Pôrodnica v Košiciach. Máte skúsenosti?

lubka1
12. júl 2006

Síce mám k pôrodu ešte veeeeľmi ďaleko, budem rada, ak mi niekto napíše svoju skúsenosť, aby som mala nejaké infošky 🙂

misanik
31. mar 2008

mirka dakujem 🙂 no dufam, ze za tych par tyzdnov sa este otoci, rada by som rodit prirodzene. Tebe sa to uz blizi, drzim palce aby to malo hladky a rychly priebeh a daj potom vediet ako si bola spokojna s personalom. Co beries do nemocnice na oblecenie pre maleho? Len to v com ho budes brat domov, alebo aj na pobyt? Myslim aspon ciapocky, ponozky, plienky latkove na balenie a postolky?

keri
31. mar 2008

misanik, pre bábo potrebuješ plienočky - stačí pampersky. Ak chceš môžeš si zobrať aj oblečko preč bábo - treba však upozorniť sestričky, že máš svoje, aby Ti nestratili, ale tých pár vydržíš aj s nemocničnými.

junovka
31. mar 2008

misanik, treba ti pampersky, vlh.utierky, krem na zadocek, pre seba vezmi noc.kosele, podpiry, tampony do podpiry, odsavacku, podbradniky a oblecko pre tvoje babo netreba, lebo oni ti tam daju.Radsej zaspinit ich ako svoje 😉 , nakolko ked budu babu brat krvicku, tak aspon zababru svoje.Inak, pozeram ze mas termin v maji....to bude hic tam hore, ak ides rodit do Novej.Ziadnu deku netreba pre male 😉

misanik
1. apr 2008

Kocky dakujem, jasne, ked davaju ich oblecko necham to tak, len som skor myslela na tie plienky a postilky, ci aj toto daju. Veru nech zaspinia svoje, ja si ho potom uz odnesiem ako fesaka 🙂 Deticky ste odnasali z nemocky v autosedacke, alebo v zavinovacke?
Junovka, ano, asi tam bude poriedne horuco, viem, ze je tam aj problem s otvorenim okien, no co uz narobim, ja aj byvam an 12-tom poschodi tak to v tych vyskach poznam 🙂

junovka
1. apr 2008

ja som si obe deticky niesla v tej vanicke z kociarika 😉 My totiz byvam blizko nemocky 😉 Drzim ti palce 😉 😵

keri
1. apr 2008

misanik, my sme mali aj autosedačku, ale slečna bola taká maličká, že sme ju nakoniec viezli vo vaničke z kočiara 😉

mirka8429
1. apr 2008

misanik..ja beriem plienky aj pampers a aj 3 latkove..a mozno ciapocku vezmem lebo izby byvaju chladnejsie..a obrusky vlhke...a potom uz len oblecenie v com pojde domov...domov ide vo vanicke z kociara... 😀

junovka
1. apr 2008

mirka, ake plienky?Latkove? 😕 😕 preco?

mirka8429
1. apr 2008

junovka..no kazali aj 2 kusy latkove...asi ked grcka mliecko..neviem..

junovka
1. apr 2008

myslis, ked je v perinke?Ved oni stale davali ciste, a na utieranie , ked sa ti pogrcka, tak mas podbradnik z domu? 😕 😕

mirka8429
1. apr 2008

junovka ja neviem..len toto ze aj ine zeny si tam brali..tak neviem

keri
1. apr 2008

mirka, látkové plienky Ti dajú (ak by bábo grckalo) záleží však od toho, ktoré sestričky majú práve službu, ale kľudne môžeš mať svoje

mirka8429
1. apr 2008

keri to aj pisalo ze treba priniest tak ja len preto hehe a jedna holka co tam rodila tak mala...ja ani neviem ci mam vsetko pobalene 😀 ..inak mavam bolesti..vsetko ma uz boli a mimi sa tak vyduva von ze mam dojem ze mi ide dotrhat maternicu..a strasne to bolii...a este aj zaha ma pali fnuuk..v piatok idem do nemocky na poradnu tak uvidim ako sme pokrocili...snad vsetko ok..

junovka
1. apr 2008

ja som nemala.Zeby sa za 10 mesiacov pomery zmenili???? 😕 😖

mirka8429
1. apr 2008

junovka no mozno lebo aj na letaciku pisali ze co so sebou do pôrodnice a bolo to tam..tak neviem 😀

keri
2. apr 2008

mirka, ak nebudeš mať, tak Ti dajú - ak si budeš pýtať (ak by si chcela pošlem Ti IP s mojím zoznamom do pôrodnice). Aj mňa pálila žáha, ale prešlo to akosi samo, ale bolesti som nemávala, až noc pred pôrodom mi tvrdlo bruško - prídem na kontrolu a doktor "veď vy ste na 2 cm otvorená" Keby v ten deň neslúžil, tak neviem, neviem 😉

mirka8429
2. apr 2008

keri ved aj ja sa toho bojim ze to namna dojde ked môj doktor tam nebude...heh...musim sa spytat ci pride ak mu zavolam necakane..mne tvrdne brucho stale..a v piatok idem na poradnu som zvedava co mi povie...posli IP budem rada 🙂

mirka8429
6. apr 2008

keri no vyzera to tak ze na dalsi tyzden rodiim 🙂

misanik
6. apr 2008

Jej mirka, takze uz buduci tyzden? Drzim palce nech to ma hladky priebeh. Ja dufam, ze vydrzim aspon do nejakeho 10.5., lebo moj lekar vraj niekam odchadza na zaciatok maja, ale este sa citim celkom fajn.
Robila si s lekarom oficialne zmluvu? Ja zatial nie, neviem, ci to tak budeme robit, ale hovoril tento tyzden ekd som tam bola, ze o dva tyzdne ked pridem, sa dohodneme na podrobnostiach porodu tak som zvedava.

keri
6. apr 2008

jéééé, miri to je super, sa normálne teším, lebo radšej skôr ako prenášať 😉

budeme Vám s malou držať pršteky

smska1979
7. apr 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako to je v saci a ako v novej nemocnici - moze byt manzel pocas prvej doby porodnej pri mne? A plati sa za to, prip. kolko? Dakujem.

keri
7. apr 2008

smska1979, v Novej nemocnici môže byť manžel pri Tebe celý čas (od prvej doby pôrodnej až po samotný pôrod). A pokiaľ viem tak sa za prítomnosť manžela platí 500,- Sk.

mirka8429
7. apr 2008

misanik uz som aj rada ze aj pojdem..lebo uz mam aj bolesti a uz sa neda ani spat...zatial som sa nedohodla nijako s lekarom..on ma sluzbu vtedy tak neviem este....sa musim s nim o tom porozpravat..🙂

keri dakujeem🙂 ale mam aj strach ci zvladnem tie bolesti..a plati sa aj vtedy ak by manzel bol primne len pocas 1 doby pôrodnej?no a ako je to potom s vecami...manzel ich ma pri sebe?alebo ako...ked mi lekar pôrod vyvola a co ak mi vyjde rodit niekedy v noci...moze tam byt manzel aj tak?

keri
7. apr 2008

miri, neboj zvládneš to v pohode (veď koľko žien to zvládlo pred Tebou) len si musíš veriť

čo sa týka vecí, tak tie máš pri sebe na pôrodnej sále. Neviem ako je to pri vyvolanom pôrode, ale ak Ťa dajú hneď na sálu tak nemáš čo riešiť. Ak nie tak oni Ti povedia čo a ako.
(len oblečenie, v ktorom prídeš necháš dole v prezliekárni alebo ho môže vziať manžel domov)

no a manžel môže byť pri Tebe stále - pokiaľ viem. Ak budeš mať nadštandard tak je samozrejmosťou, že tam bude milý s Tebou, ak nebude voľný nadštandard tak neviem, skús sa o tom porozprávať s pôrodníkom - on Ti to všetko vysvetlí.

a ešte si niekde písala, že rodíš bez EPI - si nechcela alebo prečo? (ja som rodila bez EPI a bolo to v pohode)

bibianka
7. apr 2008

Tak to by ma zaujímalo - ak príde žena v pôrodných bolestiach do Novej, ide najprv na centrálny príjem a tam ju ešte niekto pozrie? A potom sa tam dole prezlieka? A potom ide s taškou hore na 17. posch.???
Ja som minule sedela na centrálnom príjme kvôli nejakému vyšetreniu a nebol tem žiaden lekár, len sestra, trvalo hádam pol hodiny, kým prišiel. Veď za tú dobu sa tam dá aj porodiť...
Už ma aj napadlo - čo ak nepôjde výťah ☹ Ja už teraz ledva vyleziem 5 schodov 😖

mirka8429
8. apr 2008

keri no ja som sa nevedela rozhodnut ci s epi alebo bez...a neviem ci sa da este vybavit..a ake vysetrenia potrebujem k tomu..no chcem nadstandard tak snad bude volny...lebo to clovek nikdy nevie...a on mi bude chciet pôrod vyvolat tak neviem kam ma da...ved to moze trvat aj 10 hodin aj viac nie...no snad nie...

bibi no s tymi vytahmi je to tam o dušu...z troch vytahov minule sli len dva a aj to stali na kazdom poschodi...heh...

junovka
8. apr 2008

mirka, kedy vlastne ides do nemocky?? 😕

misanik
8. apr 2008

mirka veru tie vytahy su aj moja nocna mora, uz sa mi minule snivalo, ze porodime vo vytahu 🙂
Mirka aj ja budem rodit bez epi, urcite to zvladneme. Zatial sa nebojim, asi preto, ze neviem co ma caka 🙂

Bibianka, ja som tam bola tiez raz na centralnom prijme, bola tam len sestra, volali lekara by tam kvoli mne prisiel, zhodou okolnosti prisiel Adam. Ale trvalo to veru dost dlho... Ked ide o porod, neviem neviem. Musim sa tiez buduci tyzden mojho lekara opytat ci mam pist ak zacnu kontrakcie na CP, ci rovno hore...

junovka
8. apr 2008

musis ist na CP misanik, vzdy. Neboj...to, ze Adam prisiel az o hodnu chvilu, tak zrejme daco mal, a keby si uz rodila, tak neboj, on by prisiel skor, nakolko ked sestricka vola na oddelenie pre lekara, tak aj hlasi o aku pacientku ide a ci ma nejake problemy, popripade kontrakcie.A kedze si prvorodicka, tak si myslim , ze za tu polhodinu urcite by si neporodila. 😉 🙂

jankapo
8. apr 2008

sen kazdej zeny... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre