Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

elenaakiko
6. okt 2011

@lowike čože? to už je sila. ja mám síce rodiť tento mesiac, ale čo ostatné tehuľky a detičky 😲

lowike
6. okt 2011

@elenaakiko veď to, som z toho hotová, idem asi zisťovať nemocnice v okolí, kde dalo koľko lekárov v pôrodnici výpovede, a pri najhoršom si skúsim vybaviť pôrod na Morave, aj keď je to dosť peňazí :(

mirip
6. okt 2011

@lowike a dôvod prečo dali všetci výpoveď vedia????

mirip
6. okt 2011

nie nedali všetci vo virtuálnych novinách sú presné počty dali výpoveď 3 z 5lekárov leo nie všetci čo tam robia sú aj naplno zamestnaný v nemocnici na oddelení niektorý si tam len služby odrúcajú, čo viem sú tam naplno zamestnaný tak Dr.Mančík, Dr Braun, Dr Kopka, Dr Maťo, Dr Bátovský tak ktorý dal výpoveď netuším

lowike
6. okt 2011

@mirip aj v slovenskom rozhlase bolo, že všetci a aj Braun mi dnes potvrdil, že všetci kolektívne ...

mirip
6. okt 2011

ide im dvojmesačná výpovedná lehota a potom sa dohodnú dovtedy určite by nedovolili zavrieť to tam, ani neviem za čo sa doťahujú s minirstvom zdravotníctva len viem že do ministerských kresiel si sadajú taký ludia ktorý sa danému odboru a odvetviu vobec nerozumejú a len tam narobia bordel

sny
7. okt 2011

@lowike Čoooože???? 😨 😨 😨 Tak to dúfam nie!No musím dohovoriť tej mojej malej,nech sa koncom novembra poponáhľa,aby sme nemuseli cestovať do Šťiavnici....Verím,že nás tí doktori nenechajú v štychu....Díky za info 😉

babi1
7. okt 2011

nebojte sa dievčatá, budete mať kde rodiť...vaši milovaní lekári vás tiež potrebujú, nielen vy ich...

zora256
7. okt 2011

@sny Ahoj!
Ja som dostala len klinik box,tiež som čítala v mma aja a nič,také nedali.

elenaakiko
8. okt 2011

ahojte baby. chcem sa spýtať vás čo ste už rodili v Levickej nemocnici, či tam naozaj treba tú kefku na vlásky pre bábätko, aj látkové plienky, lyžičku. lebo mne dala doktorka zoznam, čo mi treba zbaliť a tam to nie je 😕 a tu čítam, že treba. ja som rodila predtým v Nitre a v Rimavskej Sobote a tam nám všetko dali, tak za to sa pýtam 😵

li_la
8. okt 2011

@elenaakiko Všetko, čo chceš mať vlastné, si radšej zober... Kefku na vlásky ti dajú, ale češú s tým všetky detičky, tak si radšej zober vlastnú. Látkové plienky boli k dispozícií a lyžička vôbec nebola treba. Nuž ale radšej si zobrať vlastné, ako také nemocničné...

zora256
9. okt 2011

@elenaakiko Ahoj!
Ja som kefku na vlasy mala ale nebola treba a látková plienka tiež nie,tie dávajú oni čisté,keď sa ti zašpiní odnich.A kefka zato nie,lebo ledva mi mal vlásky a nekúpala som ho,oni kúpali,len raz ukázali,a hotovo.Tam v tom umývadle som ho raz chcela umyť,chudáčik sa mi aj šmýkal a aj je to oničom,pretože sa tam musela vodanastaviť a aj dieťa držať zároveň alen sprchou,takže som si počkala kým sme prišli domov,a okúpala si ho pekne vo vedierku. 🙂

zora256
9. okt 2011

@elenaakiko Ahoj!Ešte som zabudla tú lyžičku ide o malú čajovú lyžičku,tie nemajú a dávajú poobede pudingy tak si vezmy aj hrnček na čaj,mlieko,mliečnu kávu a na ten puding aby si mala,lebo toto všetko je denne,a nemajú hrnčeky a lyžičky,prvý deň som jedla z vydličkou puding,hrnček som mala lebo známa mi písala,ale lyžičku som mala nadne tašky kým som ju našla.Veľa šťastia prajem! 😉

mirip
9. okt 2011

@elenaakiko kuk hore písala som originál zoznam čo treba do porodky

elenaakiko
10. okt 2011

@li_la
@zora256 ďakujem baby 😵 už som celkom v obraze 😀

elenaakiko
10. okt 2011

@mirip ďakujem, no práve že ja som si ho čítala, len sa úplne líšil od toho čo mi dali u mojej gynekologičky, tak za to som sa pýtala 😵

mirip
10. okt 2011

@elenaakiko ja som pýtala rovno na príjme kedže tam priamo na gyndu chodím k lekárovi a tam mi dali takýto

elenaakiko
10. okt 2011

aha...no tak sa budem riadiť týmto od teba 😉 ďakujem 🙂

monci78
10. okt 2011

@sny naozaj niet za čo, držím palce, a stymi vypovedmi sa nebojte, urcite nikto neodide... 😉

mirip
10. okt 2011

@monci78 tiež si myslím, že ostanú a vedenie nemocnice sa s lekármi dohodnú na nejakom komrpomise nemožu si dovoliť zavrieť jedinú porodnicu v Levickom okrese ktorý je rozlohovo najvačší na Slovensku

keena
11. okt 2011

@elenaakiko akoze k tomu zoznamu... malu lyzicku pre novorodenca nie je treba, iba teda ak pre teba na jedlo a ak by si uzivala nejake kvapky (na rizikovom), detský sprchovací gél - to je blbost na Ntu, len kvoli nemocnici som si ho kupovala a je mi na 2 veci, lebo malu umyvam mydlom a v nemocke ti len ukazu ako kupat a aj to bez mydla a gelu...kefku na vlásky - moze byt, ale nie je nutna. detské telové mlieko zvláčňujúce - dalsia blbost na Ntu, zas mi len vysi doma 😠 a ked teda nahodou som sa rozhodla malu natriet, vrieskala ako pavian, jednoducho to neznasa, takze je to zbytocne a v nemocnici to voooobec neni treba, 2 látkové plienky - tiez som nepotrebovala. Co sa tyka veci pre teba, tak som nepotrebovala ani zupan (ale teraz uz bude chladnejsie, tak si vezmi) a ani nocnu koselu, lebo tie davaju... a kazdy den si mozes vymenit cistu. dobre je mat prezuvky do sprchy a tiez mydlo pre seba na umyvanie... podprsenku som tiez nenosila...
@sny ja som klinik box nedostala.. no bud na mna zabudli, alebo ho uz nemali... neviem... lebo 2 dni pred tym som videla ako ho davali spolubyvajucej... ale potom som sa ja prestahovala na nadstandard...tak neviem... hm... mozno ho pre nadstandar izbu nedavaju 😠 😕

mirip
11. okt 2011

@keena nesúhlasím, prvú mám jesennú a išla do zimy to sa telové mlieko používalo a pri druhej kedže bola jarná a bolo leto tak pri nej nie, zimné deti mliekom natierať hej, lebo je naobliekané až až, no a čo sa týka na umývanie, v porodinci kážu najlepšie ničím no po čase využiješ ved to nemá záruku mesiac dva ale aj rok po otvorení no a umývanie vec názuru ja som všetky mydlá vyhodila a gél alebo tekuté používam...........takže je to na tebe čo si vybrerieš.................no a tá lyžička zase nesúhlasím aj v porodke sa to mení pri prvej som musela mať silikonovú lyžičku a dávala sa nou glukoza pri druhej už sa dávalo striekačkou tiež je to o tom kto má službu lebo jedna sestrička radí-káže tak a druhá tak

mirip
11. okt 2011

@keena a klinik box na dve veci----------je tam plno kadejakých letákov a vzoriek z ktoých polovicu vyhodíš a navyužiješ akurá tie majú balenia vlhčených obrúskov stoja za niečo...lebo je tam po 7-10ks v balení a využije sa ked niekam ideš no a sú tam aj plienky ale čo mamička to inú značku plienok oblubuje............a kničočky, brožúrky sa vyhadzujú a kedže si nič nepodpísala aspon ti nechodia domov kadejaké reklamné voloviny

keena
11. okt 2011

@mirip ok, ja ti to neberiem, len som si napisala svoje, ze co som ja potrebovala resp. nepotrebovala. ja som tiez mala lyzicku silikonovu, ale nebolo treba - ja som davala striekackou. a co sa tyka klinik boxu - tak ja viem, ze je tam plno kadeakych vzoriek, akoze tiez mi to nechyba... ale zas mne chybala ta knizka, co je v nom - "Happy baby book" - mojich prvych 12 mesiacov. tiez som mala taku knizku v prenatal boxe, a ta bola o tehotenstve - mojich 9 mesiacov. a kedze som chcela tu babatkovsku knizku tak som napisala mail kompetentnym od klinik boxu nech mi ju poslu a poslali mi ju a to mi staci 😉

marcella5
11. okt 2011

ahojte, mne klinik box chceli dat aj 2x, a tiez som bola na nadstandardke. Ale nie je tam nic take, co by stalo za rec. Ja som si tiez brala aj gel pre babatko, aj kefku, aj mlieko, a vsetko som pouzivala. Sestry radili len vodou umyvat a nenatierat, ale ked som si uz kupala sama, som si robila po svojom, lebo maly mal vysusenu pokozku, a bolo mi ho luto, len tak vo vode umyt a hotovo. A natieram ho doteraz, a pohodicka. Inac ja som stravila v nemocnici 3 tyzdne, 2 na rizikovom+1na sestonedeli. A zazila som tam fakt vselico. Doktori vsetci, az na jedneho dobri, sestricky na rizikovom fajn,na porodnici super, na sestonedeli perfektne, a detske sestry, no ako ktore, ale tie mlade, otras!!! Ale boli aj 2-3 mile. Povedala som si, ze nikdy viac! Nie koli personalu, ale prostrediu. Tie sprchy a wcka, hroza-des. Prisla som domov vyhadzana az po kolena. Takze take su moje skusenosti.

tunzal
12. okt 2011

ahojte, viete my povedať kde je v areáli nemocnice pôrodnica? je to tam ako gynekologické oddelenie??

marcella5
12. okt 2011

@tunzal ahoj, ano je to tam, kde je aj lozkove gynekologicke oddelenie, len na vyssom poschodi je porodnica. Ak to nebude akutne, prijmu ta na gynekologii, a odtial ta poslu na porodnicu hore.

tunzal
12. okt 2011

@marcella5 no gynekologia je na 2. poschodí, tak pôrodnica na 3. asi, keď ťa dobre chápem.

marcella5
12. okt 2011

@tunzal ano, ale hovorim, ja ked som tam lezala, vsetkych prijmali na gynde, a potom prisla sestricka z porodnice, a ta zobrala hore zeny, pomohla aj s taskami a tak

tunzal
12. okt 2011

@marcella5 ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre