Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

moonixi
11. jún 2011

@elsanka Ahoj elsanka.... 🙂 prave preto som sa pytala, ja ho nechcem dat zaockovat! Dakujem za info ze v porodnici neockuju, som tomu velmi rada... a pediatricke proste poviem ze si to nezelam, nech ma pre mna za mna nahlasi aj na UVZ...:D...

mirip
11. jún 2011

@moonixi klud ved to už asi aj zrušili, už po 10roku života proti TBC nepreočkovávajú a nám ked sme boli s malou na TBC v marci povedala setrička že kadžým dnom čaká prípis že ani novorodencov už očkovať nebudú takže možno to už aj zaviedli

zora256
11. jún 2011

@moonixi Ahoj!
Tak aj dúfam,že o dva týždne aspoň bude skôr na svete,lebo sa cítim akoby som mala prasknúť,to sa musím hýbať a sadať si ako nejaká 100ročná,aby som si brucho nenatiahla,tak len pomalinky sa otáčať,a aj to si brucho pritom držať aby sa neotrhlo,tak aj ja cítim,že malý pribral,tak som tiež veľmi zvedavá,teraz v pondelok idem na poradňu.A to kopanie tak to teda vie bolieť,a mám ho všade ruky ,nohy a ak nestačí ešte aj hlavou zatlačí dolu,je to dosť nepríjemné,ale čo už stojí to zato,verím,keď ho uvidím,tak si natieto boliestky ani nespomeniem.A o 2-2,5roka budem opäť tehu 😀 .Pekný výkend vám prajem! 😉

moonixi
13. jún 2011

@mirip Este to neni odklepnute...ale tak snad...papa

zora256
14. jún 2011

@moonixi Ahoj!Tak mi sme už blizko k pôrodu,lekár mi povedal,že už som otvorená na tri prsty a malý má vyše 3kg,tak že už hocikedy môžem rodiť,a že je aj malý vyvinutý,že by to už bolo ok.A ty ako sa máš?

elsanka
14. jún 2011

@moonixi vlada to odklepla od januara buduceho roku a plati to aj pre novorodencov, nakolko jedna davka vakciny sluzi na 20 deti a je nevyhodna, musia dlho cakat aby ju minuli. Ja keby som bola istejsia, tiez by som pred mesiacom malinkeho nezaockovala, ale zacala som sa vypytovat az po......no co uz...len dufam, ze mu to nebude privelmi hnisat.....aby som si to potom nevycitala...

mirip
14. jún 2011

@elsanka no nám pri prvej to bolo vpohode a druhá, tolko hnusu som dávno nevidela ked je to začalo hnisať prespektíve ked je praskol ten nahnisaný vačok žltozelený hnis a to po kúpaní tak bola celá osuška plienková zasvinená potom do toho išiel aj hnis s krvou a sa jej to ledva zavrelo a prestalo hnisať a ešte stále to nemá zhojené a to máme budúci týždeň poradnu kde nás majú očkovať síce sa to hojí ale ešte to nie je zhojené a očkovanie nebude kým to nebude zhojené úplne

moonixi
14. jún 2011

@zora256 Tak potom fajn, budes to mat za sebou...🙂 a je to pekna vaha...taka akuratna 🙂. Drz sa. papa

elsanka
14. jún 2011

@mirip toho sa prave obavam a len sa modlim aby sa tak nestalo.... nie je to bohvieco vidiet ako to male bezbranne dieta trpi....a potom vraj, ze ich to neboli......

zora256
15. jún 2011

@moonixi Ahoj!
Tak dúfam,že budúci týždeň na výkend,lebo ešte ma pondelok čakajú odbery krvi kvôli železu pred pôrodom,a to by som mala mať zapísané v knižočke.A ty sa ako držíš?

durka1
16. jún 2011

@eliana ,ahoj chcem sa opytat ,že kedy si rodila v BS.Ja mám tiez len zlé skusenosti z Lv nemocnici.personál strasny a hygiena 0 bodov az minus.

luwinka
16. jún 2011

Čaute baby čítala som len pár príspevkov ale musím povedať že ja mám super skúsenosti síce som tam ešte nerodila,bola som len na rizikovom oddelení ale každá jedna sestrička super milá,papanie bolo v pohode len trošku málo kedže ja tehotná jem straaašne veľa a doktori a sestričky sa vážne každej jednej z nás super venovali... 😉 preto sa teším že budem rodiť práve tam...termín mám o dva dni tak keď porodím ozvem sa či som mala pravdu 🙂

keena
17. jún 2011

caute baby.. tot, taka otazka... hlavne asi na tie, co ste rodili nedavno 🙂 pri porode ste mali na sebe vlastnu koselu, ci nejaku nemocnicnu??? resp. ci mam zhanat nejake stare tricko alebo co... a este jedna otazka, ak chcem aby bol manzel pri porode je potrebne v LV absolvovat nejaku pripravu, alebo ako to funguje, ci staci to iba zaplatit a moze ist k porodu? vdaka 🙂
+ @elsanka
+ @mirip

mirip
17. jún 2011

@keena príprava nemusí byť ked chceš m uža tam len nech má pripravenú peňaženku zaplatiť 😀
košelu pri porode svoju mať nemôžeš, musíš mať ich jediné svoje čo možeš mať na sebe je aurrát tak púonožky ako chceš a papauč čo tam pobehuješ sem a tam na wecko kým sa dá, ostatné ee, ešte voda, mobil, a samozrejme svoje vložky také veci mať možeš, na sebe len tie ponožky svoje, myslí že mussíš mať oblečko ich asi aj preto ked náhodou by sa niečo skomplikovalo tak prestrihnú a ide sa na to.....

keena
20. jún 2011

@mirip ok, vdaka, aspon nemusim zhanat tu koselu... a este mi napada... tie nepremokave podlozky pod seba, tie tiez teda treba, mam si ich kupit v lekarni? a tie vlozky - to stacia aj obycajne, alebo nejake specialne porodnicke, ci tie Lydie? no a este jednej veci nechapem, ze treba pre babo detsky sprchovaci gel a telove mlieko... to fakt treba?? to koli porodnici mam kupovat gel??? 😕

mirip
20. jún 2011

@keena hej podložky si kúp, jednu hned po porode ti dajú a potom si už musíš kúpiť, vložky som ja mala porodnícke nie sú drahé okolo 1,45 € 20 ks ale na porodnej pojde jeden balík určite preč tak často ti budú meniť

keena
20. jún 2011

@mirip a co tie veci pre babo, ten gel a mlieko, to si tiez mala? a aku znacku tych vloziek to mam kupit, staci teda ten 1 balik?

elsanka
20. jún 2011

@keena ahoj....nie jeden balik Ti nestaci, treba dva, no a gel a ani mlieko pre babatko netreba, dieta nie je potrebne umyvat mydlom a ani kremovat, nanajvys si kup v lekarni olivovy olej pre pripad, ze bude mat suchu pokozku. Tak ako uz pisala mirip, manzel len pride k porodu a zaplati po nom 16,60 eura. Podlozky pod seba tiez dostanes v lekarni, tiez si kup dva baliky, su po pat a kup tie vacsie....

majuto
20. jún 2011

@elsanka mam presne tuto itu skusenost s hotelovkou tiez som tam mohla aj umriet a nikto nikde prisli by na to mozno na druhý den

keena
20. jún 2011

@elsanka dakujeeem... no nevedela som co s tym gelom a mliekom, kedze v tych veciach co treba do porodnice to je napisane... inak tie podlozky, stacia 4ks?

keena
20. jún 2011

@elsanka no nic, teraz som to este raz precitala... 😀 podlozky - dva baliky. OK

mirip
20. jún 2011

@keena nie jeden balík nestačí musí byť viac ja len že počítaj s tým že len na porodnej minieš aspon jeden balík lebo tam ti budú stále meniť, čí sa týka vecí ohladne kúpania mala som aj pri prvom aj pri ruhom ale nepoužila som nič až neskor doma, lebo aj v porodke ti povedia že najlkepšie je kúpať v čistej vode ved baby sa nemá kde zašpiniť ani sa tak neupotí.....takže len čistá voda, na riťku mám stále aj pri druhej masť s rybacím olejom ale ten v zelenej tube doma používa a tak ak budeš na zaplatenej izbe alebo tam kde budete dve tak tam ho majú na zadok a nepotrebuješ len tam je zarobený nie v tube, vložky som mala samu je ich 20 v balení no v niektorých /nie každej/ lekárni majú aj také porodnícke maxi, tie sa predávajú na kusy a prvé dni ked ich zoženieš aspon na noc sú vtedy super, ak nie stačia ti tie samu

elsanka
21. jún 2011

@majuto som rada, ze nie som sama s touto skusenostou, len skoda, ze nase dojmy a mozno aj staznosti nemaju ziadny ucinok....

elsanka
21. jún 2011

@keena vlozky a aj podlozky su lacna zalezitost, nic sa nestane ak si toho kupis viac, ved sestonedelie cosi trva a minies ich urcite. Ak ti zvysia podlozky, ja som ich pouzivala napriklad na prebalovanie malinkeho, je to prijemne, nechladi, nepremokne a mozes si ich vziat kde len chces, urcite sa ti zidu!!!
A co sa tyka tej kozmetiky, ja teraz malinkeho nekupem s mydlom, ale v lete ho asi parkrat pouzijem, ked bude velmi teplo, alebo viem, ze ho kde -kto obchytkaval. Mojho starsieho syna, pokial sa dobre pamatam, som kupala s kvapkou tekuteho mydla, ale to bolo naozaj s dobrou kozmetikou pre deti. Myslim, ze ta voda v normalnych pripadoch naozaj postacuje.Na zaciatok, lieh, krem na ritku, plienky, kefku na vlasky, podbradnicky a oblecenie. Hlavne sa co najskor vratit domov z nemocky a uzivat si materstvo bez problemov 😉 🙂

majuto
21. jún 2011

@elsanka ved to je na tom to smutne a najlepsie bolo ze na tej hotelkovke bola telka a samozrejme ze ked som tam bola nesla tak som sa stazovala a vykaslali sa na to (nie ze by som tak strasne potrebovala k zivotu telku ale ked sa malý narodil nebola som schopna celu noc zaspat a nemala som ani maleho pri sebe takze som celu noc čumela do stropu ...)

zabka1987
21. jún 2011

Jeeej aka super tema 🙂)) baby ja mam zachvilu termin, teda jedne uz v piatok 🙂 ale podla UTZ mam az 1.7.... chcem sa spytat, ci neviete keby idem za primarom, ci by ma odrodil 🙂 a kolko by som mu mala strcit do obalky 🙂a aku mate s nim skusenost 🙂))J mam s nemocnicou superr, lezala som tam 2krat a bola som max spokojna so vsetkym 🙂

elsanka
21. jún 2011

@majuto mne sa stalo to iste, hoci uz na porodnici mi bolo povedane, ze antena nejde, ale isla aspon jednotka tak som pozerala hokej!!!

majuto
21. jún 2011

@elsanka no vidišo to tebe isla aspon jednotka mne neslo nič lebo ten televizor sa nedal ani zapnut ked som im to hovorila tak to prisli pozriet a povedali ze to pridu zajtra opravit a opravuju to az doteraz ja som aj domov prisla a nikto to neriesil.

mirip
21. jún 2011

@zabka1987 to sa musíš dohodnúť či ťa odrodí, aj ked nie je jediný dobrý lekár tam len on ale aj druhý je, mimo do obálky nič, dokonca tých 5tis. oficálne čo sa platí teraz je to nejakých cca170€ sa dáva lekárovi až po porode

mirip
21. jún 2011

@elsanka ale majú skúsenosti aj dojmy dopad IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre