurat, ze mi brusko zas narastlo a vraj babo rastie ako z vody, potom som jej pripomenula, ze chcela babo merat, ci nebude moc velke, tak zmerala iba hlavicku - povedala ze nepomer medzi panvou a hlavickou nevidi, ale ze to bude rozhodne vacsie ako prve (hmotnost mi ziadnu neuviedla), tak pozerala, stlacala, merala, rozmyslala a nakoniec povedala, ze ved nech dojdem za tyzden a uvidime, co dalej. A dufala som, ze mi aspon povie ci sa uz neotvaram alebo ci uz babo kleslo a ona, ze vysetrovat ma uz nebude. Takze tiez nic. No a este mam aj pozitivny test na streptokoka 😒

11dara
22. sep 2010

Ahojte,práve sme sa vrátili z il.pôrodnice.Máme syna Matejka.Poviem pravdu že som moc spokojná nebola,sestričky sú ako ktorá aj zlaté aj riadne bosorky.Ale sú tam strašne zlaté detské lekárky a tie nemaju na vizite detičiek problém podrobne informovať mamičku 🙂. Ak ste mamičky prvorodičky treba sa všetko vypytovať,hlavne čo sa kojenia týka, lebo vám dieťatko prikrmujú a potom má problém prisať sa na prsník.Ale je pravda že ked sa stále niečo pýtaš tak komunikujú.Mne sa tam zdala riadne zime hlavne v noci a ráno(ked nesvietilo slniečko),takže si určite zoberte nejakú dečku,rukavičky a čiapočku.

mysenac
22. sep 2010

@11dara uz mam z toho preklikavania medzi oktobrovkami a Ilavskou porodnicou riadny chaos, tak som si ani neuvedomila, ze si bola Ilave 😀 . Tie vecicky pre babo uz nachystane mam, aj ponozky, tak hadam tam nepomrzneme a nejako to vydrzime...ja sa po prvom porode na poporodnu starostlivost nemozem stazovat, ale aj tak som straaasne chcela ist domov - najlepsie hned na druhy den a kedze sme tam boli 10 dni, to som myslela, ze ma tam uz porazi. aj vtedy boli sestricky rozne, tak uvidim ako to zvladnem tentokrat 🙂 ...tak dakujem za info, prajem Matejkovi vela zdravicka a nech vam robi radost 😉

mamina7
23. sep 2010

@mysenac To ma suvis s otvaranim porodnych ciest. Predtym tlacil hlavickou tak, ze paradicka (otvaras sa maly bol "na dosah"), a teraz na poslednej navsteve, uz tie cesty take pripravene neboli, tlak sa asi zmensil, pripadne volaco "zatvrdlo" (hlavicka je v porodnych cestach viac v zadu, centimetrovo sa mozno neposunul, "prekazky na ceste von" ale pribudli). To s tym streptokokom ma mrzi. ☹ Dufajme, ze nam antibiotika zaberu. Ja som mala to meranie dietata pravdepodobne preto lebo z poradne sme planovali ist na prijem. 😖 Inak neboj, pred porodom by ti mali dat orientacne udaje o vahe a vyske, plus obvod hlavicky. Tak ja sa pokusim nejako "zabit" dnesny den, v co najlepsej psycho pohode, zajtra idem do tretice, a verim, ze to uz bude vsetko dobre... 😉

mamina7
23. sep 2010

@11dara Ahojky, blahozelam k malemu Matejovi! Zelam vam obom, nech ste zdravucki a stastni. Tvoj prispevok sme citali aj s manzelom, na tie bosorky reagoval dost podrazdene, ze nech len si skusia byt zle. "Metly im dolame. 🙂" Inak on je taky zlatucky teraz, vsetko preziva, aj nervoznejsi sa mi zda byt. Inak aj ja som si bola po tvojom prispevku dobalit jedny hrube ponosky. Som totiz dost zimomrava. Pre babatko ich mam zbalene uz davnejsie.

larmimi
23. sep 2010

@11dara no gratulacia...aj my chceme meno Matej 😉 ale este si pockame🙂

elkazu
23. sep 2010

@11dara pridavam sa ku gratulacii a nech sa malinkemu dobre dari a mamina rychlo naberie sily 😉 . a ako si bola spokojna s personalom pri porode?

swety1
25. sep 2010

@larmimi ahoj ahoj ahoj aj my mame uz synceka Dominika Dusana narodil sa 15.9. sme radi ze mame uz potom ale dopadlo vsetko super tak zelame vsetkym len to naj naj a nech si uzijete krasne chvile s detickami

swety1
25. sep 2010

@11dara ahoj aj my sme vcera prisli domov tak asi sme sa aj v nemocnici videli 🙂 tak vela stastie a nech sa dari tvojmu malickemu
moje konstatovanie nemocnice strasne zle podmienky a sestricky niektore neochotne ale lekarky super este raz dakujem

11dara
25. sep 2010

ahojte a dakujeme,nech sa čím skôr dočkáte aj vy 😉 . No ako som už písala ja som očakávala lepší ,milejší a ochotnejší prístup zo strany personálu ☹ .Co ale naozaj vyzdvyhujem sú detske lekárky a ich úžasný prístup ku detičkám aj mamičkám 🙂 . Ale dá sa to zvládnuť,hlavne aby ste boli zdravé aj z drobčekmi 😉 .
@swety1 -nás púšťali v stredu,ale na chodbách sme sa isto stretli 😀 .

matavranka
26. sep 2010

No baby mam este 8 dni do terminu, zajtra idem k lekarovi , som zvedava co mi povie. Vcera som uz myslela, ze porodim - mala som take divne pocity asi 2 hodiny a napokon nic. Ale teraz sa male prevaluje az ma to normalne boli- brucho mam krive - je to fakt sranda a chuda stikutku ma teda poriadnu. Normalne citim taku bolest dole, ako keby sa mi roztahovali porodne cesty. Uprimne som z toho na nervy, lebo neviem co mam ocakavat. Dufam, ze sa z niektorou z Vas stretnem v nemocnici.

mysenac
26. sep 2010

no mozno sa aj stretneme 🙂 ja idem do poradne utorok, tiez som zvedava, co nove sa dozviem...do porodu 11 dni, to uz mame veru za chvilu. Ja som mala taku bolest dole asi pred 2 tyzdnami...tiez mi to pripadalo ako keby sa mi roztahovali porodne cesty...zrovna som isla do obchodu, no nic moc... 😒 Mne babo tiez kope o 106...ale aspon viem, ze je ok....a stikutku mame veru tiez casto 😅 vidim, ze uz medzi nami pribudaju skor mamicky 😉 dnes ma termin aj mamina7, tak drizm palce 😉

matavranka
26. sep 2010

@mysenac No rada by som sa stretla, aspon by som tam niekoho poznala. Sak ja som veru rada, ze sa male vrti aspon viem ze je OK, aj ked su dni ze menej a viacej, Inak dost mi zacalo tvrdnut brusko, tak sa ho chcem zajtra nato opytat. Inak mam taky pocit, ze vsetci naokolo rodia - vcera mi porodila kamoska - prisla do nemocnice a do pol hodiny mala malu na svete - zavidim jej taky rychly porod- bolo to v ba a som celkom rada, ze tam nerodim, bo sa tam rodi tolko deti teraz ze mamicky hned po porode davaju na chodbu a potom ich presuvaju na ine oddelenie, lebo na porodnickom nemaju standatne izby nieto este nadstandartne volne. dufam, ze v Ilave taky naval nie je 😀
A uz sa mi aj celkom zle spi a mam taky pocit zo seba , ze som aj nervozna a hadam obcas aj protivna 😀
Mamina7 nam mozno cochvila napise ze uz porodila, aspon budeme vediet ako to prebehlo 🙂

mysenac
26. sep 2010

@matavranka ano tiez som to citala, ze v BA maju riadne navaly...ale zas aspon ich pustaju skor domov 😅 po normalnom porode tusim na 3 .den a po cisarskom na 4. (teda ak je vsetko ok a aj babo je v poriadku). Niektore maju ten porod veru priam ukazkovo rychly...mne sa akosi podarilo nastavit na taky rezim, ze z porodu nemam vobec strach...momentalne u mna prevlada ten pocit, ze sa velmi tesim na babo a porod neriesim, lebo vraj aj strach vplyva na priebeh porodu - jedna kocka tu v ktorejsi teme spominala, ze porod parada, ukazkovo sa otvarala a potom sa zrazu zlakla, ze ako ho vytlaci a spanikarila a porod sa jej dost spomalil a uz to nebola taka pohodka, teda aspon ona tvrdila, ze si je vedoma, ze si to sposobila sama, tak neviem...bat sa zacnem, az ked bude dovod... 🙂 ale ked budu bolesti silne, to sa uz zrejme nebudem bat, to uz si len ponadavam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre