Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

kala12
24. apr 2007

Ahoj adulak,
ja by som bola za Trencin, tiez som mala dilemu, kam ist rodit,nakoniec som rodila v TN a nemozem sa stazovat. Super lekar, prijemne prostredie, len niektory personal nevie,ako sa spravat k ludom, ale taki sa najdu vsade. Ilavska porodnica nieje az na takej urovni, predsa len nepatri pod stat, ale spravuje ju samospr. kraj,preto aj dotacie niesu take ako v statnych nemocniciach. Ved skus ist pozriet aj do IL aj do TN a uvidis, ale myslim, ze si vyberies TN,lebo teraz je to tam velmi pekne.
A epidural je v TN zdarma.

adulak
autor
24. apr 2007

vsak to, neviem sa rozhodnut, ci budem chciet epi alebo nie. pocula som vsak, ze v ilave to prerobili a je to tam super. tak neviem ☹ pojdem teda pozriet. a mozem tam ist pozriet hocikedy alebo sa musim objednat?

lubi13
4. máj 2007

Ahojte ja som mala do nedavna rovnaky problem. Ilava - Trencin???
Chodim k lekarke, ktora je porodnicka v Ilave a preto si myslim, ze pozna cely priebeh tehotenstva a mohlo by to byt vyhodou. Na druhej strane chodim cvicit do Trencina, gymnastika pre tehotne a to vedie porodna asistentka z TN nemocnice. Tak som bola pozriet obe a rozhodla som sa.
V TN su tri saly - modra, oranzova a zlta. Myslim, ze to tam cele prerabali tak 3 roky dozadu. V IL maju dve saly, nie su farebne rozlisene, ale tiez su nove, prerabali celu porodnicu minule leto. Bola som aj s manzelom, ktory najskor o Ilave nechcel ani pocut, ale potom sme sa predsa rozhodli pre Ilavu.

Je to tam take mensie, viac sukromnejsie a bolo tam starsne tichucko ( a to mali zrovna v jednej sale porod ). A dokonca ked je manzel pri porode, tak potom moze ist s babetkom a sestrickou do miestnosti, kde male zvazia, zmeraju, umyju a pod. no a na salu ho donesie v perinke uz manzel, nie sestricka. To mi pride take super, ze hned od zaciatku mozu byt s babetkom obaja.

V TN je vyhoda, ze je tam novorodenecke urcite lepsie vybavene, je to predsa krajska nemocnica a ked je nieco zle s babetkom- napr. predcasne narodene a problemy s dychanim, tak vsetky deticky z trenc. kraja prevazaju do TN.
Ale netreba si vobec pripustat, ze nebude s babom vsetko O.K.
Co sa tyka personalu, tak na sestricky v Tn som zatial nepocula nic dobre, ale nemam to z vlastnej skusenosti, len z pocutia kamaratok, tak neviem celkom objektivne posudit.

adulak
autor
9. máj 2007

ahoj lubi, chcem sa spytat, ked ste chceli ist pozriet do nemocnice v ilave a v trencine, museli ste sa niejako ohlasit alebo ste len tak prisli a ze ukazte nam porodnicu? xi xi 😀 😎

lubi13
11. máj 2007

ahoj adulak, ja chodim na tehu gymnastiku do Trencina a odtial sa robia exkurzie do Trencanskej nemocnice, asi tak raz za mesiac + je tam prednaska o starostlivosti o novorodenca ( robia to sestricky z novorodeneckeho a porodna asistentka)
No a moja gynekologicka ( Oralkova - Dubnica ) je porodnicka v Ilave a tak som sa s nou dohodla a boli sme tam pozriet aj s manzelom ked mala sluzbu. Mozem ti dat vediet kedy bude zasa ta exkurzia v TN nemocnici, ale asi bude az v juni. Tam sa nemusi nahlasovat ani nic, len staci prist v urcitu hodinu spolu s ostatnymi a mozes zobrat aj partnera 😵

adulak
autor
6. jún 2007

ahoj lubi,
nevies mi napisat kedy bude ta exkurzia v TN porodnici? diky moc 😀

jankabambulka
29. jan 2008

AHOJTE.

Počula som v poslednom čase chválu na Ilavskú nemocnicu. nebola tam niektorá v poslednom období na pôrod??

hellosona
30. jan 2008

ja som sice rodila v ba, ale poxadzam z dubnice a mam vela kamosiek a znamyx, co rodili v ilave a xvalili si najma vynikajucu starostlivost... podla mna je to dolezitejsie ako cokolvek ine... 😉

jankabambulka
30. jan 2008

ďakujem

jankabambulka
30. jan 2008

a neviueš mi ešte povedať, či mohli byť manželia pri pôrode? keď sa jedná o cisársky-spinálom

hellosona
1. feb 2008

janka: segra tak rodila pred rokom v januari, CS-spinal a jej manzel bol za sklom, takze nebol tam s nou, ale ako je to teraz, neviem...

zuzanat
11. feb 2008

ahojte, ja mam rovnaku dilemu ako adulak, ci ist rodit do TN alebo do Ilavy. blizsie to mam do TN, ale pochadzam z dubnice a je mozne ze aj pred porodom tam budem, tak neviem ako sa rozhodnut.

adulak
autor
11. feb 2008

ahoj zuzi,
tak ja som nakoniec isla do ilavy, lebo som pri porode chcela mokrasa, neviem ci ho poznas. a nelutujem 😵 😵 zobrala som si nadstandartnu izbu a hotovka. aj personal je mily. teda aspon na mna boli, aby som niekoho nezavadzala 😉 pred porodom som sa tam bola pozriet. mozes tam ist kazdy ondelok o 13:00. urobia ti malu prednasku s exurziou po porodnici a potom je len na tebe ako sa rozhodnes.

zuzanat
11. feb 2008

ahoj Adi, k Mokrasovi chodim aj ja a som s nim veru spokojna 🙂 sestricka mi hovorila, ze v 36tt sa chodi na prietoky do nemocnice, tak potom si to tam obzriem, aj ked som viac menej rozhodnuta tam ist.

sammy19
13. feb 2008

Ahojte. Som tu síce zaregistrovaná už dávnejšie, ale toto je môj prvý príspevok 🙂 Dúfam, ze zapadnem 😉
Všimla som si, že "adulak" písala, že mala MUDr. Mokráša pri pôrode a práve sa rozhodujem, či si ho tiež zavolať k pôrodu. Budem rodiť v máji v Ilavskej pôrodnici - bude to už naše druhé bábenko - a určite chcem, aby tam bol aj manžel ako prvýkrát. Ale rozmýšľala som aj nad tým doktorom. Len neviem, ako dlho vopred sa treba s ním dohodnúť a koľko to vlastne stojí.
Inak som rodila v Ilave pred dvoma rokmi a ja sa nemôžem sťažovať. Všetko bolo ok. Mala som aj EPI, vtedy sa platilo 2000,-Sk, neviem, ako je to teraz, ale znova by som rada využila túto možnosť.
Krásny deň všetkým!

adulak
autor
14. feb 2008

ahoj sammy, neviem, ci chodis k mokrasovi alebo ho len chces pri porode. ak k nemu nechodis, tak ja by som za nim zasla co najskor a potom by som mu nejako pred porodom, cca 2 tyzdne, zavolala znovu a primomenula by som sa mu 😉 a epi sa robi a tusim stoji tiez 2 tisicky

sammy19
14. feb 2008

Ahoj adulak. Tak ja k Mokrasovi aj chodim. Zatial som sa ho na to nepytala, este sama neviem, ci je to dobry napad. Teda, ja by som aj chcela, lenze tiez to nie je lacna zalezitost, tak som sa chcela najprv spytat niekoho, kto ho mal aj pri porode, ci to stoji fakt za to 🙂 Pomohlo ti, ze tam bol? A platila si vopred?
Budem rada, ak mi napises svoju skusenost 🙂 Pekny vecer!

zuzanat
15. feb 2008

epi stoji 2000sk, som to tam niekde citala. ja som nad tym, ze si zaplatim dr. k porodu akosi nepremyslala, neviem ci to nie je zbytocne 😅

sammy19
16. feb 2008

ved to, ze aj ja neviem, ci to nie je zbytocne. Keby so mnou nesiel k porodu manzel, asi by som nevahala, ale takto neviem. Pri prvom porode (rodila som v Ilave) som mala dobru doktorku, ale boli baby, ktore schytali nie velmi prijemneho doktora a toho sa trochu bojim. I ked si hovorim, ze ked tam bude so mnou muz, tak to az take zle nebude, aj keby bol doktor neviem aky neprijemny... no neviem. A epi stala vtedy tych 2000,-Sk, tak sa to hadam nezvysilo 🙂

adulak
autor
16. feb 2008

ahojte dievcata 😉
mna presvedcili baby, aby som si zaplatila doktora, lebo to co som si vypocula, tak mi behali az zimomriavky po chrbte. boli aj take, ktore rodili 28hodin a nikto im nepomohol...asi tak, ze vsak sa trapte 😠 asi by som skolabovala.
ja som teda mala mokrasa a bola som spokojna lebo mi strasne pomohol. mala som sice rychly porod - 1hodka, ale aj tak mi stacili tie bolesti. ale je to na vas, ci niekoho chcete alebo nie. napriklad keby som isla rodit a zbadala tam oralkovu, tak by som asi utekala kade lahsie. najhorsia doktorka v ilave 🙄

sammy19
16. feb 2008

ved prave, ze su tu v Ilave rozni doktori a o niektorych sa hovoria take veci, ze az ☹

zuzanat
16. feb 2008

a kolko sa plati za doktora pri porode? ja sa uz teraz vlemi bojim porodu, ved ja neznasam co len najmensiu bolest, nie tak rodit 28hodin
moj muz pri porode nechce byt,vraj neznesie pozerat na mna ako trpim, no este ze mne to bude prijemne! 😅

jankabambulka
20. feb 2008

adulak - prosím ťa a to tam môžem len tak prísť a povedať že si to tam chcem pozrieť???

adulak
autor
22. feb 2008

janka, ano mozes, ale len v pondelok po 13:00 😉

sasiki
26. feb 2008

Ahojte 🙂
Ja som rodila v Ilave v marci 2007. Bola som spokojná, aj keď na novorodeneckom sú sestričky, ktoré nemajú občas náladu. Nevýhodou je, že som počas pobytu mala dovolené ukázať bábätko príbuzným raz!!!
Manžel bol pri pôrode, odporúčam.
No a kamarátka pred dvoma týždňami rodila v Trenčíne. Personál bol vraj fajn, výhodou bolo, že mohla vziať bábo ukázať návštevám a odborní lekári/detskí sú stále poruke, v Ilave je jedna lekárka pre novorodencov a keď nemá službu, hold smola, musí sa zavolať, alebo v prípade komplikácií sa bábo preváža do TN. Ale druhý krát pôjdem rodiť tieťž do Ilavy, keďže to už mám ,,obkukané" a nebude mi to tam pripadať cudzie. Mám to aj bližšie. 😉

adulak
autor
26. feb 2008

ahoj sasiki, tak ja som bola na nadstandartnej izbe a aj babatko som mohla ukazovat komu som chcela. a dokonca navsteva mohla prist za mnou aj na izbu 😉 ja by som tiez nabuduce chcela rodit v ilave a keby bola aj volna nadstandartka, tak by som bola spokojna 😵 😵 😵
a k tym sestrickam...veru mali vselijake nalady, ale dalo sa to vydrzat. ale tak je to asi vsade. ved nema kazdy vzdy dobru naladu 😉

sasiki
27. feb 2008

No ja dúfam, že keď pôjdem opäť do tej Ilavy, nadštand. izba bude voľná. Nielen kôli návštevám, ale aj tá samostatná kúpeľňa a súkromie nie je na zahodenie 😝 Sasiki

mkatka
5. jún 2008

Ahojte,
já bydlím také v Dubnici/V a taky přemýšlím, zda TN nebo IL. Prvně jsem rodila v Ba Ružiinov, s epi a manželem. Podruhé bych to ráda zvládla bez epi a s manželem,no uvidíme, jak to půjde 😒 No ale na to jsem se chtěla hlavně zeptat, nevíte některá, v které porodnici (nebo spíš jestli) používají na mimča látkové pleny? Chtěla bych látkovat už od porodnice, jen nevím, jak se mám zařídit, jestli mi má manžel denně nosit čisté plíny nebo budu moct využívat erární čtvercovky.
Díky 🙂

sasiki
5. jún 2008

No ja si myslím, že ani v jednej. Ale mala by si sa s nimi na tom dohodnúť.

mkatka
5. jún 2008

Myslíš jako, že by mi to nedovolili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre