Pôrodnica v Košiciach. Máte skúsenosti?

lubka1
12. júl 2006

Síce mám k pôrodu ešte veeeeľmi ďaleko, budem rada, ak mi niekto napíše svoju skúsenosť, aby som mala nejaké infošky 🙂

rabiva
4. aug 2006

Poporodnu noc som spala na vzdycharni, kedze sa tam rodilo jedna radost a miesta nebolo, ale hned v nedelu poobede ma presunuli na nadstandard, kt. sa uvolnil... sestry boli ok, kazde rano chodila detska sestra kontrolovat deticky, pri sebe som mala dcerku cely den, ale mohla som ju kedykolvek odniest aby som si oddychla... vizity boli rano vecer tak ako vsade... Jediny "blby" moment som zazila hned v pondelok rano ked dosla detska dr so sestrou a pytala sa ci uz mam mlieko... a ja ze neviem ... (no prvorodicka) tak mi ta sestra silno-presilno stihla prso, mlieko hned vystreklo a vravi VED MATE 😠 Tak som sa trapne citila... Ale okrem toho tam nic zle nebolo.
Urcite by som tam sla rodit este raz.

rabiva
4. aug 2006

no ked tak citam v skratke to nebolo... a aj som si spomenula co sa dialo do 4tej rano... bolo finale SUPERSTAR a doktor okolo jednej dobehol ze VYHRALA KOSCOVA ale uuuuuzzzzaaasne obidve so Sindlerkou spievali 😀 😀 😀

miriam17
4. aug 2006

rabiva....dakujem za podporu 😉

elesa
5. aug 2006

Mila Nely,
presne chapem tvoje pocity. Myslela som, ze to nezvladnem, ale zvladla. Ja som mala porod velmi rychly, plodova voda mi odtiekla o 16.00 a mala bola na svete o 19.30. Je pravda, ze mi uz nechceli pichat epiduralku, ale asi pre uspokojenie svojej psychiky som ich prehovorila. Da sa to vydrzat. Tie bolesti su podobne pri bolestiach silnej menstruacie. Kedze ja som take bolesti mavala ( aj som zvykla zvracat ), nejako ma to neprekvapilo. Rodila predo mnou jedna kocka, ta vrieskala na raty a ja som nevedela preco, hoci som uz v tej dobe bola otvorena na 7 cm.Lezala som a len som dychala a pozerala na hodiny ako casto mam kontrakcie. Ked sa ma lekarka opytala ako casto ich mama, ja som [povedala, ze kazdych 5 min, hoci sa mi zdalo, ze boli aj v kratsich intervaloch, neverila mi. Asi som mala kricat a potom by mi uverila🙂 Za hodinu som sa otvorila z 2 cm na 7. Priprav sa na bolesti v krizoch, miernu nevolnost, ale to je vsetko normalne. Krikom nic nedosiahnes, len prichadzas o kyslik. A sval potrebuje kyslik, babatko tiez. Viem, ze sa mi lahko hovori, ale ja som sa bala panicky z toho dna. Naozaj aspon tusim, co prezivas. Neboj sa. Vsetko bude ok. Kazda zena ma iny prah bolesti, ale neopustaj sa. Zvladnes to.

elesa
5. aug 2006

este k tej injekcii. O takom niecom neviem. A ak, tak asi s nevolou. Mozno nieco na uvolnenie..netusim.

nely
5. aug 2006

Mila Elesa,

dakujem za povzbudive slova, asi vies co prezivam a ako sa bojim toho dna. To ze uz chodim na vysetrenia priamo do porodnice a pocujem tie vykriky zien, to na mna uz posobi hrozostrasne, ja pokial to bude mozne budem sa snazit dychat a nie kricat,neviem si predstavit ze by som tam nejak vrieskala, no vsetko je mozne...
Prvy termin mam 9.8., no mam pocit ze to bude ovela neskor, ziadne bolesti zatial nemam akurat mi dost opuchaju nohy. Moja lekarka ku ktorej sa chystam rodit mi hovorila ze by sme porod mohli vyvolat a odrodit to skor ako cakat do terminu, no ja s tym velmi nesuhlasim, viem ze dnes sa take veci bezne robia, hlavne ked si zena vybavi lekara k porodu tak ten si ju chce vziat do sluzby a takym sposobom to odrodit, no neviem ci je to spravne. Viem ze musim byt silna aj ked je to tazke pre mna, hlavne ten strach z toho neznameho co ma caka, tu epiduralku si asi nedam este sa porozpravam s lekarom, ale aj to ma svoje nevyhody a rizika asi ako vsetko.

elesa
5. aug 2006

Nely,
ked ti porod vyvolaju, nie je to nic strasne. Ak si sa rozhodla rodit bez epiduralky, mas o problem menej🙂 nemusis nic vybavovat. Co je spravne a co nie, je vecna otazka. Aj co sa tyka EPD aj vyvolania predcasneho porodu. V tvojom pripade vsak o predcasny nepojde, pretoze babatko bude riadne donosene, len mu troska pomozu.
Nevyhody a rizika ma samozrejme vsetko. Niekto sa stazuje na bolesti hlavy, iny na nespavost. Ale rozhodne to neublizi. Ale samozrejme, ako uznas za vhodne.
Viem, ze po porode nebudes mat cas odpisovat, alebo sa ozvat. Vsetko bude pre teba nove. Ale daj vediet ako to prebiehalo a ci ste obaja v poriadku. Mozem vediet u koho budes rodit?

nely
5. aug 2006

Elesa,

Ta sksuim odpovedat na tvoju otazku. Chystam sa rodit ud Dr.mikulovej, tak snad to zvladnem. Je starsia ma uz co to za sebou, operovala aj moju mamu, tak uvidim. V pondelok sa chystam za nou a uvidim co mi povie, dufam, ma nebude uz chciet prijat neviem, ale uz by som to mala aj najradsej za sebou...Ty si mala vybaveneho nejakeho lekara pri porode?

zuzka111111
5. aug 2006

Ahojte ja chcem ropdit v novej ajked sestricky a izby su katastrofalne , ale vsetky pristroje su tam najlepsie dokonca vraj ked je uz nejaky velky problem nosia aj s rastislavky to mi povedal porodnik...
Porodnik je aj moj gynekolog tak musim oficialne zaplatit 5000sk aby prisiel do sluzby a neviem ci mu mam dat este nieco do vrecka??? Davali ste lekarom peniaze???

A epid som najprv nechcela ..ale pozrela osm si par videi s porodom ked zena mala a ked nemala epid a chcem epid 😀 preco sa trapit ked sa nemusime hm???

elesa
6. aug 2006

Nely,
Dr. Mikulova je moja obvodna lekarka a poznam ju🙂 Bude to v pohode, ona je zlata. Ja som mala svojho lekara, da sa povedat rodinneho znameho Dr. Dankovcika. A ZVLADNES TO....

rabiva
7. aug 2006

suhlasim s Elesou... krikom sa nic nedosiahne, od bolesti sa neulavi 😖 Rodila tam tiez pocerna a ta vrestala na raty a na druhy den uz svizne sla na ranajky 😕 ......

rabiva
7. aug 2006

Elesa, nevies mi povedat ci dr.Mikulova este berie nove pacientky? Ja chodim k Sedliakovi/resp.st.Adamovi a nie je to nic moc ☹ ☹

nely
7. aug 2006

Elesa,

Dr.Mikulova berie nove pacientky aj mna tak zobrala, tak aspon dufam ze este berie. Treba tam ist osobne, urcite ta zoberie. Ona ambuluje na poliklinike Juh.

nely
7. aug 2006

Rabiva,
pardon ten odkaz patril tebe.

elesa
7. aug 2006

Rabiva,
ako povedala Nely, berie nove pacientky. Je troska roztrzita, nech ta to neprekvapi, ale odbornik je to dobry. A co sa tyka Sedliaka, aj ja som pocula, ze nic moc.

snajka
7. aug 2006

Sedliak je otrasny,ma sice mily pristup,nebudem vsak hovorit o jeho odbornosti,sklamal ma uz pri mojej sestre,ked neliecil tak ako mal,len aby on zarobil a mna sklamal,ked som sa ho pytala o radu a on na mna vysypal,ze nemozem mat deti a hned ma chcel poslat na operaciu.Blbec.A pri tom to vobec nie je pravda.On len taha peniaze.

elesa
8. aug 2006

Snajka,
nieco take som pocula aj ja..Ma manzelku detsku lekarku. K nej chodim, ale uvazujem o zmene. Ma cudny pristup. Ked mala mala problemy so stolicou (mala ju zelenu), doniesla som samozrejme vzorku, ako to vyzera, ona ju nechcela ni vidiet, ze to pozna..hhmm..vestica🙂) Ako malinkemu babatku jej akoze zistila, ze ma zapchu, pritom mala problem s refluxom. ( zvracanie, vratenie kyselin..)..Chvalabohu mala je zdrava, takze k nej chodit okrem ockovania nemusim, ale ak na to pride, asi ju zmenim.
Maju to asi v rodine🙂)

rabiva
8. aug 2006

Snajka::: ved ani ja nie som so Sedliakom spokojna, strasne vela penazi taha z pacientok, stale robi len nejake vytery a vysetrenia, za 3min UTZ som len tak cvakla 100sk a dalsie vytery min 300sk 😠 Ked potrebujem tabl.tak radsej idem k Adamovi,s kt. sa strieda, lenze podla neho je vsetko OK a ak mam nejaky "problem" tak to mam podla neho z uzkych nohavic a rifli 😨 Proste particka lekarov na pohladanie... preto by som rada zmenila. Prip.keby bol nejaky ozaj dobry lekar v blizkosti nie az na Juhu ☹

denik
9. aug 2006

nehnevajte sa kočky, ale namiesto toho, aby ste Miriam vysvetlili, čo je EPI,tak ste sa do nej pustili ako supy.. a čo že má 17? stáva sa..
Miriam drž sa, neboj, všetko zvládneš, ale určite si ešte čo to pozisťuj, budeš sa menej báť 😉

miriam17
9. aug 2006

danik.dakujem ti ...ze aspon ty stojis na mojej strane...diky 😉

elesa
10. aug 2006

miriam17,
az teraz som si vsimla, ze si naozaj ziadnu odpoved nedostala. Namiesto toho same odkazy na web. Ty si urcite cela zmatena a pravdepodobne to potrebujes vysvetlit ludsky, ze?🙂EPI je epiduralne analgezia. To znamena, ze ti to pomoze rodit v celku bezbolestne. Budes citit len tlaky, ktore musis citit, aby si vedela tlacit v pravej chvily. Epiduralnu analgeziu si musis vybavit vopred, aby si bola poucena a samozrejme je to platena sluzba. Neviem kde budes rodit, ale v danej nemocnici by si mala navstivit anesteziologa a dohodnut sa s nim. Ja som rodila pomocou epiduralky a nemozem sa stazovat. Ja som bola spokojna. Ak ta napadnu nejake otazky, kludne sa pytaj. A na veku nezalezi, kasli na to🙂

elesa
10. aug 2006

Denik, btw. precitaj si odpoved z 4. august 2006 o 23:55 😎 Nejaka podpora tam predsa len bola..🙂

miriam17
10. aug 2006

baby dakujem vam ste my mooc pomohli ...dakujem

kamilecka
10. aug 2006

Miriam inak ked som chodila na strednu skolu tak moja spoluziacka tiez ostala tehotna v 16 a boli skupinky co ju odsudzovali a boli skupinky co jej tisko zavideli 🙂

denik
10. aug 2006

Elesa nechytaj ma za slovíčka.. prečítala som si všetky odkazy v tejto téme a jednoducho ma zamrzelo, ako ju niektoré kočky "odsúdili" 😒 pozri, ja som staršia ako Miriam a tiež isté veci neviem a nemyslím, že je to kvôli veku, skôr preto, že je to pre nás niečo nové a doposiaľ nepoznané.. a nakoniec, nechodíme sem preto, aby sme sa niečo dozvedeli a navzájom si pomohli? tak ako sa mohla asi cítiť Miriam po takých odpovediach? mne to pripadalo ako by ju vysmiali, že nevie takú vec a zdalo sa mi to voči nej nefér.. ale vráťme sa k pôvodnej téme 🙂 ok?

miriam17
10. aug 2006

kamilecka.........tak u mna to je ze ma maju vsetci radya sa velmi tesia so mnou 😀

elesa
10. aug 2006

Denik,
reakcie su ake su..niektore vhodne, niektore nevhodne..prave preto som sa jej pokusila pomoct..🙂
Povodna tema je super..tak pokracujme 😉

denik
10. aug 2006

okej 🙂 mňa by zaujímalo, či sa v Košiciach robia aj tzv.alternatívne pôrody (napr.do vody) alebo niekde v blízkom okolí.. ja som síce prešovčanka, ale u nás taká možnosť nie je.. neviete náhodou? som myslela, že v Šaci, ale ako to tu čítam, tak asi nie..

miriam17
10. aug 2006

denik..........................ahoj sa mi zda ze som niekde citala ze robia porody aj do vody ale nie som si ista 😀

zuzka111111
12. aug 2006

mam svagrinu v Topolcanoch a tam robia alternativne porody aj do vody vraj 😕
je ozaj pravda ze 5 tyz pred porodom mam mat zbalene veci???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre