Pôrodnica v Košiciach. Máte skúsenosti?

lubka1
12. júl 2006

Síce mám k pôrodu ešte veeeeľmi ďaleko, budem rada, ak mi niekto napíše svoju skúsenosť, aby som mala nejaké infošky 🙂

mirka8429
15. mar 2008

zajo diiik🙂))))))))))) snad hej 😀 ved to uz zachvilu

zlaticakhalil
15. mar 2008

ahojky
ja som rodila v starej nemocnici a bola som nadmieru spokojna
ziadny cigani tam neboli vsetkych posielaju do novej 🙂

mirka8429
15. mar 2008

zlati no v novej je ciganov dost ale ...na izbe som nemala... 😀

zlaticakhalil
15. mar 2008

a ty si uz rodila? 😀

mirka8429
15. mar 2008

zlati este nie ale lezala som na rizikovom 🙂

pierra
15. mar 2008

ahojte, tak pridavam svoj nazor.. ja som rodila pred pol rokom v novej nemocnici, mala som nadstandard - tu najdrahsiu 😔 nie preto,ze som z nejakej snobskej rodiny ale ine lacnejsie nadstandardky neboli volne, na "obycajnu" som nechcela a ked som si pri zacinajucom porode bola pozriet tuto izbu, bolo rozhodnute 🙂
na izbe je tv, gaucovka, prebalovaci pult pre babo, skrine a sprcha s wc.. telka urcite ziadnej maminke nechyba ale taka sprcha pre samu seba bola na nezaplatenie.. mohla som sa sprchovat po kazdom pouziti wc a tiez som to ocenila,ked sa mi spustala laktacia.. takisto mala tato "samotka" tu vyhodu,ze som si mohla aj rano o tretej odsavat mlieko bez toho aby som niekoho rusila, takisto moje dlhe telefonovanie nikomu nevadilo, ked drobec plakal, nezobudil ziadne ine babo a ked prisiel nas ocino na navstevu, nikomu nevadilo,ze sa zdrzal aj 5 hodin..
strava je asi v kazdej nemocnici taka bez chuti ale s tym treba ratat,ze to nie je 1.cenova a kto je velmi hladny, nieco z toho zje..
romky absolutne nedavaju na izbu s inymi mamami, to mi potvrdili aj sestricky, oni maju svoje izby na konci chodby, oddelene zavesom..
k personalu: na porodnom oddeleni - tam by som hodnotila neobjektivne, pretoze pri mne bola moja teta- porodna asistentka ktora pre mna urobila maximum, porod bol najkrasjim zazitkom mojho zivota, velmi by som si priala este to aspon raz zopakovat..
sestricky z novorodeneckeho su velmi starostlive, hlavne tie mladsie, ochotne pomoct hocikedy, pre nich nocna neznamenala spanok ale aktivnu spolupracu ak bol problem.. len treba komunikovat a pytat sa..

takze tolko moj postreh.. hoci som od zaciatku tehotenstva uvazovala nad sacou, som velmi rada,ze som sa rozhodla pre novu nemocnicu a urcite sa pri dalsom dietatku rozhodnem tak isto.. je dobre mysliet aj na to,ze aj ked ste uz doma,moze sa hocico pritrafit a budete musiet utekat do nemocky,takze na terasu je urcite blizsie ako 20km do sace..

keri
15. mar 2008

k sestičkám: na pôrodnej sále sú sestričky milé, aspoň ja som trafila, na šestonedelí sú tiež milé sestričky až na jednu, ale aj tá sa dá prežiť a na novorodeneckom sú sestričky ochotné a priateľské. Len treba komunikovať.

k izbám: tá za 700,- je podľa mňa prehnaný luxus (ale ak nie je iná a chceš nadštandard, tak si nevyberieš), ale tá za 300,- Sk je super, naozaj oceníš vlastnú sprchu a súkromie.

mirka8429
16. mar 2008

piera dakujem za nazor...ja som tiez uprednostnila novu nemocnicu pred sacou...takze ak si zaplatim nadstandard môze kumne manzel chodit aj na izbu?

keri presne tak..aj na rizikovom su mile sestricky..tiez az na jednu ta za cely cas co som tam lezala mala dobru naladu asi raz...ale ako inak dalo sa....z pôrodnej saly poznam asi 2 sestricky tu Domoniku taku mladu a Jižinu taku s okuliarmi ked boli zastupovat na rizikovom...su velmi zlate...tak potom napisem moje dojmy...ked budem mat po..este raz diik

keri
16. mar 2008

áno, ak budeš mať nadštandard môže byť manžel pri Tebe na izbe ako dlho budete chcieť.

mirka8429
16. mar 2008

keri aj ta izba co sme 3 baby na nej co sa plati 100sk je nadstandard?alebo len tie za 300 a 700...

bibianka
16. mar 2008

Ahojte, zaujímalo by ma, či je v Novej alebo na Rastislavke pôrodník, ktorý sa snaží odrodiť aj bez nástrihu. Poznáte niekoho takého?

zlaticakhalil
17. mar 2008

bibianka- ked poziadas tak by ti to spravil kazdy lenze je tam roziko ze sa natrhnes a je t ovela viac bolestivejsie ako ked ta nastrihnu
takze vyber je na tebe ale pokial viem tak nastrihuju vsetci lebo otvor je prilis maly nato aby babo vyslo von ale oni vedia co maju robit 🙂

keri
17. mar 2008

miri, aj na tej za 100,- Sk môže prísť za Tebou manžel, ale musíte brať ohľad aj na ostatné žienky. Môj napríklad odchádzal aj o 23:00.

pierra
17. mar 2008

mirka uz ti odpisovala keri, tie "nadstandardky" od 100 do 700sk su vsetky oddelene plastovymi dverami od ostatnych izieb a maju spolocnu mikrovlnku a chladnicku na chodbe, akurat je tam presne ta nevyhoda,ze musis brat ohlad na ostatne spolubyvajuce a v tej izbe je este aj vaha,takze maminy si tam chodia vazit deticky kolko spapali.. napr. ti moze vadit,ze chces kojit svoje dietatko a vedla mamina ma na navsteve otecka.. cize.. ja by som volila zlatu strednu cestu, za 300.. mas sukromie a neni to take drahe.. akurat,ze nemusi byt prave volna ako nebola ani vtedy ked som tam bola ja 😉

mirka8429
17. mar 2008

keri dakujem...

pierra no tak snad bude volne...ta za 300---lebo ked som tam lezala tak baby cakali na izbu aj par dni kym sa uvolny..strasny natresk bol...

keri
17. mar 2008

miri, vďačne. Nátresk je tamm stále, ja som mala šťastie, lebo na druhý deň išla jedna mamička domov, tak na hneď preložili - mňa sa lekár po pôrode opýtal či by som chcela nadštandard a keď som povedala, že áno tak nechal izbu pre mňa - bolo to od neho vééééľmi milé.

mirka8429
17. mar 2008

kerri hej to bolo..a u koho si rodila ak smiem vediet 🙂

keri
18. mar 2008

u dr. Adama

mirka8429
18. mar 2008

keri aj ja u neho budem rodit🙂)))))))))))))

keri
18. mar 2008

jéééééééééééj, tak sa teším s Tebou 😀 😀 😀

a bábo sa už otočilo?

mirka8429
18. mar 2008

keri nie neotocilo sa..zajtra idem na poradnu tak som zvedava co povie 😒

keri
18. mar 2008

tak držím pršteky 😵 aj mojej kočičke chvíľu trvalo, kým sa rozhodla otočiť

mirka8429
19. mar 2008

keri a kedy sa ti otocila 🙂 v ktorom tyzdni...mne tak tlaci na rebroo ze konec..v noci som ani nespala pre bolest... 😒

keri
19. mar 2008

miri, otočila sa okolo 34. tt, ale aj tak nebolo isté či tak ostane, lebo malá sa mi v brušku stále gúľala 😵

mirka8429
19. mar 2008

keri dnes som bola pri Adamovi a maly sa otocil...hihi snad uz tak ostane..uz som bola zmierena s cisarskym..teraz sa preorientovat na normal 😀

keri
20. mar 2008

miri, to je super, aspoň si užiješ pôrod aj tie prvé dni po ňom. Malý je šikovný, vie čo je pre mamku dobré 😉

keri
20. mar 2008

mirka, ešte som zabudla napísať, že keď som bola v pôrodnici (december), tak tiekla stráááááááááášne studená voda. Ale preložili ma na nadštandard, tak som si nechala vodu odtiecť a bolo príjemne teplučká.

Ja len aby si vedela a aby si nežažila taký (ľadový) šok ako ja 😀

mirka8429
20. mar 2008

keri diik 😀 to aj ked som tam lezala..tak sa sprchujem fajna voda zrazu jak lad..neskôr strasne horuca..hehe to bolo take...blee..vcera so bola pri adamovi a maly sa mi otocil..tak asi pojdeme rodit normalne 😀 hehe snad tak uz ostane

misanik
31. mar 2008

Ahojte kocky, ja budem rodit v novej, dufam, ze v maji a pri Murinovi. Ake mate skusenosti? Ja co som pri nom bola je strasne mily.
Mirka8429 v ktorom tyzdni sa ti maly otocil? Ja mam maleho stale nozkami dole tak pevne verim, ze sa este otoci. Ma zatial cas.

mirka8429
31. mar 2008

misanik doktor Murin je zlaty a prijemny...zeny si ho chvalili...dobry vyber... maly sa mi otocil v 36tt...este sa ti môze otocit..v pohode🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre