Pôrodnica v Košiciach. Máte skúsenosti?

lubka1
12. júl 2006

Síce mám k pôrodu ešte veeeeľmi ďaleko, budem rada, ak mi niekto napíše svoju skúsenosť, aby som mala nejaké infošky 🙂

sonka
20. júl 2006

Ahoj Lubka,
podla mojich sprosredkovanych skusenosti je to takto:
V Saci - super sluzby porodne, avsak novorodencke oddelenie nie je na vysokej urovni, ak je nejaky problem s babatkom, prepravia vas do novej nemocnice.
V Novej Nemocnici - klasika porod, novorodenecke oddelenie ma vysoku odbornu uroven.
V Starej Nemocnici rodila kolegyna, nedovolili jej manzela k porodu.

rabiva
2. aug 2006

Ahoj. Ja som rodila v Saci, v aprili 2005, rodila som BEZ epiduralky 18hod, manzel bol so mnou len na chodbe, prechadzali sme sa predychavali, a potom az na sale pri porode... Izbu som mala nadstandardnu a nemozem sa na nic stazovat. Isla by som tam rodit znova. Ale dobre skusenosti maju aj s Rastislavkou, skuste pozriet aj: http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=19413... 🙂

pierra
2. aug 2006

ahoj ivka.. ako sa mas??? Katuska pocuva??

rabiva
2. aug 2006

ahoj Peti... nooo pocuva... ako kedy 😀 😀 je to riadne sidlo teraz spi takze mam chvilu cas nakuknut aj do tohoto fora 🙂
Ako sa ti dari v manzelstve? Co nove? Kde byvate? My sme znova na Furci, nedavno sme sa znova stahovali... dufam ze uz posledny krat (hhh vdaka hypoteke 😀 )

miriam17
2. aug 2006

ahojte tehulky a mamulky......som si akurat precitala na netiku ze si porodnicu vyberam sama je to tak alebo tu porodnicu my ma vybrat moja doktorka?...nevie ako to je v kosiciach?

rabiva
2. aug 2006

Miriam17::: nie, je to tak ze ty si vyberas porodnicu a ked tak porodnika ("slobodna volba lekara"). Ja by som podla obvodu mala patrit na Rastislavku, aj my moj gynekolog chcel "dohodit" ako porodnika svojho syna, ale ja som si uz v 23tt vybrala v Saci inu dr, ku kt. som potom zacala chodit pravidelne na kontroly od 36tt kazdy tyzden az do porodu... Rodila som ale u ineho dr, kt. mal prave sluzbu (nikomu som nic do vrecka nedavala!!). Ale informuj sa este u svojho gyn. 🙂

mamina2
2. aug 2006

ahojte babenky. ja som rodila 2x v novej nemocnici pri tej istej lekárke. prvý krát v novembri 2003. Bola mi podaná epidurálka, ktorú som si predtým vybehala a zaplatila(pre každý prípad vraj niektorí lekári nechcú bez vyplatenia privolať anesteziológa). Celý čas bol pri mne aj manžel. Z pôrodu mám len pekné spomienky i vďaka milej doktorke, ktorá mala práve službu. Vo februári 2006 som porodila opäť. Už v januári som bola za ňou či by bola ochotná byť i pri mojom druhom pôrode. Aby ma mohla odrodiť aj mimo služby musela som zaplatiť oficiálne 5000,- do pokladne nemocnice čo som aj urobila. Nakoniec som porodila počas jej služby(nie vo voľnom čase) a peniaze mi vrátili 🙂 . Pre zaujímavosť PEDA stála 2200,- a prítomnosť manžela pri pôrode 500,- 😒

rabiva
2. aug 2006

My sme v Saci platili za "otca pri porode" tiez 500sk a za nadstandardnu izbu za 3noci 1500sk, plus prepichnutie usiek malickej 200sk, teda spolu vsetko 2200,- Sk, vystavili nam fakturu a tu sme vyplatili priamo v pokladni nemocnice.

pierra
3. aug 2006

ahoj ivka.. byvame na Tomasikovej pri elektrotechnickej priemyslovke.. ale len zatial.. po case by sme si chceli postavit domcek..

no a v manzelstve je super, akurat si zvykam na mestsky hluk a taak.. 🙂

inac, krasne fotky.. vidiet na tebe ako ta rodina naplna stastim.. nech sa dari 😉

nely
3. aug 2006

ahojte,

chystam sa rodit asi tak za tyzden dva na rastislavku, mam strach a stale premyslam co a ako bude. nakolko je to moje prve babo, tak sa dost bojim.Ak ste tam niektora rodila ako to tam cele prebieha...nech aspon viem co ma caka....dik

rabiva
3. aug 2006

Nely, nedavno tam rodila moja kamoska, tak jej napisem nech sem prida svoje dojmy, teda ak bude popri malej stihat 😉

Pierra::: dik 😅 tak drzim palceky nech sa cim skor stavba zacne!! 😉

elesa
3. aug 2006

Mila Nely,
ja som rodila v starej nemocnici minuly rok v oktobri. Pri porode som mala znameho, taktiez mi bola dana epiduralna analgezia, ktoru ak chces, musis si ju zariadit u anesteziologa v tejto nemocnici. Samozrejme je to spoplatnene.
Porod prebieha normalne, kolektiv bol velmi mily.
Co sa mi vsak nepacilo, bolo zorganizovanie casu na poporodnom oddeleni. Babatko ti daju na druhy den k tebe. Cely den su samozrejme kontroly detskeho lekara, gynekologa a pod. V case tychto kontrol su vsak aj ranajky, obed. Mnoho krat som sa nestihla ani najest. Na izbu sa jedlo nosit nesmie z hyg. dovodov. Sestricky z detskeho oddelenia su zlate, ale maju aj svoje naladicky. No, troska empatie v istych pripadoch by im nezaskodilo.
Mozno mnohe mamicky su rady, ked maju babatko po porode hned pri sebe, ale mne tento sposob nevyhovoval. Je to povinne. Od porodu som si vlastne neoddychla, hoci v minulosti mali mamicky moznost aspon po porode v nemocnici nabrat trocha sil. Okrem kupania tam robis s babatkom vsetko. Vstavas k nemu, prebalujes, preobliekas a pod.
Prajem ti vela sil...a hlavne krasne a zdrave babatko.

nely
3. aug 2006

ahoj Elesa,
dakujem za informacie. Ja tiez uvazujem na epiduralkou, treba to vybavit dopredu alebo staci to riesit po prijati do nemocnice? Treba k tomu absolvovat nejake vysetrenia? Neviem sa rozhodnut ci rodit bez EPA alebo s tym, nakolko som este nerodila tak neviem ako zvladnem tie bolesti a vsetko okolo toho, samozrejme strach mam veliky...tak dufam to zvladnem nejako. este raz dik za info.

rabiva
3. aug 2006

ELESA::: to ziram ake su rozdiely v tych nasich porodniciach... mne na izbu nosili jedlo, manzel mohol byt so mnou od rana do vecera, ked som si potrebovala oddychnut a pospat, tak som malu mala bud pri sebe v postielke, alebo som ju mohla zaniest na novorodenecke odd. a to kedykolvek... Po porode som sice este 1noc spala na vzdycharni lebo nebolo miesto na izbach (Saca beznadejne preplnena...) ale po prevoze na izbu sa ma pytali ci sa citim byt dostatocne "silna" aby mi nechali babatko, ak nie tak mi ho este nenechaju... ale ja som ju chcela mat pri sebe.

rabiva
3. aug 2006

NELY::: myslim ze aj na Rastislavke je to tak, ze dopredu musis absolvovat "Poucenie o EPI" ak by si si ju chcela dat... len sa treba dopredu dohodnut na poradi aj s anesteziologom, aby ta o vsetkom poucil... potom pocas porodu sa rozhodnes ci ju chces alebo nie...
Ja som na pouceni nebola, vravela som si ze to zvladnem... ked som bola na 4cm prosila som o epi ale odmietli mi ju dat kedze "poucena" som nebola... ☹ takze som sa vytrapila aj sama (no aspon uz viem o com vraveli nase stare matere 😀 😀 ...).

Radsej chod na poucenie, ak sa bojis, daj si epi do "zalohy" 😉

miriam17
3. aug 2006

rabiva......ahoj nevies co je to ta epidularka?bo ja som neskusena(a to myslim vekom) tak ja neviem co to je.... ☹

megustas
3. aug 2006

miriam17: to vazne ides rodit v septembri?sledujem tvoje reakcie na chate a zdaju sa mi niekedy celkom mimo...skus sa viac informovat u svojho lekara ved oni su na to aby ti zodpovedali na tvoje otazky...zda sa mi divne ze mesiac pred porodom sa pytas co je epi..

kamilecka
3. aug 2006

Miriam17, ak si cely den na nete tak skus posurfovat stranky ako su www.babetko.sk,www.primar.sk ...atd alebo zadaj vyhladavat do prehliadaca slovo ktore ta zaujima 😉

megustas
3. aug 2006

kamilecka velmi dobra rada 😉

rabiva
4. aug 2006

Miriam17::: trosku ma tvoja otazka zaskocila... Ale mozno si si sama uz nasla par clankov, ale davam do pozornosti napr. tento:

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

Ja som ju nemala, takze vlastny poznatok z nej nemozem napisat. 🙂

rabiva
4. aug 2006

inak... Miriam17::: prepac ze sa vyzvedam, ale ta fotka je aktualna?? si este studentka a to cislo za menom je tvoj vek?

cucoriedka
4. aug 2006

Nely,

po porode urcite napis ako si sa mala na Rastislavke, skusenost s lekarom atd... zbieram vsetky info, chcem tam ist totiz tiez....
prajem vela pozitivnej energie! vsetko zvladnes, neboj 😉

mamina2
4. aug 2006

Miriam 17, som prekvapená,že o sebe hovoríš, že si neskúsená. Narážaš na svoj vek ... ale keď si sa rozhodla priviesť na svet dieťatko nemôžeš sa skrývať za svoj vek. Stane sa s teba predsa MAMA. Verím, že pozbieraš všetky sily, začítaš sa do odbornej literatúry, začneš sa viac pýtať a tvoj vek už nebude dôvod na "neskúsenosť" 🙂

elesa
4. aug 2006

Mila Nely,
ako aj Rabiva pisala, treba si to vybavit dopredu. Musis byt poucena a samozrejme suhlasit so vsetkym. Neboj sa, nema to ziaden vplyv na babatko ako mnohi tvrdia. Ty nebudes citit bolest, ale tlaky. To je nevyhnutne, aby si tlacila v pravy cas. Nebud prekvapena, ak tlaky budu dost intenzivne. Mysli na to, ze je to len sval a treba dychat a dychat a dychat. Na toto sa sustred. Ja som bola tiez zo vsetkeho vystrasena, mala som pred porodom hrozostrasne sny, ale to je asi normalne🙂) Nie je to nic, co by si nezvladla. Podstatna je psychika. Este raz: Mysli na to, ze je to sval, ktory sa stahuje a roztahuje a dychaj. Mne to pomohlo. A bolo to v pohode. Epidural ti napichnu do miesta okolo chrbtice. Neboj sa, nie do miechy, ako sa mnohokrat milne hovori. Ani to nepocitis. A myslim, ze to stoji za to.

elesa
4. aug 2006

Mila Rabiva,
aj ja som samozrejme bola rada, ze mam moju Paulinku vedla seba, ze som videla ako spinka, ci je v poriadku. Ale nemala som moznost volby. Manzel za mnou nemohol prist, len na chodbu. Tam je prievan, takze sa dlho nezdrzal. Mala bola hladna, odniesla som ju k detskym sestrickam a dostala som, ze ju sama nosit nesmiem po chodbe a ze mam pockat do kupania. Bolo osem vecer a kupali o desiatej. Ked ju nemam nosit sama, potom preco ju mam cely cas pri sebe? Myslim, ze je to dost scestne.
Chcela by som, ak budem cakat druhe babatko rodit v Saci. Ako to tam je??

dea
4. aug 2006

Ahojte ja mam termin v novembri a som rozhodnuta ze pojdem rodit na rastislavku. Som rozhodnuta z toho dovodu, ze viem ze v saci nemaju take dobre novorodenecke ako na rastislavke,a to je pre mna velmi dolezite, viem ze sluzby co sa izieb tyka su lepsie v saci, ale ja to nejako vydrzim{myslim spolocne sprchy a WC} mam tu uz aj porodnika chodim k nemu na kontroly uz od aprila.

nely
4. aug 2006

ahojte,

dakujem za info, no rozmyslam aj nad tym ze ci by som to zvladla bez EPI, viem kazda sme ina pre jednu moze byt porod narocny pre druhu zas menej. Ja uz ani neviem normalen zit len stale rozmyslam co a ako bude ked to na mna pride, ten strach je najhorsi nicoho som sa tak nebala ako toho co ma caka....Mozno to risknem aj bez tej epiduralky...ozaj davaju pri porode nejaku medikaciu nieco na utlmenie bolesti? citala som ze v 1.dobe porodnej aplikuju nieco do svalu na uvolnenie svalstva alebo nieco take ale to urcite moc nepomoze...

miriam17
4. aug 2006

rabiva...ano bola som teda studentka...a to je moj vek ...za nickom....

rabiva
4. aug 2006

Miriam17:: ok v pohode, len som bola zvedava... asi to prislo trosku neplanovane ze? urcite sa poinformuj este u svojho gynekologa 🙂 Dobre to dopadne neboj sa.

rabiva
4. aug 2006

ELESA::: no ja som si Sacu vybrala, kedze o Rastislavke vtedy este nekolovali take chvaly ako teraz 😒 a vela znamych rodilo v Saci,tak som sla tam 😕 ... Hoci som predtym chodila na kontroly k "dohodnutej" doktorke, ta mala vcase ked to prislo prave dovolenku, takze ma odrodil sluzbukonajuci dr (sice sa tam vystriedalo viac doktorov, kedze moj porod trval 18hodin - strasne pomaly som sa otvarala). V podstate sa nemozem na nic stazovat. Skusim v skratke opisat co sa tam dialo... Prijali ma o 20,30 piatok 15.4.2005, otvorena som bola na 2cm, s tym ze porodim o 4rano... manzela poslali domov ze zavolaju az to pride 😖 ... dali mi klystir, sprchu a poslali ma SPAT aby som rano vladala tlacit... no spite v tych hroznych bolestiach 😖 Takze som skusila spat presne si nepametam co sa dialo do 4tej, moj muz poslusne naklusal, no ja som bola len na 4cm otvorena... pytala som si PEDA, odmietli mi dat kvoli mojmu "nepouceniu" ☹ tak som sa cele tie hodiny prechadzala s manzelom, predychavala, skuvinala, sprchovala, skakala na fitlopte a pod... o 11hod doobedu mi pichli vodu a vtedy sa len zacali ozaj bolesti, uz som myslela ze sa zacnem aj po stene driapat 😀 o 12,30 som pocitila tlaky tak sup na salu, hned volali manzela ku mne, ten mi pomahal, drzal chrbat a ruku, nohy som mala priviazane, statna sestra mi skocila na brucho, robila som co kazal doktor a o 13:05 bola dcerka na svete... 2x ma strihli takze sitie bolo neprijemne, ale dali mi injekciu... potom doniesli malicku, hned sa prisala a saje dodnes 😀 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre