Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

babi1
14. okt 2009

Hoci sa mi to ťažko píše, myslím, že je treba povedať aj o neúspechoch v levickej nemocnici. Náš Timko sa narodil presne pred mesiacom v klinickej smrti - nebilo mu srdiečko ani nedýchal, hoci bol krásny, zdravý, 3750g, nedostatok kyslíka mu vážne poškodil mozog a dodnes je v bezvedomí a jeho stav je beznádejný. Jeho mamička nastúpila do nemocnice pár dní pre termínom pre zvýšený krvný tlak a po 5-tich dňoch primár počas vizity rozhodol o vyvolaní pôrodu a sám podal prvú tabletku na vyvolanie pôrodu- žiaľ pôrod neusledoval. Postupne jej naordinovali aj infúziu, injekciu, pustili jej plodovú vodu - ktorej už o 11,oo bolo málo stále sa neotvárala, tak ďaľšiu infúziu, občas ju pozrel doktor Maťo , pred pôrodom krátko aj doktor Braun, rodila na záver pracovnej doby 15,50 pri doktorovi Maťovi. Celý čas vraj srdiečko počúvali, len pri tlakoch už nie a tie posledné minúty mu boli osudné. Keby jej boli včas urobili cisársky rez a nesilili pôrod cez nepripravené pôrodné cesty, mohli sme sa z neho tešiť. Takto prežívame najhoršie dni v živote, plné zúfalstva a nešťastia.

ejusaaa
14. okt 2009

Babi to je hrozne,ja nemam slov 😔 mdrzim vam palce ☹

ejusaaa
14. okt 2009

A ake su predpoklady,ake ma malicky sance? 😔

babi1
14. okt 2009

Žial, šance že bude zdravý nemá už žiadne, nemá žiadne reflexy, nevie sať ani hltať, je kŕmeny sondou, nehýbe sa, ani očká neotvára, nič necíti, nereaguje na bolesť ani na hlasy, neplače. V takomto stave nie je možné zobrať si ho ani domov. Nevieme ani dokedy bude žiť, môže ho zabiť prvá infekcia ☹ . Strašná situácia.

etnicka
14. okt 2009

babi, to je mi velmi luto ☹

fiona8
14. okt 2009

babi
je mi to strasne luto 😢 😢 drz sa, zelam Ti neuveritelne vela sil!!!

babi1
15. okt 2009

Ďakujem Vám dievčatá za podporu. Prajem Vám aby Vaše detičky boli zdravé a Vy aby ste nikdy nezažili podobnú situáciu.
Ak budete ešte rodiť v Leviciach, dajte aj na svoju intuíciu.
Keby sa dal vrátiť čas, určite by som sa snažila niektoré veci zmeniť

sue2209
17. okt 2009

Babi,
dúfaj, že sa všetko dá do poriadku a malý predsa len bude žiť plnohodnotný život.

Mirip,
tak ako to celé prebiehalo ? Dopadlo všetko podľa očakávaní ?

mirip
19. okt 2009

sue som písala do úspešných tehuliek z endometriozy v téme tehotenstvo aké máme trápenie a všetko o porode aké to bol

babi1
20. okt 2009

Náš krásny vnúčik Timko zomrel 18.10.2009 v nedeľu 16:15. V podstate skutočne ani nežil, lebo bol od pôrodu v hlbokom bezvedomí následkom ťažkého poškodenia mozgu z nedostatku kyslíka.
Levickí pôrodníci nám dodnes nevysvetlili, prečo sa zadusil a narodil klinicky mŕtvy 14.9.2009 pri pôrode, ani či je niekto za to zodpovedný.
Dúfame, že naše nešťastie pomôže iným mamičkám a ich detičkám a že aj vďaka nášmu Timkovi budú lekári dôslednejšie sledovať pôrody.

land
20. okt 2009

Toto si prečitajte a nie vychvalujte levických doktorou čo nemajú v sebe štipku ludskosti a profesionalizmu vypisujete tu aký je Mančík,Mato,Poliak,Braun a ja neviem kto ešte super,figu su super pravda je niekde uplne inde všetko je to banda hajzlov čo si nezaslúžia ani štipku uznania a nie to ešte robit doktorou a o sestričkách ani nehovorím,bodaj by im všetkým zobrali licencie nech už v živote nemožu ubližovat ludom

sue2209
20. okt 2009

Land, je mi naozaj úprimne ľúto, čo sa stalo malému Timkovi, avšak svoj názor na môjho lekára som nezmenila. Viem, povieš si, čo tá vie, jej sa to nestalo. Áno, možno by si aj mal pravdu, no nie je to tak. Bohužiaľ, aj takéto veci sa stávajú a vždy si povieme : " prečo sa to stalo práve mne ? " Ja tiež dúfam, že sa mi niečo také nestane. Bodaj by všetky pôrody na svete a tiež všetky operácie vždy dopadli dobre. Bohužiaľ, nikdy to tak nebude. ☹ . Verím tomu, že lekári sa snažia spraviť vždy maximum, avšak nie vždy sa im to podarí. Veď koľkokrát nevedia zachrániť ani svojich najbližších. Ani veda zatiaľ nie je 100%ná. Mňa pôrod čaká koncom novembra, tiež dúfam, že to bude bezproblémové, avšak na 100% dôverujem môjmu lekárovi . Musí to byť hrozná bolesť, čo prežíva Timkova rodina a najbližší, ale jedno si musíme uvedomiť : Aj lekári sú len ľudia. Tiež nič nemôžem povedať na sestričky, hlavne na príjme sú vždy milé. Babi1 som vyslovila úprimnú sústrasť a myslím to celkom vážne, no zaujímalo by ma, prečo konkrétne máš takýto postoj voči lekárom a sestričkám pracujúcim v pôrodnici. Vieš, ja som MUDr. Brauna spoznala až minulý rok, po tom, čo som sa dozvedela, že prirodzenou cestou mať dieťatko nemôžem. Takže ho nepoznám dlho, avšak počas tej doby ako ho poznám som na neho nepočula krivé slovo čo sa týka jeho ľudskosti a tiež profesionalizmu. A ja som nadmieru spokojná. Dokonca tak, že hovorím, že takého lekára človek musí hľadať ako ihlu v kope sena. A za tým si stojím. každý má iné skúsenosti, názory, avšak každý má právo vyjadriť ten svoj názor. Ja ten svoj viem obhájiť, Babi1 tiež, len ty nie. Máš snáď osobné skúsenosti ? Alebo podľa čoho vieš posudzovať a odsudzovať ?

mirip
20. okt 2009

dakujem ulinka aj sue všetkým dakujem, neviem čo sa stalo tebe land že i zanevrel na lekárov ale ja som mala pri porde Dr. Brauna a mal aj nočnú a sa staral, bol tam so mnou aj muž a on bol každú hodinu tam kontorloval ako to ide a aj suer pozašíval lebo ma niele nastrihol ale som sa poriadne aj roztrhla a už to mám takmer zhojené a kedykolvek mám problém tak kludne aj o polnoci možem volať 😉

sue2209
1. nov 2009

Ahoj Tinka,

Tak čo, ako si dopadla ? V utorok ideš teda k tomu MUDr. Poliakovi ?

ulinka221
2. nov 2009

Ahojte...tak az teraz sa mi podarilo ist na net.
Uz sme doma a zvykame si na novy zivot.
Co sa tyka porodnice v Leviciach tak nemozem povedat ziadne zle slovo....sestricky na gyn. aj na novorodeneckom su strasne mile a aj velmi mi pomahali. Je pravda ze minuly tyzden bolo velmi malo mamiciek na oddeleni 4 az 6.
Rodila som dohodnutym cisarskym rezom u dr.Mancika...a bolo to ok. Trosku mi sice prislo zle pri samotnom porode ale to bolo kvoli tlaku. Teraz sa na to uz pozeram s odstupom a v pohode. Rana uz vobec neboli takze som uz zacala nosit stahovacie nohavicky 🙂
Maly Maximko je zlaty narodil sa s vahou 3900g a 51cm....takze riadny valibuk. Trosku sa teraz trapime s mlieckom ale hadam to bude lepsie a lepsie....snazime sa kazdym dnom. Teraz mi akurat spinka.

Sue2209 - dakujem za drzanie palcov ;)

mirip
2. nov 2009

gratulujem ulinka 🙂 ja som zase pridala pár nových fotiek 😵

tinka0812
3. nov 2009

Ahoj Sue. Prepac,ze som sa neozvala,ale nesiel mi pocitac.Dnes som bola u dr.Poliaka a dohodli sme sa na 19.11.Zatial je vsetko ok,ale uz to chcem mat za sebou.Taka som nervozna,ze strach!Ostatne ti napisem v IP.

sue2209
4. nov 2009

Tinka, tak ja pôjdem pravdepodobne ešte skôr ako ty. Hm... Aj som povedala MUDr. Braunovi, že mam z toho strach, no ževraj sa nemám čoho báť. Povedal, že maličká má hlavičku dosť nízko, tak si mám 10.11 doniesť na vyšetrenie už aj tašku a uvidíme... Možno že tam ostanem, možno ma pošle ešte domov. Pravdu povediac, už by som vtedy najradšej porodila, nakoľko som hrozne vyčerpaná už len z toho, že celé noci nespávam. Vrtím sa, prehadzujem, neviem si nájsť polohu, všetko ma tlačí.... Inak sa cítim v pohode. Čudujem sa, že si nervózna, veď máš už 2 detičky. Predstav si potom tú moju nervozitu ! Keď budeš mať niečo nové, daj vedieť.

tinka0812
8. nov 2009

Ahoj Sue.No ako si na tom?Este si pokope?Ja ano,malemu sa vobec nechce ist na tento svet a ani sa mu necudujem 🙂 !Daj vediet ako si dopadla toho 10.11.Pa

sue2209
9. nov 2009

Tinka, ja som ešte " 2v1" , no najradšej by som už nebola. Keďže mala je už vyvinutá, mohla by ísť na svet! Najradšej by som ju už držala v náručí. Pobalila som sa, no ak ma zajtra ešte pošle späť, nebudem nadšená. ☹ . Ty vieš aspoň s istotou povedať, že ideš toho 19.11. Teda, ak sa Ti nebude pýtať predsa len na tento svet trošku skôr. Veď uvidíme. Jednoznačne dám vedieť, ak sa niečo zmení a budem pri pc. držte sa!

tinka0812
9. nov 2009

Uz budes a coskoro!Ja si idem v stredu dat robit predoperacne a vo stvrtok idem do LV.Som zvedava co mi povie doktor.Uz chcem mat potom,ale podla doktora sa mu este na svet vobec nechce.Ked ti poslem moje t.c. do IP das mi zajtra vediet ked ta tam uz nahodou nechaju?A ked nie tak daj vediet do IP.Zatial sa drz,pa.

sue2209
19. nov 2009

Ahoj Tinka,
Len teraz som sa dostala k pc. Dňa 10.11 som šla k MUDr. Braunovi a už som tam aj ostala. Dal mi nejakú tabletku a mala som sa pripraviť na pôrod. No ten neprichádzal, bolo mi na odpadnutie, točila sa mi hlava, veľmi mi klesol tlak, kontrakcie neprichádzali, len som mala silné bolesti brucha, ... . Takže nakoniec mi maličká uzrela svetlo sveta nie normálne, ale po cisárskom reze o 15:48 hod. Volá sa Bianca B. Prvý deň som malú videla len na sále, druhý deň mi ju prišli na chvíľu ukázať no a potom sme už boli spolu na izbe. Bola som deprimovaná, nakoľko som nemala mliečko a malej som nemohla poskytnúť to najprirodzenejšie - materské mlieko. Zo začiatku mi ju napchávali len glukózou, ževraj to mlieko dostanem. Trápila som sa ja aj malá, no nešlo to. O to viac, že mám vpadnuté bradavky a malá si ju nevedela chytiť. Tak som si kázala doniesť odsávačku, že to možno nejako pomôže. V bolestiach som sa snažila odsať aspoň trošku, no horko-ťažko som vyťahala 1,5 ml z obidvoch prsníkov. Potom som si kázala doniesť klobúčiky, ktoré mali "akože" nahradiť bradavky. Maličká sa chúďatko snažila, ale nič nešlo... Poplakala som si, keď som videla ako sa trápi a keď som ju videla takú hladnučkú. Našťastie, nakoniec mi začali dávať "umelé mlieko" a už aj malá bola spokojnejšia. Konečne som sa ukľudnila a aj trochu vyspala. Pretože cez deň som spávať nemohla a v noci to bolo nasledovné : z utorka na stredu : spánok cca 1 hod - pre bolesti, zo stredy na štvrtok cca 3 hod, zo štvrtka na piatok som nespala vôbec, pretože mi malá veľmi plakala, nevedela som ju utíšiť a keď som s ňou šla za sestričkou, vybuchla na mňa, čo od nej chcem, čo ona teraz má robiť. Iné mamičky si tam v takomto prípade detičky nechávali, no ja po tom, ako som ju počula som sa zaťala a povedala som si, že ju tam veru nenechám, keď aj celú noc nebudem spať. A tak aj bolo. Po troškách som jej celú noc pchala do úst glukózu! V piatok poobede mi konečne dali to mliečko. mala by si vidieť tú zmenu ! Malá bola napapaná, kľudná, proste jeden úžasný anjelik. A ja som bola spokojná tiež. V túto noc sme si už obidve pospinkali. Už som viac neplakala, že nemám mlieko, veď nie som prvá, ani posledná. Sobotu sme prežili celkom v pohode, len keby nebolo tých bolestí... Hm, čo už, patrí to k tomu. Celé hodiny som sa na Biancu dokázala pozerať a v duchu ďakovať MUDr. Braunovi, že mi pomohol nie len v otázke umelého oplodňovania, následnej starostlivosti, ale aj priviesť na svet to najcennejšie v mojom živote. No a nedeľa prešla relatívne rýchlo, pretože som vedela, že už ideme domov. Pobalená som bola zväčša už v sobotu, ráno som čakala už len na vizitu, vybratie stehov a následné prepustenie detskou lekárkou. okolo obeda sme teda boli doma a teraz sa dosť držkáme, našťastie. Hoci, soplíky sme už mali a tiež nás momentálne trápi to, že sa nevieme vykakať. Ale masírujeme sa, cvičíme nožičkami, ... snažíme sa ako vieme. Zmenili sme sa z "2v1" na "1+1".
Inak personál gynekologického oddelenie je super, vyjdu Ti vo všetkom v ústrety, čo sa však nedá povedať o niektorých sestričkách z detského oddelenia.
Veľa šťastia !!!

tinka0812
19. nov 2009

tinka ma chapceka vola sa Darius 378g.. 52cm narodil sa dnes.ozve sa ked pride

vierka87
27. nov 2009

ahojte ja som sa dnes vratila z gyn.odd a vobec som ja ani viacere buduce mamicky neboli spokojne zo starostlivostou lekarov.sestricky boli fajn ale pokial ste nedobiedzali o vysledky a vysetrenia ani si vas nevsimly a pri kazdorannej vyzite sa vas lekar spyta preco ste tam...cize nevie preco ste tam a preto musite dokonale ovladat svoju diagnozu a navyse som v rizikovom tehu a zacala som sa otvarat a mat kontrakcie.po tyzdni ma pustili domov koli preplnenemu stavu...cize ked predcasne porodim tak viem na akeho MUDR sa mam obratit....tuto nemocnicu nedoporucujem...momentalne im asi vadilo ze som sa starala o svoje vysledky a postup liecby a mozneho rizika pre moje mimi...to je vsetko k tejto porodnici a uplne ma dojalo ze nemaju inkubator... 😝

mirip
28. nov 2009

z vlastnej skúsenosti zase poviem teda otvorene ja v porodnici, setričky a doktori z gyndy super ale detské setričky arogantné a namyslené ochota poradiť nula bodov a vlastne na to tam sú a ked tam ide niekto ako prvorodička a sa niečo spýta tak pozrú a jednajú s človekom typom "akože ty si taká sporostá a toto nevieš" a čo sa týka detskej Dr. si odborne hovorí neonatolog na to že má vysokú školu a je lekárka by sa mala správať o čosi slušnejšie, mna osobne tam na oddelení rozrevala a čo sa týka mojej malej ktorá je náš malý zázrak na kotrý sme čakali 4roky ma urazila a neprávom obvinila že nechcem kojiť...........dalej do detailou to rozoberať vo fore nebudem ak niekto chce vedieť tak cez IP ale pri všetkej úcte a slušnosti si myslím že je to obyčajná krava ktorá nejedná s človekom slušne

sue2209
29. nov 2009

Ahojte babenky.
No tak vidím, že nie všetci majú rovnaký názor. Ale práve preto sme ľudia, individualisti, s rôznymi názormi.
VIERKA 87, ja síce neviem, ako to s tebou bolo, no ja som so starostlivosťou lekárov-gynekológov spokojná, hlavne s prístupom MUDr. Brauna, ktorý je naozaj SUPER. Čo sa však týka novorodencov a prístupu sestričiek detského oddelenia, prikláňam sa k MIRIP. (Ozaj, odkiaľ máš info, že nemajú inkubátor ? Myslím, že keď som si chodila po mliečko, jeden som videla. )

mirip
30. nov 2009

ahojte suee áno majú inkubátor ale nie taký ako majú napr. v NR alebo v NZ ono tento viacmenej slúži len na ohrievanie bábatiek a nič viac, ono ked sa bábo narodí tak ako si sama videla, tak dajú do postielky pri maminu a je pod bábatkom vyhrievaný madrac a potom ked bábo presťahujú dolu tak ho dajú na pár hodín do toho inkubátora sa vyhrievať/ v čase ked si amina po porode má oddýchnuť/i a postupne znižujú teplotu na klasickú izbovú lebo predsalen je to šok ked ide bábo z teplúčka do normálnej teploty izbovej na iné ten inkubátor neslúži len čisto na ohrievanie a ak by náhodou k niečomu došlo a treba poprípade prevoz tak nemocnica má k dispozícii 24hodín denne špeciálnu sanitku s inkubátorom z Nr ktorá do 20min. berie dieťa a prešvezie ho do NR / ja osobne si myslím že tých 2émin. je aj tak síce dosť rýchlo ale pre dieťa ktoré sa narodí napr. predčasne a má problémy s dýchaním je to strašne dlhá doba/ takak by som už dopredu vedela že sa niečo takéto može zomlieť a dieťa by sa mohlo narodiť predčasne alebo je problém tak, tak či tak aj ked som aj ja s MUDr. Braunom velmi spokojná predsalen by som volila v takom prípadne Nové Zámky alebo Nitru ktoré sú vybavené inkubátormi

monikapd1
30. nov 2009

ahojte babule, chcem sa spytat ci treba do LV chodit na poradne pred porodom ako to mam napisane v tehu kmizke, totiz ja som byvala v PD a tam mam este aj super lekarku, ale rodit by som chcela v LV a neviem ako to tam chodi

dara2583
30. nov 2009

Ahoj monikapd1, do nemocnice do poradne chodiť nemusíš stačí keď budeš chodiť k svojmu doktorovi. Ja som sa na to keď som bola tehotná pýtala svojho doktora a on mi vravel, že LV nemocnica si to vôbec nežiada. Stačí keď prídeš do nemocnice už len keď budeš rodiť.
Chcem sa ešte pridať k mirip a sue2209, mám dosť podobný názor a skúsenosť ako oni, ja som tam bola spokojná, jediná výčitka je detská doktorka, tá bola nepríjemná a o malej mi nikdy nič poriadne nepovedala, všetko som z nej musela ťahať ako z chlpatej deky. S detskými sestričkami som problém nemala.

monikapd1
30. nov 2009

dara dakujem za vysvetlenie, ved casu este dost a keby volaco tak si tam mozem este zavolat a spytat sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre