Pôrodnica v Košiciach. Máte skúsenosti?

lubka1
12. júl 2006

Síce mám k pôrodu ešte veeeeľmi ďaleko, budem rada, ak mi niekto napíše svoju skúsenosť, aby som mala nejaké infošky 🙂

mikecia
24. okt 2007

jeeej naposledy pisala moja kamoska 😀 Ja musim pochvalit novu nemocnicu nielen ze som tam rodila pocas tehu som tam stravila asi mesiac a chcem pochvalit vsetky sestricky lekarov, asistentky mala som pekny porod aj pobyt.
Rodila som pri MUDr Murinovi a pri skvelej porodnej asistentke Zuzke 😀 a este na 17A je upulne super stanicna sestra.

tinaa
28. okt 2007

ahoj, ja som rodila v novej nemocnici. Bola som so vsetkym velmi spokojna. Aj s pôrodnikom aj so sestrami z novorodeneckeho. Vsetci boli velmi mili a vzdy mi pomohli ked som potrebovala. Na narodenie mojej dcerky mam len tie najkrajsie spomienky. Rodil ma Dr. Boszormenyi (bol skvely) a moja najoblubenejsia sestricka bola p. Janosikova 🙂

kosicanka1
28. okt 2007

tak sa pridam aj ja, vrele odporucam novu nemocnicu, bola som maximalne spokojna, rodila som u Dr. Murina pocas jeho dovolenky, ale pribehol nas odrodit rychlovka za 3 hodinky, mala som epidural. vsetci lekari boli super, sestricky tiez, je to vsetko o ludskosti a slusnosti. ja do dnesneho dna spominam na den porodu ako na najkrajsi zazitok v mojom zivote a myslim, ze k tomu prispelo aj to, ze v novej nemocnici bolo vsetko OK. nad stravu som sa povzniesla (manzelik mi nosil jedlo), bola som v nadstandardnej casti, tam sme mali chladnicku aj mikrovlnku a mala som aj sprchu na izbe a hlavne super bolo, ze navstevy boli non-stop, raz dokonca manzel odchadzal okolo jednej v noci.
a este jedna vyhoda oproti sace - nova nemocnica je v meste na skok od nasho bytiku
druhe babetko (ak panboh pozehna) budem urcite rodit v novej nemocnici pri mudr. murinovi

zajo510
29. okt 2007

dakujem za doporučenie, ja som sa 2 dni po mojom predošlom príspevku dostala do novej nem. hrozil mi predč pôrod a tak som si tam poležala viac ako 2 týždne a som toho istého názoru, rada by som tam rodila...ale uvidím ako to celeé vypáli, lebo vraj tam tento týždeň malujú pôrodné sály a nebudú prijímať rodičky z vonku len z oddelenia, tak si to ani nevechcvem predstavovať...tosť ma to znepokojuje a narušuje môj kľud na duši.. 😖 dúfam že sa tam ale nejak dostanem, lebo som sa na to psych. pripravila

tinaa
29. okt 2007

kosicanka, tiez som mala nadstandard, akurat 3.7. sa uvolnila izba vedla mna,nebola si to nahodou ty? Ja som rodila 2.7. v noci 🙂

kosicanka1
29. okt 2007

fuuuha tina, ja som rodila 4.7. poobede a bola som v poslednej izbe nalavo na kraji, tie 3 izby co boli za 300, no urcite sme sa tam museli stretnut 🙂

tinaa
30. okt 2007

wauuuuu tak ja som bola oproti, v poslednej na pravo.
Tusim sme sa par krat stretli pri chladnicke, pamätas, smiali sme sa, ze sme stale hladne hehe

osa
30. okt 2007

Ahojte cerstve mamicky, nenasiel by sa zoznam veci kt. ste v Novej potrebovali pre seba a pre babo? A este mozno zopar dobrych rad pre osu, ktora to ma vsetko pred sebou... 😅 Vdaka!

kosicanka1
30. okt 2007

tinaa - no tak pri chladnicke sa dobre debatilo, sme ju vkuse vyzierali, ne? a si este v KE, lebo v pase mas napisanu Blavu 😒
a ako sa ma babenko?
osa - pre babetko potrebujes iba jednorazove plienky a vlhcene obrusky, ostatne ti daju, ale ak chces mozes si doniest aj oblecko pre babo a podobne
no a pre teba tak ako do nemocnice, nocnu koselu, slapky, pribor, pohar, toaletny papier, poporodne vlozky, jednorazove nohavicky, zupan, uterak, hygienicke potreby a este kopec jedla, lebo budes hladna a este pit (balene vody)

tinaa
30. okt 2007

kosicanka, byvam v BA uz 5 rokov, ale obaja s manzelom sme z KE. Nasa Sarinka sa ma vyborne, je velmi dobrucka, spinka mi celu noc, no proste pohodicka. A vasa Simonka? Aka je velka?
Osa suhlasim s kosicankou, myslim, ze napisala uplne vsetko potrebne. K tym vlozkam, odporucam TENA tie nejväcsie. Pre babo ti staci oblecenie iba na cestu domov, ostatne ti daju.

kosicanka1
30. okt 2007

aha, takze si si prisla odrodit do KE 😀
no my sa mame tiez dobre, priberame a tiez spinkame celu noc, iba malicke prestavky na kojenie, ale to je so zavretymi ockami, takze sme v pohodicke.
vraj nas este cakaju zubky, dufam, ze to nebude take hrozne ako to pisu niektore baby 😒

tinaa
30. okt 2007

Ja som kojila iba 3 tyzdne, a ked sa hovori, ze deti na umelom mlieku spia celu noc, tak v nasom pripade to plati. Zaspavame okolo 20:00 a spinkame do 7mej 😉 Tak vam prajeme vela radosti zo simonky.

gio
15. nov 2007

Ahojte,tiez sa pridam.
V novej som rodila dvakrat/obidva cisarske/, bola som celkom spokojna. Obidve sekcie mi robil prednosta Kraus,vcelku mily, dobry pristup.Nemozem si stazovat, anesteziolog bol super, aj sestricky na sestonedeli , takisto aj sestricky z novorodeneckeho mali vynikajuci pristup, vsetko vysvetlili, pomohli s kojenim.
Ked si odmyslim tu nemocnicnu stravu a tie hrozne "pohodlne " postele , tak bolo super.

junovka
15. nov 2007

gio,pripajam sa k tebe,detto 😉

gio
16. nov 2007

Junovka, tiez si rodila u Krausa? mala si ho vybaveneho ?

junovka
17. nov 2007

gio,nie.Ja som rodila pri Mikolajovi,mala som ho vybaveneho pri oboch detoch. 😉

penelope10
22. nov 2007

Ahojky, rodil niekto pri MUDr. Adamovi v Novej? Ake ma skusenosti, pristup a tak, dostala som totiz na neho odporucanie
A este ma zaujima vybavenie tych nadstandardnych izieb, moze si clovek vybrat ze chce byt napr. sam, ci je tam telka a tak + babo je stylom rooming in.??
diky 😉 🙂

penelope10
22. nov 2007

😕 nikto nic???

junovka
22. nov 2007

co sa tyka Adama, tak je perfektny ludsky.Ak ho mas vybaveneho, tak mu mozes volat aj na mobil kedykolvek ak ti je nieco nejasne.Nerodila som pri nom, ale moja znama.Volala mu aj o polnoci a on v klude vsetko jej vysvetlil.
Mozu sa vybavit nadstandardne izby za 200, 300 a 700 Sk.Za 700 je aj telka,si sama, v 200 nie je telka, si sama, ale nic moc a za 300 ste 3 na izbe,bez telky. Vsetke maju sprchu ale WC tam nie je.
Roming je tam, je to super vec 🙂

tinaa
26. nov 2007

Penelope, ja som mala vybavenu nadstandardnu izbu za 700Sk. Bola som velmi velmi spokojna. Sama na izbe s babätkom a rodinou. Po pôrode manzel prespal so mnou, na izbe je velky rohovy gauc, samostatna kupelka s WC aj TV. Vôbec nelutujem, prve dni s malou sme si uzivali iba v kruhu rodiny. Niektore mamicky pisali, ze si nevedia prestavit byt same na izbe. Ale ja som nikdy sama nebola, vzdy bol pri mne manzel a niekto z rodiny. Jedine v noci som bola sama s malou. To sukromie bolo na nezaplatenie 🙂

martinabarak
26. nov 2007

Penelope10, ja som sice rodila v Saci, ale znama mi chcela vybavit Dr. Adama, ze vraj je jeden z najlepsich po vsetkych strankach. No ja som chcela Sacu.

penelope10
12. dec 2007

ahoj,
no mali sme UZV. v pond. u Adama, pytala som sa ho na organizáciu porodu, izbu, epidur. a tak... povedal, ze to ma este cas.. tak neviem,
aku mate vy stym skusenost, ja som cakala ze sa predbezne dohodneme na tom co chceme a co nie.. a stala sa neviem zbavit pocitu, ze vsetci ziju uz vianocami a tvaria sa ze do januara je este kooopu casu. ☹
len neviem ako sa bude tvarit ked sa baby prihlasi v dec. 😝

henrid
14. dec 2007

Ahojte
mate niektora cerstve info o cenach v saci??? a ktory lekar/ka je tam fajn???
moze byt so mnou manzel v noci ako to pisete, ye sa da v novej nemocnici?

zuzka82
15. dec 2007

ahoj, ja mam 3mesacne info...
chvalia si tam dr.dosedlu, luptaka a este jednu zenu...si nespomeniem 😖

zuzka82
15. dec 2007

dr, sevcovicova,,, 🙂

henrid
15. dec 2007

dakujeem zuzka. ten dosedla je predsa len troch mlady. a tiez som pocula o tej sevcovicovej. asi to skusime s nou.

zuzka82
16. dec 2007

aj dosedla aj luptak su mladi, ale si ich maminkuy chvalia aj napriek tomu... 🙂
drzim prsty.. 😵

norik1
30. dec 2007

Ahojte, ma niektora z vas skusenosti s Dr. Boszormenym v Novej? Vdaka za pomoc 🙂

jolanka
2. jan 2008

Ahojte, ma nektera zkusenost s dr. nikolajem v nove nemocnici? nevim jestli mam jit rodit do nove nebo na rastislavku. vim ze mam jeste cas, ale nejake to info se hodi. dekuji za odpovedi. 😉

sasenkat
9. jan 2008

Ahojte, ja sa chystam do Novej nemocnice, pojdem sa tam pozriet,ale tesima ze som tu nasla pozitivne ohlasy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre