Pôrodnica v Košiciach. Máte skúsenosti?

lubka1
12. júl 2006

Síce mám k pôrodu ešte veeeeľmi ďaleko, budem rada, ak mi niekto napíše svoju skúsenosť, aby som mala nejaké infošky 🙂

stanka_s
4. mar 2007

ziarowka vdaka za info, kazde info je cenne, hoci to tvoje nie je teda velmi pozitivne 😠 , ten zaciatok myslim. Dufam ze ja budem mat len dobre skusenosti. Mam zname co tam rodili a chvalili si, tak verim ze to bude aj moj pripad 😉 .

curly1983
4. mar 2007

zenusky poprosim info ohladne sace .... akekolvek - negativne aj pozitivne 😉

stanka_s
4. mar 2007

curly dufam ze uz coskoro podam info aj ja 😉 .

curly1983
4. mar 2007

stanka takze ides rodit do sace ???

stanka_s
4. mar 2007

Ano, vo stvrtok som tam bola na poradni a Dr. mi povedala ze uz mozem rodit kazdym dnom, tak som uz v ocakavani, uz by som bola rada keby to bolo aj dnes 🙂 .

curly1983
4. mar 2007

stanka a chcela by si nadstandart alebo klasicku izbu ??? rozhodla si sa aj pre epi ??? aku su tam vlastne ceny ???

stanka_s
5. mar 2007

Ahoj curly,
izbu chcem klasicku, nepotrpim si na nadstandard na tych par dni a ani by som nebola rada sama na izbe 😉 . Pre EPI som sa rozhodla len neviem ci nam to vyjde ☹ , lebo som nebola este na pouceni a bez toho mi ju nedaju. Vo stvrtok som tam bola na poradni a zabudla som zajst na poucenie, no dufam ze ho este stihnem. Poucenie je bezplatne a EPI stoji 3990,-. Plati sa az pri prepusteni.

silviatt
5. mar 2007

Ahoj Stanka!
U vas stoji epiduralka 3990,-Sk? A to som si myslela, ze Trnava je najdrahsia 2.800,-Sk. Odkedy sa u Vas plati? U nas sa zacala az teraz, 1.marca. Stale mi nejde do hlavy 3.990,- - to je uple smutne ☹

stanka_s
5. mar 2007

Ahoj Silvia,
neviem presne od kedy je ta cena taka vysoka, ale platilo sa aj predtym len mam pocit ze menej. Ja som ratala tak 2500,- za EPI, ale na nete som nasla tuto cenu a aj sestricka na poradni mi hovorila ze 3990,-. Riadna palka 😠 , mozno ze ani nestihnem poucenie a usetrim 😀 , ale radsej by som tu EPI chcela mat v zalohe. 😉

curly1983
6. mar 2007

tak cena tej epi je fakt dost velka 😠 mama niekde citala ze epi v saci stoji 1800,- tak to je asi cena z roku pat.... nuz co spravime 😒

kamilecka
6. mar 2007

Na rastislavke stoji epi 2200sk

curly1983
6. mar 2007

😕 😕 😕 no tak to je dost velky rozdiel 😠

dankaa
7. mar 2007

ja sa popýtam co stoji EPI v novej nemocnici a dam vám vedieť 😉

eja28
7. mar 2007

Saca stale zvysuje ceny, dokonca pyta peniaze aj za take sluzby za ktore ine nemocnice nepytaju. Podla mna chce zmensit pocet pacientov a aj si dobre zarobit..

dankaa
15. mar 2007

ja som pocula,že v Saci zaplatíš 15 tis skk a mas postarané o pobyt,myslim,že je to absurdne.

pierra
15. mar 2007

moja znama platila v saci za epi 4.000,-sk.. ale tam vraj nie su taki uplatkari ako v inych nemocniciach.. cize date viac nemocnici ako lekarovi..

dankaa
15. mar 2007

tie ceny su sialene,este som sa nepýtala co stoji EPI v novej-v piatok si to zistim...

kako
20. mar 2007

🙂 ahojte babky,
chcem vas poprosit viete mi poskytnut nejake info na Mudr. Demkova?
Myslim, ze by mal posobit v Saci. Vdaka.. 🙂

sisa79
11. apr 2007

Ahojte mamky!
Ja idem za par tyzdnov rodit do Sace a chystam tasku. Chcela by som sa spytat, co si treba vziat do porodnice v Saci pre babo... viem, ze plienky, ale co este??? Dakujem za kazdu odpoved. Slavka

nezabudka84
12. apr 2007

Ahojte zenuse, mam info, ze v novej sa za epi plati 2000sk...som myslela, ze to je vela 😒

stanka_s
12. apr 2007

Ahojte, ja som rodila v Saci 13.3. tak mam cerstve info. Pierra ma pravdu, ja som platila len za EPI tych 3990,- a nic viac a bola som velmi spokojna. Lekara som nemala vybaveneho, tam som to vobec nepotrebovala.

stanka_s
12. apr 2007

Sisa, do Sace potrebujes pre babatko plienky (cca 8ks/den), krem na zadocek, hyg. obrusky vlhcene. Pre teba odporucam odsavacku (vyborna pomoc).

curly1983
13. apr 2007

ahoj stanka_s 🙂 blahozelam k Simonkovi 😉 😉 😉

takze si bola so sacou spokojna ???

sisulik
13. apr 2007

do konca augusta 2004 sa v saci za epi neplatilo..od 1.9.2004 sa platilo..ja som rodila 2.9.2004 cize som platila plnu sumu a uz vtedy to bolo tych 3990sk..cize podla mojich poslednych info sa cena epi vobec nemenila...jedine co sa menilo je cena nadstandard. izieb..ja som vtedy mala tu najvacsiu a stala okolo 950sk na noc..teraz ma ta ista izba do 1200sk...ale aj tie peniazky stoja za to...lebo som tam bola velmi spokojna a dufam ze aj tentokrat budem taka spokojna...
kedze lekary v saci su vsetci dobri, mne by bolo uplne jedno kto ma odrodi..ale kedze uz mam osobne skusenosti s dr. sevcovicovou tak som si ju aj tentokrat vybrala k porodu...v inych nemocniciach sa plati aj za to, ked si vyberiete konkretneho lekara k porodu (v novej je to tusim az 5000sk, v oktobri mi tam rodila kamaratka) ale v saci sa za to neplati.

curly1983
13. apr 2007

ahoj sisulik .... cena epi ostala taka ako si ju mala aj ty ... Sisulik nevies nahodou nieco o tom, ze ci sa robi pre tehulky nejaka prehliadka porodnice alebo nieco podobne ???

slucka
1. jún 2007

ahojte mamulky tehulky, som sice v 27tt, ale lekar mi povedal, ze na najblizsej poradni mu mam povedat, kde chcem rodit. 😒 A ja neviem. M aniekto skusenosti aj so starou nemocnicou?

lubka31
4. júl 2007

ahoj Slucka,

ja som rodila v starej nemocnici minuleho roku v auguste, tiez som bola plna otazok, strachu prekvapeni i radosti. Samozrejme aj ja som bola zvedava kde co a ako... Neviem ako ine porodnice , ale ja som bola v podsate spokojna, ja som tam stravila asi 2 tyzdne, lezala som tam tyzden pred porodm a tyzden po... Na zenskom oddeleni su mile sestry nemozem povedat ani pol slova....ao je to s porodnymi asistentkami to uz neviem..komu prides do sluzby to tazko povedat...ja som nemala nejake zle skusenosti. najhorsie to bolo apson pre mna so sestrickami na novorodenencom ked uz bolo babo na svete..ja som bola po cisarskom a vobec som nemala mlieko a oni len kojte a kojte...ale neviem z coho... mne sa mlieko spustilo az 2 tyzdne po porode. ja som mala neplanovany cisarsky rez, porod mi skusali vyvolavat nakolko som prenasala a mala som aj zvysseny tlak, no prezila som si svoje od rana do polnoci o hlade a smede s infuziou v ruke a v bolestiach, ktore sa stupnovali, ale neznamenali nic, mu
yslela som si ze umriem od bolesti, trvalo to cca od poludnia do polnoci, kym sa nerozhodli pre sekciu.Nechcem nikoho stasit, ale porody su rozne pre niekoho rychle, pre niekoho tazsie, ja som bola ten druhy pripad. Co sa tyka otazky ake su skusenosti so starou nemocnicou....mozem odpovedat dobre, starostlovost bola dobra bla som spokojna... Myslim, si, ze kazda zena, aj keby rodila neviem kde a neviem v akej super porodnici si musi vsetko prezit a pretrpiet sama,vsetko je len na nej v jej mysli a prezivan, takze prajem vela sil a stastia.....
P.S. Aj ja som sa velmi bala a islo to samo uz potom clovek ani nerozmysla ked to nejde prirodzene su na to odbornici, ktopri pomozu nac....
Dnes mam uz skoro rocneho sibala...a uz aj pomaly zabudam na svoj tazky porod.... prajem vsetko dobre nellyne

sisulik
4. júl 2007

slucka...ja som porodila obe deti v saci...tam by som rodila aj nadalej...;) co sa tyka starej nemocnice, tak len tu chcem spomenut moj zazitok z navstevy mojej znamej, ktora tam porodila pred par dnami...ked som ju bola navstivit, tak som sestricka povedala za kym idem...cakam a cakam a ona este nejde..tak som jej zavolala ze kde je...sestricka sa na to asi "vybodla" a vobec jej neoznamila ze ma navstevu...no stava sa..co sa mi tam vsak nepacilo bolo napr. aj to, ze navstevy sa prijimaju na chodbe kde su vytahy, nemaju na to specialnu miestnost. a ani babo nemozu ukazat 😠 ☹

natal
5. júl 2007

Teraz som rodila v starej nemocnici. Sestricky, doktorky aj dokrori na porodnom boli velmi mili a zlati (par vynimiek sa najde vsade, ale to sa mozno tykalo 1 doktorky a 1 sestricky). Na to kolko tam maju prace boli naozaj super. Vychadzali nam podla moznosti v ustrety. Ked som rodila, tak boli pri mne asi tie najmilsie sestricky. Len skoda, ze nemaju miesta. Bolo nas tam ako maku a nemali kde davat zeny, ktore uz porodili a tak sme boli vsetky v miestnosti 1. doba porodna (4 postele v 1 izbe). Chybalo tam sukromie a to hlavne pri vysetrovani doktormi. Rodila som na klasickom porodnom stole, dostavala som krce do stehien z toho ako som lezala. Inak som mala tazky porod, skoncilo to kliestami, ale to nie je podstatne. Az na druhy den sa uvolnila izba a isla som na novorodenecke. Malu mi dali hned na izbu. Sestricky, ktore mali na starosti deticky boli tak pol na pol. Polovica bola velmi ochotna a mila a druha polka .... No neboli velmi mile. Ale pritom kolko maju roboty sa ani nedivim. Pre vsetky izby su spolocne 2 wcka (kazde s bidetom) a 3 sprchy. Dalo sa to zvladnut. Najhorsie boli stolicky v "jedalni". Tvrde, nevedela som si vobec sadnut. Taktiez to, ze navstevy sa prijimaju vonku na chodbe kde je stale kopec ludi. Chybala mi troska sukromia. Ani porozpravat s manzelom sa nedalo. Babatka ukazuju sestricky a niekedy mali toho tak vela, ze ani nesli ukazat babatko. A ked ano tak len na chvilku vo dverach v prievane. Dost o nicom. Sestricky a teta co davali pradlo boli velmi mile a ochotne.
Celkovo to zhrniem - podla mojho nazoru vsetko by bolo OK keby mali priestory. Malo miesta a vela rodiciek, nevyhovujuca miestnost na 1. dobu porodnu (myslim tym trosku sukromia aspon pri vysetrovani), ziadna miestnost na navstevy.

zajo510
17. sep 2007

Ahojte, nakoľko sú tu postrehy staršie ako rok, rada by som vedela niečo nové. Chcela by som rodiť v Novej nemocnici v KE, nechystám sa vybavovať a platiť si lekára...aké máte čerstvé zážitky a postrehy z tejto pôrodnice. Beriem do úvahy, že sa nájdu dobré aj "neochotné" sestry v každej nemocke...zaujímal by ma prístup lekárov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre