Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

fibi33
6. apr 2011

Ahojte baby, myslím, že mirip sa mýli, lebo dr. Braun robí na Lipníku okrem stredy doobeda aj v pondelok a vo štvrtok poobede, takže vtedy v nemocnici nie je. A tie čípky dáva tiež častejšie, ako si myslíš, lebo ja poznám minimálne 5-6-báb, ktoré rodil, neboli po termíne (dokonca 2 mali do termínu 10 - 12 dní) a všetkým ten čípok pri príchode na pôrodnicu dal. A stým výberom ostatných lekárov - môj názor je, že keby ste si zaplatili ktoréhokľvek ako dr. Brauna, možno by sa vám venoval aj viac, lebo by mal možno viac času, nakolko dr. Braun sa venuje hlavne svojim pacientkam na ambulancii.

mirip
6. apr 2011

@fibi33 čo človek to názor a a nie každému sa dá vyhovieť viem že robil na lipníku v pondelok a stredu ale ked treba tak ostane, kvoli mne nešiel na lipník ked bolo treba

niki_lv
6. apr 2011

Ahojte baby, ja mam este kopu casu, ale chcela by som vediet ako je to s tou nadstandartnou izbou, kedy si ju treba zarezervovat aby nebolo neskoro, a kolko sa asi plati. dakujem 🙂

elsanka
8. apr 2011

@niki_lv Ahoj Niki, nadštandartku si nezarezervuješ, nakoľko nevieš, kedy budeš rodiť. Oznámiš už len na prijme, že máš o ňu záujem a keď je voľná, pridelia Ti ju. Platí sa 16,60 za deň v lv nemocnici, ak tam chceš prenocovať manžela, je to 16,60 navyše. Ale ak chceš kompletnú info, pozri si www.sprievodcaporodnicami.sk a tam nájdeš všetky údaje.

keena
8. apr 2011

@deborah77 pocula som, ze Poliak isiel do dochodku, ale neviem, co je na tom pravdy.. 😖

elsanka
8. apr 2011

@keena uz sa kdesi pisalo, ze Poliak porody nerobi, vzhladom na jeho vek....myslim, ze to minule potvrdila aj porodna asistentka p. Fabryova, tak sance, ze ho stretnete, su mizive......

moonixi
8. apr 2011

@keena
@elsanka Ano je to tak, Poliak je od Aprila na dochodku 😀 😉

deborah77
9. apr 2011

@keena Už aj ja som to počula, to mi odľahlo. Tak už tam asi nikto taký nie je. Ostatní sú asi dobrí, nie?

keena
11. apr 2011

@deborah77 vobec netusim aki su ostatni dr... ja planujem mat pri porode dr. Durovsku 😉

elsanka
11. apr 2011

@keena ja k nej chodim tiez, ale rozhodla som sa to riesit s inym doktorom... ona v nemocnici sluzi len malokedy a tak su tie vztahy "akesi" ine....myslim, ze lepsie funguju pri porodoch ti, ktori v nemocnici aj robia... ale to je moj nazor....

ankalv1
11. apr 2011

baby nechcem vás strašiť ale Poliak je tam stále.mne bol pri pôrode-to sú síce už skoro 3 roky ale kamoška má 2mesačnú malú a tiež rodila pri Poliakovi..

dara2583
11. apr 2011

@ankalv1 moonixi písala, že od apríla je na dôchodku, takže pred 2 mesiacmi tam byť mohol, ale pár dní už asi teda nie 😉 Ja som tiež mala pred 1,5 rokom strach aby som ho nechytila a mala som šťastie, že nemal službu 🙂

ankalv1
11. apr 2011

@dara2583 hej to som si až teraz všimla že od apríla..to by bolo dobré,lebo už to ozaj nezláda 🙂 🙂

deborah77
11. apr 2011

Áno, Poliak nerobí od apríla, trochu mi odľahlo.

deborah77
18. apr 2011

Kde ste všetky? Nikto v Lv nejde rodiť? Budem tam sama?

bubu4125
18. apr 2011

@deborah77 🙂 ja síce ešte nerodím, len to tu čítam! 😀

dankamat
18. apr 2011

@deborah77 hlavne napis co najskor svoje pocity 🙂 aby sme vedeli ostatne, co nas caka 🙂

elsanka
18. apr 2011

Aj ja sem chodim už niekoľko dní...a tu nikto, nič nové...pritom človek chodí po uliciach a vidí toľko tehotných...
Ja mám dnes celkom dobré správy... bábätko je v poriadku, dokonca väčšie ako má byť, už váži 3,4 kg, čo je riadny valibuk. Preto si myslím, že sa už bude pýtať na svet čoskoro.... Snáď ešte ten týždeň vydržíme.....

mirip
18. apr 2011

@elsanka možno nie všetky objavili koníka alebo na PC nemajú vobec čas

deborah77
20. apr 2011

@elsanka No konečne sa niekto ozval. Tak ty už ideš o chvíľu rodiť, budeš mať aj epidurálku? Ja pôjdem budúci týždeň na pohovor NIchtovi kôli nej. Moja doktorka mi ju veľmi odporúča. Mám trošku obavy, ale rozhodla som sa, že si ju dám. Platíte si aj lekárov? Ja nie, veď hádam natrafím na nejakého normálneho.
No, máte celkom peknú váhu, ja budem mať tiež chlapca a na 3D mi povedal doktor, že bude mať okolo 3,6kg. Tak uvidím. Tebe držím palce, potom napíš svoje postrehy. Papa

mirip
20. apr 2011

@deborah77 ja som bola bez epi a platila som si k prvému Dr aj muža pr porode a pri druhom to isté plus nadštandardnú izbu

elsanka
21. apr 2011

@deborah77 Ahoj... prave vcera som bola u Nichtu, je to velmi zvlastny clovek, ale dufam, ze profesional (nemam rada ludi, ktori sa vyhybaju pohladom). Dohodli sme sa, poucil ma, hoci uz viem do coho idem...mala som PEDA aj pri prvom synovi, myslim si, ze sa nemas coho bat. Je to výdobytok mediciny a ked pomoze, treba to vyuzit. Porodnika som si dohodla tiez, tak dufam, ze vsetko bude ok.Mam ist k nemu na zaciatku maja a je dost pravdepodobne ze sa dohodneme na termine, teda v pripade, ze to na mna nepride skor. Myslim si vsak, ze v pripade lv nemocnice su vstci sluziaci porodnici v pohode, tak verim, ze utŕcite na niekoho dobreho natrafis. Je to dost penazi a tak ked si to clovek spocita, Ta len porod so vsetkym vyjde na skoro 450 eur, ktore inak mozes minut na babo. Je to na zamyslenie......aj ja budem vahat s tou PEDA do poslednej chvili, mozno to na mna pride rychlo a ani si to neuvedomim a maly bude na svete, bez potreby epidurálky. Nateraz je to vsetko loteria.
Aj Tebe drzim palce, dufam, ze si v poriadku , a ze to uz nejako dotiahneme do stastneho konca, aj s tou vahou malinkych.....

deborah77
21. apr 2011

@elsanka Ja by som tiež chcela mať taký pôrod, že mi tú epidurálku nestihnú pichnúť- veľmi rýchly. Je to fakt len lotéria, lebo nikdy nevieš. Ale ak by som mala trpieť dlho, tak radšej nech mi ju pichnú. Už nech je za tým, teraz o tom veľa rozmýšľam, ale nemá to význam, lebo porodiť musíme každá. Tak ti držím palce, ty to máš o chvíľu za sebou. Zaujímavé, že píšeš, že NIchta je zvláštny, všetky píšu, že je veľmi milý. Ozaj, nevieš mi povedať, kedy mám za ním ísť? Kedy tam býva? Doktorka ma tam poslala, ale nič mi nepovedala. Alebo sa treba objednať?

monci78
22. apr 2011

Dievčence. vôbec sa nebojte dr. Nichtu, ked som bola na pohovore za nim pred pôrodom, tiež som si myslela to isté o nom, že je taky zvlastny, ked mi prisiel pichnut epi a doplnam ze som mala rychly porod, bol neskutocne zlaty. Tak zlate ruky sa nevidia kazdy den, bol strasne mili, stale sa pýtal či je vsetko ok. Tak pichol, ze som nic necitila, aj ked mi prisiel vecer vybrat kateter, nic som necitila. Vzdy stal pri mne a stale sledoval, ked boli bolesti, pichol davku, sitie dvojita davka, ziadna bolest!!! Tak drzim palce, ja som lekara nezajednavala, podla mna je to zbytocne, vsetcia su super, hlavna je porodna asistentka, ja som mala Batovsku, aj ta bola velmi mila, dole klobuk... 😉

chisa
25. apr 2011

Baby, ja som rodila pred mesiacom, pôrod bol fantastický, rýchly a skoro bezbolestný vdaka PEDA, Dr. Nichta je super, ako aj cely personal, ci uz na sále alebo neskor na oddeleni. Mala som nadstandartnu izbu, takze navstevy od rana do vecera neobmedzene, citila som sa ako na "dovolenke". Takze ja to cele hodnotim neskutocne pozitivne, hlavne netreba mat dopredu zbytocne obavy 😉

moonixi
25. apr 2011

@chisa waaaaw tak to je skvele pocut, si ma potesila a urcite aj ostatne levicke tehulky 😉

sny
26. apr 2011

@chisa Ahoj,čítam,že si rodila s Epi....Vedela by si mi strušne opísať pocity?som o tom veľa čítala a tiež sa neviem rozhodnúť....Prvý pôrod som mala bez,bol dlhý a bolestivý,tak by som si to rada poistila teraz.Nič ťa nebolelo?Ani po vybratí katétra?A kedy si to platila a koľko?Každá rada je nad zlato,Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

sny
26. apr 2011

Alebo ak máte hocikto pre mňa neaké info o Epi rada si to prečítam 🙂

zora256
26. apr 2011

Ahojte baby!
tak ja sa tiež chystám rodiť v LV,tak dúfam,že tu bude veľa vaších skúseností,keďže som prvorodička,tak dúfam,že bude tu veľa pozitíva.A kedy ste sa vlastne vybrali do pôrdnice,pri koľko minútových kontrakciách?Či hneď po odtečení plodovej vody?Ďakujem vopred za vaše podelenie skúseností! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre