Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

janine6623
11. apr 2012

@pimpilla chvalabohu vyzera ze sme v poriadku.malinka je kazdy den je iny, raz spime viac ajpapame, raz menej akokedy.ale inac je dobrucka, nedtazujem sa.a vy? uz ste asi tiez zabehnuty doma, vsak?majte sa krasne.pa

majka21
11. apr 2012

@ankalv1 , na zmluvu sa platí tých 200eur.

pimpilla
11. apr 2012

@janine6623 no moj Oliverko je tiež dobručký, zatial, pekne sa kojíme, ja som šla domov v utorok, takže sme boli len 4 povinné dni, chv alabohu...a starší braček pomáha...

ankalv1
12. apr 2012

@majka21 fíha dosť,ja keď som tam bola tak hovorili že na zmluvu je 165e..a koho si mala?

ankalv1
12. apr 2012

@janine6623 no ja som vlastne vôbec nebola na šestonedelí,mala som hotelovku na gynekológii sem som len vtedy večer prišla za sestričkou lebo akosi na náspozabudli..a prečo si musela akútne rodiť?inak gratulujem k maličkej a má krásne meno,aj my sme nad ním dlho uvažovali.. 😉

majka21
14. apr 2012

@ankalv1 mala som dr.Brauna.

janine6623
17. apr 2012

prednedavnom som sem davala prispevok, ze som bola spokojna v lv,pprodnici, este mi neda nespomenut, ze som chodila,na predporodnumpripravu, ktoru viedla p.Zuzka Fabryova, je to neskutocne zlata zena.Jej rady mi,velmi pomohli, bola som prvorodicka a stsle som mala mnozstvo otazok, na kt. sa mi snaxila vzdy co najlepsie oovedat.ked,som bola po,porode a dozvedela,sa to,z oddelenia, nebol den kedy by sa nezastavila a neinformovala sa ako sa mame, ci nieco nepotrebujeme.ja jej dakujem za vela a dodala mi strasne vela pozitivnej energie za co,som jej nesmierne vdacna.

millada
17. apr 2012

@pimpilla , mohla by si mi prosim napisat recept, aby aj moj porod trval iba hodinu 😀 😉

millada
17. apr 2012

A ako čitam, tak aj @keena bola rychla ako strela 😉 Aj ja chceeeeem taky rychly pôrod 🙂 To ako robite? Co pijete, jete, ako sexujete...? 😀

Inak vsetky zname, ktore mali zajednaneho doktora porodili do 4 - 5 hodin a tie, čo nemali, ako ja, tak 12 a viac hodin 😒

keena
18. apr 2012

@millada to som mala za to, ze som malu prenasala 😀 tak aspon pri porode sa nadomnou ulutostila 😀 ale fakt, porod bol super, dalo sa to v pohode zvladnut, som rada, ze to vsetko bolo uplne prirodzene 🙂 a u nas ziadne "babske" recepty nefungovali - umyla som kooooooopec okien (a este som potom po nich ochorela), behala po schodoch, drepovala atd, atd...

millada
18. apr 2012

@keena , ved aj ja som prenasala, tak potom vyvolavali tyzden injekciami, kvapkami a nič, az potom dali tabletku a boleloooo velmi a dlho, skoro 17 hodin 😔
Tak by som teraz pri druhom to chcela nejako urychlit, keby sa dalo 😀
A pozeram, ze tiez mas Ninku 😵

keena
18. apr 2012

@millada mne tiez vyvolavali kvapkami, tabletkami, a furt nic... no ale potom sa mala uz nakoniec rozhodla... to asi to meno Nina robi, ze sa im moc na svet nechcelo 😀

alyce
21. apr 2012

@ktore ahoj,ako si dopadla na tom sone,?

ktore
21. apr 2012

@alyce ahojko takze vysledky boli velmi dobre a neidem ani na amnio.odmietla som lebo sa bojim vysledkov.mozno by ma zbytocne zneistili.tam aj drobnost moze vyjst ako vazna vyvojova chyba,takze neidem.na utv idem az v 26 tyzdni

alyce
21. apr 2012

@ktore tak super. Dobre robis. A rodit ides do Levic?

ktore
23. apr 2012

@alice idem rodit do levic.mam to blizko a su tam dobry porodnici.

zora256
30. apr 2012

@keena Ahoj!
Ako?Ty sa nechceš pridať medzi tehulky zas by sme rodili takmer rovnaký deň 😀

jaja28
30. apr 2012

ahoj, precitala som si temu a neda mi nezareagovat, ja som rodila v roku 2007, porodnika som mala na zmluvu, mudr. Kopka mozem len odporucit, nebola som jeho pacientka a ani nie som, vybrala som si ho na zaklade odporuceni a nelutujem, nesuhlasim s nazorom, ze sa neoplati si zazmluvnit porodnika, ked nie ste jeho pacientka je to blbost, (uz len z principu, ked to ma zaplatene automaticky je pristup milsi a lepsi ako ked rodi v ramci sluzby (moj osobny nazor)). Mala som zaplatenu aj EPI neexistuje nic lepsie, kym ma pichli som bolesti nemala ziadne, toboz nie uz po napichnuti, necitila som abslutne nic, ked som bola ready 😝 aj to mi povedal lekar, lebo som nevedela kedy mam kontrakcie nakolko som nic necitila, povedal, ze ideme rodit, uviedli ma do spravnej polohy, lekar co mi pichal EPI mi to ubral, aby som citila ked pridu kontrakcie a na 3 kontrakciu sa mi narodila mala co ani neviem, ze bolo, lebo to bolo len par minutiek a kedze som vdaka epi bola plna sili, ziadne vycerpanie, malu som hned vytlacila, ked som ju porodila, opat prisiel lekar pustil Epi, aby som necitila sitie a bolo, proste super. Musim este dodat, ze som bola prvorodicka, do sprchy ma poslali o 22.00 hod. a porodila som o 01.00 hod. (3 hod. aj s pripravou). Takze baby nedajte si radit od niekoho kto epi nemal, alebo si nezazmluvnil lekara, ze to nieje dobre a komentare podobneho razu, nikomu neberiem jeho nazor, vela stastia babenky, nech sa vase ratolesti narodia co najzdravsie, najrychlejsie a hlavne bez bolesti 😉

mirip
1. máj 2012

@jaja28 každý má svoj názor......nie každý má však šťastie.......vedľa mna bola baba čo mala zajednaného a tiež tam trčala celý deń, mna moj zazmluvnený chodil pozerať každú chvílu a ju 2x ked tam prišla a ked rodila a čo sa týka EPI ja som nemala ani len uvažovať o nej som nemohla, lebo som ju mať vobec nesmela....takže čo človek, to názor a najlepšie je ked sa každá čo chce rodiť informuje rovno na porodnici alebo gynde rozhodne sama čo chce a čo nie a tiež čo si zaplatí a čo nie

tunzal
1. máj 2012

súhlasím s @mirip, každá si musí rozhodnúť sama, ja osobne nelutujem, že som nemala zjednaného a si myslím, že sa pre mna ani neoplatilo, nakolko som mala rýchly pôrod, od pichnutia infuzie až do konca trvalo necelých 1,5 hodiny,síce z toho skoro hodina bolesti ale lekár bol prítomný posledných 5 minút + šitie. podla mna je jedno že ktorý lekár odrodí, všetko je na pôrodnych asistentkách oni vedia najviac pomôcť. 🙂

zora256
3. máj 2012

Súhlasím s
@tunzal .Ja som rodila tiež v LV v júli 2011 a ani jedného lekára osbne nepoznám a odrodil ma batovský ako som sa tu od druhých dozvedela ako sa volá,a bol príjemný a aj po pôrode keď ma stretol na chodbe milo sa opítal ako sa nám darí,a ako sa máme🙂A aj ostatný na vyzite boli milý a fakt počas celého pôrodu najviac pomôžu asistentky a lekár len sleduje ako postupuje dieťatko von a nastrihne ak uzná za vhodné potom zašije,ale ináč všetko ostatné ako dezinfekcia a civkovanie robia asistentky.a o Epi,toľko kto má naň a môže si ju dať pichnúť,prosím nak si,dá .Každého osbobná vecale ak chce žena zažiť skutočný zrod života tak nak ho prežije so všetkým čo ktomu patrí,ja neľutujem,že som si ju prežila v bolestiach,aspoň som vedela povedať kedy nastupuje kontrakcia a bolesťami sa vypudzuje bábo,to patrí ktomu a nie každá má to šťastie,že pri Epi bude mať rýchly pôrod,to záleží od toho ako sa otvára,žena,a či skôr nastali bolesti alebo odišla voda.Ja som mala to šťastie,že som sa otvárala od 7 mesiaca a aj tak som prenášala 1 týždeň,a pôrod bol celkom super 2hodky a 45min.Aj som sa príjemne unavila pri ňom ale bol to krásny pocit🙂A ak Pán Boh dovolí zažijem ho zas v Januári2013🙂

millada
3. máj 2012

@zora256 , no myslim, ze aj s epi sa da prezit krasne zrod zivota, aj ked som ju nemala, ale rada by som pri druhom. Ja si nemyslim, ze prave bolesti su na tom pôrode to hlavne, čo ho robi krasnym. Môj porod trval od začiatku 17 hodin, tvoj necele tri hodiny. Keby moj trval tak kratko, tak na epi pri druhom ani nepomyslim. Ale ked si predstavim, ze mam znova tolko hodin trpiet, kontrakcie takmer cely čas po 5 min., nemozem pit, smädna, sucho v ustach, cely čas na infuzke, takze ani do sprchy, ani chodit, vracala som niekolkokrat, asi od bolesti. Vyčerpana som nevladala malu vytlačit. Mozno keby si to prezila ty, tiez by si mala iny nazor. Ale tak kazdy sa moze rozhodnut...
A keby som musela z nejakych vaznych dôvodov rodit cisarskym, tak rovnako by som povazovala pôrod za krasny 🙂

mirip
3. máj 2012

@zora256 a jeje ďalšia žienka s malým vekovým rozdielom medzi deťmi,tiež to budeš mať veselé a nebudeš sa nudiť,vitaj v klube 😎 😎 😎

mirip
3. máj 2012

@millada ja som rodila 16hodín a dalo sa prežiť, jesť som nejedla nič lebo mi bolo na grc a aj unavená a dalo sa vydržať,jedno však nikdy nezabudnem, ked mi Dr povedal že sa ide rodiť ja by som vtedy tak strašne spala 😀

zora256
4. máj 2012

@millada Práveže som písala,že to závisí,od toho či sa otvára žena skôr,a ak áno,tak je pôrod rýchli,a vtedy nemusí mať Epi,a ale ak sa neotvára skôr,tak sa oplatí Epi,lebo to trvá dosť dlho,nuž neviem,či si od začiatku na pôrodnej sále ležala,lebo tú Ti pichnú až tam nie?Lebo ja som len tých 45 min,ležala na sále,ostatné dve som mala meranú činosť kontrakcí a srdca malého a klistír so sprchov a prechádzanie na chodbe,nuž bolesti a sucho v ústach som mala aj ja a malého som od vyčerpania nevedla vytlačiť tiež asistentky mi ho vytlačili,len myslím,že ak niekto nemá na Epi 160eu tak to vydrží,to k pôrodu patrí,dávno také nebolo a porodili aj 10 detí.Ale každý robí ako myslí a každý pôrod je iný,vraj druhý je rýchlejší,lebo bábo je väčšie a ťažšie,tak sa viac tlačí von aj skôr,ale to nemusí tak byť.Ja len že ho môžeš mať aj rýchlejší a menej bolestivý.Rob ako chceš🙂Nuž ja na Epi by som nemala ani pri prvom som naň nemala,a tak vydržím i druhý raz bez neho,mne dali ocsitocín ten mi ich trochu zjemnil v infúzke.

zora256
4. máj 2012

@mirip Ahoj!
U mňa to také isté nie je,lebo teraz čo som si test robila je negatívny,tak neviem aj na ms sa cítim,ešte mi nemešká 8.5 by mala najpozdejšie doraziť,to len lekár vidí 2 čiarku na tom teste čo mi dal zaplatiť 4eu,je takmer neviditeľná,tak by som sa aj tešila keby došla ms a bolo by po probléme,lebo mne povedal v septembri,že nemám možnosť otehotnieť spontáne lebo mám PCO,a ja som chcela druhé sa snažiť až na rok,keď bude mať malý 2roky🙂

millada
4. máj 2012

@zora256 , to je jasne, ze sa to da zvladnut aj bez. Ved čo ine nam ostava 😀 Ja len ze ty si vyčerpana nevladala vytlačit po necelych 3 hodinach, bola si smädna, unavena, tak si predstav byt v bolestiach 17 hodin... Vydrzalo som, a vydrzala by som znova určite. Ale keby sa teraz podarilo, skusila by som epi 🙂

henia
4. máj 2012

@jaja28 no ja ked sa mi podari znovu otehotniem, povedali mi ze bude najskor cisarskym, kvoli minulosti co nechcem rozoberat, ale ked toto citam, porozmyslam znova nad normalnym porodom ale tentokrat EPI

henia
4. máj 2012

@zora256 jedna vedla mna rodila 6te dieta, a ani si to nevsimala, zaspavala tam, a ked mala tlacit tak ju dobreze nebudili🙂 a to bez EPI, uz aka rutina to pre nu bola🙂

henia
4. máj 2012

@ktore muzovho kolegu zena bola taky pripad, ze im cez amniocentzu urcili ze mala bude na 99 percent Down,a mali ist na potrat... na poslednu chvilu si to rozmysleli, ze ju chcu aj tak, a mala sa narodila uuuuplne zdrava!!! dnes ma pol roka a vsetko je ok, a si predstav ze by na ten potrat isli!?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre