Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

siuzi
25. nov 2009

ahoj babulka,nie si Monika Paliesková?teda teraz už za vydata neviem,ako sa ná váš drobec?počula som ,že sa chystá v rodine ďaľší prírastok.

babullka1
27. nov 2009

Ahoj som to veru ja a ty si kto???No teraz som uz vydata,tak sa nevolam Palieskova 😉 No drobec sa ma skvelo 😀 ...no veru bude dalsi prirastok....

siuzi
27. nov 2009

to kukáš,čo všetko viem,hahaha.ale nie pamätám si ťa ešte ako puberťáčku ,keď si chodila na ortopédiu,poznám sa s Marianom aj ˇštevom a doviezli sme ti strechu na domček.Zuzana .ako sa volá chrobáčik?pokračujete v prerábaní,či máte pauzu?teraz na zimu sa asi moc toho nedá.my budeme mať v januári druhé baby,zase chalaniska,takže bude veselo,nech sa darí a pozdrav mužíčka aj drobca

babullka1
27. nov 2009

Jane uz viem kto 😉 Malicky sa vola Matúško ,teraz budem mat v utorok 4,5 meisaca a uz mi vazi skoro 9 kg 😝 ....No a stou prerabkou......teraz dorabame kupelku.Na rok by sme chceli este nadstavit jedno poschodie 😀 tak uvidime...... 😉 a kde sa chystas rodit?

siuzi
27. nov 2009

Krásne meno,ja sa chystám asi do Ilavy,keď som to tam raz prežila,netrúfam si moc na tú Handlovú.po predchádzajúcej skúsenosti-odišla mi voda 3t pred termínom,takže do 2h by som mala byť v nem.a cesta do handlovej trvá norm.tak hod,ale sneh atď.ale ak by som prenášala 😀 čomu neverím,lebo teraz mám ešte 2mes.a mám dojem,že by to malo byť aj zajtra 😝 my sme tiež prerábali kúpeľnu.ešte to neni dorobené.ale vaňa a teplá voda hrá,tak som spokojná.Matúško je riadny papkáč,čo?aj náš Oliverko bol,ale od 3,5 mes.už len na Nutrilone,lebo kojenie u nás bol kapitola sama o sebe.tak sa držte a niekedy sa ozvi pokecáme.

mariannita777
4. dec 2009

Ahojte ja sa tiež chystám do Ilavy tak idem preštudovať čo ma čaká🙂

dadka33
4. dec 2009

ahojte kočky tiez som rodila v ilave a bolo to v pohode myslim tym personal na porodnici dali mi co mi na ociach videli dokonca aj cukor kekze som mala strasnu chut na nieco sladke potom mi pichli aj glukozu aby som tam neskolabovala .mmbol celu dobu pri mne a fakt mi strasne pomahal
co sa tyka stravy bola super mormalne sa to dalo aj jest co sa s TN neda ani porovnat 2x som tam pocas tehu lezala ale rodit som isla do ilavy aj ked ma vsetci odhovarali...
na novorodeneckom sa to tiez dalo akurat ze co sa tyka kojenia to bolo velmi ubohe ohladom prilozenia 😖 cakala som vacsiu ochotu a trosku ludskosti ☹

drzim vsetkym mamickam palce porod je nieco strasne ale da sa to prezit 😝

siuzi
4. dec 2009

ahoj mariannita,kedy máš termín?možno sa tam zrazíme. 😉
Dadka s tým priložením máš teda pravdu,mne povedala sestrička ,že je to základný inštinkt ženy a bola som vybavená... 😝

siuzi
27. dec 2009

čaute baby,nemáte niekto čerstvé novinky z Ilavy?už začínam mať stres,blíži sa to pomaly ale isto. 😝 .ak to bude ako pri prvom,tak to mám už za týždeň 😲

babullka1
28. dec 2009

ahoj siuzi..drzim palce uz to mas za par,potom daj vediet 🙂

siuzi
29. dec 2009

ahoooj,ani nevrav,zajtra poradňa,prietoky.ak ma doktor nezabije,keď si skočím na váhu po vianociach.ako ste vianocovali?Matúško už kukal na stromček,čo?
🙂

babullka1
1. jan 2010

siuzi ..vianoce boli skvele 🙂 matuskovi sa stromcek velmi lubil 😀 ale tesim sa aj na rok ked uz bude vetsi 😵 drzim palce..dufam ze porod pojde lahko,potom sa ozvi 😝

siuzi
2. jan 2010

🙂 ahoj babullka,tak to sa veru teš,čím bude väčší,tým to bude zábavnejšie,ale rátaj s tým,že z večere moc nebude 😉 .jasne ,že sa ozvem,dr.ma v stredu na poradni zrušil,že to ešte nevyzerá,ale ja už by som to mala rada za sebou.
Baby, to sa nikto nechystá v januári rodiť v Ilave???????? ☹

nena236
3. jan 2010

Siuzi, ja sa chystám rodiť v Ilave. Termín mám 27.januára. Neboj, určite tam nebudeš sama... 😉

siuzi
3. jan 2010

ja mám 26,1, tak sa možno stretneme.nech nám to dobre dopadne.čakáš prvé? 🙂

nena236
3. jan 2010

Áno, prvé, tak ty už aspoň vieš, čo Ťa čaká. Prvýkrát si tiež rodila v Ilave?

siuzi
3. jan 2010

🙂 no to síce viem,ale niekedy je lepšie niečo aj nevedieť 😀 ale ten prvý pôrod bol v poho,rodila som tiež v Ilave.ale teraz sa bojím viac ako prvý krát.odkiaľ si?

nena236
4. jan 2010

Som z Dubnice a ty? U koho si rodila?

siuzi
4. jan 2010

ja som rodila pri Mokrášovi a Janegovej.Mokráš super,ale toho som tam registrovala ked ma pozrel a išlo sa rodiť,a Janegová ma ešte šila,nebola zlá ,ale prišla mi trochu namyslená a odmeraná.inak v poho,mladá Dr.ošetrujúcu som mala Kyráliovú-zlatá mladá Dr..a trafila som dve najlepšie pôr.asistentky-Michnovú,alebo tak nejako a tú druhú neviem,taká staršia blondýna.a na izbe som bola s jednou Dubničankou-to bola riadna exotka,ale neviem už meno,má dcéru Alexandru 🙂 .to by bola sranda,keby sme sa tam stretli,ja idem 7,1, na poradňu,uvidím,čo nové.tak pa zatim Zuzana

siuzi
13. jan 2010

baby tak čo v Ilave sa prestalo rodiť?čo je tam nové?

stuplik174
18. jan 2010

ahoj siuzi tak ty uz to mas asi za sebou,co?mna to este len caka termin mam az 29.maja ale stresy ma chytaju uz teraz.aj ked ako si povedala niekedy je lepsie nevediet co ta caka.asi by som sa vala viac.a ty co,ako si dopadla?ste zdravi?bolo vsetko v pohode?odporucas ilavu???

jajka28
19. jan 2010

kočky kukám sem prvý krát som z okresu IL

ja možem porovnať zatial akurát stravu 🙂 v IL bola super rodila som tam prvý krát pred 21 mesiacmi a s malým som bola v lete na detskom v TN a strava fuuuuu 😝 šalát s hlinou ešte, a kapustové fliačky tú chuť nezabudnem...ale možno náhoda

a porod v IL no nebola som spokojná, ale možno je to náhodička, lebo dost počujem chvály na IL
manžel ma doviezol o 21,00 do nemocnice s odtekajúcou vodou a malý sa narodil druhý deň 12,30, celú noc ma nechali ležať, vraj mám čerpať sily /doktor spal vo svojej izbe kým mu o 6neskončila šichta/ až potom ma začali naháňať ako zdutú kozu 🤐 a viete si predstaviť hladná a ani napiť sa vody...detaily neopisujem, nepríjemná stará sestrička čo gánila ked som sa niečo spýtala.......ale čo sa týka na sále sa malý narodil rýchlo 3-4 krát som zatlačila a bolo super, ale potom vyčerpaná na izbu, bolo plno tak na nejakú pre dve čo vyzerala ako sklad na metly, a ked som celú tácku s obedom prevrhla od únavy, tak ma nejaká sestrička čo by mohla ist tak do ženskej basy zhúkala, že ona to utierat nebude a celá chodba vedela o mne ☹
naštastie sa uvolnila VIP izba a hned som ju brala, potom som už mala svatý pokoj!!!!

noasi som len mala smolu 😒

giza
21. jan 2010

hmm v dnesnej dobe taketo chovanie v TN porodnici nezazijes od personalu porodnickeho urcite nie! Ta strava je zial humusna a drzost je, ked pride dietologicka na izbu, ktorej ak sa povie, ze je to hnus, tak povie aby sme to zapisali do knihy priania a staznosti 😕 ...
Jajka kazda ma plne pravo zo zakona sa pytat a aj poziadat si o to co potrebuje...vidis - si idealny pripad tichej, poslusnej rodicky,ku ktorej sa aj tak chovali ako k tej co by bola problemova...tak preco si nestat aspon za tymi zakladnymi vecami? 😎

babullka1
21. jan 2010

Ahojte tak siuzi porodila chlapceka 😀 😀 😀

jajka28
21. jan 2010

giza dikes za rekciu
...vieš tam bola asi chyba že nikto nič do vačku nedostal....keby ten doktorko mal niečo, tak porodím min. o 10 hod. skor.../ale zasa ked som videla že doktorka bola pri mojom porode všehovšudy 5-10 min. čo ma pozašívala, tak ako za to som mala dať 5000 SK? ale to bolo štastie, že som vraj krásne tlačila atd....
NO musím povedať že je tam spusta personalu čo sa strieda a mladé sestričky a sanitárky su príjemné-nemožem hadzat do jedneho vreca...

stuplik174
21. jan 2010

Fuha baby nestraste! 😒 bolesti sa moc nebojim skor som dost citliva na spravanie ludi okolo mna 😢 .dufam ze to najak prezijem.Je tu nejaka ktora ma dobru skusenost a nieje tomu davno?alebo nejaka ktora ma podobny termin teda29.maj? 😀

juliagregor
21. jan 2010

ja som rodila prvého syna v ilave a bola som veľmi spokojná 🙂
ležala som tam pri druhom tehotenstve aj na udržiavaní a sestričky boli super 😉 , mladé doktorky sú fajn
nakoľko som bola vysoko riziková, potom si ma prebral TN ale keby čakám jedno znovu rodím v Ilave, je to malá pôrodnica, ktorá síce neni tak technicky vybavená ako TN, ale je tam taká komornejšia atmosféra. skoro všetky moje kamošky tam rodili a žiadny problém
môžem porovnať TN aj Ilavu a každá pôrodnica má svoje pre aj proti...
ono vieš, ked narazíš na blba, tak je úplne jedno v ktorej si nemocnici.............pri pôrode odporúčam účasť manžela
😉

giza
21. jan 2010

stuplik - neboj...sustred sa na seba a svoje malicke, ostatni ti mozu....- pomahat 😀 ...
Juliagregor - vystizne 😉

Jajka, veru do jedneho vreca s nimi nemozeme....

stuplik174
22. jan 2010

Dakuje juliagregor za povzbudzujucu iformaciu.a aj tebe giza za podporu.hadam to tam nejako zvladnem 🙂 ste zlate 😀

jajka28
22. jan 2010

stuplik- jasne že zvládneš /ozaj neukazuje ti tt pri mene 😨 /

ja viem, že nemožem s nimi do jedného vreca, škoda, že neviem konkrétne mená /tada hlavne jednej asi 45r. sestričky 😝 / ale inak tie mladé su šikulky

a aspoň pochválim tu izbu na ktorú som sa "náhodou" potom dostala /VIP/ tak mala som kludek, mohli ku mne návštevy hocikedy cez den /museli mat plašt a navleky/, mala som TV,rádio,WC,sprchu, a rýchlovarnú kanvicu, ktorú využívali mamičky z celej chodby-aspon sme pokecali trošku...ale to WC a sprcha to nemá chybu, lebo čakať v rade na spoločné je oničom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre