Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

marietta123
13. okt 2016

Ešte spomeniem, že som rodila prve v Zeliezovciach, druhe v Šahách, tretie v Leviciach a najviac sa mi pacili Šahy, skoda že nám porodnicu zrusili 😔teraz pri stvrtom som vymyslala ze chcem skusit nieco nove, ale nemocnice, do som so vybrala boli priliz daleko na to, any som tam stihla ist, takze ostali Levice 😁ale určite máš pravda, ze je to individualne, každý očakáva nieco iné a každý ma z tej porodnici iné dojmy. Kebyze som prvorodicka zrejme si zazmluvnim toho lekara aby som mala vacsiu istotu☺už to moze prist kedykolvek, potom určite napisem sem svoju skusenost 😍

sonyap111
27. okt 2016

ahojte, tak levice nikdy viac.... ked nemate vybeveneho dr tak sa k vam chovaju ako k handre, je to smutne, do nemocnice som isla v pondelok pretoze 19.10.2013 som mala termin a teda to bolo uz 2 dni potermine, napojili ma a to bolo vsetko az v sredu o dva dni ma pozrel primar a ze idem rodit tak ja ze ok mozem, nic mi nebolo ako mala som bolesti ale to len tak nic extra, ked som uz bola na koze pichli mi plodovu vodu vsetci sa prisli pozriet a ja ze co co sa deje a ony ze nic ja im ze ked sa vsetci pozeraju tak asi nieco nieje dobre nie? ony ze no mate trochu zelenu plodovu vodu, cize najvyssi cas na porod, sak co ved som tam lezala len tri dni tak je to ok ci nie?????????? sestricky na 6 nedeli otras jedine jedna normalna bombonieru ktoru mi priniesli pre sestricky som si zobrala domov pretoze ta jedna tak akurat nebola a tym dalsim hnusnym sestrickam ani lizatko. po porode ma previezli na izbu a povedali ze zachvilku je vecera tak mi zdvihli postel = 2 hodiny po porode som sedela na riti a nikoho nezaujimalo ci ma to neboli, maly mi stale ale ze stale plakal, zaspal jedine na prsniku aj to uz od unavy, a samozrejme ked nad ranom konecne zaspal tak prisli a brali ho na vysetrenia, potom mi ho doniesli zase uplakaneho a toto bolo 3 dni dookola, napokon konecne sestricka uznala za vhodne ze mu dame umele mlieko a spinkali sme, navstevna iestnost v leviciach- to nemozem ani tak nazvat je to 1,5X1,5m kde fuka a tam mate ist s novorodencom, ked som si pytala nadstandardnu izbu tak mame plne ja ze okej tak ked sa uvolni prosim myslite na mna hned ju beriem - pretoze tak vam moze prist navsteva a ja si mozem na 30 minut pospat, na druhy den vidim ze sa nadstandardna izba uvolnuje a ide tam dalsia pytam sa preco nie ja a odpoved ze to je primarova, tak do pokla a ja som cia to treba mat gynekologa len v tom este a v tej nemocnici kde budete rodit? inak ic v leviciach nieje ok sprchy hroza wc takisto a sestricko no coment, jedna stara sa my vyhrazala ze ked sa nevikakam v nemocnici tak ma nepustia domov, potom prisla ta dobra a hovori mi ze nemusim ved kazdemu sa da doma najlepsie tak som sa potesila zase prisla a ta stara a nahucala pomne ze musim atd. vizita tak ako to je ako nejake zvierata - ked pride vizita nemozete mazt nohavicky ony pridu pozru odidu bez slova len sa pozru ako na nejaky tovar a proste si odidu ako keby boli hovno sveta, je to hrozne vazne chodte kamkolvek inam len do levic nie.

smajla27
27. okt 2016

ja som rodila v lv v roku 2014.. nemozem povedat nic zle na nikoho.. pri prijme aj pri porode som mala super sestricky, mile, prijemne.. doktora som vybaveneho nemala.. a ked budem rodit druhykrat, opat budem v lv a pokial bude tehu bez problemov, doktora si vyberat nebudem.. jedine co sa mi nepacilo, bol pristup jednej laktacnej sestricky..

marietta123
10. nov 2016

Ahojte. Tak 31.10.2016 sa mi narodila dcerka Ester v Levickej pôrodnici, pôrod bol vyvolavany keďže som bola desať dni po termine a malej sa von akosi nechcelo. Odrodila ma pani doktorka Devatova, ktorej patrí veľké dakujem za mily a profesionalny prístup. Pôrodné asistentky veľmi milé a ochotne. Sestricky na sestonedeli OK, laktacne ako ktore. Nastrih som mala minimálny, dva stehy, manžel bol prítomný, v porodnych dobách som využila sprchu a fit loptu, celý pôrod trval iba hodinu. Bolo mi umoznene dať dieťa na hrudník bezprostredne po porode, pupocna šnúra sa prestrihla po dodeptani a bolo umoznene po ošetrení dieťaťa aj prvé prisatie. Všetko bez poziadania a bez zazmluvenia. Jediné čo ma mrzi je nedostupnost nadstandardky, ktora je len pre primarove pacientky. ☺

bernusha
10. nov 2016

Zasnem nad niektorymi prispevkami...😠😠😠....ja osobne ODPORUCAM!!!! VSADE VSETKO OK A TOP..MALA SOM NADSTANDARTKU...

petka1982
10. nov 2016

@bernusha boooze ☹

bernusha
11. nov 2016

@petka1982 ..co? 😏

petka1982
11. nov 2016

@bernusha nic,tiez zasnem 😀

zuzanka6041
27. nov 2016

No tak ja som rodila v Lv 13.septembra avšak bola som od 6teho hospitalizovaná kôli vysokému tlaku a moja skúsenosť nebola najlepšia...Na gynekológii mi stále robili vyšetrenia,brali krv a moč avšak o výsledkoch ma neinformoval nik ani keď som sa pýtala...Vraj mám sa spýtať pri vizite...a tam mi povedali len že v poriadku a stále bolo všetko v poriadku a domov ma nepúšťali(a to som mala termín až 19teho)až kým som sa raz nešla spýtať nejakú úplne inú vec sestričiek a zhodou okolností tam bol primár ktorý mi vraví či som bola informovaná o mojom zdravotnom stave?a ja že nie...a on mi vraví že budem v pondelok rodiť a ešte nevie či prirodzene,alebo cisárskym...Tak už som sa aj tešila že snáď prirodzene a čo bolo v pondelok?Nič všetci ma ignorovali akurát ma na vizite oslovili pacientka s preeklamsiou...Primár Mančík???Asi trikrát som mu vravela že si ho chcem zazmluvniť a on stále len potom potom...a potom v pondelok večer mi začali bolesti a o jednej ráno som šla na pôrodnú sálu kde sa sestričky rozprávali že či majú budiť doktora aby ma prišiel pozrieť...si myslím že čo???ved má službu!!!lnak pôrodná sála je z celej gynekológii najlepšia čo sa personálu a prístupu týka.Odrodila ma doktorka Devatová ktorá bola fakt super počas kontrakcii aj pôrodu som mala vysoký tlak avšak nakoniec všetko dobre dopadlo aj keď som mala strach pretože som si o preeklamsii dosť prečítala...A keď som mala po všetkom prišiel primár a s úsmevom mi povedal že príroda to vybavila za nás😂...Šestonedelie? Hygiena žiadna,nadštandardka bola aj voľná,ale nikomu ju nedali,lebo čo ak by rodila primárova paciantka.Sestričky boli celkom milé,ale celkový dojem to nevylepšilo...No a sestričky na novorodeneckom by mali medzi sebou aj komunikovať lebo jedna vraví jedno a druha druhé...Našťastie mám môjho chlapčeka zdravého😊Ale do Levíc by som nešla už nikdy rodiť...

heryteri
29. dec 2016

Žienky,ake mate skusenosti s porodom pri MUDr.Igorovi Maťovi?😉

simi22
30. dec 2016

Dr. Maťo? Vraj najslabší doktor na pôrodnici, neochotný, žiadny záujem o pacientky...

heryteri
31. dec 2016

@simi22
Fuha...pytala som sa v inej diskusii a tam ho 5 zien vychvalilo do nebies,ze je uplne top. Tak teraz kde je pravda😊 Ale dik za nazor.

mongrof11
2. jan 2017

Podla mna levicka porodnica,ako aj gynekol.oddelenie-katastrofa...odporucam,aby sa mamicky na vsetko pytali,lebo inak Vam nikto nic nepovie..moje posledne skusenosti z tohto oddelenia su hororove,ale to je ina diskusia a tema....prve som rodila v Stiavnici,druhe v Lv,pristup sestier sa neda ani porovnat...skoda,ze Stiavnicu zrusili... V lv-skoro som im tam porodila na fitlopte,na zemi,lebo mi neverili,ze uz rodim...nestihla ani doktorka poriadne prist.....lebo sestra najlepsie vie...kazala mi len dychat,co ze som jej hovorila,ze uz rodim..,...ale to je individualne,aj sestry su rozne....levice v ziadnom pripade neodporucam,len zle skusenosti.....este som tam chytila aj nejakeho streptokoka,ci co,zapalili sa mi prsniky.

renata5
2. jan 2017

@mongrof11 ahoj dneska som zvedava na tvoju reportaz.

mongrof11
2. jan 2017

@renata5 ahoj,aj ja som velmi zvedava,lebo primar drzi so sestrami,vsetci spolu,takze je mozne,ze mna vykreslia ako najvaciu..a ze to nebolo celkom tak,ako som to popisala....asi som si to cele vymyslela.chapes,takato citliva tema,toto mi spravili,totalne zanedbanie starostlivosti..ale oni sa vsetko snazia len ututlat.

smajla27
2. jan 2017

@mongrof11 kde bude reportaz prosim ?

mongrof11
2. jan 2017

Na markize o 19.v televiznych novinach...

renata5
2. jan 2017

@mongrof11 citala som veru hrozne co si musela prezit tu nejde iba o teba keby sa ti stalo hocico vzdy by sa to len ututlalo.tak to je bohuzial

mongrof11
2. jan 2017

Bohuzial,kebyze clovek odpadne v sprche,vykrvaca alebo co sa vsetko moze stat...nikoho to nezaujima,vsetko by sa ututlalo,bohuzial v nasom state to tak funguje....a na margo porodnice este,jedna znama isla rodit,nezobrali ju,poslali ju domov,potom isli rodit inde,kde ju hned zobrali,v ohrozeni zivota bola rodicka aj dieta...babo sa skoro udusilo,teraz je v inkubatore a nastastie vsetko dobre dopadlo....ale urcite nie zasluhou levickej nemocnice a porodnice,ale vsak zase by sa to len ututlalo vsetko.....

heryteri
2. jan 2017

@mongrof11
Mate prosim Vas aj negativnu skusenost s konkretnymi Dr.?

smajla27
2. jan 2017

@mongrof11 mrzi ma co sa stalo, je to smutne.. ja som rodila 2014 v lv a nastastie som natrafila na dobry personal..

renata5
2. jan 2017

@mongrof11 ahoj aj mna to mrzi..velmi☹

bubuliatkova
2. jan 2017

Moja švagriná mala ísť v novembri na operáciu endometriózy, no týždeň pred dojednanám termínom zákroku museli domov v noci volať záchranku, prišlo jej zle...dg.srdcová arytmia. Po nastavení liekov a neustále domácej kontrole krvného tlaku o mesiac a pol sa dostavila na spomínané oddelenie levickej nemocnice. To bolo týždeň pred Vianocami. V zlatú nedeľu sme ju boli navštíviť a rozprávala o sestrách, ktoré jej odmietli (!!!) merať krvný tlak s tým, že ony tu nie sú od toho. Že leží na gynekológii.
Prosila ich, aby jej zmerali tlak, necítila sa dobre ani po prebratí sa z narkózy ani potom...tlakomer si nebrala do nemocnice, čakala, že tam budú mať.

Mne po SC každú chvíľu merali tlak, ale to bolo pred vyše 10 rokmi...už je nová móda? Síce som nerodila v levickej nemocnici, chvalabohu...

Spomínala hlavne jednu nepríjemnú chudú tmavovlasú sestru, neviem, či to bola ona?

@mongrof11

mongrof11
2. jan 2017

@heryteri nie,doktorom nie,len so sestrami...bohuzial...ale aj tak vsetku robotu len sestry spravia..niekedy to zial pokaslu a riadne....

bubuliatkova
2. jan 2017

Ešte dodám, že celú dobu mala zdravotnú dokumentáciu u seba, nikto ju nepýtal...čo viac dodať. 👎 👎 👎

mongrof11
2. jan 2017

@smajla27
@renata5 diky baby...

@bubuliatkova neviem,tazko povedat,bola tam aj taka neprijemna jedna tmavovlasa vymalovana chuda sestra,ale tato konkretne co mala sluzbu vtedy,ked sa mi to stalo bola taka koktava...to je jediny poznavaci znak,lebo jej meno nam nikto nechce povedat....

mongrof11
2. jan 2017

A dievcata,ktore pojdu do nemocnice,alebo porodnice by sa mali vyzbrojit asi slovnikom cudzich slov,lebo podla primara zlyhahala komunikacia medzi nami,takze asi sestry slovam ,,zavolajte mi lekara,pomozte mi,vali sa zo mna krv,zoberte ma na salu..."nerozumeju,treba asi po mongolsky....

nada1326
4. jan 2017

@mongrof11 ahoj. Je mi luto co sa ti stalo. Nevies meno tej sestricky prosim ta?

heryteri
4. jan 2017

@nada1326
Uz pisala ze nevie jej meno,neprezradili jej ho,jedine poznavacie znamenie je ze bola koktava...

1257
4. jan 2017

@mimzy123 áno aj ja som rodila normálne záleží aký je čas od posledného cisárskeho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre