Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

11dara
2. okt 2010

@mamina7 -gratulujem k Oliverkovi a nech ste zdravý 🙂 .To je dobre že si bola spokojná aspoň si sa nestresovala 😉 .

mysenac
2. okt 2010

@mamina7 gratulujem k Oliverkovi aj k super porodu a nech ste zdravy 😉 tych podloziek si zoberiem teda 8, ale viac uz neberiem 😀 uvidim ako sa mi budu minat a manzel potom donesie...doma ich mam nastastie kopu, lebo som dostala od sestry aj kamosiek, ktorym poostavali. Juuj, tak sa tesim, ze uz to ma dalsia z nas za sebou 😎

mamina7
3. okt 2010

@mysenac Dakujem velmi pekne. A aj tebe zelam porod podla predstav a samozrejme nech ste obaja zdravi a co naskor fit. Potom sa sem pridi pochvalit 😉 A drzim ti palce aj na nohach.

mamina7
3. okt 2010

@11dara Dakujem velmi pekne a samozrejme, ze i ja zelam to iste tebe i celej rodinke. 😉

milena35
4. okt 2010

@mamina7 Gratulujem k Oliverkovi...prajem vam vela zdravicka a tiche noci,plne spanku...Troska ma prekvapila jeho vaha...vtedy si mi vravela,ze Micko to odhaduje cez 4kila....mne zas ,vzhladom na moje male brusko tipoval 3kg...no a maly mal nakoniec 3500g.....mam kamosku,ktora ma termin 28.10..a tiez jej hovoril,ze to bude okolo 4kg...a zda sa ,ze ma z toho troska strach...ale pokial viem je tam odchylka aj 400g..plus aj minus...Mna pustili v nedelu 26.09...vobec som ta tam nevidela...ty mna hej?

mamina7
5. okt 2010

@milena35 Dakujem. Aj mna prekvapilo, ze bol nakoniec tabulkovy. Inak na jednej z vizit mi ta mlada doktorka blond cop hovorila, ze oni ho odhadovali az na 4500 g. Inak je fakt, ze pred samotnym porodom ma dali tri krat na sono, to v porodnici a tiez tri krat ma zakazdym iny lekar - dve doktorky, a jeden lekar - mena zial neviem, premeriavali tymi zeleznymi svorkami. Ked mi to vtedy na vizite povedala, az ma oblial horuci pot. Mat taketo odhady dopredu ani neodrodim 😉 Ale je pravda, ze maly Samko, ktory bol vedla nas mal cez styri kila a ked sme ich dali vedla seba s Oliverkom na postel, boli taki rovnako baculaty, moj malicky mal dokonca trosku vacsiu hlavicku, ale o styri cm na dlzku menej. 🙂 Nas pustili az 30. 09. v piatok, kvoli zltacke sme si to predlzili. Hej, stretli sme sa mozno zo tri krat. Ale bola som asi tazsie spoznatelna, v cope a okuliaroch - normalne nosim sosovky a nevyzeram tak unaveno. 😀

mysenac
5. okt 2010

Ahojte kocky, tak to nakoniec vyzera, ze pojdem na cisarsky...moja "super" doktorka meni rozhodnutie z tyzdna na tyzden...minuly tyzden to bolo primerane velke babo cca 3kg, ktore bez problemov porodim, tento tyzden to je uz velke babo a vraj je nepomer medzi mojou panvou a jeho hlavickou, takze dnes mi porobila predoperacne vysetrenia a zajtra nastupujem do nemocnice, ze nech som pre istotu radsej tam a ze pravdepodobne bude cisarsky...A to uz som bola psychicky pripravena na normalny porod a uz som sa na to aj tesila. Ale hlavne nech to uz mam za sebou.Inak keby som mala cakat na normalny porod, tak sa tak skoro nedockam, lebo babatko je vraj este vysoko a krcok uzatvoreny 😒 tak rano idem pre vysledky a frcim do nemocky. uvidim co tam so mnou urobia. Este som sa chcela opytat, ako to tam je s navstevami...teda ci je to stale tak, ze ked dojde navsteva, tak ide babo na novorodenecke a ci ho ukazu navsteve len raz alebo kedykolvek. Dakujem

mamina7
6. okt 2010

@mysenac Ahoj, neviem, ci si to stihnes precitat pred hospitalizaciou, ale v prvom rade ti chcem zazelat, nech Vam to obom dobre dopadne a nech ste zdravi. Ak ides za navstevou, dieta das na novorodenecke oddelenie. Navsteva by ti nemala presiahnut pol hodiny a ano, dieta ukazuju len na novorodeneckom. Sama ho za navstevou priniest nemozes. Tak uz len vela stastia... 😉

matavranka
7. okt 2010

@mysenac Ahooooj, tak ja som uz doma, porodila som akurat na Tvoje narodky 3.10. som stastna, ze to mam za sebou. Mam dceru Simonku, inak akurat dnes tam bol frmol, robili aj cisarske, takze moyno sme sa akurat obisli. Vela stastia a ozvi sa ked prides domov.

adriana7
7. okt 2010

aj ja napíšem moje dojmy z pôrodu v ilavskej njemocnici 🙂
- moje dve staršie deti som rodila v tn, a preto som vedela, že tretie tam už rodiť určite nechcem
- do poradne som chodila k dr. volárovi, a keďže som vždy chcela, aby ma odrodil dr., ktorý sa o mňa staral v tehotenstve, voľba na ilavu bola jasná, aj keď vzdialená 45 km od nášho domu
- pôrod som mala ťažký, ale starostlivosť na pôrodnici, počas pôrodu aj po ňom bola fantastická, myslím, že okrem profesionality bola neprehliadnuteľná ľudská stránka sestier aj lekárov a lekárok (dr. rebryová úžasná)
- naozaj na pôrodnickom oddelení boli všetci veľmi ústretoví, neustále sa ma niekto pýtal, či niečo nepotrebujem, sestrička Laurinčíková (anjel v ľudskom tele) mi počas 14 hodinového pôrodu hladkala ruku, spôsob, akým so mnou komunikovala mi niekedy pripadal, že ma rodí moja mamina 🙂 - proste super, na oddelení po pôrode sa nás sestry pravidelne pýtali, či niečo nepotrebujeme, pomáhali mi so zapáleným prsníkom, atď...
- novorodenecké oddelenie - to už je horšie, v tomto je tn o míle vpred, až na 2-3 sestry des a hrôza, ako sa s nami bavili, mala som pocit, že mám 15 a neskončila som ani zš...bábätká z oddelenia prišli studené, vyplakané, aj dokŕmené 😒 - jeden príklad za všetky: keď malá vykakala smolku, bola špinavá "až za ušami", tak som jej prdelku umývala v umývadle, za čo som od sestry z novorodeneckého dostala vynadané, že míňam drahú vodu a látkovú erárnu plienku, nech je to naposledy...tak som sa jej spýtala, či sa počas menzesu utiera, alebo sprchuje 😠 , ak chce byť čistá..., nehovoriac o tom, že odborne a vedomostne zaostávajú za ostatnými min.o 10 rokov, a čerešničkou na torte je fakt, že ani neskrývajú, že ich táto práca nebaví, ofajčená sestra v práci nebola výnimkou...
- boli sme tam 8 dní (víkend, štátny sviatok, žltačka), a napriek tomu, že si myslím, že nám 3 detičky stačia, ak by predsa, rodiť pôjdem znova a jedine do ilavy, bol to môj najkrajší pôrod, ale asi by som zvolila pôrod ambulantný, aby som po pôrode mohla ísť domov, lebo to, ako funguje novorodenencké ilavské oddelenie, to je možné vidieť snáď už len vo filme pre pamätníkov z obdobia totality 😖

mamina7
8. okt 2010

Ahoj vsetkym, kym malinky spinka, podelim sa s Vami o moje dojmy. Mala som tiez stastie na Laurencikovu, je to naozajstny anjelik a uzasna bytostka. Myslim, ze sa pre svoje povolanie narodila. Jej pristup, to ako nas zabavala pocas kontrakcii a ako sa s nami rozpravala, bolo uzasne, naozaj ma k rodickam priam materinsky pristup. Rodili ma MUDr. Micko, ktoreho som si zelala a MUDr. Mokras, ktory mal v ten den sluzbu. Podla mna su to ti najfantastickejsi doktori. Moj porod bol uzasny a rychly, ziadna trauma. Jedine co ma mrzi, ze som nevedela predychavat spravne prechodnu dobu a pretoze bol porod fakt raketovy, na konci som ostala trosku vylakana a mala som neustale potrebu sa na vsetko vypytovat. Chcem este povedat, ze na vsetky moje otazky som dostala odpovede. Bola som informovana o tom, ze sa prave odobera pupocnikova krv, ze som zosivana, ze mi prave dava umrtvovaciu inekciu a vonkajsie sitie, proste trpezlivy pristup a odpovede na moje netrpezlive otazky. 🙂 Jednoducho si neviem vynachvalit. Na novorodeneckom oddeleni som sa nestretla s nicim, co by ma dostalo do pomykova. Naopak, jedna sestricka odtial, viem len krstne meno Terka nam velmi pomahala, co sa tykalo kojenia. K detskej lekarke MUDr. Mokrasovej len tolko, ze fantastickejsiu lekarku nepoznam. Ani ja som sa hadam prve dni nedokazala tak maznat s malym (to viete moje prve, najradsej by som ho dala do vytrinky, nech sa nerozbije, krehucke drobatko, piskotka moja 😉 ) ako to vedela ona pocas vizity a vysetrovania. Je urcite dalsia, ktora sa narodila prave pre svoju pracu. V nemocnici som bola sest dni a aj ja by som uvitala, tzv. ambulantne porody. Ale nie pre zle skusenosti s Ilavskou porodnicou, ale kvoli tomu byt co najskor doma so svojimi blizkymi, na svojej postielke, papkat domacu stravu (a este dievcence, bola som na izbe cislo osem, to je hned pri novorodeneckom oddeleni, vsetky tie dokrmovania, kupanie, plac, sme mali hned za stenou, a ja som bola dost na to precitlivena, stale som natahovala uska, ci to neplace prave ten moj malinky anjelik )... Ale co uz, vychutnavam si to teraz. 😎

larmimi
8. okt 2010

@mamina7 ten maly Samko co ste ich primeriavali ma maminu Majku, ze? to je moja znama...uz tiez isla domov? viem ze ich tam nechavali dlhsie.....
@adriana7 no dobre vediet o tom novorodeneckom...a presne viem ake je to ked sa k tebe niekto sprava akoby ste mali 15...ja sa vzdy pohadam, a poviem ze ked ich to nebavi nech to nerobia a nemam 10rokov aby sa so mnou takto bavili...a uz je ohen na streche 😅 , ale "dzubat" sa nenecham 😒

larmimi
8. okt 2010

@mamina7 Dr. Micko bol v Ilave ??? pocula som ze tam uz nechodi...

mamina7
8. okt 2010

@larmimi Hej, myslim, ze sa volala Halasova. Chystam sa kupit si Obzor, aby som si ho odlozila na pamiatku. Fotili nas totiz do rubriky novorodencov. Po mojom odchode, tam este bola, teda ostala. Inak k tym sestrickam, kym sme tam boli rodilo sa ako na beziacom pase, opytaj sa Majky - (Viem, ze nejake rodicky museli byt na operacke a cakat na uvolnovanie izieb. V Ilave bol a mozno este stale je full stav.) - a napriek tomu, ze boli ozaj unavene (podla mna ich tam bolo vzhladom k poctu deti malo), lietali ako vcelicky po tej dlhociznej chodbe pomaly kazdu chvilu k novemu porodu - ked zacengal zvoncek, viem, ze mali aj jeden komplikovany cisarak a asi pol hodiny ozivovali novorodeniatko, k nam sa spravali vzdy naozaj velmi dobre a milo. Mozno je to len moj pohlad, ale ak je Majka tvoja znama, opytaj sa aj na ten jej, ak budem moct. Urcite bude podobny. A dam pikosku, my dve sme boli take trosku vyslabnute na druhy den po porode a vyzadovali sme si trosku vacsiu starostlivost - ako bol napriklad doprovod do sprchy na WC, a nosenie jedla, plus extra vitaminy navyse, nikto nam ani nenaznacil, ze sme padavky alebo ze obtazujeme. 😉 Sestricky boli vzdy ochotne pomoct, len jedna, ale nie v zlom, skor tak milo, skonstatovala, ze ta izba cislo osem je asi zacarovana...

mamina7
8. okt 2010

@larmimi To ti neviem potvrdit, ci chodi alebo nie. Je to moj dlhorocny gynekolog a ku mne prisiel 😀

larmimi
8. okt 2010

@mamina7 no to nie je bohvieco ked je full stav...ja mam termin na koniec decembra tak to bude tiez sranda...mne je jedno aky dr. bude pri mne, nemusi byt micko len som sa pytala, 😉
zevraj tie mlade dr. su vyborne....no uz sa tesim...a nadstandartna izba je dobra? ci radsej nie

mamina7
8. okt 2010

@larmimi Nadstandart je vzdy super. Aj ked mne ako prvorodicke sa skor hodilo byt aj s inymi mamickami na izbe a delit si skusenosti. Mat vlastnu sprchu a WC som ozelela, aj ked sanca, ze by sa mi podarilo natrafit na tuto volnu izbu, bola v tom case, ked som bola hospitalizovana priam nulova. Takze som si urobila z nudze cnost.

larmimi
8. okt 2010

ano, na to sa vobec neda spoliehat...bude je volna alebo nie....jedine ked ma niekto naplanovany cisarsky..aj to dopredu 🙂

bona
8. okt 2010

@larmini, ja ked som bola pozriet v porodnici, tak tam nam prave povedali, ze si mozeme nadstandart "zarezervovat".🙂 Ja som sice na vypocitany termin neporodila, mala som 13.maja, Terezka sa narodila 17.teho, (ak by sa vsak nenarodila spontanne, mala som nastupit do nemocnice 19.teho), predtym som im tam volala, co a ako a ze ci je sanca, aby som ho nakoniec dostala..sestricka povedala, ze to nie je problem, ze o mne "vedia"..🙂 A nakoniec som tam aj bola..🙂 Inak mne osobne to velmi vyhovovalo, samostatna sprcha, navsteva mohla prist kedykolvek..podelit sa s ostatnymi mamickami o skusenosti je urcite fajn, ale ako poznam seba, mna by to asi mozno skor znervoznovalo, ked by mala plakala a ja som ju nevedela utisit, pobudili by sme ostatne maminy a babatka a tak.. 😅

larmimi
8. okt 2010

@bona mas pravdu, dufam ze sa mi to tiez podari tam dostat..skusenosti mam, a sprcha a wc su na nezaplatenie ! joj.... 🙂

adriana7
8. okt 2010

@mamina7 ,
úplne súhlasím so všetkým, čo si o ilavskej pôrodnici napísala, len my sme mali "smolu", že dr.mokrášovú sme mali na vizite len jeden deň, potom mala tuším dovolenku, a bola naozaj veľmi milá, ústretová, tolerantná a profesionálna 🙂
a čo sa týka nadštandardnej izby, vadilo mi, že ju neumiestnili na načiatok oddelenia, ja som ležala na č.5, oproti sprcha a vadilo mi, že som sa ubolená, v zakrvavenej košeli a s vložkami v ruke stretávala s cudzími mužmi na chodbe, proste mi chýbalo to súkromie, asi viete, čo myslím 😒
... a vďaka tomu, že nadštandard v čase môjho pôrodu nebol voľný, som sa zoznámila s fantastickou maminkou Alou 😵 , inak neviem, či mám právo to tu napísať, ale "ozrejmí" to úroveň taktnosti novorodenenckých sestier, práve Alenke sa stalo, že po pôrode jej jedna sestra veľmi hrubo oznámila, že to jej dieťa je jasný down a že či si ho nevedela dať zobrať 😠 😠 😠 , diagnóza sa samozrejme nepotvrdila, ale Alenky mi bolo stráááášne ľúto, preplakala 3 dni, a naozaj neviem, načo to bolo dobré, takto ju nervovať 😒

larmimi
12. okt 2010

@adriana7 akoze preco si stretavala muzov na chodbe? no to by ma dozralo...ja by som penila na to 😒
a nebol to down? sa pomylili? chuda maminka...co im sibe?

adriana7
12. okt 2010

@larmimi ,no preto, že do nadštandardu ti môže prísť návšteva kedykoľvek, a ja som sa večer išla sprchovať a z nadštandardu, ako na potvoru, vždy niekto vychádzal, je to presne oproti dverám do sprchy... 😒
... zrovna včera som bola u dr. volára po šestonedelí, tak som mu túto "príhodu" spománala, hovoril, že to bude riešiť, takto sa nikto chovať nesmie...

larmimi
12. okt 2010

@adriana7 aha...tak to je neprijemne...mali by tam byt len zeny...tiez by som chcela nadstandart, ale plne suhlasim ze nech aj tam platia navstevy...ja som na cudzich chlapov v takomto prostredi alergicka !!
aj ked zena rodi a chce byt sama , co spravi ked na tej vzdycharni alebo kde je manzel zas inej rodicky...a vsetko vidi...no des 😠

mysenac
12. okt 2010

Ahojte kocky,
tak uz to mame za sebou, ja som bola s pristupom spokojna, na novorodeneckom sa veru naslo zopar sestriciek, ktore boli otrasne, Nakoniec som mala teda cisarsky - planovany, aj ked mi ho neplanovane naplanovali dva dni pred terminom a Kristinka sa narodila presne na termin 7.10., mala 3350g a 50 cm. Hojenie po cisarskom som sice znasala dobre, uz druhy den som v pohode chodila po chodbach, ale tak jasne, ze je to stale citit a uz by som cisarsky nechcela, mala som spinal a sice som bolest necitila, ale bolo mi pocas zakroku zle a celkovo to bolo take neprijemne - vytahovanie babatka(nemohli ju vytiahnut, tak sa mi sestricka viackrat zvalila na rebra, ze som sa poriadne ani nadychnut nemohla), aj to sitie - teda dve deti nam stacia, takze uz to dufam fakt nezazijem 🙂 ale inak pohoda 😉
@mamina7 @larmimi tiez som bola na izbe c.8 s Majkou a Samkom...chudiatka si tam pobudli...prepustili ich dnes s nami 🙂

matavranka
12. okt 2010

@mysenac Tak moc gratulujem k malej Kristinke, v ten den ako si porodila som prave odchadzala domov a pocula som ze bol dost frmol na porodnici - az 7 porodov. tak hlavne ze ste zdrave. Nech sa dari

larmimi
13. okt 2010

@mysenac az vcera 12teho Majku pustili?? preboha...som myslela ze uz je davno doma... 😖

larmimi
13. okt 2010

a zabudla som ...gratulujem 😉 k babatkam...vidis, niekomu sa zda cisarsky taky pohodlny...a lepsi dokonca !

mysenac
13. okt 2010

@matavranka aj ja gratulujem k Simonke a prajem vela zdravicka 😉 tak sme sa akurat obisli, no hlavne, ze to uz mame za sebou 🙂

mamina7
14. okt 2010

@mysenac Ahojky, blahozelam k dcerke. Zelam Vam vela zdravia, stastia a hromadu nadherne stravenych spolocnych chvil. Inak to si tam ozaj Majka dlho pobudla. 😒 Ja by som to asi tak dlho nezvladla. Mna chytali clivoty uz na piaty den. 🙂 Inak ja som mala tu postel v strede. Majka bola na kraji smerom k umyvadlu a pri okne bola myslim Evka, ta este len cakala vyviazana kvoli panve.
@matavranka A kocka aj tebe blahozelam k dievcatku a zo srdca zelam len to najlepsie a hlavne vela zdravicka. Inak dievcata som uprimne rada, ze sme to takto krasne zvladli a uz sme maminami. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre