Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

mysenac
2. sep 2010

@swety1 ja som sa pri prvom strasne bala porodu, ale posledny mesiac som to uz tak chcela mat za sebou, ze ked mi zacali kontrakcie, tak som sa normalne tesila 😀 lenze po takmer dvoch dnoch kontrakcii porod nepostupoval a Matko mal pri kontrakciach malo kyslika a klesali mu ozvy (ci tak nejako, neviem to tak odborne vyjadrit), no proste museli urobit akutne cisarsky...tak nech to mame cim skor za sebou a nech nam to dobre dopadne 😉

mamina7
3. sep 2010

@swety1 Ahojky, tak ja to mam nachystane na odchod. Akurat podla prispevkov z dola, som si pribalila do tasky, co mi prinesu na druhy den po porode k tym jednorazovym plienkam a deke, vlhcene obrusky, ciapocku, rukavicky a ponozky. Dupacky maju normalne porodnice erarne. Na ziadne cvicenia nechodim, v nemocnici som bola pozriet, popisala som to vo vyssie uvedenych prispevkoch. Dojmy som mala dobre. Chodim k MUDr. Mickovi a toto je moj prvy porod. Predpokladany termin mam 22. septembra podla lekara, mne to vychodi o styri dni neskor, ale to vies, spoliehat sa na vypocitane terminy sa neda. Mozno to nebude ani jeden z nich a maly ma prekvapi trebars na moje meniny 29. No a moje meno je teda logicky Misa. Inak aj ja som sa pytala na ten riad a pribory, netreba si to nosit z domu maju. Inak ja si myslim, ze psychicky sa na porod uplne pripravit neda. "Nastastie" pri merani kontrakcii sa budes musiet trosku sustredit a zapisovat si to, tak to ta mozno troska "upokoji". No a potom pomaha to, co popisala mysenac, ked sa na dietatko tesis. 🙂

swety1
3. sep 2010

@mamina7 ahoj dakujem ze si si nasla cas mi odpisat . Tak to je super ze si zbalena clovek nikdy nevie ci skorej alebo neskorej to pride.....🙂
ja mam tiez veci v taske dnes som volala do nemocnice ze mozem prist pozriet v pondelok okolo jednjej druhe dni sa nedaju najlepsie len v pondelok
aha vsak uvidime co mi povedia vsak ak by nieco jasne napisem ti ....
tak mozno sa stretneme aj v nemocnici clovek nikdy nevie ...
inac ako sa citis vsetko ok ???
ja chodim Mudr. Durkechovi nie je to nejaka slava ale da sa povedat dobre zatial a verim ze to dotiahneme uspesne do konca
takze ty si uz bola pozriet v nemocnici??a zobrala si si ten zoznam co bol uverejneny v prispevkoch????
vsak ak by nieco chybalo rodina prinesie to nie je problem
pocula si ze babatko moze vidiet len manzel a nie rodinny prislusnici?????kvoli hygiene a imunite

krasny den

mamina7
4. sep 2010

@swety1 To vies, finisujeme s upravami bytu, aj tak to urcite vsetko nestihnem, a nieco mi ostane na predvianocne upratovanie. Inak uz mam aj sem tam falosne kontrakcie, takze ignorovat, ze to mam za par, sa mi fakt neda 😉 Inak ja mam tri tasky - jednu na porod, jednu hned po a taku malicku, kde su veci pre drobca, ked pojdeme domov. Ja som tiez bola pozerat v pondelok, ono sa im vtedy rodi asi najmenej deti, lebo na takom zozname, to maju vyslovene napisane, ze su ti k dispozicii v pondelok o jednej. Budem rada, ak budes mat nejake novinky a prispejes tu svojimi zisteniami z navstevy porodnice. No mozno sa stretneme, terminy mame blizko seba, a aj tak pri tej izolacii na izbe mimo sveta nas to bude lakat ku komunikacii, nech nam to tam rychlejsie ubieha. 🙂 Dakujem za opytanie citim sa zatial dobre. V noci vstavam maximalne dva krat na WC, cez den zatial fungujem normalne. Varim, periem, upratujem, vynasam smeti, nakupujem a tak. 😎 Vsetci mi za to nadavaju, ale moja babka tvrdi, ze to je tak lepsie, aspom sa mi vecnym lezanim dieta "nezrastie" . A ty ako? Dufam, ze to tiez zvladas pomerne dobre. Pocasie sa nam umudrilo, horucavy ustupili, tak aku taku ulavu si hadam pocitila. Ja tiez dufam, ze ten moj MUDr. to dotiahne do konca, ale ked bude mat ordinaciu alebo nieco ine, budem sa musiet uspokojit s tym co pride. Pre svoj klud a pohodu, by som ale radsej mala svojho doktora v tejto chvili. Predsa len ta pozna a ty jeho. A potom mi ostava len upokojovanie sa tym, ze aj tak vacsinu casu stravim s porodnou asistentkou, lekar chodi len na finale. Ano porodnicu som si uz bola pozriet myslim pred dvoma tyzdnami, pacila sa mi celkom a balila som sa podla zoznamov v prispevkoch. Aj tak je toho hromada. Hlavne vlozky, toaletny papier a tie podlozky do postele mi zabrali vacsiu polovicu tasky. Aj ja spolieham na nedaleku lekaren a obchody, ak by mi nieco chybalo, ale nemalo by. Balila som sa poctivo 🙂 Inak to o tych rodinnych prislusnikov sa spytaj, ked tam budes. Ja co viem, na nadstandardke navstevy mozes prijimat v pohode, na novorodeneckom ho ukazuju spoza skla a uprimne, mne zistili streptokoka, takze je som jedna z tych ktorej tie zvysene hygienicke opatrenia tentoraz budu "vyhovovat". ☹ Prajem ti prijemny den a budem rada, ked sa coskoro ozves.

swety1
4. sep 2010

@mamina7 dakujem za rychlu odpoved. tak ja sa citim uplne fajn aj ked tiez uz mam casto boelsti a cim dlhsie lezim tym je to horsie.....a na WC chodim velmi casto skoro 6 x za noc ale zase moc pijem aj pred spankom........ale inac fajn len cakam tu chvilku. v pondelok idem k lekarovi a potom skocim do tej nemocnice.Ak sa nieco na viac dozviem tak ti urcite napisem. Inac ked pridem do nemocnice Ilava kam sa treba ist spytat????alebo nahlasit???lebo nepoznam to tam vobec. ja si este prejdem veci podla zoznamu co daju ci mam vsetko.
Pre babatko si si co pripravila ja jednu supravicku plus kabatik overalik a perinku.....namiesto zavinovacky. vsak dame to do autosedacky a o chvilku sme doma uz sa tesim ked by bolo po tom.
To mas nejake velke podlozky ja ich mam take ploske 5 ks . a vloziek kolko treba 2 baliky alebo viac?????vsak sa da vsetko aj kupit alebo niekto ti to aj prinesie....poviem ti aj ja mam velku tasku lebo len zupan mne zobral pol tasky lebo mne je uz v tomto obdobi dost zima. a neviem ako bude na izbach .
pre seba si si zbalila tie veci co mas podla zoznamu ze????vsak to staci aj tak je toho az az..radsej by som zaplatila v nemocnici a mala pokoj....ale co uz.
aku masticku mas v plane pouzivat na bradavky mas nejaku???cicadermu alebo nieco ine?????
do nemocnice pre male k porodu treba len zobrat plienky vlhke utierky a capicku rukavicky a dudlik to je asi vsetko ze ????
dakujem za odpoved ak budes mat cas
krasny vikend

mysenac
4. sep 2010

ahojte baby, trosku sa este pripojim do diskusie 🙂
pokial ja viem, tak ukazu babo aj inym prislusnikom rodiny (kedze na nadstandardnu izbu moze prist akakolvek navsteva), ale vraj ho ukazu len raz, tak je dobre, aby tam dosli vsetci naraz 😀 , ty ho odnesies na novorodenecke a oni im ho tam ukazu - tam sa dostanu cez horne poschodie nejako zozadu, ale to ti sestricky vysvetlia (neviem ci to ukazuju cez sklo ale myslim, ze nie, lebo manzelovi ho dali aj na ruky).
Inak ja idem pondelok do nemocnice na prietoky - mam tam byt o 13-tej 😵
ked prides do nemocnice, prejdes cez hlavnu branu a pojdes rovno - priamo oproti brane je hlavny vchod, ked vojdes, pojdes dolava - tam je okienko - prijem - ale tam sa budes hlasit az ked pojdes rodit...inak na konci tej chodby vlavo je schodisko a tam uz len musis najst gynekologicko - porodnicke oddelenie - tusim na 2. poschodi, nie som si ista, ale ved je to tam napisane, tak tam len zazvon.
a uz som sa aj ja pobalila, aj ked nie este vsetko, ale vacsinu mam (ved mam este 5 tyzdnov, tak hadam mam este cas 😅 )mne tiez zabral vela miesta v taske zupan, potom plienky, podlozky do postele (tiez mam 5) a vlozky - to mam 3 baliky a ja mam na bradavky kalciovu masticku, mala som ju aj prvykrat a bola som spokojna 😉
pekny vikend vam prajem 😎

11dara
4. sep 2010

čaute baby,tiež som počula že v IL nieje problém ukázať drobčeka rodine 🙂 . Ja mám zbalený dosť veľký kufor a to som brala len základné veci čo sú na zozname 😉 .No snáď sa tam stretneme termíny by tomu zodpovedali.Ja mám zbalenú cicadermu. Stále rozmýšľam že nebudem brať vajíčko ,ale dám drobca do vaničky od kočíka tá sa dá tiež pripútať pásmi a bude mu tam teplejšie 😅 . Tak zatiaľ sa majte.

mamina7
4. sep 2010

@swety1 Ahoj, my sme isli hned na druhe poschodie. Chod vytahom a naraz stlac myslim cierny gombik a dvojku. Ono ta to potom vyvezie hore, nech nejdes vo svojom stave po schodoch. Aj ja mam tenke podlozky a dva baliky vloziek plus dva toaletne, ale asi malu tasku 🙂 Inak neodporucam ti brat si frajersky zupan, ja sama som lovila vo veciach na vyhodenie a hladala svoj stary z roku pat. Ono je dost velka pravdepodobnost, ze ho znicis. To iste plati aj o koseliach. Pochybujem, ze budes mat po ruke Vanis 😉 A ano, balila som sa len podla zoznamu, podla mna tam bolo aj tak toho dost. Masticku som si kupila obycajnu kalciovu, mala som na nu najlepsie referencie. Hned druha v poradi je cicaderma, uz len kvoli tomu, ze si nemusis umyvat bradavky pred kojenim. Ale u mna zvitazila klasika, ja si tu namahu dam. Okrem toho voda pomaha pri kojeni. Tepla na uvolnenie a studena na tlmenie zapalov. Taktiez sa vraj odporuca zvyskami mliecka si potriet bradavky. Skusim aj to vyskusat. K porodu si pribal este deku - to je aj v tom zozname. Inak ja na dudel male nechcem ucit. Zatial to skusime bez. No kocky mame to zapar. Dufam, ze to ubehne ako voda 😉 Dovtedy si takto pokratme chvile cakania.

mamina7
4. sep 2010

@11dara Ahojky, neviem ako je to v Ilave, ale vo vacsine nemocnic by mala byt taska schovana v tom malinkatom stoliku, kvoli hygiene a vizitam, aby sa tam lekari nepodkynali. Dokonca mam skusenost, ze aj papuce sme museli davat na policku pod tou skrinkou pri posteli. Kam chces dat kufor? Rozdel si to radsej na viac tasiek, a nech ti to pribuzni nosia, ak by to teda nebol problem. 😉 To su moje skusenosti, mozno Ilava bude benevolentnejsia... Inak ja som si objednala z netu zavinovacku do autosedacky, na vanicku myslim treba specialne bezpecnostne pasy. Ale ak mas nemocnicu za rohom, tak to mas ok na tu chvilocku. Ja som tiez neni z autosedacky nadsena, ta poloha pre niekolkodnove babo nie je najzdravsia, ale budeme to musiet "prezit". A inak pevne dufam, ze nas navstivy na nase terminy babie leto. Bolo by to super keby nasi malcki pri vstupe do zivota mali krasne pocasie a este trosku slniecka 🙂

mysenac
5. sep 2010

ja myslim, ze s tym kufrom by nemal byt problem...nieco sa mi mari, ze na kazdej izbe je velka skrina a tam sme mali tasky, ale ruku do ohna by som za to (po 4 rokoch) nedala 😀 ale viem, ze pri prvom som mala velku tasku a tu by som do toho stolika uricite nenatlacila -takze bud pod postelou alebo v tej skrini 🙂 a jedna mamicka co bola so mnou na izbe dosla s velkym a malym kufrom a bolo to v pohode 🙂
no a tiez dufam, ze este pride babie leto 🙂

mamina7
5. sep 2010

@mysenac Ta skrina by bodla. Dufam aj ja, ze tam bude. Inak mne sa to pomalicky krati, mam to za dvadsatjeden dni. 🙂 Pomaly mi zacina klesat nalada, a to sa nam dnes ukazalo aj slniecko. Dufam, ze na tomto bode sa to zastavi a uz to bude len lepsie. Planujem, sa porozptylovat varenim, navstevou babicky a mozno sa pojdem aj poprechadzat do parku. Inak chcela som sa opytat, stalo sa vam niekedy, ze vam vaha za jeden tyzden vyletela o dve kila a potom za par dni to kleslo naspat? Snazim sa obmedzovat sol, ale niekedy to bez masovych vyrobkov nejde - zvlast pri ranajkach. Potom mam ruky a nohy ako papuce. Vravela som to lekarovi, kontroloval mi clenky a povedal, ze zatial je to v pohode. Vam sa to nestava? Dve kila vody sa mi zda fakt brutus. ☹ Aj ked tehotna, nie je svojim sposobom normalna (prosim brat s rezervou) 😉

mysenac
5. sep 2010

@mamina7 Mne sa to s tou hmotnostou nestava...mne vaha ide stale jednym smerom 😅 (teda len hore) a opuchy tiez nemam, ale sestricka nam na cviceniach hovorila, ze sa to stava a vtedy treba tu sol fakt obmedzit 😒 ved uz to tych par tyzdnov pre tych drobcov vydrzime 😉
ja mam termin za 32 dni, ale dnes v noci, ked som si isla z WC do postele, tak zo mna 2-krat vytieklo trochu takej cirej vody, ze som sa zlakla, ze mi zacina odtekat plodova voda...teda neviem, nema s tym niektora skusenosti (nebol to taky bezny vytok, proste cira voda), ale len trochu a potom sa to uz neopakovalo, ale aj tak ma to riadne vystrasilo a uz som nemohla spat...nestalo sa vam nieco take? predsa len 32 dni je este dost na to, aby sa babo uz pytalo na svet. ved zajtra idem na tie prietoky, tak sa chcem aj spytat, ci mam dost plodovej vody.
U nas sa este slniecko neukazalo, ale hadam vykukne 🙂

mamina7
5. sep 2010

@mysenac Ahoj, bez si zajtra do lekarne kupit domaci test na plodovu vodu. Ja sa chystam na to tiez uz v pondelok. Pre istotu, nech sa neprehanam po nemocnici. A okrem toho ani nemozem riskovat, kvoli tomu streptokokovi. Ked to bude v mojom pripade ta plodova voda, letim jak na triskaci. 😀 A zajtra to v kazdom pripade spomen.

keiko
5. sep 2010

@mamina7 Ahojte pridám vám moju skúsenosť už som rodila v Ilave 2x a to hned rok po roku, skrina tam je a naozaj pri vizite musí byť všetko upratané, ale myslím že ten velikánsky kufor tam nepomestíte, u nás na izbe to jedna mamička riešila že kufor šupla na vizitu za skrinu...želám pohodové pôrody a vela zdravíčka vám i detičkám... 🙂 🙂 🙂

mamina7
5. sep 2010

@keiko Dakujeme za nove informacie 😉

swety1
5. sep 2010

@swety1 ahoj prepac ze ta vyrusujem chcem sa ta len spytat kolko trva to pozretie nemocnice???dlho alebo len chvilku
dakujem aby som si vedela zaistit odvoz.
krasny den Hanka

mamina7
5. sep 2010

@swety1 Tak nam to trvalo nieco viac ako pol hodiny. V podstate zalezi aj na tom, kolko budes mat ty otazok. 🙂 A aby som nezabudla, nezdrzuj sa hladanim navlekov na topanky, v porodnici sa prezuva do pripravenych papuc. 😉

mamina7
7. sep 2010

Ahoj dievcata, co ste sa tak odmlcali. Nemate nic nove? Ja som bola dnes na odberoch krvi a mocu kvoli tomu epiduralu a samo, ze aj na poradni. Zatial to vychadza tak, ze sa drobec na svet nechysta. Aj ked podla tych jeho nervoznych kopancov mi je jasne, ze uz mu je tam poriadne tesno. 🙂 A vy ako, tasky pobalene, porodnica navstivena?

mysenac
7. sep 2010

@mamina7 ja som bola vcera na prietokoch, vsetko nastastie ok - potvrdili, ze to bude dievcatko (to iste mi povedala aj moja doktorka v 20. tyzdni, ale vsetci mi tipuju podla tvaru brucha chlpaca - ale radsej budem veri 2-nasobnemu ultrazvuku 😉 ) a dnes som bol v poradni, krcok je uzavrety, pevny, babo vysoko, takze porod nam v blizkej dobe hadam nehrozi, aj ked tiez kope ostosest 😅 takze teraz cakat 2 tyzdne na dalsiu poradnu...a to mi potom vraj aj pomera babo, lebo ak by bolo moc velke, asi by som isla na cisarsky (prvy syn sa narodil cisarskym, ale mal len 2,25kg a toto bude vraj ovela vacsie a pri normalnom porode by vraj mohla prasknut ta jazva na maternici) tak dufam, ze vsetko dobre dopadne 😅 taska je uz na 90% zbalena 😉 vyzera ako keby som sa tam stahovala aspon na niekolko mesiacov 😀

swety1
7. sep 2010

@mamina7 ahojte vsetci ja som bola v pondelok na poradni vsetko prebehlo super uz mam len cakat kedy babatko sa ozve na svet🙂 ak nie tak este pridem na jednu poradnu a dohodneme sa co ako postupovat dalej.
inac cim viac tak som unevenejsia malicke kope dost silno a vytlaca nozicky a tak...asi tam ma uz malicko miesta
inac vsetko v poriadku tesime sa kedy to bude za nami🙂
v nemocnici v ilave osm nebola lebo v pondelok bolo strasne vela porodov tak preto sa nedalo prist ked som si volala
zbalene veci mam este raz si to chcem vsetko radsej pozriet
ty ako ake mas pocity???vsetko ok ??

mamina7
8. sep 2010

@mysenac Ani mne to tak skoro vraj nehrozi. Nic nenasvedcuje tomu, ze by sa to chcelo rozbehnut. Lekar mi predpoveda skor prenasanie. A miery dietata pri prvom ti sedeli? Ja neviem, ci mam na to spoliehat. Uz pred troma tyzdanmi mal ten nas tri kila dvesto gramov. Do porodu este daleko. Dufam, ze to sono sa seklo 🙂 lebo inak neviem neviem. Bude z neho mini obor. Rodit chcem totiz normalne, ak sa bude dat. Aspom, ze je dole hlavickou, a v tomto tyzdni je len velmi mala pravdepodobnost, ze by sa otocil. A ako "zabijate" cas? Ja som zacala skladat, take detske puzzle s mackom Pu, tisic kusove... Je to super zrut casu. Okolo domacnosti uz totiz nevladzem behat. Len sem tam navarim, nieco trosku upracem, prejdem sa po vonku.

mamina7
8. sep 2010

@swety1 Ahojky, ty si v tom istom tyzdni ako ja, alebo popredu? Ja som rozmyslala nad vyvolavanym porodom, ale radsej by som to nechala asi na prirodu. Ako si na tom s pohyblivostou? Aj ten nas ma inak statocne kope a cim dalej tym viac. Pride mi to tak, ze sam je nervozny z nedostatku miesta a pohybu. Chudacik, aj on to ma tazke nielen mamina 🙂 Inak to je smola, ze ti to nevyslo s tou porodnicou. Neviem teda, ci si niekedy lezala v nemocnici, ale pre tie co nie je to dobre omrknut si ako to tam chodi. Ja sa inak do zbalenych tasiek nepozeram, lebo ako sa poznam uz by som to reorganizovala. Isla som podla zoznamu a to mi pre kludny spanok zatial staci. Inak dievcata, ja mam strasne nevolnosti, ako na zaciatku tehotenstva. Vravela som to aj lekarovi a on na to nic. Zacnem si asi znova robit zazvorovy cajicek. Moja mamina sa dokonca v nemocnici pri porode povracala. (Vraj jej to kazali v tych bolestiach aj spratat, takze ja som si pribalila aj nejake sacky, pre istotu, aj ked od tych cias sa starostlivost o rodiace hadam zmenila k lepsiemu.) Vam nebyva zle? Inak kazdy je prekvapani, ze zatial mam dobru naladu, a zamracena sa nestresujem, ze to mam zapar. Niektori sa so mnou rozpravaju dokonca "pohrebnym" hlasom. Tehotenstvo nie je choroba, a ja verim, ze to zvladneme tak ako miliardy zien pred nami i po nas 😎

mysenac
8. sep 2010

@mamina7 ahoj, no miery pri prvom mi nesedeli vobec...mala som Dr. Galiovsku - ktora mi do konca tehotestva tvrdila, ze je vsetko ok - na prietokoch som bola len 20. tyzdni, kde to bolo este ok, ale ale za posledneho 2,5 mesiaca mi brusko nenarastlo ani o centimeter (co som videla na obleceni), ked som sa jej na to pytala pred terminom, tak mi povedala, ze brusko je sice male, ale babo bude mat minimalne 3 kg, ale ze urcite viac a ze mam uzku panvu, tak ma obavy ako porodim....v porodnici mi panvu znova zmerali a povedali, ze uplne v pohode, nakoniec mi ale urobili urgentny cisarsky a po porode mi povedali, ze babo bolo zle vyzivovane ☹ tak som bola rada, ze to nakoniec aj tak dobre dopadlo a zmenila som doktorku. Ale je aj diskusia (tusim v teme porod) - kde mamicky porovnavaju hmotnost podla ultrazvuku a skutocnu a asi to zalezi aj od doktora (ako vie s tym ultrazvukom narabat)...niektorym povedal takmer na gram presne a niektorym sa sekol aj o kilo...tak neviem...
ak ti mozem poradit, co sa tyka vyvolavania porodu...neviem ci to nemusi urcit doktor- ci budu vyvolavat...ked by si dlho prenasala, aj tak ti ho aj vyvolaju, ale ak nemusis, tak radsej si to sama nepytaj...sestre vyvolavali (ale to uz prenasala vyse tyzdna) a vraj su tie bolesti potom vacsie (v prvej dobe porodnej) - nie len ze sa jej take zdali, ale jej to aj povedali v nemocnici. a v Ilave ti vraj daju vyvolavacku max. do tyzdna po termine (hovorila nam sestricka na cviceniach) ved uvids, drzim palce, aby babatko prislo pekne samo a na termin 😉
No a ako zabijam cas... pracujem este na dohodu, takze pracovne, aj ked viac-menej doma...ale tiez uz moc nevladzem..vcera som poprala veci pre babo - uz som mala na case - tak ma caka kopa zehlenia 😒 😒 pripadne prechadzky so synom, ked je dobre pocasie.....
no a pohyblivost...na to ze mam este mesiac pred sebou, ledva sa vykotulam z postele a velmi ma bolia krize uz niekolko tyzdnov...takze nic moc
este mi napadlo, sestricka na cviceniach nam odporucala pit alechmilkovy caj - da sa kupit v lekarni, vraj to uvolni a pripravi porodne cesty a trosku ulahci porod a ma sa to pit tak 2-3 tyzdne pred porodom 😉

mamina7
8. sep 2010

@mysenac Ja budem teda dufat, ze tomu mojmu to so sonom bohvieako nejde 😀 Inak po takej skusenosti ako mas ty, by som okrem vymeny doktora, zvazovala prepichnutie pneumatik a doskrabanie laku na aute. Nech ma aj ona trochu nervov, tava 😵 Vyvolavanie je vacsinou na podnet lekara, a ja by som sa mu uprimne rada vyhla. Tiez som pocula o tom, ze bolest je tam vacsia ako normalne, lebo je vtesnana na mensi casovy usek. Ja uz mam vsetko pre maleho oprate, ozehlene a pekne poukladane v babatkovskej komode. Sem tam tam chodim nakukat, ci sa to samo v tych sufloch nepokrcilo 😉 Na tie krize som sa stazovala aj ja. Najhorsie na tom je, ze nic sa neda na ne brat, teda neodporuca sa. Dokonca ani konska mast, nie je vhodna. Len to nejako pretrpiet. Mne ked uz vyraza dych, tak si dam teplu sprchu, ta zabera, teda zatial. Minule uz som zazila, ze po opusteni kupelne ma zacali boliet zas. To vstavanie z postele ma ubija tiez, musim sa dokonca obcas "rozhupat" aby sa mi dalo dat sa aspom do sedu a potom tak smiesne vstat na nohy. Normalne rozmyslam, ze si necham natocit na kameru jeden moj den ako tehotnej v deviatom mesiaci. Podla mna by to malo ako komedia uspech. 🙂 Ja pijem zasa caj z listov malin, lebo o nom som pocula ako o "ulahcovaci porodu". A ty tu alchemilku pijes? Mozno si ju kupim aj ja. Dnes som si obvolavala socialnu poistovnu, lebo mi este stale neprislo rozhodnutie o materskej. Vraj mi ho coskoro poslu, dufam, ze s peniazmi nebudu tiez takto meskat. ☹ Inak to som strasne zvedava, ako nam to bude vychadzat. Taketo drasticke obmedzenie prijmu, zazijeme vlastne prvy raz. Plus k tomu novy clen rodiny, cize vydavky na vyse, no neviem neviem. Kedze hypoteku treba platit, moc sa asi nenasmejeme...

mysenac
8. sep 2010

@mamina7 tu alchemilku este nepijem, chcem si ju kupit na buduci tyzden...ale svagrina tiez pije caj z malinovych listov, myslim, ze to ma asi podobny ucinok 😉 aj ked mozno ten ucinok ani nebudem potrebovat, ak mi urobia cisarsky 😀 ...niektore baby nechcu o cisarskom ani pocut - aj moja segra povedala, ze spravi aj nemozne len aby rodila normalne...nakoniec aj rodila...ale ja som mala ten cisarsky taky bezproblemovy...uspali ma a ked som sa zobudila doniesli mi babo 🙂 navyse som necitila takmer ziadnu bolest - lebo dve noci predtym som kvoli kontrakcia nespala (mala som kontrakcie, ale vobec som sa neotvarala) tak som tu bolest asi prespala a este v ten den som stala na nohach...takze tak...ale som zmierena aj s normalnym porodom...ved to zvladli tolke predo mnou 😎
no ja uz to s tymi mojimy bolavymi krizami nejako vydrzim, aj ked je to zo dna na den horsie.... momentalne ma bolia aj pri chodzi ☹ ja som mala syna este pocas skoly, minuly rok som skoncila a teraz som pracovala len na dohodu, takze nemam narok na matersku a ani na ten vyssi rodicovsky ☹ nastastie mame po matkovi a neteri kopu veciciek, kocik, vanicku, postielku...no proste vsetko, takze ak bude vsetko ok a budem kojit, jediny vydavok navyse by mali byt plienky a poistka pre babo 😅 tak hadam to nejako zvladneme 😅
teraz som si akurat urobila prestavku od zehlenia, uz mam polovicu veciciek ozehlenu a ulozenu v komode a mam uz aj nachystane veci, co mi manzel donesie pre babo do porodnice...dufam, ze to bude stacit 🙂 ale vytesujem sa z toho a stale to obzeram 😀

mamina7
9. sep 2010

@mysenac Podla mna je jedno, ako privedies dieta na svet, hlavne aby to bolo co najbezpecnejsie pre Vas oboch. Ja osobne preferujem prirodzeny porod pred cisarskym aj preto, ze mam uz za sebou par narkoz a neznasam ich najlepsie ( viem aj, ze pri nich odumiereaju mozgove bunky, co by mi az tak nevadilo, kedze to nie je vidiet 😀) - za poslenych dvanast mesiacov som absolvovala dve. Ale ak by som vsak musela, tak nevaham a necham sa uspat. V sucasnosti, ale spolieham na to lokalne umrtvenie pri komplikaciach (dufam, ze nebudu), a zvazujem radsej epidural. Inak s tym cajom, mas uz najvyssi cas. 😉 Ja som si chcela kupit test na plodovu vodu, ale si predstav, ze na Slovensku sa kupit uz neda - mi povedali v lekarni. Mam si zbehnut na Moravu, alebo skusit net. Takze mi ostava len sa spoliehat, ze to nejako rozoznam. Co bude asi dost tazke vzhladom k tomu, ze posledne dni travim asi najviac casu na WC. Aj mne uz robi problem chodenie, mam pri tom palive pocity a neustalu potrebu ist tam, kam chodi aj kral sam. ☹ Maly ma tlaci na mechur, bude asi po tatinovi. Ten ma teraz skoro dva metre a sto kilov, takze sme sa pravdepodobne potatili. To, ze mas vecicky po niekom ti zavidim, my sme museli uplne vsetko kupovat, a tym myslim uplne. Este vsetko nemame, chybaju mi vanicka, fusaky, drogeria, teplomer, kefka na vlasy a miliony drobnosti. Ale to necham uz asi na rodinnych prislusnikov, nech aj oni nejakymi darcekami prispeju, nie? 🙂 Ja sa tiez modlim, aby sa mi dalo kojit, nie len kvoli uspore penazi, ale aj casu. S pripravou sunaru, je tolko opletaciek... Takto je to hotove, ohriate, okamzite k dispozicii. A plienky, dakujem pekne tiez nieco stoja. Ja budem skusat zo zaciatku vsetky druhy. Ak nebude alergicky, budem pouzivat tie najlepsie z najlacnejsich. Pampersky su na moj vskus dost drahe, i ked mam kupeny balik aj tych, pre istotu. A aku poistku budes platit? Ja som o tomto este neuvazovala, a v okoli davaju brat drobcom len pupocnikovu krv ako poistku, samotne poistenie tu nemame velmi v mode. Ale ked vies o niecom dobrom daj echo. Ja sama mam zivotnu a manzel dokonca dve 🙂, tak preco by nemal mat aj maly?

11dara
9. sep 2010

čaute maminy,ja vôbec neviem ani približné miery a váhu malého.Na poslednej poradni v útorok mi dr. len povedal že je poriadne veľky.Tak ma teda potešil a ďalej som sa na váhu radčšej nepýtala 😀 . A ešte že je poriadne vysoko a tak skoro ešte nepôjdem 😝 . Tak som striedavo rada že sa ešte môžem venovať môjmu školákovy .A striedavo mám nervy že skoro nič neurobím a už sa neviem dočkať kedy bude drobec na svete. Ináč som neskutočne nervná a depresívna na všetko a na všetkých-chudák manžel 😅 .

mysenac
9. sep 2010

@11dara ani ja veru neviem miery, ale o dva tyzdne v poradni mi ma babo pomerat, tak uvidime...ale tiez sa na to neda velmi spoliehat...ale nech mam apson pribliznu predstavu 😅 veru aj moj manzel musi znasat moje nalady, niekedy mam taky zly den, ze kricim na vsetkych a pre vsetko alebo som taka unavena, ze si lehnem a zavriem za sebou dvere nech mam klud...no nech uz to mam za sebou 😒

mysenac
9. sep 2010

@mamina7 Aj mne je v podstate jedno, ako sa babo narodi,hlavne aby to bolo dobre neho 😉 ten cajik si asi pojdem kupit este tento tyzden, lebo veru uz by som ho aj mohla zacat pit....s tymi vecickami je to fajn, ked sa nemusia kupovat...ale tak pri dalsom to uz budes mat o to jednoduchsie 😉 ja som pri prvom - ak hovorime o obleceni - par veci dostala od kamosky, nejake veci od rodiny po narodeni, pri krste a tak....no a kupovala som vacsinou v detskych second-handoch a bazarikoch...take tie veci od pol roka, lebo to dieta rastie z dna na den a neoplati sa vyhadzovat kopy penazi, za oblecenie, ktore mu uz za mesiac-dva bude male. My sme kupovali tesco plienky, teraz mam jeden balike tesco, jedny pampers, ale myslim, ze pampers su zbytocne predrazene (len som nahodou na ne natrafila v akcii 😵 ) a sestra si velmi chvalila babylove z DM...treba vyskusat, ktore budu vyhovovat babatku.
A co sa tyka kojenia, ja som kojila 9 mesiacov a bola som rada, nielen pre tie usetrene peniaze, ale hlavne, ze je to pre babo najlepsie a ako si ty spominala, ze s tym nie je robota a je to vzdy pripravene 😀 ked si predstavim, ze by som mala v noci kazde 3 hodiny vstavat a robit mlieko... ufff 😨 no ale ved neviem ako bude teraz...dufam, ze nam kojenie zas pojde 🙂 a tu poistku, to som myslela take to poistenie, co sa zaklada pri narodeni...asi je to zivotna poistka... synovi to platime tusim okolo 17 eur mesacne, s tym, ze sa mu to plati do 18-ky - je to venove poistenie (tak sa to vola) s tym, ze sa mu to vyplati v den svadby (resp. po svadbe) alebo najneskor v 25-ke...a tusim aj poistovna mu tam este da nejaky bonus...mal by potom dostat nieco vyse 3300 eur. ale su rozne tie poistenia, to vam poradia.

mamina7
10. sep 2010

@mysenac No veruze aj ja niejaku tu poistku pozriem, nech mame aspom na svadbu. Inak mam otazocky: volas si k porodu lekara, ak to pojde, alebo nechavas na nahodu? Nevies kolko eur sa tak obycajne dava, za prichod k porodu? - viem, ze je to lekarov volny cas, vlastne auto a benzin, mozno vikendovy vyjazd ..., ale uprimne to odhadnut neviem ☹ Mas skusenost, ze sa da zapamatat si, ktora porodna asistentka ta mala na starosti, ci mam na to upozornit manzela, aby to zistoval, kym ja budem mimo? Doteraz som sestricky riesila, kavou a bonbonierou, bude to ok? Samozrejme, ze neplanujem obdarovat vsetkych 🙂 To by som asi skrachovala. Ale aspom tu porodnu asistentku a tie najmilsie zenusky. Ked som bola naposledy v nemocnici, operatera som riesila vinom a bonbonierou, ale dal to sestrickam na sesternu, no a tym sme kupili a dali este predtym nesku a tu velku bonbonieru mercy. Obkukala som to od spolubyvajucich na izbe, vraj sa to tak robi dodnes. Aj ked musim priznat, predtym som nikomu nedala nic (dva mesiace predtym som bola na tom istom oddeleni), lebo som nevidela a nevedela, ze by sa davalo. 😎 A aby som nezabudla, ak planujes epi alebo partnera pri porode, tie peniazky za to, si uz musis vziat so sebou. Vyplaca sa na mieste, nie na fakturu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre