Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

register
13. mar 2009

Viete niečo o odbere pupočníkovej krvi v Ilave? V TN áno, ale v Ilave nemám info.

babullka1
13. mar 2009

Kesi o tom som vobec nepocula to je isto hlupost,ale ja sa o to ani nezaujmam ja epi nechcem...tak ma to niak netrapilo ale ked sa tam pojdes pozriat isto ti povedia,ale nas od epi odhovorili sestricky v PB este ked sme lezali v nemocke

babullka1
13. mar 2009

inak akurat som pozrela net a v zapisniku Ilavskej porodnice je ze epidural poskytuju na vyziadanie

kesinka
13. mar 2009

Register, skus na stranke firmy pozriet niaku info linku a zavolat tam alebo napisat mail. Inac ti neviem poradit.
Babulka a preco nechces epi? Co vam o tom vraveli? A kde si nasla niake info o tej nemoske ( teda co je to za zapisnik) ?

babullka1
13. mar 2009

No nam v PB sestricky kt.su priamo pri porode vraveli ze zeny kt.si daju epi necitia kontrakcie a az 30% s porodov pri kt.je podana epi konci sekciou,ze to nepreferuju a niesu radi ked si to mamicky pytaju a to info je www.zzz.sk/?content=porodnica_ilava - 45k ale staci ked zadas do googla porodnica v ilave a mas to:D

zuzula25
14. mar 2009

ahojte.tak s epi v ilave vobec nie je problem,pichnu vam ho aj v noci na vyziadanie,len to treba povedat skor kvoli odberom 😉

s pupocnikovou krvou tiez nie je ziadny problem,treba to predtym dohodnut s tvojim gynekologom,lebo sa tam vypisuju papiere.v ilave bezne a bezproblemovo odoberaju pupocnikovu krv 😉

kesinka
16. mar 2009

babulka dakujem za link. Takto vyzera OK. Boze,....nebude lepsie to odrodit doma 😲 ? Ako sa ja len rozhodnem 🙄 .

babullka1
16. mar 2009

kesi...aj my s manzelom sa smejeme ze to asi odrodime doma,ked som nerozhodna...ale mne este ostava dost casu,ty uz to mas za par...ja ale uvazujem najviac o ilave a ty?

kesinka
17. mar 2009

ja nevieeeeeeeem 😲 . Mne sa asi tiez pozdava najviac ta Ilava, ale manzel chce, aby som radsej isla do TN - kvoli tomu, kebyze su niake komplikacie. Ja uz mam dlhsie problemy, tak sa boji, comu rozumiem. Ale ja to vidim tak, ze by som mala najradsej cisarsky rez. Fakt. Mne to nikto neveri, ale ja sa tak bojim porodu, ze by som radsej isla na operaciu. NO a zevraj v TN robia mozne aj nemozne, aby zena porodila normalne, ze sa CR vyhybaju na 100 honov, tak preto sa mi moc do TN nechce. PB - by aj mohla byt, ale ja chcem tu nadstandart izbu a 1000,- sa mi zda celkom dost na to, ze az take super to podla mna nie je. Teda neviem, na vlastne oci som nic nevidela. Ale ako som spominala, chcem si tie porodnice obehat, porozpravat sa s doktormi a uvidim. Neviem ci v tejto teme alebo v PB sa jedna mamicka pytala, ci funguje nieco take, ze zena si vyberie porodnicu, lekara a potom posledne tyzdne tehu chodi na kontrolu tam. Aj to by sa mi strasne pacilo. Ale mne sa zda ze tento Puchov a okolie je taky zapadakov, ze tu nic nefunguje, nic nepoznaju....ako 100 rokov za opicami.

babullka1
19. mar 2009

kesi Ja som tiez za Ilavu najviac:DO tych poslednych tt co sa ma chodit uz na prehliadky do nemocky som aj ja pocula a bolo by to super ale pochybujem ze tu naokoli cosi take existuje:(a je to skoda,clovek by si aspon ziskal niaku doveru a tak..proste by nesiel do neznameho...

kesinka
28. mar 2009

Mamicky, co rodili v Ilave. Je sucastou nadstandartnej izby aj vlastna sprcha a zachod? A manzel tam moze byt so mnou nonstop alebo len vo vyhradenych hodinach? Dakujem.

angelika3333
28. mar 2009

Neviem ako presne je to v Ilave ale malo by to tak byt. Má tam byť aj vlastná sprcha a záchod a ak som to správne pochopila tak aj dieťatko by malo byť stále pri tebe. Ale či aj otec to neviem.

zuzula25
28. mar 2009

kesinka je tam aj sprcha a zachod.rodina moze prist ze vami kedykolvek aj mimo navstevnyh hodin,ale ci aj v noci manzel neviem,ale kamoska spominala ze ano

kesinka
28. mar 2009

Zuzula25 a vy ste tam teraz rodili? Teda pred 3-mi mesiacm 😵 . Ak ano, ze co hovorite na pristup doktorov, sestricie a tak celkovo. Aky dojem vo vas zanechala tato porodnica?

vasilisa2222
29. mar 2009

milá kesinka, ja som rodila v Ilave, tie nadštandarty sú super,a je o ne veľký záujem. Bohužiaľ mne sa vtedy neušiel, lebo tam bol veľký nátresk. Ale otcovia tam nemôžu byť v noci, iba počas návštevných hodín a možno aj trošku dlhšie. Sestričky na oddelení boli super, aj doktorky čo robia vizity. Pri pôrode som mala super doktorenku, bola veľmi milá a ústretová. Aj sestričky na pôrodnom sále boli fajn, síce ku samotnému koncu mi museli troška ráznejšie dohovárať, lebo som začala panikáriť. Keby mám ísť ešte niekedy rodiť, tak rozhodne do Ilavy 🙂

zuzula25
8. apr 2009

kesinka tak ako pise vasilisa-pertsonal tam je uuuplne super,ja som tam bola spokojna.a teraz je tam novinka-ked je otecko pri porode-moze prestrihnut pupocnu snuru a napisat babatku meno na stehienko. 🙂

keiko
8. apr 2009

Jeeeej Zuzula ďakujem za novú infošku otecko sa moc potešil keďže sa chystáme do Ilavy... 😵

babullka1
21. apr 2009

babulky ktore ste rodili v Ilave alebo sa chystate..piste co ste sa o Ilave dozvedeli,alebo ake mate skusenosti.Dakujem 😉

vasilisa2222
23. apr 2009

Ja som rodila v Ilave a nemám žiadne námietky ani pripomienky. Bolo tam super,až na pôrodné bolesti 😖 😖 😖 .Ale výsledok stál zato 🙂 🙂 🙂

babullka1
23. apr 2009

A mozem sa spytat ako to tam bolo pri velkych vizitach?

keiko
23. apr 2009

Pri veľkých vizitách v poho,nacupitali do izby povedali dve tri vety a odišli, žiadne okukováky, teda aspon ked som tam bola ja, dúfam, že sa to nezmenilo... 😝

babullka1
23. apr 2009

takze sa tam nepraktizovali ziadne velke obzeracky,myslim ze to je dost neprijemne...aj ked sa na teba ma kukat len lekar kt.ta ma pridelenu na izbe.Ja by som tam chcela ist rodit tak sa pytam. 😀

elkazu
28. apr 2009

Ahojte, ja som bola v ilave v novembri. Dobri mlady lekari, sestricky tak isto dobre. Vari sa stale dobre. Napr. kazde rano je biela kava (na dobru tvorbu MM), co vraj v PB nemavaju. Super detska doktorka. Negativum mam len jedno, prijatie k porodu nebolo nic moc, teda mne sa usla jedna nie celkom vrela porodna asistentka. Ale kedze sa prave menili, priamo k porodu som uz mala pani Nemcekovu, ta je super dobra. A este postele su trochu nepohodlne. Ale to su asi vsade, kde nie je nove vybavanie. Inak izby su dobre. Tri postele na jednej, velka skrina, umyvadlo. Srpchy su pomerne nove. Sestricky z novorodeneckeho su tiez dobre. Babatko nechaju mamine na jej ziadost uz aj prvu noc. Pre vsetky sestricky vsak plati, ze maju strasne malo casu a vela roboty, tak sa treba na vsetko pytat a nechat si ukazat alebo vysvetlit, pripadne slusne zaprotestovat, ak sa vam nieco nepaci (pytajte sa na vsetko, lebo ked pridete domov, uz nebudete mat tu moznost). Velke vizity su bez problemov, cela ta pereput stoji vzadu, pozera len primar a osetrujuci lekar (aj to bola rychlovka, len tak hodili ocko a uz boli prec). Ak mate dalsie otazky, hodte ich sem.

babullka1
28. apr 2009

Dakujem elkazu,mna by este zaujmalo,ci ti babetko prilozili hned po porode a ak ta sili ci ti to aj umrtvili,ja som uz naisto rozhodnuta pre Ilavu,ale som rada ked sa dozvedam nove veci...a hlavne tie pozitivne 😉

giza
29. apr 2009

babullka1 ja tiez...s tymi nadstandardami to asi naozaj funguje bezne ako i v Tn ze ked je on zaujem a je volna tak tam hned novopecene maminy idu..nik si nenecha ujst takuto prilezitost...a potom je naozaj plno - dalo by sa povedat ze je to vyuzivane casto (co som pocula) ....

babullka1
29. apr 2009

Giza a ty si tam roila tiez?ci ako 🙂

zuzula25
1. máj 2009

babatko mne neprilozili hned po porode,ale myslim,ze ked sa priamo o to ziada nemal by byt nikde s tym problem. a pri siti umrtvuju-mne az dvakrat,lebo ma dlho sili,ale aj tak som to vsetko citila,ale uz som na to aj zabudla 😀

sammy19
1. máj 2009

ahojte kocky, tak trosku pridam svoje skusenosti s porodnicou v Ilave. Rodila som tam dvakrat a obidva razy boli v pohode. Babatko vam prilozia, ak si o to poviete, inak asi nie. Ja som si maly vypytala aj na brusko hned po narodeni a potom mi ju aj prilozili. A oba razy som mala aj epi a v pohode - prvykrat to porod krasne urychlilo, druhykrat trosku spomalilo, ale inak ok 🙂 keby este nieco, napiste ip 🙂

sammy19
1. máj 2009

oprava - ja som si MALU vypytala 😀

inneska
7. máj 2009

ja som rodila v IL pred rokom, v máji...bola som maximálne spokojná, odrodil ma dr.Mokráš, aj na pôrod. sestričku som mala šťastie, starala sa...aj novorodenecké odd. vcelku fajn, až na jednu sestričku..ale inak sa dalo..
len neviem, ako je to s novorodeneckými vyšetreniami...či sú vo všetkých nemocniciach rovnaké, alebo je to individuálne...na srdiečko robia úplne primitívne vyšetrenie, si myslím, môjmu Paťkovi neprišli na vrodenú srdcovú vadu a zomrel nám...preto som sa rozhodla, že do IL už nechcem ísť rodiť, ale len kôli novorodeneckým vyšetreniam...ako pôrodnicu IL odporúčam...šla by som zas, ale po predchádzajúcich skúsenostiach radšej neriskujem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre