Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

ktore
18. sep 2012

@julianaka888 no aj mne sa robi hrcka ale aj boli.som si davala obklad studeny a som si to masirovala.o dva dni zacalao tiect mledzivo z neho a prestalo boliet.dokina povedala ze sa plnia prsne žlazy uz.zatial s tym neurobi nic.sna dked bude mala tahat tak to pekne vytiahne.ani kamoska nic nevedela o nicom,vraj jej susede vsetko vysvetlili a jej nie.este aj plakala.aj ja som tak bola pred 10 rokmi.nic som nevedela o kojeni.mala mi v nenocnici malo papkala a nic k tomu sestricky nepovedali a doma som bola z toho hotova lebo som nevedela nic tak som aj dostala depku.a musela som prestat kojit uplne.oni mi ju tam zobrali dokrmili glukozou a bolo.asi podla simpatie alebo znamosti.
ale ozaj stretla si tam aj doktorku hoesovu?je super doktorka.

julianaka888
18. sep 2012

@ktore No mna to tiež prestalo bolieť,ale hrčka tam je ešte stále.Ja som si dávala zase teplé obklady aj si to masírujem v sprche 🙂 Dúfam,že to čím skôr prejde. Vieš čo,neviem či tam bola,ale asi hej,lebo ich tam bolo strašne veľa 😀 Som rada,že viem meno dokyho ktorý ma odrodil a nie to ešte všetky ostatné ich mená 😀

zora256
18. sep 2012

@simi22 Ahoj!
Ja som mala šťastie na Batovského,nemala som ho zazmluveného,ale veru krásne ma zašil,aj som sa rýchlo zotavila,vďaka jeho šitiu,a ledva vidieť miesto po šití🙂Kiežby som mala na neho šťastie aj pri druhom,keďže na zazmluvenie momentálne by som nemala a neviem ako budeme finančne vtom čase,keď budem rodiť 😔 ,a veru to šitie cítiť,ale vydržali sme 😝

ktore
18. sep 2012

@zora256 ako vyzera ten batovsky?je ich tam vela a ja ich nepoznam akurat mancika a hoesovu.kamosku rodil taky fuzaty a nevie ako sa vola.

zora256
19. sep 2012

@ktore Ahoj,Je chudý,tmavé kučeravé krátke vlasy a má akoby fúzy,ale asi aj krátku briadku aj okolo úst,tak mal keď mňa rodil v júli 2011.A je tichý a milý🙂Mňa sa zakaždým opítal ako sa mám a aj malý,keď ma na chodbe stretol🙂

samain_night
19. sep 2012

@ktore @zora256 baby, vlani tam slúžili (vypomáhali) aj iní doktori, nielen z Levíc .. a ten, kto rodí, jasné, opýta sa, ako sa máte .. to asi normalka .. ja som mala len dobré skúsenosti, všetko vysvetlili, ukázali, okúpali bábo .. aa prikrmovať budú s tým nič nenarobíte (a zas ani trápiť sa nie je dobré, lebo mliečko odíde) a vážiť Vám budú detičky pred a po krmení (takže budú vedieť, či papali alebo nie)

zora256
19. sep 2012

@samain_night Veru ako píšeš,boli v lete aj brigádnici mladí študenti,ale bolo celkom fajn 🙂

samain_night
19. sep 2012

@zora256 to mladí praktikanti (študenti zo zdravotnej výšky) .. ale, zas nebolo dobré, že ich chodilo 10 na vizitu .. 😠

zora256
19. sep 2012

@samain_night U teba až toľký?U mňa bola na začiatku len dve baby a potom len jedna a na veľkej vizite boli všetci😀

samain_night
19. sep 2012

@zora256 ja Ti neviem.. tam furt behali všetci .. možno preto, že som im odmietla VIP izbu 😀 .. sa tam o mňa starali 😵
dve mladé hej .. potom chodil Braun (Neubauer chodí len rodiť a Mančík je na oddelení, teda u mňa na vizite nebol); Hoesovú nepoznám, ..a myslím že jeden deň bol aj Maťo na vizite

zora256
19. sep 2012

@samain_night Ahoj!No ja nepoznám ani jedného len toho ktorý ma odrodil😀 a doktorka mi nevedela nahmatať krčok😀 tak iná mi nahmatala keď ma prijali ma oni vyšetrovali,nuž hrôza:-/ale prežila som,čo už vydržali sme a vydržíme aj druhý krát ak Pán Boh dá🙂

balajka
19. sep 2012

@ktore veru, chystam sa, lebo uz nam makne a skracuje sa krcok a manzel na tyzdnovkach, takze nemozem nechat nic na nahodu 😉 zajtra ideme na poradnu, tak som zvedava co nove sa dozvieme 🙂

ktore
19. sep 2012

@balajka ja ho mam makky ale neskracuje sa .juj uz mi je nanic.

balajka
19. sep 2012

@ktore viem si to predstavit 😉 ,my sme este len v 38 tyzdni a dava to uz dost zabrat, hlavne tie prebdene noci ☹

veronica30
24. sep 2012

Dievcata co si mam zobrat so sebou do porodnice v Lv??

samain_night
24. sep 2012

@veronica30 kuk o stranu dozadu, alebo tu máš copy..:

" chariquet @balajka Pisem presny zoznam, co mi dali v nemocnici - uz to tu raz niekto pisal, no aby si dlho nehladla v starych zaznamoch :
Pre mamicku:
- tehotenska knizka
- obciansky preukaz
- preukaz poistenca
-sobasny list (moze byt aj kopia)
- hygienicke potreby (kefka, pasta, sprchac, sampon, hreben, krem, WC papier, pap. vreckovky, ziletka...)
- detske mydlo (na umyvanie rany po siti)
- papuce ( do sprchy a na vnutor. pouzitie)
- osobnu bielizen (ja som dala aj tehoten. podprdu a tie tampony do nej =aby muzik v pripade potreby nestresoval a nehladal, bavlnene nohavicky a 2 ks jednorazovych sietkovych nohaviciek, ponozky, 2 nocne kosele = kym si na spominanom prijme chcu, aby si mala vlastnu koselu, potom ti oni daju, zupan)
- 2 uteraky
- vlozky (ja osobne som kupila 2 baliky)
- 2 ks nepremokave podlozky (dala som cely balik)
+este pribalujem hrncek a lyzicku pre mna
Pre novorodenca:
-mala lyzicka (malicke prikrmuju niecim hned po narodeni)
- ciapocka
- ponozky
- kefka na vlasky
- 1 balenie jednorazovych plienok
- detske telove zvlacnujuce mlieko
- 2 latkove plienky
- deka (v chladnom pocasi)
Pre dieta pri odchode z nemocnice:
kosielka, kabatik, ciapocka, 2 latkove plienky, zavinovacka, deka (v zime fusak) "

veronica30
24. sep 2012

@samain_night Dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ktore
24. sep 2012

ahojte tak som dnes prisla.ja som nepotrebovala nic pre babo.vsetko tamje.pre seba zupan mydlo,ponozky.podlozky do postele vlozky minimalne dva baliky.papuce do srchy a na nosenie.uteraky.a este jednorazove nohavicky to som nosila.prefoteny sobasny list hned po prijati budu pytat aj a poisteneckou kartou a obcianskym.hygienicke potreby ako zubna pasta atd....podprsenku so, nepotrebovala ale mala som ju zo sebou.to zalezi od mamicky kolko aj mlieka ma a ci potrebuje aj vlozky do podprdy ale to staci dat doniest.

balajka
25. sep 2012

@ktore tak to vam teda gratulujeme a prajeme vela zdravicka... vyskusaj si najst na nete nejaku laktacnu sestru, my sa este stale gulkame, ale aj tak som si s nou zajtra dohodla stretnutie, nech som aspom trochu pripravena kedze kojenie povazujem za dost dolezite, ak nestaci telefonicka porada, tak chodia aj na navstevy domov.Tak vela stasticka...

balajka
26. sep 2012

Tak dnes som bola u tej laktacnej a bolo to super stretnutie, vobec nelutujem
🙂

balajka
26. sep 2012

a chcela som sa este spytat, ci mate niekto skusenosti s tym, ze by vam na poziadanie nechali dietatko hned po porode polozene na vas aspom hodinku a aby sa prisalo 🙂

samain_night
26. sep 2012

@balajka hned po pôrode Ti ho dajú prisať - samozrejme .. to ešte na sále robia (najprv zoberú vyšetriť, možno obliecť) a máš ho na sebe aby papkalo.. 🙂

zora256
1. okt 2012

@ktore Ahoj!
A v Leviciach si bola na laparoskopií?Mňa to čaká,hoc ešte musím počakť kvôli stero,za ktorý si musím zapaltiť,lebo z preventívnej mi vyšlo Pap 3 stupňa,tak ten druhý ster je vraj 100%,tný tak najskôr sa mi musí vyliečiť krček maternice a potom budem vybavovať laparku:-/,lebo mám polycystický pravý vaječník a zväčšený na vyše 6cm x vyše 4cm☹Tak kvôli nemu špiním a mám hrozné bolesti☹Ako to celé uteba prebehlo?Tebe len skontrolovali vnútro cez pupok?Albo ti aj vaječníky dávali do poriadku?

zora256
1. okt 2012

@ktore Ahoj!Gratulujem k maličkej Barborke,tak už ste domka z nemcoky🙂Tak dávno som sem nekukla😀,veľa zdravíčka vám obom🙂

ktore
1. okt 2012

@zora256 ahojko.robil mi vysetrenie a mi zistili zrasty ktore hned odstranili.dostanes klistir.tabletku tu naladovku a ides na operacku.tam vylezies ba stvol pichnu ti infuziu a poton na uspatie.ked sa preberes trchu boli brusko ale bude ti tiect infuzia proti bolesti.potom druhy den uz je dobre.neviem uz ze kolko hodin po operacii uz mozes zacat chodit.neprijemne na tom je ze mi dali tu rurocku na cikulu a s tym som musela sama prejst na operacku.v novych zamkoch mi to davali az na operacke a tam ma niesli aj tak na posteli.v lv to trochu take predpotopne sa da povedat.bohuzial stara nemocnica

veronica30
2. okt 2012

ahojte !neviete mi poradit ktory porodnik je v Leviciach najlepsi???dakujem!

vargovka
2. okt 2012

@veronica30 kazda mamička ti povie asi niekoho ineho,ale ja som pocula ze Batovsky je super a Kopka tiez 🙂

zora256
2. okt 2012

@ktore Ahoj!Díky,tak snáď to vydržím 😉 ,budem musieť,čo nenavyberám si😀,a rúrku mi dávali aj po pôrode,ale tak sňou som nikam nešla,asi lekári bolimimo:-/nuž a to za kým alebo kam si šla sa dohodnúť na temíne operácie?

zora256
2. okt 2012

@veronica30 Ahoj!veru,každá má z iným skúsenosť,a každý je len človek,každý môže mať aj dobrý deň,či zlý,aj keď si zaplatíš,môže sa stať čomu sa nevyhneš,proste ak máš tam gyndoša,tak si zvloľ toho a ak nie,tak je to zrejme aj jedno,ja som si nepaltila,nikoho a mala som Bathovského a bol veľmi milý a šikovný🙂nesťažujem si,a možno,že aj dobre,že som si nezaplatila toho neuba- neviem ako sa to volá,ale ho tu chválili,primára,ale vraj len vtedy je milý ak si ho zaplatíte...Nuž čo už snáď pri druhom,budem chcieť Bathovského,keďže mám sním dobrú skúsenosť.🙂

ankalv1
2. okt 2012

@veronica30 ahoj, ja som si volala primára nedám naňho dopustiť, ale sú aj také čo ho nemusia.Na gynde som ležala 5x a nemám s nikým zlé skúsenosti- len s Poliakom ale ten ten tam už nie je .. držím palce 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre