Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

matkah
16. jan 2009

ja neviem , chlália aj jednu aj druhú, ale takisto aj nadávajú aj na jednu aj na druhú , v leviciach ma odraduje , že tu veľa cigánok, ale všetko mám v leviciach aj doktora aj prácu aj sem budem chodiť prípravu , ale býávam bližšie k nitre a muž chce aby som šla tam , že tam sú lepší odborníci ,a keby niečo tak všetko prevážajú do nitry

ejusa
16. jan 2009

Luckai,tu izbu nemas sancu dostat,aj ja chcem,ale to je skratka vzdy obsadene,ja som chcela aj kym som tam teraz lezala,ale bez sance,potom sa uvolnila,potesila som sa,ale ajtak som nemohla,lebo je vraj rezervovava,a bola dva dni prazdna,ale ajtak ma nepustili,lebo ten niekto ju platil aj ked tam nebol.Mohli by robit viac tych izieb,videla som,ze takmer kazda co tam lezala by si zaplatila.Mne nevadia spolubyvajuce na izbe,ale chcem tam byt s niekym,s manzelom alebo mamkou,ale urcite mi to nevyjde,taky zazrak sa nestane ze by bola volna,co uz,musime tych par dni vydrzat na normalnej,aj to ma vyhody,aspon vidime,ako druhe mamicky sa staraju o male a tak..

luckai
17. jan 2009

ejusa: mas pravdu, mne ani nevadi tak ze nebudem sama, ale to, ze za mnou manzel nebude moct kedykolvek prist a byt so mnou na izbe, len niekde na chodbe na par minut. To je o nicom.

mici11
19. jan 2009

Ahojte babenky, chcem sa vas opytat, chodite niektora na predporodnu pripravu a ak hej ako to tam prebieha a od ktoreho tyzdna tam chodite. Diky za info 😉
Inak s tym, ze na nadstandard treba mat stastie, ste ma nepotesili ☹ Planujem si aj ja platit samostatnu izbu, tak uvidime ci sa nam ujde 😒

luckai
20. jan 2009

ahoj Mici, ja som práve skončila predpôrodnú prípravu, kvôli nejakým súkrmným povinnostiam tej pôrodnej asistentky ku ktorej som chodila.
Tel. číslo som doslala od doktora, ale je aj na stránke nemocnice. Od 20. týždňa sa začína cvičiť, od 30. týždňa cvičenie + prednášky (pre tie ktoré nechcú alebo nemôžu cvičiť).
Tvoria sa také skupinky 3-4 baby v približne rovnakom termíne pôrodu, treba tam zavolať tak v 15. týždni a oni sa ti potom ozvú. Prebieha to na gynekológii na lôžkovom, je tam taká malá miestnosť s fit loptami a pod., platí sa Sk 100,- za jedno stretko, či je to cvičenie alebo cvičenie aj s prednáškou, dohodnete si deň a čas ktorý všetkým vyhovuje. Ku koncu je tam ešte prehliadka pôrodnice.
Veľmi to odporúčam, hlavne tie prednášky (je ich dokopy 6, keždá s konkrétnou témou od tehotenstva, pôrodu-detailne a šestonedelia) sú super, lebo som sa tam dozvedela veci, ktoré som sa zatiaľ nikde nedočítala a nie sú to len všeobecné informácie, ale fakty o tom ako to skutočne prebieha v Levickej pôrodnici.
Keby si chcela vedieť viac, kľudne sa spýtaj konkrétne, rada Ti napíšem.

mici11
20. jan 2009

luckai diky si poklad. No ja som v 21tt chcela som chodit aj cvicit, ale nemozem ☹ som od zaciatku na rizikovom. Ale tie prednasky by som chcela absolvovat. To tel.č. mam. Cize tam zavolam , to mozem uz aj teraz nie? Ty si aj cvicila?

mici11
20. jan 2009

luckai tak uz som tam volala, sestricka je uzasna aj ju poznam 🙂 z nemocnici, lezala som tam totiz uz 3 krat. Zacnem v 24 tt a ona mi zavola kedy presne mam prist. Este raz ti dakujem za info.
Tebe sa uz blizi termin, ako sa citis? Si priamo z LV?

luckai
21. jan 2009

mici11: ahoj, som rada že si sa dohodla. Ano, ja som aj cvičila, cítim sa dobre a ešte 2 a pol tyždňa budem pracovať. Teraz sa snažím cvičievať aj doma, len čoraz viac fučím 😝
Som z Lv, už tam nebývam, ale som tam často.
Tie prednášky sú naozaj super, lebo sme sa tam všetky pýtali to čo nás zaujímalo, možno to čo práve mňa nenapadlo sa opýtala niektorá ďalšia baba ktorá tam bola. Na prehliadke pôrodnice potom boli aj partneri (mohli chodiť aj na prednášky)
Ty máš asi trošku komplikovanejšie tehotenstvo...ktorého lekára máš? Si tiež z Lv?

matkah
21. jan 2009

luckai: a ešte chodíš do práce v 32 týž.? ja som v 28 a ešte som na tej príprave nebola, ale už chcem ísť. ptreba si tasm vziať aj niečo na prezlečenie ?

emka.trhanova
21. jan 2009

ahoj matkah ... zavoláme tam dnes na tú prespôrodnú prípravu a prihlásime s a...

emka.trhanova
21. jan 2009

Ejusa : ešte nemáš miminko ? si mala termín ako naša Katka Krónerová ... aspoň tak si spomínam , že mi hovorila tvoja sestra .. ja som Jojkova sesternica , asi si ma nepamätáš 🙂

luckai
21. jan 2009

matkah: ja som chodila cvičiť od 20. týždňa a prednášky začali cca od 28. týždňa, lebo ich bolo 6, aby sme to stihli.
Boli tam baby čo mali termín aj niekoľko týždňov predomnou, tak aby to stihli aj oni. Min. týždeň sme mali poslednú + tú prehliadku pôrodnice
Ma materskú sa nastupu 6 týždňov pred termínom a keďže chvalabohu menám problémy, tak ešte pracujem do 34tt. A aj mi to vyhovuje, keďže doma by som sa asi zbláznila a okrem toho len priberala...

luckai
21. jan 2009

Určite choďte na tú prípravu, získate tam fakt užitočné rady a informácie - ešte by som si to raz
zopakovala... 🙂

mici11
21. jan 2009

luckai ja sa tesim na tu pripravu, kazdy to velmi chvali. No ja mam rizikove tehotenstvo, ale nastastie zatial som v pohode, pred tym som mala problemy tak kvoli tomu som na rizikovom. Som z Levica chodim k dr.Ondrasikovi.

matkah
22. jan 2009

luckai: ja tieš pracujem , ale nakoľko dochádzam autobusom tak už začínam byť unavená.
A na tú predpôrodnú si chodilana polikliniku ? Ja tieš chodím k dr. Ondrasikovi

mici11
22. jan 2009

Matkah mozno sme sa videli 😉

matkah
22. jan 2009

mici11: je to možné , ja som bola 14.1., akkurát na tú cukrovú vodu, ale dalo sa to zniesť , nebolo to také starašné ako všetci hovoria, ty už chodíš na tú prípravu ?

mici11
22. jan 2009

Matkah ja som bola 12.1. tak ma objednal. Si ma potesila, ze ta cukrova voda sa da zniest, kolko je toho 2 dcl cca?
Na pripravu som sa prihlasila telefonicky, zapisali si ma a zavolaju mi kedy zaciname cca o 3 tyzdne. A objednavala som sa do nemocnice, je to tam kde je aj lozkova cast.

matkah
22. jan 2009

teraz som volala pani Dúchovej , a v utorok idem na tú prípravu , ale na polikliniku, tak som zvedavá aké to bude

mici11
22. jan 2009

ok potom poinformuj, ja zacinam az neskor 😉 Drz sa

rejocka
22. jan 2009

🙂 ahojte maminky,píšem vám v mene EJUSI,lebo je v nemocnici-21,1,2009 o 16,35 porodila nádherného chlapčeka-Tobiaska s mierami-3150g a 50cm 🙂 🙂 🙂 ,pri porode jej bol p.primár Mančík a veľmi si pochvalovala prístup sestričiek 😵 všetky vás pozdravuje a praje vaši detičkám veľa zdravia 🙂

luckai
23. jan 2009

Jeeej, Ejusa to uz ma za sebou - to je super, ona hlavne nechcela chytit ziadnu zenu ku porodu. Ze gratulujem!

mici: tak to chapem, ked dochadzas to musi byt unavne, ja sa len vozim autom a to sa da. Aj v praci som uz zaucila kolegynu, tak to nie je ani stres ani nestihacky, takze sa to da. Hlavne sa neprecenuj, a pytaj sa zostat doma ak to tak budes citit!

mici, matkah: ja som chodila na tu pripravu na gyndu na lozkove...nevedela som ze je tu v Lv este aj nejaka ina priprava...

matkah
23. jan 2009

to ja chodím do práce, inak mi doktor povedal že ked chem tak ma vypíše ,ale pokiaľ vládzem , že mám chodiť. Ešte sa to dá , ale ten čas letí strašne rýchlo , ani sa nenazdám a budem rodiť. Bože to tak strašne znie

katariana
23. jan 2009

Ejusa,blahozelam Ti z celeho srdca,som rada,ze uz to mas za sebou 😉 prajem Ti tie najkrajsie chvile prezite s Tobiaskom 🙂

mici11
24. jan 2009

Luckai ja idem tiez na lozkove na tu pripravu 😉 A ja nedochadzam som priamo z LV. Asi myslis Matku 😉 ja som na Pn od zaciatku.
Ejuska gratulujem z celeho srdiecka a som rada, ze si bola spokojna 🙂

luckai
26. jan 2009

Ahojte baby, ozaj ešte ma niečo napadlo. Písala som na riaditeľstvo NsP Levice list, že či neuvažujú nad možnosťou zaplatiť si ku pôrodu pôrodnú asistentku. O doktoroch vieme že sa to dá, ale som počila, že v iných nemocniciach je aj táto alternatíva. Tak čakám každú chvíľu odpoveď, potom Vám dám vedieť. Ja totiž chodím k Bendemu, som s ním spokojná, nechodieva ale ku pôrodom a iného z doktorov nepoznám. Z rôznych skúseností som ale počula, že mať naisto pôrodnú asistentku pri sebe je super, lebo ak prebieha naraz niekoľko pôrodov, nemôže sa ti plne venovať a doktori chodia na sálu len keď sa už začína tlačenie, čiže žiadna sláva za tie peniaze. Som teda zvedavá čo napíšu. Keď by to zaviedli (skôr či neskôr), tak by to mohlo byť super. Môj manžel totiž pôvodne nechcel ísť ku pôrodu a maminu nechcem (stresovala by 🙂, tak by bolo fajn niekoho tam mať. Ale drahý pomaly mení názor..hlavne preto, že ak nechytím nadštandardnú izbu a rodila by som niekedy poobede, tak bude môcť vidieť maličké až na druhý deň cez návštevné hodiny. Ak bude pri pôrode (aj nie celý čas), tak tam bude s nami ešte na sále tie 2 hodiny...to ho láka. Proste mať tam niekoho pri sebe, ak by bola prvá doba pôrodná veľmi dlhá. Ku koncu mi už asi bude všetko jedno... 😅

matkah
26. jan 2009

luckai: a nerozmýšlala si nad nejakou kamarátkou ? ., môj muž asi tieš nepôjde , bojí sa a sama je to tieš o ničom. Ja si vezmem najlepšiu kamošku, samozrejme ak sa podarí , aj ona chodí do práce , tak uvidíme

luckai
26. jan 2009

matkah: no, ešte som myslela na sestru, to by bolo najlepšie, ale tá býva ďaleko a nie je mobilná, len keby bola náhoda že tu práve bude (cez víkend) ale na to sa nespolieham...A kamošku? mám ich veľa, ale ani jednu ktorú by som si tam vedela predstaviť 😒

mici11
26. jan 2009

Ahojte, no so mnou ide drahy, sam sa tak rozhodol a ja sa tesim 😉 Ale keby nie beriem si najlepsiu kamaratku 😉

luckai
26. jan 2009

mici11: tak to ti závidím. Ja do toho môjho nechcem tlačiť, vidím že by aj chcel ale neviem ako to dopadne. Ak by som mala ale niekoho iného kto by tam so mnou išiel, asi by to manžel s úľavou vzdal...tak neviem, asi to nechám tak a keď to príde, tak na neho potlačím že nech ma v som samu nenecháva 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre