Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

larmimi
14. okt 2010

@mamina7 co? co kvoli panve? to pocujem prvy krat...lebo ja som mala v prvom tehotenstve s panvou problem, teda na jednej strane bok ma tak bolel ze som nepresla dalej ako dva metre...strasna bolest....

elkazu
14. okt 2010

Ahojte, vsetkym detickam nech sa dari a maminy nech rychlo nazbieraju sily. Tak vam zavidim, ze uz mate deticky pri sebe. Ja sa chystam pozriet do porodnice tento pondelok, co pride, tak dufam, ze nebude moc frmol a budu mat na mna chvilku. Nechysta sa este no dalsi?

11dara
14. okt 2010

@matavranka
@mysenac - gratulujem mamičky veľa zdravíčka a nech detičky poslúchajú.Tiež som si po druhom cisárskom povedala že dve deti stačia 😀 . Ja sa teraz na net často nedostanem, lebo droček stále plače a málo spinká(presnejšie skoro vôbec nespí) 😝 .Ale ešte pár mesiacov a vyrastie s toho 😉 .Držím palce maninám čakateľkám 😉 .

mamina7
15. okt 2010

@larmimi Ano, rozchadzala sa jej panva tak ju vyviazali na specialnu postel, ktora sa neda opisat to treba vidiet. Sestricky sa s nou pokusali aj na tuto temu zartovat, ze pri manipulacii so zavazim, ktore tam mala a sama si ho musela davat dole, ked chcela postel opustit, si este ako bonus vypracuje bicepsy 😉 Cakala svoje prve a uprimne obdivovala som s akou trpezlivostou to v tom case znasala. My uz sme mali deti pri sebe, ona bola hospitalizovana cakatelka. Mne tie posledne dni pred porodom pripadali ako vecnost, byt vtedy este aj v nemocnici je fakt sila. Inak som sa aj pobavila, kym sestricky prisli na ten kladkovy mechanizmus, ako funguje. 😀

sasanka146
18. okt 2010

@mamina7 To myslíš Evku, tú ktorá bola vyviazaná? Ako sa má Oliverko?

mamina7
20. okt 2010

Ahoj, hej myslim, ze sa volala Evka. Oliver sa ma super a tvoj chlapcek? Inak stretli sme sa v nemocnici? Terminy porodov sme mali pri sebe. Neprisla si nahodou na nasu izbu ako Evkina navsteva? Prepac, ale zomlelo sa tam vela mamiciek, myslim osmicku. Niektore len par hodin, ako napr. Petka, (niektore len den ako Lucka, Andrea ....) Tu potom vymenili za Evku, kvoli tej especial posteli. 😉 A taktiez sme tam mali dost casto navstevy. Kazda z nas pomaly, tam poznala aj personal, na jednu noc sme tam mali aj Oralkovej dceru s vnuckou, takze aj ked sme neboli na nadstandarte navstevy k nam chodili casto, co sa sice nema, ale pre nas to bolo super rozptylenie. 😎

larmimi
21. okt 2010

Boli ste niekto v pondelok na tej "prehliadke" aj s mm? ?

mamina7
21. okt 2010

@larmimi Ja som tam bola s manzelom nie vsak tento pondelok ale este pred porodom. 😉

larmimi
21. okt 2010

@mamina7 ano tak som to myslela...a boli mili? alebo sa tvarili ze ich clocek otravuje...lebo to tak niekedy u nac v nemocniciach byva....

mamina7
21. okt 2010

Nie boli uplne perfektni. Ja som sa so zlym personalom v Ilave nestretla. Mam fakt len dobre spomienky, ci na predporodnu pripravu, tak aj na porod a hospitalizaciu. Ale to vies, kazdy mame svoje dni a ludia nie su roboty. V kazdom pripade za seba mozem povedat, ze je tam fakt ustretovy personal. 🙂

larmimi
22. okt 2010

a kolko cca trva ta "prehliadka"? mm si musi vziat dovolenku alebo davaju aj PV cka 😉 🙂

mamina7
23. okt 2010

@larmimi Prehliadka nam trvala aj s komentarom menej ako hodinu. Nemusis si brat dovolenku, ja som sice bola uz na materskej ale manzelovi orazili v pohode priepustku. Ten to mal na paragraf doprovod, ty by si to mala ako normalnu navstevu u lekara. Ako tehotna nie si obmedzena poctom dni na lekara v pocte 8 ako netehotne, takze bez problemov to ries priepustkou. 🙂 Aj keby si nosila na kazdy den razitko od lekarov, zamestnavatel ti nic nemoze, mas na to pravo a si aj chranena zakonmi. 😎

elkazu
24. okt 2010

@larmimi ja som bola v pondelok, ale sama. bola tam velmi mila setricka, co ma previedla a porozpravali sme sa 🙂 .

larmimi
25. okt 2010

@mamina7 tak to je super, manzel bude rad 😀

mysenac
25. okt 2010

@mamina7 ja som bola tiez na tej prostrednej posteli 🙂 a v tej konstrukcii pri okne sme mali Eriku - cakatelku. Ved mi aj Majka vymenovala vsetky mamicky a cakatelky, ktore sa tam pocas jej pobytu vystriedali 😅 veru tiez som rada, ze to uz mame za sebou, uz len aby deticky boli zdrave a posluchali 🙂

mamina7
26. okt 2010

@mysenac Suhlasim, len nech su zdravi. My mame teraz maly problem s ockami, karpaveju. Dufam, ze nam zaberie masticka, rada by som sa vyhla tomu cisteniu kanalikov... Inak vsetkym vam zelam zdrave a vydarene deticky. 🙂

darymorka
1. nov 2010

ahojte...ja vam vsetkym tak moc zavidim ze uz to mate za sebou...ja mam termin az 17.2.2011 a strasne sa bojim...a fakt sa neviem rozhodnut kam mam ist rodit ci ilava ci tn...tn je asi lepsie vybavena a v ilave je vraj zas lepsi personal...a neviete ci aj v tn je to tak ze mozete male uklazat len raz?

mamina7
2. nov 2010

@darymorka Ahojky, budes tam pat dni, ak nedostanete zltacku, naco ukazovat male ako na beziacom pase? V prve dni by aj tak dietatko nemalo prichadzat do styku s mnozstvom ludi. Po porode budete obaja unaveni, slabi a budete si potrebovat budovat vztah. V nemocnici je to sama vizita, meranie teploty, sprchovanie a navsteva WC, naprogramovane jedenie, ktore kvoli mlieku budes dodrziavat (myslim, ze pat jedal denne), budes sa ucit kojit, prebalovat male, budes nevyspata hladat chvilocku pre seba aspon na zavretie oci 🙂 Mne navsteva prisla dva krat, a uprimne bola som z toho na prasky. Nechcelo sa mi maleho odkladat na novorodenecke, ak som vyslovene nemusela. Posielaj radsej fotky mobilom, realne dieta ponechaj ako bonus. Nech sa ma tvoje okolie na co tesit. 😎 Tie prve dni po porode si nechaj ako luxus len pre vas dvoch. A nezavid, neboj ani sa nenazdas a budes len spominat 😉 Aj ked to bude mozno zniet sialene, vychutnavaj si tehotenstvo, mne sa este obcas za tym bruskom zacnie a niektore veci by som urcite urobila inak a tiez si to viacej uzivala. A taktiez sa zbytocne neboj a nestresuj. On ten porod nebol az taky strasny, ak niejaka taky mala a bol pre nu traumou, je skor v mensine. Vacsina ich prebehne v poriadku. A ver mi, ten vysledok stoji za tu bolest. Uz nikdy nebudes taka ako predtym, nenarodi sa ti iba dieta, narodis sa znova svojim sposobom aj ty. Bude to novy zaciatok, nieco ako na Silvestra 😀

larmimi
3. nov 2010

@mamina7 no, len ked tej navsteve nezabranis....ja dufam ze pridu len moji rodicia a manzel !! jojj...ale chystam sa kazdemu inemu povedat ze som uz unavena a chcem ist spat pokial sa da.. 😒

mamina7
3. nov 2010

@larmimi Odporucam ti nech pridu vsetci, co chcu prist, naraz. Aj sestricky z novorodeneckeho sa neradi pozeraju na "odkladanie" dietata. 🙂

darymorka
3. nov 2010

mamina7 dakujem za povzbujucu odpoved...velmi mi to pomohlo 🙂 dakujem

kvetinkaaa
3. nov 2010

@mamina7

krásne si to napisala!!!!!! 😉

larmimi
4. nov 2010

@mamina7 ano to je dobry napad, poviem im nech sa dohodnu naraz...alebo jednoducho pockaju par dni...dufam ze ked pridem domov budu tam dni otvorenych dveri... 😠

larmimi
4. nov 2010

@mamina7 inac v tomto pripade je lepsie lezat na normalnej izbe, kde su urcene navstevy...a bude mat pokoj...lebo uz teraz ma znervoznuje to , ze len co budem chcet ist do sprchy alebo si pospat sa niekto zjavi medzi dverami...na nadstandartke by to bolo skor mozno, nie? 😅

larmimi
4. nov 2010

@mamina7 a ozaj, od kolkej do kolkej su navstevy? 1x denne?

mamina7
4. nov 2010

@larmimi No moja, nadstandartka je podla mna na pokoj v dusi ovela lepsia. Si sice sama, nemas sa s kym porozpravat a podelit o pocity, teda ak by ti tam nechodili na zelanie navstevy, ale zasa mas pre seba sprchu, WC a v noci ak zaplace dieta, tak len tvoje a nebudia ta deti spolubyvajucich. Ale zasa mne tie zenusky na solo izbach pripadali take "opustene" a cas ti rychlejsie bezi v spolocnosti inych ludi a plus sme si navzajom pomahali, napr. s plienkami, vlozkami, podlozkami ak sa niektorej minuli, nosili sme si jedlo, caj, ucili sa prikladat deti, povzbudzovali sme sa pred detskymi vizitami, ak mala nejaka problemy s drobcom, ja som mala pri sebe aj Magne B6 a hroznovy cukor, takze som to tam rozdavala 😉 ... Ale ty nejdes do neznameho, tebe asi ta nadstandard bude vyhovovat viac.Neviem vsetko ma svoje pre aj proti. V ramci moznosti sa snaz si to zariadit podla svojich predstav. Navstevy boli tusim od druhej do stvrtej, ale bolo nam povedane, ze ak by niekto prisiel za tebou po navstevnych hodinach, tak to nevadi, mozes ist na nim. Mali sme ale obmedzenie, ze na "navsteve" je vhodne sa zdrzat maximalne pol hodiny. To budes mat aj v napisanych pokynoch na izbe.

larmimi
4. nov 2010

@mamina7 a dieta sa moze zakazdym ukazovat? alebo potom len navstevy mna osobne 🙂

larmimi
4. nov 2010

@larmimi v tom pripade by chodil len mm a dcera, ostatni chcu vidiet novorodenca, nie mna po porode 😵

larmimi
4. nov 2010

sama sebe som napisala 😀

mamina7
4. nov 2010

@larmimi Dieta neukazujes ty, ukazuju ho sestricky na novorodeneckom oddeleni, ty im ho tam ale predtym musis zaniest. Navstevy teba osobne su na oddeleni, ale tiez dieta zanesies na novorodenecke, nesmies ho nechat bez dozoru. To znamena, ze ak raz ho chces ukazat a raz sa chces stretnut s blizkymi tak dieta odkladas dva razy. Alebo si skratis navstevu, a maleho si pozru pri tom jednom odlozeni, ktore by nemalo prekrocit tu polhodinu. Inak dieta ukazuju len raz, to je tiez v "pokynoch". 😒 Nevid v tom problem, ono uvidis, ze to staci az az. Dopredu nestresuj, ze je tam blba "organizacia prace". Potom doma v sukromi si ho tvoji blizky dostatocne vymojkaju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre