Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

sasanka146
21. jún 2010

@ywett
ďakujem 🙂

pucitko
12. júl 2010

@zica1 no maly sa narodil o tri tyzdne skor. Takze z junovciatka mame majovciatko 🙂, ale nam to vobec nevadi, v celku som bola rada, ze to prislo necakane a skor, aspon nebol taky velky 🙂. Zo zaciatku sme si zvykali tazko, nocne vstavanie, bezmocnost ked taky maly cloviecik place a Ty nevies co mu je. Ale cim je starsi, tym je to lepsie, aj v noci uz pekne spinka, tak sa zo seba vytesujeme. Prajem Ti rychly a menej bolestivy porod, nech to mas rychlo za sebou a to nadherne vonave klbko pri sebe. Daj potom vediet, ako to prebiehalo 🙂.

zica1
13. júl 2010

@pucitko To je super, ze uz si na seba dobre zvykate, ved hod nejake foto na konika aby sme sa aj my pokochali :o)
Juj, ja sa uz neviem dockat toho malinkeho vonaveho uzicka 🙂 No uvidime ako sa maju veci, zajtra mam poradnu tak som zvedava co nove 🙂 Len stale rozmyslam, ci si mam zazmluvnit lekara k porodu alebo je to zbytocne...no neviem...co ty na to?

carrie4
13. júl 2010

@zica1 ahojky, podla mna je zbytočné zazmluvnovanie lekára, mna rodili také dve mladé doktorky a išlo im to velmi dobre 🙂 . asi aj záleží či rodíš cez pracovnú dobu od 7 do 15h alebo mimo. ale asi je to tak či tak zbytočné...

pancake
26. júl 2010

ahojte. nemam kedy si precitat celu diskusiu, ale v januari budem rodit. som z dca a vaham medzi IL a TN.
vsetci ma odhovaraju od ilavy ze personal hrozny a k tomu nechcu pichat epiduralky. a ja bez nej proste rodit nebudem. ani ked to budem mat odsoferovat do trencina. co je na tom pravdy neviete??
moje zname mi vyslovene vravia ze ilavu NIE. ale mne by bolo lepsie tam lebo tu nemocnicu poznam a tu v trencine ani neviem kde je. ☹ ☹

almita
27. júl 2010

@pancake -jednoznacne Ilava.Ten,kto Ti hovoril o zlom personale, tam podla mna ani nebol.Je to nemocnica s fantastickym personalom a ukazkovou starostlivostou.Bodaj by vsetky boli take...

babullka1
27. júl 2010

@pancake ja si tiez myslim ze jednoznacne Ilava.....pristup super,.personal tiez...strava skvela.....co sa tyka epi ....ked si budes stat za svojim a ziadat ju,tak ti ju pichnu...mna tiez odhovarali a ja som aj tak trvala na epi a pichli mi ju.... 😉 az na to ze mne nezabrala 😖 😝

larmimi
28. júl 2010

ahojte, mozem sa rozhodnut pre cisarsky sama? alebo len v pripade ked oni rozhodnu... 😉

babullka1
28. júl 2010

@larmimi myslim ze ziadny normalny dr ta bezdovodne,len preto ze ty chces nenecha rodit cisarskym....
ja som rodila spontanne a videla som aj baby kt.rodili cisarskym a boli na tom po porode o moc horsie ako ja....ja uz som po 4 hodinach chodila do sprchy ...v pohode sa pohybovala a spolubyvajuca sa sotva postavila po cisarskom o 2 dni z postele,ked si mala dojst po ranajky a to nehovorim o tom ake mala problemy s kojenim....takze ak nemas zdravotny dovod..tak nad tym fakt ani nerozmyslaj. 😉

ajaja11
28. júl 2010

Rodila som pred 2 tyždnami.Určite cisarsky nie ak nemusíš.Ked som videla baby po cisarskom boli dost znicene.Radšej si daj epiduralku ak sa tak velmi bojiš.
Čo sa týka oddelenia sestričky z novorod.som zažila aj prijemne aj nervozne ked si spolub.nevedela prilozit maleho po niekolky krat. Celkovo taky priemer neviem porovnat s TN rodila som len v IL. 🙂

larmimi
29. júl 2010

dakujem 😉 tiez som pocula ze to potom nestoji za to, clovek je ako po operacii...
ani sa nebojim porodu, len prvy som mala kliestovy , nemohla som sa otvorit a ostatne komplikacie...aby sa to nestalo znova..

ywett
31. júl 2010

Ahojte kocky,
rada by som pridala par info ohladne mojho porodu.
Kvoli urcitym komplikaciam, som namiesto Antolskej rodila v Ilave, kde som mala dohodnuteho lekara, ktory sa o mna staral uz pocas tehotenstva MUDr. Volar = vynikajuci odbornik, ma sukromnu ambulanciu v TN a je zastupca primara v nemocnici v IL. Staral sa o mna velmi dobre aj pocas hospitalizacie aj pocas tehotenstva, sledoval moj stav naozaj velmi pedatne. Posledny tyzden pred porodom sa mojaj diagnoza /symphyseolysis/ zhorsila a tak sa rozhodol pre cisarsky rez, za co som mu vdacna, lebo normalny porod by som asi nezvladla, co skonstatoval aj sam. Mala som spinal, operaciu prebehla ok, akurat ma mrle zrali, ked som 24 hod po porode musela lezat len na chrbte a nezdvihnut hlavu. Rano som sa uz postavila a snazila chodit, nebolo to nic strasne, dalo sa to prezit a uz som aj mala malinku pri sebe, akurat na noc mi ju zobrali. Personal bol vynikajuci, nedam nan dopustit, od sanitariek az po sestricka (par vynimiek by sa naslo), ale celkovo to hodnotim kladne, velmi ludsky pristup ba az priatelsky. Lekar tiez vynikajuci, zaujimal sa aj o stav po porode. Sestricky z novorodeneckeho hodnotim 50/50, su tam aj take aj take. Ale velmi pekne vysvetlili kupanie aj s nazornou ukazkou aj s moznostou odskusania si. Keby rodim este raz, urcite sa rozhodnem pre tuto nemocnicu. Ak by ste sa chceli nieco spytat, kludne sa pytajte, rada sa podelim o dojmy a zazitky.
Zelam VAM co najmenej bolestivy porod a zdrave babatka a rychle zotavenie maminam

pancake
31. júl 2010

@larmimi asi budeme rodit spolu v Ilave. teda ak sa pre nu rozhodnem. stale neviem. ked budem mat cas, tak si precitam vsetky prispevky a potom sa rozhodnem. teraz je vsak na to velmi pekne aby som na nete sedela.
odkial si? ja Dca 🙂 🙂

larmimi
2. aug 2010

@pancake ja ilava, a nad inou nemocnicou ani nerozmyslam 😉 a ty si 18 tt a termin mas 9teho januara? preco mne vysiel uz na 31.decembra...zajtra budem zacinat 19tt...

larmimi
2. aug 2010

teda v profile mam 4januar ale dr mi vypocital ten december... 😒

pancake
2. aug 2010

@larmimi mne doktor vypocital tiez inak datum ako som si ja sama alebo tu na nete. neviem. 😝
ktorehomas gynekologa? ja dr.micka

pancake
2. aug 2010

ja som dnes 17ty tyzden a jeden den. tak ja som z toho blazon. prvy den poslednej menstruacie som mala 4.4.10

larmimi
2. aug 2010

tiez Micka, v pondelok idem na ult dufam ze zisti pohlavie !! 🙂
posledny den MS som mala 23.marca

mamina7
2. aug 2010

Ahojte nastavajuce maminy, ja mam tiez MUDr. Micka, podla mna je super. Tiez nam vyratal termin porodu o par dni skor, ako vyslo nam, ale zasa taky velky casovy rozdiel tam nie je. Rodit budem v Ilave, pocula som od svojich znamych len chvalu, aj ked o novorodeneckom sa to uz povedat neda. Spolieham na nadstandartnu izbu, dufam, ze sa mi pri tomto babyboome ujde. 🙂

larmimi
3. aug 2010

@mamina7 tie terminy nie su nikdy presne, ja som prvu dceru prenasala 2tyzdne🙂) a narodila sa uplne v inom mesiaci ako sme cakali nakoniec..
nadstandartnu izbu by som chcela aj ja, ale radsej nad tym moc nepremyslam, lebo ako vravis, moze byt obsadena..su tam len dve 😒

larmimi
3. aug 2010

staci do porodnice zavinovacka alebo musim mat perinku?

babullka1
3. aug 2010

Larmimi....staci len zavinovacka 😉

larmimi
3. aug 2010

@babullka1 dakujem 🙂 pozriem nejaku na nete, urcite je to lacnejsie

babullka1
3. aug 2010

@larmimi neni zaco,.hej na nete su isto lacnejsie 😉 ked ta este nieco napadne,kludne sa pytaj...aj po roku to mam este vsetko v pamäti 😝

mamina7
4. aug 2010

Inak ja ani perinku kupovat nebudem. Len zavinovacku plus este taku, co sa da dat do autosedacky. To s nakupmi na nete je pravda, zozenies vsetko lacnejsie. Problem mam len s vierou v to, ze co si objednam bude naozaj vyzerat ako na obrazku, pripadne, ci ma nesklame kvalita. Ak mate nejaku overenu net stranku, budem rada ak date typ.

11dara
4. aug 2010

Ahojte kočky,tiež sa chystám rodiť v Ilave.Chcem vás poprosiť o info čo ste potrebovali do pôrodnice pre seba a bábätko.Každý zoznam do pôrodnice je iný a na stránke o IL pôrodnici som žiadny nenašla 😅 .

larmimi
5. aug 2010

@mamina7 ja rada nakupujem na www.mimibazar.sk 😉

larmimi
5. aug 2010

@11dara mam konkretne zoznam doma co vyzaduje IL nemocnica, ak chces ti ho zajtra preposlem 🙂

mamina7
5. aug 2010

Ahoj larmimi, ten aktualny zoznam by sa uz zisiel aj mne. 😉 Planujem navstevu porodnice uz coskoro, ale pocula som, ze prehliadky robievaju len v pondelok a ja mam prave pondelky nemozne. Kym sa tam realne dostanem, mohla by som si co to prikupit. Dakujem 🙂

larmimi
5. aug 2010

@mamina7 lebo mne ho dali u Dr. Micka s tehotenskou knizkou.. 😉 Vam to nedavali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre