Pôrodnica v Ilave. Máte skúsenosti?

adulak
24. apr 2007

ahojte, nemate niektora skusenosti s touto porodnicou? zaujimalo by ma vsetko od doktorov, cez epiduralky az po izby a sestricky 🙂 neviem sa totiz rozhodnut kam mam ist rodit. ci do trencina alebo do ilavy. dakujem moc za rady 😵

gucci31
13. okt 2009

dakujem ronja.no nestretneme sa tam.už sme doma od soboty.mne davali tiež vyvolavačku.4.10 som mala termín a na druhy den rano ked bola vizita sa pýtali ako sa cítim.ja len že ma hlava bolí a je mi na vracanie koli vysokemu tlaku tak ma hned brali na infuzie.keby nie tak asi ešte chodim s bruškom.
je tam ozaj fajn personal.ked som rodila mala službu jedna mlada doktorka Kyraliova...a fakt dobra,mila....povedala mi,že na prvorodičku som dobre tlačila 😀 a na PA som natrafila tiež na dobru.
ronja tak držím palce.zachvilu to aj teba čaka.len tie posledne dni sa strašne vleču...

babullka1
13. okt 2009

Gucci..GRATULUJEM,kazdy den som kukala kedy sa tu objavis 😉

ronja0013
13. okt 2009

ahoj gucci no mi potom došlo že asi nepíšeš z pôrodnice ale už z domu 😀 😀 😀 chacha jedine že by bol v ilave až taký nadštandart internet na každej izbe 😀 .........no tak to máš úspešne za sebou a teší ma že máš dobré skúsenosti z ilavy..........túto mladú doktorku tuším všetci chvália............ja len dúfam že mna tam nechytí jedna z dvoch ženských čo sa na ne takmer všetci sťažujú.........a áno posledné dni sa začínajú vliecť jeden den si hovorím že ešte nie že ešte nie som psychicky pripravená a další si poviem že nech to je už za mnou 🙂

marcy1980
13. okt 2009

pripajam sa ku gratulacii gucci a teším sa s tebou, že to máš úspešne za sebou. 😉 dnes som telefonovala s jednou septembrovou maminou druhorodičkou a tiež mala mladú doktorku a chválila si prístup personálu v IL.
...s tým vlečením posledného mesiaca máte úplnú pravdu...malý sa mi akurát zase pekne vzpriečil v bruchu a nechce povoliť 😖
kočky, zajtra idem do IL na sono prietokov...neviete náhodou, či mi tam budú vedieť povedať aj približnú váhu malého v brušku...

gucci31
13. okt 2009

babulka dakujem.inak na tu EPI som sa pytala a povedali mi,že ked budem na 4 prsty otvorena,že vtedy sa dava.ked som už bola,tak som si ju pytala a povedala,že je už neskoro,že za chvilu ideme rodit.oni ju tam neradi asi davaju...
ronja veru že jednu hnusna ženska tam robí.ale ona je PA a že to je riadna hnusoba...o tej druhej neviem.ale myslím si,že zaleži aj na tom,kedy ideš rodit.jednu k nam na izbu priviezli asi okolo 5 rano o 3 rodila doktor rozospatý,že bol hnusny a pritom ho chvalia že je dobry.
mercy aj tebe dakujem a čo sa tyka tych prietokov,tak mne povedali ,že bude važit vyše 3500 a važila 3600 😉 takže skoro celkom presne 😀

zuzula25
13. okt 2009

ahojte,gratulujem k detickam,drzime paste mamickam,ktore to este caka 🙂
pridite pokecat aj do temy Dubnica nad Vahom 😉

zahara
22. okt 2009

ahojte, gucci gratulujem, my sme tiez uz na svete 🙂 v pondelok nas pustili a pomaly bojujeme doma, maly sa narodil v stredu 14.10. - 3920g a 54cm.
co sa tyka porodu, bolo to dost huste, bola som hospitalizovana uz den vopred a vecer dostala injekciu na dozretie porodnych ciest s tym, ze do konca tyzdna vyvolavacka, mi to ale porod nejako nakoplo chtiac-nchtiac a o tretej v noci ma chytili bolesti, to uz si ma nechali na vzdycharni rovno.. rodila ma dr. Perecarova, trosku bola zo mna nervozna, lebo som vraj nespolupracovala pri tlaceni, ja som sa snazila, ale nemala som vobec tlaky, tak mi museli davat este dost vysoke davky oxitocinu, na koze som bola snad hodinu - stale daco.. hlavicka nezrotovana a pod.. ja len bolesti, brucho stale makka, musim pochvalit PA - velmi mi pomohla s tlacenim.
inak strava sa myslim celkom dala.
negativny dojem na mne zanechala slaba informovanost ohladom kojenia, boli sme na izbe tri prvorodicky, spravne prilozenie mi ukazala az laktacna poradkyna vcera na navsteve u mna doma, doteraz som obhryzala steny bolestou zo znicenych bradaviek, s kojenim mame stale trosku trable, nemam cas sa ani najest poriadne, dufam, ze sa to obrati k lepsiemu, velmi chcem.
tak to su moje dojmy v kratkosti, drzim palce vsetkym novopecenym a buducim mamickam, na zaciatku je to celkom boj 😉 bezim si oddychnut, kym sa maly hra na anjelika 😀

gucci31
22. okt 2009

zahara gratulujem 😀prajem vela zdravíčka. tak už to maš aj ty za sebou 😉 už si aj vy zvykate pomaly jeden na druheho,čo 😉 dr.perecarova rodila tiež jednu spolubyvajucu z izby a tiež že bola dost nervozna.
tak s kojenim sme mali aj mi problemy....klara mi bradavky len oblizovala.teraz už jej to ide ale ta boles.už ich mam strašne popraskane a boli to nenormalne.tak dnes som odstrekovala a davam z flašky kym sa mi aspon trochu zahoja.pri kojeni tiež som myslela,že poobhryzam steny od bolesti.
a maxim poslucha 😉 ?naša klara cely den spí a hned ako padne 20hod.spustí take nareky.tak ale hadam sa to časom upravy...

ivetka5
22. okt 2009

Ahojte maminky, chcem aj ja popriať všetko naj k detičkám, nech s im na tomto svete páči 😉 a robia Vám nesmiernu radosť 🙂

nemezis
23. okt 2009

ahojte 🙂 moja skúsenosť s pôrodnicou v Ilave je dobrá. Mám 13r. a 4,5 ročné deti. Obe som rodila pri MuDr. Mokráš. Je to aj môj gynekolog. Pri prvom pôrode som mala úplne zakalenú plodovú vodu a dali mi kyslíkovú masku. ALe zle sa mi s nou tlačilo a tak som sa opýtala či si ju môžem dať dole. Lekár povedal, že áno. A sestra začala na mna kričať nech nie som histerická, ked som jej povedala, že tú masku nechcem. Inak O.K. A druhé - pôrod v poho - ale malá mala žltačku a chytila tam žabu na jazýček. Tak na to upozornujem, sledovať. Lebo mi nadali, že čo som to za matka, ked som dopustila aby malo moje dieta v ústočkách toto. Doplnam , že som bola doma z nemocnice 24 hodín a išli sme na nejaké očkovanie. / Vedela som o tom čo má v ústočkách už v nemocnici. ALe nič s tým nerobili. / A pri tom skontrolovali bábätká. Bolelo ma pri srdiečku, že ma z niečoho takého obvinili. Ved keby si pozreli lepšie papiere z nemocnice, vedeli by ako to je naozaj. Sestričky sú aj dobré, niektoré nervozne. Ale to je všade. To vidíte kto robí svoju prácu rád a kto nie.
Tak hodne zdravíčka a radosti s drobčekmi 🙂 .
Pekný dník

zahara
23. okt 2009

ahojte, dakujeme za gratulka aj za pozvanie do Dca temy, v mojom pripade mozno raz - s malym toho zatial moc nestiham 😅
nemezis - moj si tiez doniesol zabu z porodnice, lebo sme hned odtial isli k pediatricke a ta mi uz hovorila, co s tym..
gucci - na tie bradavky mi pomohla gencianova vodicka, akurat, ze aj maly ma fialovu pusinku 🙂 ale vsak lieci tu zabu zaroven..
a k tej perecarovej - mam dojem, ze ona rodi, len ked Kiraliova (neviem, ako sa spravne pise to priezvisko) nemoze.. takmer vsetky holky okolo mna rodila K. a mna P. len kvoli tomu, ze K. bola prave na operacnom sale.
Dufam, ze som to zrozumitelne napisala 🙂
a klarke este asi treba pretocit rezim - kupat pekne vecer, nech cez den krici a v noci pospava, v porodnici to mali naopak, nas maly sa v noci budi tak 2-3krat na krmenie a trva mu to tak hodinku aj so zaspavanim. a je to inak strasny pazros, sa desim, ze co to bude za maca, ale vsak vybeha az zacne chodit 🙂

gucci31
26. okt 2009

už sa to naštastie upravilo.už pekne spi cez noc len ked sa zobudi na papanie.ale teraz den malo spi a ja nestiham nič porobit. 😝 ani tak ani tak 😀
zahara ale myslím si že z materskeho mlieka nehrozí nejaka tučnota. 😀 to skor z umelych vyživ.aj ta naša je riadne papa.zajtra ideme do poradne som zvedava kolko pribera.inak bradavky už mam zahojene,tak dnes ju idem skusit kojit.dufam,že to nezabudla.tu vodičku si kupim lebo ratam,že tak za 2,3 dni budem na tom tak ako som aj bola 😲

nemezis
4. nov 2009

inak na bolestivé bradavky , alebo popukané - pri kojení : v lekárni sa dá kúpiť taký malinký klobúčik - nadstavec na bradavku. Je zo silikonu. Dáte to na bravku a normálne kojíte. Používala to moja kamarátka a chválila si to :o). Ja som si to natierala kalciovou masťou, alebo tiež tou genciankou - fialovou vodičkou.O tých klobučikoch som sa dozvedela až ked bolo po kojení
Pekný dník

giza
18. nov 2009

klobuciky nieeeeeee! Nemezis, ani nevies ako by si si tym uskodila co do dlzky dojcenia (dost by sa ti skratil cas)...pozdravuj kamusku zijucu v nevedomosti ak to robi iba kvoli popraskanym bradavkam 😉 🙄 ...

mamoo
19. nov 2009

ahojte koceny, chcem sa spytat, ci nemate viac info o Epiduralke v ilave.
Vraj ani v PB ani v IL nie je anesteziolog dostupny stale, ale iba ked ma zmenu, resp. ked je na operacke tak nemoze prist starat sa o rodiacu babenku. ake su skusenosti vas a vasich znamych. ked niekto trval na epiduralke tak ju zabezpecili?

a cisarom ste tam niektora priviedli babo? moj maly je zatial riťkou dole, tak neviem ci mam byt rada alebo nie. na jednej strane by som sekciu aj brala , na druhej sa bojim, ze ma nehaju normalne porodit aj koncom panvovym.

dik za vsetky info

giza
19. nov 2009

mamoo co ta odradzuje najviac na porodeni dietata koncom panovovym? spominas epi, tak typujem na strach z bolesti?

mamoo
20. nov 2009

no je to skor strach zo samotneho porodu a akasi averzia voci rodeniu a tomu co si zena musi vytrpiet, kedysi som sa n ato divala az panicky, teraz sa akosi zmierujem. uplne ma desi pocit alebo vedomie nastrihnutia alebo roztrhnutia. a pri KP to bude o to viac pravdepodobne. a navyse si neviem predstavit ako to male moze vyjst von bez toho aby si nevyklbilo rucku alebo nohu, ved co ak si to tam nejak vzprieci?
ja neviem, je to teda vobec rozdiel KP alebo normalne?

zabka4
20. nov 2009

ahojte, viete mi povedat kolko sa plati v ilave za nadstandardnu izbu? a kolko za to ked chcem mat priatela pri sebe uz na stonarni?viem iba to ze to stoji 500sk nejakych 16,60 eura.lebo pocujem na ilavu len chvaly a chcela by som to tam skusit.diky

gucci31
20. nov 2009

mamoo ja som tiež chcela epi.ked som sa na to pýtala ked som začala rodit povedali,že ked budem otvorena na 4 prsty.ked som už bola tak som si ju vypýtala a povedali mi že sa to už neoplatí že zachvilu idem rodit.oni ju tam nechcu moc davat tak myslím,že aj preto mi to povedali.a nestalo sa to len mne,ale aj mamičkam čo so mnou ležali.no a čo sa tyka sekcie tej sa tiež snažia vyhybat.spolubyvajucu v nemocke nechali prenašat celych 14 dni lebo nechceli robit sekciu,tak jej davali kade ake čipky len aby sa začala otvarat.ale čo sa tyka teba,ked je babatko naopak otočene tak to neviem.ale asi im nič ine neostane.

zabka za nadštandart zaplatíš 17euro za den a za priatela pri porode 500sk asi tiež 17euro oni to zaokruhluju.
ilavu tiež možem len vychvalit.

dievčata už sa vam to krati 😉 !

mamoo
20. nov 2009

Dik za info gucci!
s tymi poplatkami je to presne tak.
a ta Epiduralka- v IL maju sice cenu cca 33€ ale nechcu ju pichat, v PB stoji 60€ ale asi ju aj pichaju, tak neviem co je lepsie 😒
no a ak sa vyhybaju sekciam, tak tam s polohou KP radsej ani nepom 😖

giza
21. nov 2009

Mamoo toto su info JPP co tu Gucci pise, vzdelavam sa v tomto smere a tieto nezmysli co tu napisala gucci je len vecou nevzdelanej maminy co si nic neprecita a nema ani sajn o co lekarom islo ked dotycnej davali "kadejake cipky"....mila Gucci , prepac ze som taka neprijemna, ale toto ma vie ozaj niekedy vytocit, ze s takou samozrejmostou to tu niekto "vypluje" a pritom ani nevie, ze jej cipkami prostaglandinovymi rozbiehali porod (neviem ci lepsie ako pustit hned plodovu vodu a napichat oxytocin, no vzdy lepsie ako hned rezat)....je desiva predstava, ze si myslis tiez rovnako isto o mamicke ktora prenasa 14 dni, ze jej sekciu neurobia,nakolko ani nevies podla akeho vypoctu sa rozhodovali (riadi sa to aj menstruacnym cyklom, ktory nemusi mat ako skoro kazda priemerna 28 dni ale aj viac a potom je to normalne, ze rodila neskor), ci sonografickych vysledkov sa rozhodli ako sa rozhodli, vari si to studovala aby si to takto mohla zhrnut a odsudit??? 😕 🙄 🤐 a to som tu ani zdaleka nepopisala vsetky moznosti preco konali ako konali (sleduje sa aj zakalenie plodovej vody, ci prietoky, meraju pulz, robia CTG, atd)....taketo nieco razne odsudzujuce by som si nedovolila ani ja napisat len tak...
Mamoo ja ti viem len povedat ze v PB ak sa vyskytnu komplikacie na dietati, tak ti ho vezmu a odvezu but do Martina alebo do Trencina, takze IL je blizsie k TN, no sekciu urcite urobia vzdy ked je problem...poznam maminy co porodili dieta KP normalne...neviem co je horsie, byt strihnuta tam dolu kde sa hoji menej vrstiev ako na bruchu kde je viac rizik pri hojeni aj do buducna ...to je uz naozaj na tebe a neutesuj sa tym, ze cisarsky = menej bolesti....to je hlupost....boli tiez (viac mam tvrdi ze aj viac ako normalny porod)....a lieky co budes od bolesti uzivat idu mlieckom aj k dietatu, tak si premysli ci to vydrzis alebo to v klude s anesteziou radsej prezijes...naviac si este vo velmi vcasnom stadiu na to aby to bol urcite KP az do konca...skusila si si precitat ako to mozes ovplyvnit? poobzeraj sa viac po informaciach ako to zmenit, pytaj sa na cisarsky aj tu na fore v diskusii maminiek co s tym maju skusenost...

mamoo
22. nov 2009

Giza: a vies mi aj povedat, ci nieco hrozi tomu malemu ak pojde von KP? neviem si predstavit ako pojdu von tie nozicky a rucicky, aby sa mu nevyklbili nahodou.
a este je dna vec ma zaujima, ak ide dieta von normalne hlavickou, tak je to pre maminu rovnako narocne ako ked ide ritkou, nemyslim len dlzka porodu (ta sa asi pretiahne) ale aj potreba nastrihu. v podstate ide von to iste telicko, len neviem, ci si KP vyzaduje viac miesta .
dik

giza
22. nov 2009

Mamoo, urcite ak si pozries obrazky cerstvo narodeneho dietata tak pomer hlava a trup /respektive zadocka/ je odlisna o par centi...hlava je jednoznacne vacsia, ale kedze sa rodi pri KP aj skrcene nozicky, tak je ten obvod o cosi sirsi nez hlavicka samotna...na vsetko co sa pytas je odpoved velmi individualna, nakolko su zeny co sa neroztrhaju pri KP /nemusia strihat/a su zeny ktore ano /tak ako aj pri normalnom porode - zavisi vzdy od toho ake pruzne mas tam dole svalstvo atd/, hra v tom rolu aj pomer tvojej panvy voci tejto miere ritky s nozickami atd, to vsetko lekari sleduju a tiez to ako sa rodicka otvara /cervix/ ...ja tazko tu opisem nejaky standard....postupuju prave pre toto idividualne a nie preto aby nechali babu potrapit a potom ju rezu, robia to preto lebo po normalnom porode / i ked to neni normalne KP/ sa lachsie zahojis ako po cisarskom a mas do buducna lepsie vyhliadky aj tvoje dieta....a stoji to vzdy za skusenie....i ked to neni "med lyzat"...co sa tyka toho, ze sa obavas aby sa mu nieco nevyklbilo, tak co viem je mozne aj zlomenie klucnej kosti pri normalnom porode, ked pomahaju dietatko vytiahnut von....vyhodou je, ze su tieto babetka velmi pruzne a ohybne /sama budes vidiet az ho budes kupat ako velmi/ no i krehke, o to skor sa im taketo zranenie zahoji / myslim na zlomeninu/ ....o vyklbeni som nepocula, neviem nemam skusenost...pocula si na margo toho nieco ty? asi nie...poznam maminy co porodili takto KP, ale ziadne taketo nasledky neopisovali.. mrknem nejaky link kde je nakreslene ako to dietatko ide von ked je KP /ak najdem vlozim/

giza
22. nov 2009

Je vela clankov na nete, treba si len zadat a citat, jeden som sem prihodila:
http://www.woman.sk/detail.lasso?ID=cabcc6faa41...

obrazky som zatial nenasla zatial / nie som na svojom PC/a mozno neskor ...

mamoo
22. nov 2009

Diky Giza, uz som si par clankov s obrazkami aj ja pozrela.
aj tie techniky (moznosti) ako ho inspirovat k otoceniu som si precitala.
dnes vecer ideme svietit baterkou a rozpravat sa 😀

zahara
23. nov 2009

mamoo ahoj, tiez by som ti rada predala cerstvu skusenost s ilavou - epi tam naozaj neradi pichaju, stalo sa aj mojej spolubyvajucej, ze jej povedali, ze este je priskoro a zrazu bolo neskoro.
ja osobne som ju nechcela, no pytala som si nieco od bolesti tak v polke porodu a PA mi povedala, ze to aj tak nepomoze, iba oblbne, ze ona mi chce dobre a pomoze mi tym, ze mi da nieco na urychlenie porodu - bol to sice brutus, ale verim, ze to so mnou dobre myslela (moja krstna je v IL sestricka a volala s nou ako s kamaratkou, ze prave pri nej rodim, takze sa urcite snazila nasmerovat ma tym spravnym smerom podla jej skuseností), spolubyvajucej napr. ten oblbovak dali (nie vsak epidural) a vravela, ze sa jej po tom chcelo velmi spat.
Co sa sekcií týka - myslim, ze ked treba, tak spravia, podla mna IL je na dostatocnej urovni, aby to vedeli spravne posudit, ale ako pisala giza - CR je asi horsi ako prirodzeny porod - potvrdila m i segrenka, co zazila oba, po porode som jej vravela, ze nabuduce pojdem len cisarom a ona, ze to nech nechcem, ze je to este bolestivejsie. po par dnoch som pochopila - ja som bola uz uplne fit, na bolesti z porodu uplne zabudla a baby po sekcii sa este vliekli po chodbach tazko ako slimaci, az luto mi ich bolo, jazva po CR sa hoji aj mesiac, kdezto tie bolesti prirodzeneho porodu odoznievaju fakt rychlo.
Ja sama som mala cely zivot panicky strach z porodu - dokonca pravidelne nocne mory, ze rodim.. Casom pocas tehu som si zvykla na to, ze onedlho naozaj porodim, vyrovnala sa s tym a uprimne povedane, samotny porod bol pre mna ta najprijemnejsia cast, dost zle boli akurat bolesti pred tym (ja som mala 11hodin kontrakcie a komplikovany porod, pomaly to slo, a babo bolo vacsie a nechcelo sa mu prilis zist nizsie do porodnych ciest..).
A dnes sa uz vobec nebranim myslienke, ze Maxim raz dostane surodenca, som si povedala, ze ved raz to este prezijem 🙂
A inak ja som tiez prenasala 9dni, ked som tam prisla, jedna injekcia na dozretie porodnych ciest to vyriesila, ak by vsak ten porod neprisiel sam, cca na ten 14.den by mi to vyvolali a samozrejme, i pri prenasani sleduju kazdy den rodicku i babo, ci je to este ok.
Tak ti budem drzat palceky, nech sa maly otoci, ved 32tt a dieta otocene KP este nic neznamena 😉 ak to tak bude i v 36tt napr., porad sa s tvojim lekarom, urcite ti pomoze a nasmeruje ta, co dalej.

giza
24. nov 2009

😀 Mammooo sviet! ved to ozaj neboli a za pokus to stoji.... 😉

Zahara...v celku pekne si napisala o sebe...jasne, ze i dalsie zvladnes a lahsie ako prve, mala som to podobne, tiez som nechcela uz ziadne dieta - najskor po 6. rokoch od prveho porodu...ale podmienky boli ako stvorene po 3. rokoch som si dala repete (jedine planovane) a dnes sa iba pousmejem, ze kolko ich vlastne mame 😅 ...
TO o tom cisarskom mam aj ja prevazne info od mamiciek ( a aj z toho co citam , nielne tu), ze je to lepsie bez CR....ten naozaj brat ako operaciu - nie moznost rodit bezbolestne - to uz urcite nie...

siuzi
24. nov 2009

ahojte kočky,ja som rodila v Ilave 09/2007,mala som pôvodne v pláne nemocnicu v Handlovej,ale drobec sa rozhodol prísť o3t skôr tak som to nestihla.mne sa v Ilave páčilo,trafila som super PA,ale švagriná 2x natrafila na nejakú bosorku-o tej sa už rozprávajú pomaly legendy(netuším,prečo sa niekto nesťažuje.)manžel bol celý čas so mnou,mali sme na sále svoju izbu,mohol byť so mnou v sprche,po pôrode bol so sestričkou pri umývaní a meraní malého a 2h.po pôrode mi ešte robil spoločnosť.lekársky pers.bol tiež super,takže som bola spokojná.PA mi poradila ako to celé urýchliť a EPI nebolo ani treba.kamarátka si dávala pichať a mala kliešťový pôrod-povedali jej ,že nevedela tlačiť.trochu sa mi nepáčil prístup sestier z novorod,mala som pocit,že by sa mi bolo hodilo viac praktických rád,techniku kojenia mi vysvetlili-"to je základný inštinkt ženy a dovi",ale inak ok.v januári si to zopakujem,a aj keď po 1 pôrodesom povedala,že to bolo celkom v pohode,tak teraz mám zase poriadny strach.ale asi skôr z toho ,že tanto druhý pôrod nebude taký "ukážkový"tak sa dobre rozhodnite a nech nám to dopadne dobre( a hlavne rýchlo)

siuzi
24. nov 2009

😉 to som ešte raz ja,napadlo ma,ak ste teraz niektorá rodila v Ilave môžte mi napísať,čo si treba zobrať a ako je to teraz s bábätkami-v 2007 sme nesmeli ísť s vajíčkom-povinne musela byť perinka a žiadne dupky atd.to bola riadne panika,lebo som nemala ani 1 perinku.

babullka1
25. nov 2009

Ahoj oni sa ta opytaju ci si si priniesla autosedacku alebo ho budes domov niest len v perinke...co sa tyka dupaciek-nedavaju,balia ich do plienky.rodila som tam pred 4 mesiacmi 😉 a co si treba zobrat?plienky jednorazove,vlhcene obrusky,podlaozky jednorazove,vlozky,uteraky,prezuvky,vodu,toaletak,malemu teraz v zime mozno aj niaku deku a capicku a ja som mala v lete aj rukavicky,lebo sa mi dost skrabal po tvari ked si vitahoval rucky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre