Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

dadikadodik
24. júl 2012

@julianaka888 ja som sa ho hned po porode pytala, a on sa mi smial, ze sa mam zotavit a nerobit si s tym hlavu, ze mu peniaze kludne az potom ked pojdem domov z porodnice mozem doniest 😀 aj ked ma prisiel pozriet na izbu,tak som ho s tym otravovala 😀 poviem to takto , jemu vdacim za to, ze som skoro ako jedina vedela normalne sediet uz na druhy den, krasne ma zosil, aj teraz na kontrolke mi hovoril,ze ani nevidno ,ze som rodila, a to som mala dost vela stichov 🙂

julianaka888
24. júl 2012

@dadikadodik Tak sa mám na neho tešiť vravíš ??? 😀 Ty si prvorodička???

dadikadodik
24. júl 2012

@julianaka888 ano prvorodicka 🙂 on je v pohode, na vela ludi posobi namyslene, ale on to tak odeluje pracu a srandu, ked sa ho nieco pytas ohladne prace, tak je vazny, ale vie aj srandovat. ja som s nim spokojna, jedine to ma hnevalo, ze to nebolo ako som si predstavovala, nebol tam po cely cas, najprv len telefonoval bud mne alebo sestrickam ,ze ako to so mnou vyzera, ci sa uz otvaram..potom isiel v pondelok do prace a odtial odbiehal ku mne, a zatial sa o mna starali sestricky a doktorka co tam mala sluzbu...no dakujem pekne, tu by som nechcela ani za svet mat pri porode, zlomila na mne ihlu, a zadrbala mi,ze co ste cakali,ze porod neboli??? rakovina a porod su tie najhorsie bolesti, a to mi povedala, rano ked som este len zacinala ..akoze fakt to nemusela

julianaka888
24. júl 2012

Pre boha to ktorá jeblina ti tak pekne povedala??? No asi by som z tade rýchlo zdrhla,kebyže mi toto povie....ty kokos to je sila.No on rád telefonuje sa mi zdá,lebo pri našom 4 D-čku telefonoval pol hodinu 😀 Tak aj ty si sa isto obávala ako bude pôrod prebiehať že ? 🙂 Ja sa bojím,no zase veľmi nestresujem veľmi,ked viem že aj horšie rodili a cigánky každý mesiac rodia 😀

millada
24. júl 2012

@dadikadodik , aj ja mam dr. Neubauera gynekologa a rozmyslam, ze si ho zaplatim teraz. Pri prvom som si nedala nikoho, lebo v LV su vsetci pôrodnici fajn, mala som Matya. Ten bol super a tiez zasiva perfektne 🙂 Ale chcem teraz skusit zaplatit doktora, či to pojde lepšie a rychlejšie ako pri prvom... 😒
A to ktora doktorka taka "mila" bola??? 😠

dadikadodik
24. júl 2012

@julianaka888 neviem ako sa volala, Batovska tusim, ale ne som si ista 🙂 nestresuj ani neplanuj nic, babenko si to samo zariadi, mne drbli tolko vyvolavaciek a liekov, lebo som sa vobec neotvarala , ze sa ani necudujem mojmu krpcovi,ze nechcel ist von 😀
a odrodilo pri mne 9 zien pocas mojho porodu, z toho asi 3 ciganky a vsetky to mali za chvilocku za sebou, len ja som tam bola samotrpitel 😀 3 smeny sa pocas mna vystriedali, dokonca jedna sestricka zostala aj po sluzbe ,lebo zevraj toto chce vidiet,ze kedy uz porodim konecne 😀 a vydrzat to vydrzi kazda 🙂

dadikadodik
24. júl 2012

@millada tusim Batovska, lebo som videla na menovke, ze ma rovnake priezvisko ako taky mlady vychudnuty co tam behal Batovsky, neviem ci su manzelia alebo co 😀
ono ked mas uz druhy krat porod tak to pojde asi rychlejsie, a mozno to bude zbytocne si ho platit, lebo on fakt pride az na ten koniec 😀

julianaka888
24. júl 2012

@dadikadodik ale nerodila si s epiduralkou ked ta vyvolavali?? išla si po termíne do pôrodnice ?

millada
24. júl 2012

@dadikadodik , aj ja som prenasala a tyzden som lezala a čakala kedy to pride, tiez same vyvolavačky, injekcie, kvapky a nič... A potom nekonečny pôrod po vyvolaní tabletkou 😝 Ty si ako dlho rodila??? 😕

dadikadodik
24. júl 2012

@julianaka888 och epiduralku som si pytala ale kedze som nebola na pouceni ,tak som ju nemohla dostat, a uz som si ju aj dost neskoro pytala, 🙂 uz boli velke bolesti, ja som si potom od Neubauera pytala aj nastroje,ze ja si Šimonka vyberiem sama ....to ti proste vtedy napadne hocico,len aby to bolo za tebou 😀 😀 😀 😀 teraz sa na tom smejem 🙂 Termin som mala na 14.5. a 13.5 mi zacala pomalicky odtekat voda, isla som do nemocky, tam som bola celu tu nedelu 13-teho a nakoniec som porodila presne na datum porodu 14.5. o 18.45. 😀 aj to sme sa smiali s dokim, lebo on mi tvrdil,ze len 5 percent zien porodi presne v den terminu 😀

dadikadodik
24. júl 2012

@millada ja nieco podobne,az na to,ze som necakala tyzden 😀 ja som mala 3 flase oxotycinu podane , neviem co vselico ake kakacky mi pichali a dzgali do mna, a nic, zavreta na 7 zamkov, poslednu pol hodinu,ked uz stresovali,ze musia spravit cisarak, som sa zacala otvarat viac, a rodit 😀 a

marcella5
24. júl 2012

@julianaka888 ahoj, ja som rodila min.rok v septembri, isla som s kontrakciami do nemocnice, povedali mi, ze boli falosne-to bolo tyzden pred porodom, uz si ma tam nechali-vraj na pozorovanie. A potom som este o dalsi tyzden prenasala, zakazdym, ked mal primar sluzbu ma pozeral-neotvarala som sa vobec, davali mi aj tabletky a nic. A tak sa ma po tyzdni primar pri mojom zufalstve opytal, ci chcem cisarsky, lebo ze to vyzera na komplikacie, tak som mala sekciu nakoniec a nelutujem, lebo co som si vypocula od bab ktore sa neotvarali, co prezili-dakujem pekne. A jednu znamu nechali cakat dva tyzdne po termine, v noci zacala krvacat, museli nahle robit cisarsky, a povedali jej ze o pat 12 zachranili ju aj babo. Niekedy nechaju trpiet, ale ja som stale otravovala, a mala som aj velke babo, preto som uz nechcela cakat. Radsej skor, ako neskoro-podla mojho nazoru.

zora256
25. júl 2012

@julianaka888 Ahoj!
Tak to z bokmi nemá nič spoločné,lebo vnútri medzi stehnami sa majú rozchádzať kosti a nie hoe bočné,tak to Ti lekár bude vedieť povedať gynekológ ku ktorému chodíš,že či máš dosť široké panvové kosti tie spodné nie vrchné,vieš kde sa začínajú vnútorné stehná.A ani môj nechcel a ani nešiel k pôrodu,hoc som aj rada,lebo by asi nevyšiel odtiaľ vlasatý ale plešatý😀a zničený...Ale čo už neboj vydržíš,uvidíš a aspoň ťa nebude chcrbát bolieť z epidurálu 😉

zora256
25. júl 2012

@julianaka888
@dadikadodik Ahojte baby!Ja som mala Batovského a tiež dobre ma zašil už na druhý deň som behala a sedela,a tiež sa druhé prvorodičky čudovali,že akoto všetko tak zvládam po pôrode na druhý deň😀 A nemala som zaplateného a to ma mrzí dadikadodik že vám tak škaredo hovorila doktorka,ako vyzerala,ja tak viem že je len jedna doktorka,taká copatá maladá moletka trošku,ale mne sa zdala vpohode,až nato,že mi nevedela,krček nahmatať,že nakoľko som bola otvorená,keď ma po príjme vyšetrovala a druhá taká menšia asi len asistentka hmatala a tej sa zdalo že na 2-3cm,nuž a potom som špinila a aj bolesti začali ale len poslíčkovia od vtedy do pôrodu zo 12h kým mi plodovka odtiekla.Ale tak to asi závisí aj od toho akú majú náladu.A ak si rodila v septembri tak neviem či nie vtedy sa začínali ťažkosti z zdravotníctve a tými výpoveďami.

dadikadodik
25. júl 2012

@zora256 Ahoj 🙂 viem,ktoru myslis, tu moletku, ta sa vola Hoesova ..ta mala tiez sluzbu uz potom pri konci, neviem, ona mala tiez nejaku blbu naladu, furt hovorila ako ju boli brucho a ze kedy uz vypadne(kedy sa skonci sluzba) 😒 ale chapem,vsak aj oni su len ludia...
a tato co mi to povedala, neviem ,ja som videla,ze na menovke mala Batovska,ona potom odisla, skoncila sa jej smena..to ja som uz vtedy velmi nevnimala 😀

zora256
25. júl 2012

@dadikadodik Tak čo už,čo bolo,bolo,to sa neodstane a každý pôrod je iný a sú iné asistentky to je len náhoda,ak rodí jedna žena pri tých istých ľu´doch🙂

v_i_v_a
26. júl 2012

Baby moje.. píšete sem o doktoroch.. pritom vieme, ze p. Braun a p. Mancik, aj p. Poliak kedysi... beru neskutocne uplatky.. o com vas upovedomia aj sestricky.. takze kym nedate obalku s min. 200€.. nemate moc velku sancu a stretnete sa s dost odmeranymi ludmi.. Zial .. vsetko je o prachoch.. Dufam, ze ste tu aj take, ktore ste nedali ani korunu a dostalo sa vam pozornosti a starostlivosti, ake ste si zasluzili...Mna to este len caka... uvidime, ci v LV alebo inde..

marcella5
27. júl 2012

@v_i_v_a Ahoj, to mas pravdu, ze beru uplatky a velke. Ale ja som si povedala, ze nadam, kazda rodinka potrebuje v tej chvili peniazky na ine veci-hlavne pre babatko. A pristup kazdeho lekara bol perfektny, o sestrickach radsej pomlcim, ale doktori boli vsetci naozaj mili, teda okrem Neubauera, ten je mily len na svoje pacientky. So mnou jednal ako s handrou, vo vedlajsej izbe s cigankou ako s kralovnou!!! Ale vsetci ostatni boli fakt super, aj na rizikovom, aj potom na sestonedeli sa zaujimali. Ja ked som tam uz lezala na rizikovom vyse tyzdna, a videla som, ako to chodi, som sa rozhodla, ze teda dam aj ja nejake peniaze, ale nakoniec k tomu nedoslo. Ale pocula som fakt strasne cifry-vraj aj 1000eur za okamzitu sekciu 😕

v_i_v_a
27. júl 2012

Ahoj Macka, otras... ale chyba nas ludi, ktori sme ich na to naucili...Ja som tiez v zivote nedala nikomu ani korunu. Keby velmi chcem, tak dam ale len po akcii - ako podakovanie, nie pred.. Ale inak neplanujem dat ani korunu, ako si napisala, kazdy si rozmysli, kde a na co da v dnesnej dobe peniaze a zvlast pri takych malych platoch ake mame (ani 500 nie v cistom).. a to mam za sebou 2 vysky. Ale ved predsa existuje organizacia, kde anonymne nahlasis korupciu...len zrejme to nikto asi nechce riesit... Je mi z toho nanic a smutno... ze lekari, ktori by mali takto pomahat.. urobili z toho uplne obycajny obchod... Tak uvidim, ako ja dopadne.. ale este mam cas 🙂.. a dam vediet..

zora256
27. júl 2012

@v_i_v_a
@marcella5 Ahojte!
Tak mi je až smutno ako čítam,o daných lekároch,že berú úplatky,ja som si to predrokom nevšimla,že by tak jednali neplatila som nič a boli ku mne milí všetci najmä Báthovský ktorý ma odrodil a to vnoci od pol noci do rána bol somnou na sále a bol pozorný a aj po pôrode keď som sa sním stretla sa milo spitoval,ako sa mám a aj drobec,proste ja si nesťažujem,až nato,že je fakt,že primne rodila jedna z oteckom a tomu sa musel venovať,je pochopiteľné že ak niekto platí,že si zaslúži viac pozornosti,aby sa nič nestalo,ináč by nedostal asi nič,je to tak asi všade,len proste tie ženy to pokazili,ktoré začali podplácať lekárov,ináč by zrejme skaždou rovnako narábali lekári,ve´d ich platí štát,no nie?Teraz sa to už zrejmenezmení k opačnému,lebo každý chce len peniaze,a ten čo má veľ chce ešte viac a my čo ledva zarobíme čosi viac ako 300eu mesačne,tak si to odnesieme,lebo nemáme nato aby sme si odtrhli od úst a dali tým čo majú aj na dovolenky,a luxusné vozidlá,a obrovské vili:-/

marcella5
27. júl 2012

@zora256 ahoj, presne tak, uplne si to vystihla! Kto ma vela, chce stale viac a viac... Asi velmi rychlo zabudnu doktori na prisahu, ked im strkaju peniazky do vacku. Ja som na vlastne oci videla, ako doktor povedal starkej, ktora mu davala vajicka, ze auto na vajicka nejazdi!!!! Oni si uz dnes aj kludne vypytaju. Kam toto vsetko speje???

julianaka888
27. júl 2012

@dadikadodik tak to je teda super 🙂 a druhé nechystáte ešte ??? 😀

julianaka888
27. júl 2012

@marcella5
och......tento pôrod ma privedie do šialenstva 😀 už nech je to za mnou hlavne 🙂 dúfajme teda,že všetko prebehne v poriadku tak ako má 🙂

julianaka888
27. júl 2012

@zora256 Ved prežili aj horšie než som ja...a ako moja mamina vraví : ked cigánky môžu rodiť každý mesiac,tak sa nemám čoho obávať 😀

dadikadodik
27. júl 2012

@julianaka888 😀 ja nie 🙂 manzel ten byt aj hned prijal 😀 😀 ale casom mi strasne bude chybat ta krasna babatkovska vona ,ktoru teraz fetujem kazdy den 😀 presne ako tvoja mamina hovori, ked ciganky rodia ako na pase, a nic im neni 😎
kamoska v ordinacii stretla jednu, nas rocnik ,ze 26 rocna a tehotna s piatim deckom, tak ta to fakt len vyprdne a ide sa...vsak ked som bola ja v porodnici po porode na sestonedeli, tak dve z ciganok odisli, ze oni idu domov ,ze si pridu pre deti o 4 dni, tie su fakt vitalne ako hrom 😀 predpokladam,ze hned isli robit dalsie 😀 😀

zora256
27. júl 2012

@marcella5 Bohužiaľ najmä starých chorých ľudí okrádajú,a aj tak ich nechajú tak,ve´d si povedia sú už starý,a mladých neinformujú o lacnejších možnostiach liečby hneď to najdrahšie dajú a dobre že ich neprivedú na mizinu..Naozaj mi je ľúto,tých čestných a chudobných ľudí ako som i ja,by som nevedela vziať od nikoho ani cent do plusu,len tak a najmä ak viem pomôcť pomôžem i bez peňazí,pre dobrý pocit na duši,a tý lekári prisahali na to že budú pomáhať ako Ježiš liečil ľudí ich Vierou a nič zato nepítal,len aby vňom verili a všemohúceho.Čo už mi stým nič nenarobíme,ostáva nám len veriť,že vtú chvíľu tam bude stáť pri vás človek čestný a veriaci 😉
@julianaka888
@dadikadodik Ahojte!
Veru ke´d som ja rodila,tiež tak šli cigánky domov a nechali tam novorodencov,tak som počula od jednej že oni hne´d po pôrode musia mať sex,lebo že to je najlepší pre ich muov,nuž ja si to nechcem ani predstaviť po pôrode,nuž h---s☹Som bola rada,že sa viem o seba postarať a o drobca nieto mať z mužom niečo...A bábo by som si tam nenahala ani hodku nieto 4dni.Tomu sa vraví krkavčia mať.Predpokladám,že to mohla byť jedna ztých čo rodila keď ja,a možno každý rok rodí.Ja to jakživ zrejme nepochopím,ako je možné že oni toľko detí vedia vychovať a mi normálne nie,zrejme aj preto,že sme vzdelanejšie,a chcem svojim deťom len to najlepšie,a oni si majú len to najnutnejšie a hotovo,len si myslím,že to aj na duši tých detí vidno a psychike,že by boli radi boli ako né,ale nevedia,lebo nemajú príklad v živote,kto by ich to naučil...

mirip
27. júl 2012

@dadikadodik miláčik Bátovská je sestrička nie doktorka, jej muž je Gynekolog-porodník taký chudý a kučeravý tmavovlasý ona je len sestrička tmavé vlasy po plecia a okuliare, no LEN SESTRIČKA 😀
to ako dlho tam si závisí aj od porodnej asistentky tie behajú v takých tých ako v operačke veciach modré-zelené atd. ja som pr prvom celý deń trčala do noci tam a véééélmi pomaly mi tiekol oxitoc. ale pri druhom porode niečo porodná do oxitocynu napichla lebo som prišla do poradne a už odtekala plodová a tak niečo do oxitocynu napichla 2x a behom 2hodín som bola po porodea tá Bátovská má biele sestričkovské, mýlia si ju s Dr ale od Dr má veeeeeelmi daleko 😀 😀
@julianaka888 nič sa neboj zvládneš to ako každá a poviem ti teš sa že si prvorodička.....lebo ja som síce pri prvom trčala veeeeelmi dlho na porodnej ale ked mám porovnať tak pri prvom to bolo lepšie lebo nevieš čo ťa čaká a pri druhom ked už vieš máš depky práve z toho že vieš čo bude nasledovať😉

a čo sa týka bolesti, tá pri porde má jednu výhodu všetko to hned prejde ked sa baby narodí......žiadna bolesť nie je až na to šitie ale ked máš dobrého dr a kecáte o všličom možnom a popri sleduješ drobca ti je to 3-5 že ťa šijú

dadikadodik
28. júl 2012

@mirip no vdaka bohu,ze nie je doktorka 😀 😀 ale chovala sa tak, ja by som bola odprisahala,ze tam komandovala vsetkych okolo ako keby bola doktorka 🙂
vsak taka modrina co mi ostala , co sa mi snazila narvat ihlu, a potom kuka na nu, ze jaaaaaaaaj, vsak sa zlomila, a potom,ze preco nejde do ruky 😖 brrrr..
ja som mala chaos z toho, ze kto je kto, vsak aj tu pomocnicku co tam pobehovala som volala doktorka, ale ja som bola v takej letargii,ze keby tam prisla aj teta bufetarka ,tak ju oslovim ako doktorku 😀

dadikadodik
28. júl 2012

@zora256 toto som aj ja poculla,ze pre jednu prisiel jej muz,a hovoril,ze ked nepojde domov(sulozit) tak sa nemusi ani vracat domov, alebo ze si najde inu 😕 fuhhha, tazka etnika 😨
a presne ako pises, tiez som premyslala,ako je mozne, ze vychovaju tie decka, vsak aj to malinke potrebuje plienky , utierky obllecko,..ved to su strasne peniazky, a my mame co robit aby sa to zvladlo ...a to je len finnancna stranka, o tej nejakej duchovnej a vychovnej nemoze byt ani reci asi 😔

marcella5
28. júl 2012

@dadikadodik to sa cudujem, ze ta Batovska bola taka tava, lebo dr. Batovsky je super, asi ho aj doma komaduje 🙂 veru, cigane to je ina kapitola, ked som ja rodila, bola tam jedna co uz mala 3 sekciu, a bolo jej jedno, ci bude s nou nieco alebo s dietatom. Hlavne, ze budu nejake peniaze nazvys od statu!!! Hoci ja nechapem ako dokazu z toho prezit! Naozaj my mame co robit, aby sme to financne zvladli, a to sa nemame najhorsie. Idem raz k doktorke s malym, a 30eur bum tam necham aj v lekarni, ked ma nejaky problem. A nikto sa ma neopyta, z coho to zaplaim, proste musis mat na to. A oni maju vsade ulavy, vyhody... Je mi z toho na grc, banda 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre