Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

mkatka
5. jún 2008

Myslíš, že by mi to nedovolili?

sasiki
5. jún 2008

Nemyslela som, že nedovolili, len v Ilave sme mali všetky baby pre svoje deti papierové plienky, a v Trenčíne rodila kamoška a tam im dávali na deti papierové plienky (jednorázovéˇ). Tak si myslím, že ak chceš dávať látkové, mala by si sa o tom vopred informovať, že čo a ako.

mkatka
12. jún 2008

To jo, asi je nejlepší se tam jít podívat a pozeptat se na místě.

zuzula25
11. okt 2008

ja sa tiez rozhodujem medzi Ilavou a Trenčínom, vzhladom na to aka je situacia v Ilave, ale zatial vyhrava Ilava.chodila som na prax do Tn a tam mi to pripadalo strasne neosobne, neludske, brali ich tam ako kusy ale situacia sa mohla zmenit, ved to uz bolo pred 5 rokmi.tak uvidime v decembri kde nas vietor zaveje.,,

sisa.b
12. okt 2008

ahoj zuzula, ja som mala tiez podobny problem. a hlavne ma vsetci presviedcali, ze v ilave je lepsie sukromie. ale precitala som vela clanov a rozhodla som sa, ze to bude opat trencin - hlavne kvoli malej. maju lepsie vybavenie, takze su pripraveni aj na kriticke situacie. citala som jeden clanok, kde mamicke zomrelo dietatko kvoli slabemu vybaveniu porodnice (a bola to manzelka primara na inom oddeleni!!!) a nestihli ho zachranit v inej porodnici. takze ja volim radsej zdravie mojho babatka ako moje pohodlie...
je tu aj tema na tn porodnicu, ak si chces precitat 😉

miriamkac • 3d • 30. sep 2008 o 11:34

sisa.b robis dobre, ze takto rozmyslas... ...
Mala som "spolubyvajucu" vTN, ktora bola prevezena z IL do TN "za 5 minut 12"Trencianski doktori zachranovali ju aj babo (ktore muselo rovno do inkubatora a na pristroj). V IL to trosku "pobabrali"

sisa.b
12. okt 2008

a tu je ten clanok, co ma presvedcil, ze chcem radsej lepsie vybavenu porodnicu
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=59

a okrem toho, v tn maju o nas vsetky udaje 😀

zuzula25
16. okt 2008

pre sisa.b.
tak som si precitala ten clanok a az ma zmrazilo po tele.pise tam sice, ze da radsej prednost lepsie vybavenej nemocnici, ale moze byt aj taka nemocnica ale ked nie je ochotny lekar, tak ani vybavenie nepomoze.to samozrejme nepisem v suvislosti s trencianskou nemocnicou, lebo tam si myslim, ze je celkom ochota lekarov, samozrejme vynimky su vsade.keby clovek vedel kedy urobi dobre a kedy zle, tak by nam bolo lepsie. a vidim, ze sa uz pomaly blizite k terminu, tak nech vsetko prebehne dobre a nech ste zdravi!!!!!drzte sa....

sisa.b
25. okt 2008

zuzula, dakujem 😵
k tejto teme - jedna nasa novembrovka porodila babatko o 3 tyzdne skor a este stale s nim nie je doma. malemu sa zahlienovali plucka a nemohol sam dychat - vsetky informacie nam pravidelne dodaval nestastny tatinko. tu je kusok z jeho textu:

Riško len čo sa narodil nedýchal a ked tak veľmi tažko. Od boha šťastie, že sme boli v TT kde je intenzívna starostivosť, pretože ho okamžite zaintubovali a dali na dýchací prístroj. A že som v tejto chvíli ako tak upokojil svoju ženu tesne po pôrode, ked nepočula malého plačkať.
Ak by sa narodil trebars v PN, musela by poňho ísť Rýchla a od obvodnej doktorky vieme, že by to vraj pravdepodobne nemusel prežiť.

samozrejme, ze to zavisi aj od starostlivosti doktorov a moze sa stat cokolvek kdekolvek, ale toto ma presvedcilo definitivne... verim vsak, ze to nebudeme potrebovat 😵 😵 😵
pozeram, ze ani ty nemas uz daleko do porodu. prajem, aby to bolo rychlo a bezbolestne. a nech ti maly robi len radost 😉

p.s: pozerala som, ze uz mate tiez jedno babatko na svete 😉 akurat neviem najst album decembroviek ☹

zuzula25
26. okt 2008

sisa.b.nie este nemame babatko, teraz cakame nas vytuzeny balicek zeby od mikulasa.

sisa.b
27. okt 2008

zuzi, myslela som, ze jedna holka z decembroviek uz ma babatko 😉 chodis k nim pokecat?

zuzula25
28. okt 2008

sisa.b.nie nechodim pokecat na decembrovky, ale kuknem tam

zuzula25
19. nov 2008

ziadna tehulka, ktora sa chysta rodit v ilave???

zuzula25
24. nov 2008

tak to asi zavru tu ilavu, ked sa tam nikto nechysta rodit 😀

sasiki
24. nov 2008

ja som tam rodila 2 krát a švagrinka pred mesiacom.........

zuzula25
25. nov 2008

sasiky, a ako ste boli spokojne??

sasiki
25. nov 2008

No, obe sme ,,oťukané" druhorodičky. Takže v poho...
Pri pôrode sú dobrí lekári a sestry,........až na jednu jedinú.........tú som schytala pri druhom pôrode. Bola dosť otrávená, keď ma tam zbadala...prišla som uprostred nočnej smeny,...chápeš....... 😅
Celý čas bola neosobná, na všetko som sa jej pýtala, nič mi nepovedala sama od seba (napríklad po vyšetrení som sa spýtala ako to vyzerá a ona že: ste otvorená na 7cm, ochvíľu budeme rodiť)....inak by som ani nevedela, koľko to bude trvať.......tak som utekala na chodbu po manžela...
Ale to je len jedna. Tak pre istotu vezmi manžela. Inak sú fakt zlatí. Pri prvom som mala sestričku ,,anjelku" pomáhala mi, povzbudzovala.....bola úžasná. Na novorodeneckom sú podľa nálady, väčšinou sú dobré...ako ktorá....ale to asi všade...
Len vecička, ktorá by mi vadila, keby mám rodiť teraz.....zrušila tam anesteziologiu(sorry, ak som to zle napisala) a jeden anesteziolog tam byva v pracovne dni 8hodin, inak dochádza ,,v nutnom prípade". Toho by som sa pravdupovediac troška bála v prípade ,,akútneho cisárskeho" napríklad. Vraj sa niet čoho báť, vraj je tam do 5minút, no čo ja viem......to už uváž sama, alebo nech napíše niekto, kto tam bol teraz 😅

zuzula25
25. nov 2008

sasiky, dakujem.mamnzel asi nepokde k porodu, lebo on ked zbada len nemocnicu tak uz odpadava, odpadol aj u zubara, tak to radsej riskovat nebudeme, sice trosku mi je to luto, ze tam nebude, ale prehovorit sa neda a ja som to uz vzdala.
o tych anestezilogov, ano to bolo asi pravda tyzden, lebo to tam mali vselijake, ale teraz su tam 24 hodin denne, takze o to sa uz nebojim.ked nastala ta situacia, rozmyslala som nad trencinom, ze stat sa moze pri porode vsetko, ale teraz ked sa ta situacia vyvinula tak, ze doktori su tam stale, sice nemaju otvorene oddelenie, ale spia tam na lekarskej a v pripade nutnosti sa zobudia.viem to preto, lebo ja tam pracujem, respektive pracovala pred materskou.ale na porodnici moc nepoznam sestricky, lebo som s nimi neprichadzala do kontaktu, z novorodencov len par, lebo som tam nepracovala dlho.ale oni sa spravaju inac ked som bolia v "bielom" a ked som v civile.tak preto sa pytam na tvoje skusenosti, za ktore som ti vdacna.citala som aj diskusiu na trenciansku nemocnicu, ale asi s tymi sestrickami je to vsade rovnake par dobrych par zlych.som zvedava do ktorej kategorie som patrila ja 😀

fionka22
10. dec 2008

ahojte mamicky.mozem mi niekto poradit ktora porodnica je lepsia neviem ci ta v povazskej bystrici albo v ilave?

mgk111
11. dec 2008

fionk22 - urcite v IL - v povazskej je to vraj vsetko zastarale... v il som lezala kvoli krvacaniu a boli tam uzasne sestricky a aj lekari... najlepsie vybaveny je TN ale zase je to neosobne... tazko povedat, co clovek to iny nazor...

lenkavisna
13. dec 2008

Ahojte maminky, ja som tiez rozhodnuta pre Ilavu. My sme mali termin porodu uz vo stvrtok 11. a nas syncek ho uspesne odignoroval,nechce sa mu ist von 😀 Tak mi vsetci kazdy den vyvolavaju ze ci uz, az ma to znervoznuje....
Ale k Ilave.... povodne mam dohodnuty porod v Handlovej, ale to len za predpokladu ze bude planovany a obaja budeme na porod pripraveny,co zatial este nie sme - podla doktora nie je este krcok dostatocne spotrebovany...takze pre pripad ze ma to chyti skor, tak by som isto nebezala taku streku do Handlovej, ale pojdem do Ilavy....sice som tam osobne pozriet nebola ale aj moj doktor mi povedal ze nech idem radsej do Ilavy ako do PB, zevraj kvoli hygiene!!! V povazskej som bola pozriet, no izby su pekne prerobene, aj sprchy a zachody ale na porodnej a predporodnej sale sa totalne cas zastavil, cosi strasne...na mna to strasne deprimujuco posobilo...o tom vybaveni v Ilave som tiez pocula, ze tam nie je pre babatka vsetko co by malo byt...
Tak drzte palce🙂))) Lenka

fionka22
15. dec 2008

Dakujem mgk111 za odpoved.este by som sa chcela spytat ci v IL davaju aj rajsky plyn alebo nieco podobne na utisenie bolesti okrem epi?a kolko asi sa plati ked je partner pri porode?zatial dakujem 😉

sasiki
17. dec 2008

za partnera sa platí 500,- a o rajskom plyne pochybujem......... 😉 to si radšej zisti priamo tam.

feria
1. jan 2009

Ahoj Lenkavišna, aká som rada, že som ta tu našla. 🙂 🙂 Tu je bývala koleginka z roboty. Mirka M.pamatáš? Ako malý? My čakáme tiež babenko, som v 22 týždni.

Ahojte ostatné maminky, píšem tu prvý krát aj ked som Vás už viackrát čitala. Ak môžem poradiľ vo výbere nemocníc, ped časom som bola nútená ležať v PB na gynekológii a povedalal som, že radšej rodiť doma ako tam.
Strava hrôza a najhoršie je to zariadenie a to nie som žiadna citlivka 😉

mgk111
1. jan 2009

fionka - myslim ze za 500 ked je manzel pri porode a co davaju-kamoske pichali injekcie proti bolesti aby to lepsie znasala ale zase to bol jej gynekolog, ako to je v inych pripadoch neviem... momentalne tu lezim a nemozem si vynachvalit sestricky aj vsetko ostatne... osobne mam problem a chodi ma kontrolovat aj primar takze ja som urcite za IL - poveali mi, ze v pripade potreby by ma hnšed previezli do tn...

na PB sa stazuju vsetci aj baby ktore mali "banalny" prolem sli radsej sem a su tu na izbe, hygiena,a ochota a bacily... takze tak nejako to tam vraj chodi..

zuzula25
2. jan 2009

ahojte, ja som rodila prednedavnom v ilave a nemozem sa absolutne na nic stazovat, perfektny personal na porodnej sale, na porodnici aj na novorodeneckom oddeleni, bola som nadmieru spokojna, bolo tam cistucko,strava bola v pohode.

za manzela sa plati 5OO korun, teraz uz v eurach 😉 😀 a za epi 2000, nepouzivaju ziadny rajsky plyn, ale ked mate bolesti tak na poziadanie podavaju lieky od bolesti.

ja este raz rodit urcite ilava bez najmensieho zavahania

3558
2. jan 2009

ahoj
som rada ze som si mohla precitat vase prspevky, lebo by som asi chcela rodit v ilave. este nie som tehotna, ale rozmyslam kde rodit. pred pol rokom sa mi narodil syn v Coventry UK a druhe bejby by som asi chcela uz doma. mam kamaradky a svagrinu ktore na ilavu nepovedali skarede slovo, tak neviem ci to mam risknut. inak co som rodila tu, tak je to tu super. uplnenova nemocnica, polohovatelne postele, tv, jedlo nonstop,,,,,, helium, injekcie proti bolesti epi,,, vsetko zdarma. hned po porode som vyhlasila,ze mozem rodit zas. tak mam teraz obavy, ze buduci rok by som chcela druhe dieta a neviem ci sa mam spoliehat na ilavu, alebo radsej ostat tu a potom sa vratit domov. ale ako tak citam, zatial nikto vyslovene NENADAVAL. 🙂 🙂 🙂

phamik
16. jan 2009

za tie lieky proti bolesti sa tiez dako specialne plati?...ja osobne sa tiez chystam asi do IL, takze aj ja dakujem za vsetky prispevky a ze sa citim pokojnejsia...ja som si myslela ze to tam bude jak u mäsiara.. 😀 ale ako citam tak asi nie... 😎 a neviete kde sa ta v okoli dubnice chodit na dake predporodne kurzy?

lorena711
17. jan 2009

ahojte, píšem tu prvy krat 🙂ja sice ešte dieťa nemam ale keby si mam vybrať tak volim tiež medzi IL a TN....sestra je sestričkou v TN nemocnici a chvali si vybavenie aj farebne izby len s tym personalom teda so sestričkamu je to rozne (podla nalady) a v IL si to chvalia zatial viaceri, takže keby si mam vybrať ja, tak idem do IL

jajuska81
18. jan 2009

Ahojte,tak ja som bola pozriet v IL a myslim ze je to tak celkom v pohode.Ale tiez som sa nerozhodla na 100%, ak stihnem skocim este pozriet TN. V IL su dve porodne miestnosti,v jednej je novsia porodna postel,ale mne sa velky rozdiel medzi tou klasickou vobec nezdal,V dalsej miestnosti sa vam postaraju o babetko,kde ho odvazia,osetria, oblecku,tatinko moze pofotit🙂.....Bolo tam cistucko,ziadny neporiadok,postele na "vzdycharni" su dve,k dispozicii su aj fitlopty,....sprchy su prerobene,takze taktiez cistucko,......aj izby pre cakatelky su prijemne a ciste,....Co sa tyka nadstandardnej izby, tak ma samostatnu kupelnu s WC +umyvadlo,na izbe je postel,chladnicka,TV, stolicka,navstevy mozu na nadstandard prist pozriet aj babo,inak na klasicku izbu nie.
Mala som z tej navstevy v celku dobry pocit,kedze cakam prve babo,tak sa z casti toho vsetkeho aj obavam,ako to dopadne,ale podla mna velmi zalezi aj na spolupraci s personalom pocas porodu a potom pocas pobytu v nemocnici,ale bohuzial personal si nevyberieme vsak? 🙂 Tak uvidim ako sa rozhodnem,.....drzte sa!

phamik
18. jan 2009

jajuska prosim ta ako si sa tam dostala?lebo aj ja by som chcela sa ist osobne pozriet do IL ako to tam vyzera. podla opisu to znie dobre, ale asi by som sa citila istejsia keby som to videla na vlastne oci.. tiez budem prvorodicka a tiez si myslim ze na tom aky ludia budu okolo teba dost zalezi...treba sa tam dako nahlasovat dopredu ked sa tam chcem ist len tak pozriet?... 😕 nie ze tam pridem a tetula sa na mna bude pozerat jak na tupaňu.... 😠 maju na to daky vyhradeny termin pocas dna?alebo ako?...v kazdom pripade ti moc moc pekne dakujem .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre