Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

mirip
13. mar 2012

@millada ja som rodila obe bez epi,som si našla pár info že aj keby som velmi chcela nemôžem tak som sa Dr radšej ani nepýtala, ale celkom sa dalo vydržať, až na nástrih, lebo pri 2-3tom dieťati nastrihávajú na tom istom mieste kde pri prvom

mirip
13. mar 2012

@eviiik plánujete druhé kolo?Veľa maličiek ktoré majú rovnako staré prvé dieťa ako my sú tehotné a začali druhé kolo,to len ja som výnimka 😀 😀 😀 😀druhé mám už za sebou ,jedine tretie ale to vonkoncom nehrozí

veroni87
14. mar 2012

@majka21 no teraz som fakt na vážkach či zazmluvniť alebo nie a či to bude ok, keď nedostanem tú EPI, keď to je s tým anesteziologom ako to s ním je, ale dakujem za tvoj názor. ešte uvažujem nad trenčínom, ale tam je to od nás asi 1,5 hodiny a mám bobky, že to nestihnem keď ma to chytí :D

mirip
14. mar 2012

@veroni87 ak smiem povedať svoj názor,
zazmluvniť lekára - ak k niektorému z nich aj chodíš ÁNO,
- ak chodíš k niektorému inému -NIE /neoplatí sa ti to z dôvodu že nepozná teba,tvoj zdrav.stav tak je to zbytočné ak ťa pred porodom bude vidieť prvýkrát/
EPI - na jednej strane je to super že nič necítiš na druhej Dr to velmi nemajú radi lebo vtedy necítiš nič ani kontrakcie a Dr ti musia povedať kedy máš tlačiť a kedy nie,navyše nemusí sa to stihnúť pichnúť
ja som nemala ani pri jednom a veľa báb tiež nie a dalo sa to vydržať,navyše ked zbadáš drobca ani na bolesť už nepomyslíš...../ja osobne by som radšej za peniaze,ktoré stojí EPI kúpila niečo pekné pre,bábo
😀 /
Jediné čo by som na tvojom mieste určite ÁNO spoločnosť manžela pri porode,to je na nezaplatenie 😵

To je však len moj názor ane musí s ním každý súhlasiť 🤐

veroni87
15. mar 2012

@mirip veď práve preto nad tým uvažujem, že k žiadnemu z nich nechodím ani ich len nepoznám tak či mám do toho investovať toľko peňazí, ale keďže sa k tomu nejako nemám tak to asi nechám tak. ale tú epidurálku skúsim vybaviť keby sa podarilo, pôjdem si porobiť tie vyšetrenia či čo k tomu treba. aj keď mi ju nestihnú dať alebo tam nebude anesteziológ, v tej chvíli keď budem rodiť s tým už nič neurobím, ale teraz dopredu aspoň budem mať lepší pocit, že keď to nebudem vedieť zniesť tak mi ju podajú 😀 normálne vám v dobrom závidím, že to už máte za sebou niektoré, to že ide človek do niečoho neznámeho vie trošku nahnať strach 😕 ale dúfam, že to dobre dopadne 🙂

ajsa
19. mar 2012

@veroni87 Ahoj, ja celkom nesúhlasím s mirip, že ak k niekomu nechodíš, tak nepozná tvoj zdrav. stav. Určite je lepšie, ak ťa vybraný lekár vidí aspoň 2-3x pred pôrodom a aspoň trochu ťa spozná, akoby ti mal prísť len k pôrodu a vidieť ťa prvý raz. Vtedy už naozaj nič neurobí, ak sa bude niečo diať, o čom by mohol vedieť. Ale je to len na tebe.

mirip
19. mar 2012

@ajsa to bol len moj názor nemusíš s ním súhlasiť áno niekotré ženy idú k dr skôr a zazmluvnia si ho k porodu a párkrát k nemu pred aj idú,no velká vačšina čo viem len zazmluvní a potom už ide len rodiť,vtedy sa vobec neoplatí mať zalpatiť

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

katik1
20. mar 2012

@lowike ahoj tak chcela by som poreferovať o mojej skúsenosti s EPINO, Takže 13. 3. sa nám narodil krásny chlapček s hmotnosťou 4000g a dlžkou 52 cm. Rodila som prirodzene a podotýkam s jedným stehom. Prijal ma doktor Kopka, jemu som vysvetlila, že som cvičila s EPINO, a že teda by som bola nerada, keby ma nastrihával preventívne, že by som to aj možno mohla zvládnuť bez nástrihu. Usmial sa a neviem čo si myslel, ale vyšiel mi v ústrety. Túto informáciu potom dalej podal doktori Braunovi, ktorí ma aj rodil. Bol jednoducho úžasný. Pohlad na neho je doslova upokojujúci. Opýtal sa ma že či nechcem nástrich, a ja som mu povedala, že len ak to bude nutné. Porodila som prirodzene a on povedal, že to bude asi bez šitia, ale že to musí ešte pozriet. Vyvalila som oči a bola som nesmierne šťastná. Nakoniec povedal, že mi tam dá pre istotu jeden steh, aj ked by ho tam ani nemusel dávať. S epino som bola nacvičená na obvod hlavičky 31cm a malý mal hlávku s obvodom 36 cm. No tak som tam bola pekná rarita. Chodili sa na mna pozerať, ako v zoo. 😀 Pýtali sa ma ako som to cvičila, s čím som to cvičila a tak... Jedná sestrička mi povedala, že o mne hovorí celé oddelenie, lebo prvorodičku, ktorá porodila 4kg dieťa s jedným stehom tam ešte nemali. Ked prišla na vizitu doktorka Hoesová, mi povedala, že tam už mala jednu mamičku s tou istou požiadavkou, ale že pri nej sa to nedalo, tak som si hned pomyslela že to budeš asi ty. Takže takáto je moja skúsenosť s epino... vrelo odporúčam. Sadla som si bez problémov hneď po 4 hodinách a na druhý den som behala ako fredka.

lowike
20. mar 2012

@katik1 no tak to blahoželám - ano, Hoesová hovorila o mne - moja dcérka mala 4kg a 51cm, ale bohužiaľ som mala nacvičených len 28cm, a hlavička bola 36cm, tak to nešlo :( - ale zase aj tak som mala vďaka Epi-nu super psychiku a veľmi dobre sa mi tlačilo, takže to na niečo bolo. Som veľmi rada, že ti vyšiel Braun v ústrety a že sa to všetko takto super podarilo 🙂

ktore
27. mar 2012

ahojte.robia v lv nejaky utv kde kontroluju vyvojovu chybu babetka?mam ist na amnio a neviem sa rozhodnut.v inych nemocniciach vraj urobia ultrazvuky na zistenie vyvojovej vady.

alyce
28. mar 2012

@ktore ahoj moja a preco mas ist na amnio? V Lv to robi doktor Neubauer, daj si ho do googlu a vyhodi ti na neho kontakt. On ma to 3D sono, takze budes asi dost platit.

lowike
29. mar 2012

@ktore no ja byť tebou,idem do BA k MUDr.Čunderlíkovi- je najlepší na Slovensku čo sa týka morfologického ultrazvuku a vývojových chýb - istota je guľomet (inak aj ja som tam bola, lebo som mala pravdepodobnosť downa 1:260, tak mi môj lekár odporučil ísť si to pre istotu preveriť...)

ktore
30. mar 2012

@alyce ahojo idem do nitri.tam ma znamu.tak dufam ze to poriadne pozru.inak idem aj k tomu neubauerovi,ten je akurat vedla mojej doktorky.som zvedava kolko budem platit.

akeber362007
30. mar 2012

Ja som rodila prvé v Leviciach doktor Braun vynikajúci ! a druhé som rodila v Banskej Štiavnici doktorka Bradova tiež vynikajúca ak môžem porovnať tak lepšia bola Štiavnica 🙂 🙂 rodila som oba spontánne v Štiavnici ma ani nenasrtihli ( niečím potreli ) tak som nemusela byť ani šitá no proste super 🙂 🙂

akeber362007
30. mar 2012

@veroni87 určite by som si zajednala Brauna 🙂

janine6623
30. mar 2012

@ktore vynikajuci lekár je vraj MUDr. Grochal - Femicare v Martine. Má špičkový ultrazvuk a najlepší odborník na slovensku aj v čechách

janine6623
30. mar 2012

Ja som rodila teraz v marci v Leviciach u MUDr. Brauna a u MUDr. Hoessovej, sice cisárskym rezom, ale bola som nadmieru spokojná. Boli veľmi milí aj počas celého pobytu v nemocnici a pravidelne sa o mna aj zaujímali počas celého pobytu v nemocnici. Čo sa týka ostatného personálu, tiež som bola spokojná, veľmi radi poradili aj pomohli so všetkým. Ani som nečakala, že budu takí zlatí. Či sestričky zo šestonedelia alebo aj destské sestričky.Ja možem len odporúčať a hlavne horemenovaných porodníkov.

dadikadodik
31. mar 2012

Je tu nejaka ,ktora mala zajednaneho Mudr.,Neubauera k porodu? Zalozila som na to temu, ale nikto sa mi neozyva a nechem verit,ze pri nom nikto nerodil 😎

ajsa
2. apr 2012

Ahojte baby, ja som rodila teraz v marci, službu mal Dr. Bátovský, bol skvelý! Kľudný, pôsobil mimoriadne upokojujúco, naozaj všetkým odporúčam!!

ankalv1
11. apr 2012

@janine6623 ahoj,nerodila si ty náhodoutak večer?lebo ja keď som bola po pôrode tak mi raz sestrička z novorodeneckého hovorila že nemáčas musí utekať na sálu lebo nejaká Braunova pacientka rodí cisárskym..

ankalv1
11. apr 2012

Ahojte,pridávam moju skúsenosť rodila som 18.3. zajednala som si Mančíka bolesti som síce mala strašné-išla som s vyvolávačkou ale celkový prístup doktora priebeh pôrodu a šitie to sa ani nedá porovnať s prvým pôrodom keď som schytala Poliaka..teraz super môžem primára len odporučiť každému..

ankalv1
11. apr 2012

@majka21 ahoj to prečo si tak veľa platila za pôrodníka?to si si ho normálne cez zmluvu zajednala či bokom?

mirip
11. apr 2012

@ankalv1 majka21 nepísala kolko vyjde zazmluvnenie porodníka ale že EPI vyjde 150e zazmluvnenie porodníka klasika 5tisíc čo je cca okolo168e ale niekto spomínal že už vyjde 6tisíc, či je to pravda neviem,nemám skúsenosť ja som rodila dávnejšie a už sa ani nechystám vobec

ankalv1
11. apr 2012

@mirip písala že platila 200e za pôrodníka

mirip
11. apr 2012

@ankalv1 tak už to asi fakt zmenili a platí sa ako som počula 6tisíc

pimpilla
11. apr 2012

Ahojte, ja som rodila 23.marca a pridávam moju skúsenost, rodila som u MuDr.Hessovej, ktorá bola neskutočne milá, úplne som bola jej prístupom očarená, síce moj porod trval necelú hodinku, ale všetcia na sále boli perfektný, na oddelení šestonedelia aj na novorodeneckom, skvelý personál, chválim, ochodtný hocikedy pomoct, setričky aj asistentky stále usmiate, jednoznačne odporúčam, keby som mala ešte raz rodit určite si vyberiem Levice 🙂

janine6623
11. apr 2012

@ankalv1 ahoj, tak,to som bola asi ja.ja som rodila cisarskym akutne 20.3.vecer a bola som braunova pacientka.lenze tym ze ja som musela 24h lezat som sa dostala na normalnu izbu az 21.3.vecer a ty si asi isla domov uz potom.inac by som ta bola spoznala v jedalni.

janine6623
11. apr 2012

@pimpilla jej pamatas si ma, my sme sa stretli na sestonedeli.zvykli sme obcas pokecat v jedalni.ja som mala aj ten problem s licnym nervom z prievanu a myslim ze aj navstevu sme raz mali v rovnakom case.

pimpilla
11. apr 2012

@janine6623 práve som ti písala do fotobloku, jasné hned som ta spoznala, ja som bola vo vedlajšej izbe, a ako sa máte, všetko v pohode? Laurika poslúcha?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre