Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

veronika0
17. apr 2014

@daniela1983 tak nech sa kamaratka zobere, ide za primarom do nemocnice, opyta sa ho na to, lebo myslim ze nicim jej nejak extra nepomozes ked to tu budes vypisovat...

daniela1983
17. apr 2014

@veronika0 no prislo mi logicke najprv sa popytat na skusenosti mamiciek co v LV rodili, nie? ci tam ma vobec cenu sa ist pytat. naco by tam chodila ak sa tu z komentarov dozviem, ze v LV sa razi jednoznacne medicinsky sposob vedenia porodu. 😖

zabka1987
17. apr 2014

@daniela1983 😀 fuuuha .... ja som bola max spokojná s Lv len toľko 🙂 a onedlho tam pôjdem zas .

daniela1983
17. apr 2014

@zabka1987 nechapem tvoje fuuuha 🙂 mozes mi ho nejako ozrejmit?

veronika0
17. apr 2014

@daniela1983 ale hadam, ked zena ma nejaku predstavu o porode tak sa asi ide opytat do nemocnice priamo.. nie? lebo ked niekto ide do nemocnice a to znamena aj rodit tak asi vie, ze mu tam budu nieco robit (ved nato su tam) - ci uz vyvolat porod, urychlit atd... a neviem kolko zien preferuje take veci ake vy ale ja poviem rovno, mne bolo jedno (mala som vyvolavany porod + infuziu na zvysenie kontrakcii + nastrih+ tlacenie na brucho) , ja som to chcela mat rychlo za sebou...

daniela1983
17. apr 2014

@veronika0 no ja nastastie poznam dost takych bab co maju rovnaky nazor ako ja.
ze matky su tam nato aby im nieco robili??? prosim? a kedysi sa deti rodili ako? to si fakt baby mysliete ze zena nie je schopna porodit pokial jej lekar nevrazi infuzku, nenastrihne hradzu a neskoci na brucho??? to je fakt sila. vy si vobec neverite ako zeny ze dokazete to dieta porodit? neviem preco ti vyvolavali porod. pokial si mala nejake problemy tak ok. ale pokial si niekto da urychlovat porod aby to mal rychlo za sebou tak to nechapem, pretoze ohrozit si dobrovolne vlastne dieta, len aby som mala ja pokoj, to mi pride ako dost sila. a to ze urychlovane porody casto koncia kliestami a vexom, lebo dieta nedorotuje, lebo mu padnu ozvy z naporu oxytocinu, to vam je akoze jedno, alebo to neviete? alebo ja fakt nechapem. 95%zien moze mat fyzilogicky porod do ktoreho nie je treba zasahovat a porodia v pohode zdrave dieta. iba 5 % je takych co realne potrebuju pomoc. no ale ja mam pocit z tohto fora ze je to naopak. preco? preco zdrave zeny nechaju na svojom tele robit zasahy, ktore su v pripade fyzilogickeho porodu riskantne a mozu byt nebezpecne. to je vam to jedno???

kika050
17. apr 2014

Tak no ja odporúčam nemocnicu v Lv síce som tam rodila pred 6 rokmi, ale zas tam pôjdem za par mesiacov a dúfam, že budem spokojná.. Ja som pôrod mala dobrý hneď po narodený mi malú dali ešte holú na prsia ale len na chvíľku a potom si ju zobrala sestra. Manžel bol pri mne. A po očistení nám ju dali kde sme s ňou boli 2hod a potom som šla na izbu. čo môžem odporučiť chcela som súkromie a šla som na nadštardatnú izbu kde ku mne mohli návštevy prísť hocikedy.. Lebo ak ste boli len na obyčajnej izbe návštevy boli cez okienko. Proste určite lepšie ako môj 1 pôrod už zrušenéj nemocnice kde hádam nebyť jednej sestry idem rodiť nevyholená, bez klystíra a asi by som porodila v sprche! A ešte keď som pri prvej nevedela ani čo sú kontrakcie a ja som ich nemala veľké Doktor sa smial kdeže toto nie su kontrakcie to povedal ešte o pol 10v noci a a štvrt na 11 musel utekat a ja som už tlačila a keď prišiel na salu tak som zastonala a on na to že vidíte to sú kontrakcie a trochu tichšie. Debil mala som dosť nedostal do vačku tak sa nesnažil!!A v Leviciach od doktora po sestričky nemôžem na nič zle povedať boli veľmi milý. 😉

veronika0
17. apr 2014

@daniela1983 ja som si neziadala vyvolavacku sama, dali mi ju po 4 dnoch prenasania.. tak nech tvoja kamaratka ked ma ten isty nazor ako ty nech zostane doma, nech prenasa aj niekolko tyzdnov (vsak dieta sa ma vypytat same.. 😖 netreba pomoct), nech nieje pod dozorom (ved to su medicinske zakroky) a nech porodi doma... ved to je najbezpecnejsie lebo to bolo precitane na internete a v knihach... Ale nech nezabudaaju na to, ze niesu lekarky a nevedia vsetko.... To je moj nazor, nemusi s tym niekto suhlasit ked nechce.. 😝

daniela1983
17. apr 2014

@kika050 hihi ze trochu tichsie...to nepocul mna ako som pri tlaceni rucala :D som si hovorila, ze lutujem kazdeho kto tam stoji a musi to pocuvat, som mala pocit ze okna sa musia vysypat z ramov :D

daniela1983
17. apr 2014

@veronika0 ja som nenapisala ze 100% zien porodi bez lekarskeho zasahu. sama som ho potrebovala. ale prepana jana, ked realne moze 95% porodit prirodzene preco im to nie je umoznene. a preco nie je automaticke aby dieta ostavalo s matkou v nepretrzitom kontakte koza na kozu. aby sa mohli tulit maznat ovoniavat. aby si uzili tu neskutocnu extazu po porode spolu. preco toto nie je standart? ved je to to najprirodzenejsie a najkrajsie na svete, preco nemocnica o to matky okrada

veronika0
17. apr 2014

@daniela1983 ale ved ked to chce tak asi sa musi ist na to sama opytat do tej nemocnice... lebo taketo veci neziada kazda jedna.. a ani tu na mk tiez nieje kazda jedna mamicka co rodila v lv tak ti asi nenapisu..

kika050
17. apr 2014

@daniela1983 však zas ja neviem nepamätám si to tak ale ozaj som možno trošku viac zastonala , ale ten prístup toho doktora no hrozný. Ja som aj povedala, že odo mňa nedostane ani korunu za čo vôbec sa nevenoval jedine ozaj veľké ďakujem patrilo tej sestričke ktorá ešte pred výmennom služby sa o mňa tak postarala , lebo iné na to nemali čas no proste neverili že rodím. Až kde som prišla zo sprchy horko ťažko a vravím sestričke,že som v sprche zatlačila tak že skočte na kozu prezriem vas tak som sa vyštverala, a len zakričala pan Doktor rodime ide hlavička. A z tej kozy som musela ešte prejst na sal..Ja som aj rada že tu nemocnicu už zrušili..

daniela1983
17. apr 2014

skratka chcem povedat tolko. podla mna e spravne rodit v porodnici lebo naozaj stat sa moze vselico. preto je dobre mat blizko pomoc. ale pokial ide vsetko ako ma, tak lekari by sa mali drzat idealne za dverami a rodit so enou by mala porodna asistentka. nechapem naco tam na tlacenie doleti doktor. to by to dieta asistentka nechytila? a este nieco, podla mna osobne na porodny sal patri jediny muz a sice otec dietata. vazim si muzov gynekologov, ale oni nikdy nerodili, takze by sa mali drzat toho aby zasahovali pri patologiach. pri normalnom porode ma mat zena pri sebe skratka skusenu zenu a hotovo

daniela1983
17. apr 2014

@kika050 aby doktorovi vadilo ked zena krici to je sila fakt. ja by som bez kriku urcite neporodila. davalo mi to obrovsku energiu na tlacenie. keby ma vtedy niekto okrikol... no neviem

daniela1983
17. apr 2014

@kika050 vyborne aby nutili zenu co uz rodi hlavicku odpochodovat si to na sal to je sila. nechapem preco sa nerodilo na mieste kde ste prave boli. asi aby sa to tam nezaspinilo a nemuseli to cistit. sak jasne preco by sa matka nepresla 😝

lulu19
22. apr 2014

ahojte babyak by mala nejaka mamicka zaujem o nutrilon ha1 mam tu acatu krabiczu ale plnu otborena bola19,4 2014 tak nech sa my ozve do spravy darujem jej ju

apollo13
27. apr 2014

ahoj baby chystam sa rodit v LV, ale chcem sa opytat ci repsktuju prijania rodicky, teda ak by som chcela odmietnut nejake veci.

zienka101
29. apr 2014

@apollo13 podľa toho, čo chceš odmietnuť. Hlavne primár, Dr. Maťo a Kopka nie su velmi prístupní nejakým prianiam rodičky, skús niekoho iného. Ale ako hovorím, záleží od toho, aké máš konkretne požiadavky

apollo13
29. apr 2014

@zienka101 no chcem odmietnut nastrih, urychlovanie porodu, pichanie vody, klistyr, analgetika a chcem si vybrat polohu na rodenie. no a nechcem aby dieta odomna odniesli prec. nieco podobne ako tu hore popisovala daniela. no a ziadne riadene tlacenie a skakanie na brucho.
inak podla mna zena moze odmietnut cokolvek, je to jej telo a jej dieta. lekar je tam na to, aby pomahal a nie aby sa rodilo podla neho. 🙂

ajsa
1. jún 2014

ahoj dievčatá rodila ste niektorá pri neakej lekárke žene ktorá je v Leviciach ?

anavi007
5. jún 2014

@ajsa ano, ja som rodila vlani u Mudr. Devátovej a bola perfektná 🙂

lostris1
8. jún 2014

@kika050 to akoze nevyholena a bez klystiru by si neporodila?

kika050
8. jún 2014

@lostris1 porodiť by som porodila či s tým, alebo bez. Len ten prístup sestričiek však nerodí tak načo by sme si robotu robili. Len jedna sestrička sa mi venovala aj to na konci služby predsa len ale spravila. Proste veď ja som mala také bolesti také malinke kŕče a to sa mi každú minútu, stupnovala. Skadial ma prvorodička vedieť čo ake velke su kontrakcie,ako bolia.. Ešte svokrovci boli o pol 9tej ma navštíviť a to som v čakarni s nimi bola a pýtali sa doktora ako to vyzerá. A on že dnes to určite nebude a predstav si o pol 11 bola na svete mala takže super no..

kika050
8. jún 2014

@lostris1 Ale to nebola Levicka nemocnica. Na Levickú nemôžem pri druhom pôrode nič zle povedať...A hlavne na doktora.

sokovana
9. jún 2014

Ano, ano máte pravdu. Nejlepší je poslouchat. Lékaři totiž rodí , my ne .Nejlepší je strávit 1.dobu v leže, napojená na monitor( co kdyby ) nejlépe mít v ruce už nachystanou kanylu pro případ nouze. Výborné je taky nepít, nejíst a moc neměnit polohu ( to aby doktoři měli přehled ) Při 2. době porodní je nejlepší tlačit v leže s nohama do stropu ( doktor lépe vidí a lépe se dostane k miminu...protože co kdyby třeba nechtěol vylíst). Nástřih je rozhodně! potřeba. Lepší nástřih až k řitnímu otvoru než se natrhnout! To, že se pak pár týdnů nebudeme moct posadit pořádně, to se přežije! Kdo by nechtěl mít nastřihlou pipku ne?🙂 A rozhodně při tlačení tlačit loktem na břicho je výhodnější úplně pro všechny! Zvlášť pro matku. Mimino z ní vystřelí, ani nepostřehne jak ( rupturou dělohy se nemusíme zabývat, doktor to kdyžtak vyřeší. Přinejhorším rovnou exnem, nebo nám vezmou dělohu, ale co, dítě už máme) .Po porodu je jasný, že se mimino MUSÍ ihned uýmt a hlavně zvážit a změřit, protože bez těchto podstatných mír nepovede hodnotný život. Na matku ať si počká. Z toho mít trauma určitě nebude. Rozhodně ne takové, jako když mu nesdělíme jednoho dne kolik měřilo 🙂
GRATULUJI dámy🙂 je to stejné u vás jako u nás 😀

lostris1
9. jún 2014

juju porody sto rokov za opicami. doktori netusiaci nic o novodobych trendoch v zahranici a vyskumoch, ale my im to zeremeeeee a tesime sa ako nas zachranili halelujaaaa sak jasne lepsie decku na novorodeneckom ako pri mame. 🙂 😀 matky roka skratka

lostris1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika0
9. jún 2014

@lostris1 ja mam na to svoj nazor, komu sa nepaci nech mi k tomu nic nekomentuje... ale zas tu na MK sa najdu take ktore musia vyryvat... a najlepsie je ze uz do vsetkeho sa montuje zahranicie lebo niektori Slovaci asi nevedia nic ine len sa opicit po Americanoch vo vsetkom a je to trapne - do vtedy kym o tom nebolo pocut rodili normalne.... a vyprosim si takyto komentar na mna...

sokovana
9. jún 2014

Veroniko bud klidná, u nás v Čechách je to úplně to samé 🙂 a fakt si myslím, že ví kulový. Respektive, oni to doktoři ví. U nás i u vás, jelikož přece jen nějaká ta doporučení od WHO mají, jenže kdo by se tim zabejval🙂 Je prostě jednodušší dělat věci tak, jak je dělali za dob komančů, kdy k nám žádný info nepřicházely.. k nám ani k vám. a vono to není o tom jak hrozně chtěj rodičce pomoct, ono je to vo prachách a pohodlnosti.A jsem ze zdravotnictví, takže to bohužel vidím každej den. a upřímně pochybuju, že v tomhle ohledu to u vás máte jinak( mám na Slovensku příbuzný, takže jsem celkem informovaná)

lostris1
9. jún 2014

@veronika0 ty tu vypisujes ze decko nevie kde je sever a netraumatizuje ho to. tak to mi skratka nedalo. a ty si si evidentne nikdy nedala namahu zistit si ake skodlive a vysoko rizikove je tlacenie na brucho a aka negativna je separacia dietata na jeho psychiku, na spustanie mlieka, na zavinovanie placenty...no ale naco si neico take studovat ked pan doktor vie najlepsie co treba, vsakze. ze mas taky nazor? uprimne keby si nieco o tychto veciach , tak prepokladam ze by si mala iny nazor. no lenze kedze ti to cele bolo jedno tak jedine co sa dalo robit bolo spolahnut sa na doktora...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre