Pôrodnica v Leviciach. Máte skúsenosti?

nattie
22. jan 2008

Ahojte maminky a buduce maminky 😉
velmi by ma zaujimali vase osobne skusenosti - ci uz pozitivne alebo negativne ktore mate o tejto porodnici a tiez referencie z pocutia 😉

...nakolko sa mi termin porodu blizi a tuto porodnicu mam z domu najblizsie uvazujem, ze babatko prinesiem domov prave z Levic 😵

janine6623
19. mar 2014

@adrika0 viem ze do dvoch rokov od cisarskeho je dalsi cisarsky isty.ja som nemala ziadny problem a aj tak robili automaticky cisarsky.v lv vraj robievaju uz potom vzdy po prvom.

hadassah
19. mar 2014

@pites dobrý večer, čítala som Váš príspevok, neboli ste v NR v polovici augusta? Mám pocit, že na JIS-ke sme sa pár krát stretli. Ja som tam išla z LV s predčasným pôrodom.

pites
19. mar 2014

Zdravim,ano bola som,od 17. 8.v Nr... S Esterkou?🙂

paca1994
26. mar 2014

Ahojte, ja by som sa chcela opýtat, ze ci niekoho odrodila aj pani doktorka Ďurovska? Velmi by ma zaujimal vas nazor na nu, pretoze som uz o nej pocula dost toho a teda nie vsetko bolo nejak prijemne pocuvat a preto sa pytam aj tu Dakujem
😉

zuzik83
31. mar 2014

@paca1994 Ahoj tak ja som rodila svojho prveho syna u dr.Ďurovskej. Ako konkretne nejaky problem som s nou nemala, ale zošitá som bola hrozne, nevedela som sediet riadne este ani mesiac po porode a kedze som bola prvorodička, nevedela som riadne tlačit, tak mi malého chcela vytiahnuť kliešťami. Čomu našťastie sestričky zabránili a zatlačili mi na brucho. To jej oni samé navrhli, ona už mala kliešte v rukách, ktovie ako by to bolo dopadlo, keby......

daniela1983
14. apr 2014

ahoj holky zaujima ma ci sa da v leviciach rodit prirodzene. teda bez nastrihu, bez urychlovania, v inej polohe ako klasicka a bez skakania na brucho a ako je to tam s bondingom. da sa dohodnut, aby dali nahe dieta na nahu matku a nechali tam tak dve hodiny a az potom vazili, merali, vysetrovali a pripadne kupali. diky

lowike
15. apr 2014

@daniela1983 obavam sa, že nič z toho...aspoň nie v takom rozsahu, ako píšeš (tzn. dieťa ti priložia nahé, ale len na chvíľku a istotne nie na celé 2 hod....)

daniela1983
15. apr 2014

@lowike diky za odpoved. no to je teda blbe. na druhu stranu ak by clovek na tom trval? je to moje dieta tak ho predsa nemozu nikam odniest bez mojho suhlasu. pytam sa preto lebo kamoska byva blizko levic tak ze co by ju tam cakalo. zaital mam pocit ze tieto poziadavky nikde na slovensku nerespektuju.

lowike
15. apr 2014

@daniela1983 dieťa na chvíľku priložia, potom oblečú, odvážia a donesú, ale už oblečené...nech teda ide don Banskej Štiavnice, tam jej vyhovejú ...

daniela1983
15. apr 2014

@lowike no zrejme s Banskej, hoci aj tam som pocula ze nerespektuju vsetko. je to fakt skoda,ze sem este nedorazil normalny pristup do porodnic :( len rutina a traumatizovanie matiek a deti :(

lowike
16. apr 2014

@daniela1983 na druhej strane sa musím LV pôrodnice zastať - áno, pôrody sa riešia štandardne s nástrihom, po ležiačky, atď., ale personál je veľmi milý, profesionálny a ľudský zároveň a tak vôbec nemám pocit, že by tam boli matky traumatizované a chystám sa tam rodiť znova ...

daniela1983
16. apr 2014

@lowike to je samozrejme vec nazoru, mna by to traumatizovalo keby ma donutili k niecomu co povazujem za zbytocne, pripadne skodlive. nastrih je zybtocny a v mnohych pripadoch skodlivy. rodenie na chrbte je tiez nelgicke az skodlive. a nehovoriac o tom, ze pokial sa deti standartne oddeluju od matiek tak minimalne tie deti su traumatizovane.

sweetangel20
16. apr 2014

@daniela1983 rodila som tam a nemám pocit že by sme ja alebo môj syn boli nejakým spôsobom traumatizovaní. Som spokojná s tým, ako sa ku nám správali. Teraz je boom rodiť ako chce žena, samé pôrodné plány a podobné, nehnevajte sa,pre mňa hlúposti. Možno niektoré veci považujete za zbytočné počas pôrodu, ale vy nie ste lekárky .

daniela1983
16. apr 2014

@sweetangel20 no vdaka tym porodnym planom a predstave ako chce zena rodit ma sancu porodit tak aby to bol pre nu vynimocny zazitok. nie som lekarka, ale odborne clenaky a knihy si precitat dokazem. a ked sa v nich jasne uvadza ze nastrih a poloha na chrbte a ine praktiky take bezne v porodniciach su nezmysel, tak nemam dovod odbornej literature neverit. to nemusim byt doktor aby som vedela ze rodit na chrbte je najvacsi nezmysel. miera nastrihov v niektorych krajinach je5%. na slovensku u provorodiciek okolo 90% to mi chcete povedat ze mame ine telo? co snad zena nei je schopna porodi bez doktora? 95% porodov je fyziologickych a nie su potrebne zasahy. ale je to naozaj tak ze 95%zien porodi prirodzene??? tazko. a to ze ak je dieta od matky oddelene ze ho to traumatizuje, to nemusite mat pocit, to je skratka pychologicky fakt

daniela1983
16. apr 2014

pokial je porod fyziologicky tak nevidim dovod preco by zena nemohla rodit podla svojich predstav. ved je to zena kto rodi a nie doktor. jej pocity su dolezite, ona predsa vie ako porodit dieta

veronika0
16. apr 2014

@daniela1983 nic v zlom ale ja tiez nesuhlasim.. akoze ja som tam rodila 2x, bola som spokojna.. Po 1 ja si myslim ze nastrih je normalna vec a nieje na tom nic hrozne, dalsia vec ze zene sestricky tlacia brucho (NIE VZDY) to len pomoze, tiez to neboli, a aby dieta dali matke najprv na 2 hodiny hole az potom ho vysetrili to je podla mna dost nezodpovedne, si myslim ze dieta maju ukazat, vysetrit ci je zdrave a vsetko je ok (A TO JE PRVORADE) umyt az potom dat mame.. a zeby to decko traumatizovalo To mi pride smiesne, ved to decko ani netusi kde je sever a nie ze by malo traumu.... a ked beru na niekolko hodin po porode dieta od matky... ja sa niekedy pozastavujem nad tym ako niekto moze radsej verit kniham ako doktorovi ktory vie co ma robit..

daniela1983
16. apr 2014

@veronika0 1. na nastrihu nie je nic normalne!!!
2. zakladne zivotne funkcie sa daju vysetrit na mame. doktorka prisla jemne odhrnula decku popocuvala maleho a ticho odisla. aby zistili ci dobre dycha a bije mu srdce na to ho nepotrebuju niekolko minut natahovat na stole ako zabu. 3. nevidim dovod aby sa dieta kupalo. dieta od plodovej vody neuveritelne vonia. no ale kto zial tu monost nemal tak to nevie a ani nepochopi, ze to je najkrajsia vona na svete a skoda ze na babatku neostava navzdy 🙂 ale aspon tych 24 hodin som si ju vychutnala.
4. ano dieta je traumatiovane a kludne tomu verit nemusite ale je to tak. porod je pre dietata tak ci tak sok. a teda nedokazala by som svoje dietata nechat niekde lezat na novorodeneckom a nechat ho tam plakat. kedysi ked zeny porodili tiez dieta niekde odlozili??? dieta nepozna nic ine iba mamu a jej vonu a ked o to zrazu pride na niekolko hodin je to pre neho desne. a prave preto ze dieta nechape ze to raz pominie a daju ho k mame. no ale kto nechce nepochopi.

daniela1983
16. apr 2014

odporucam nieco si precitat o bondingu 🙂

veronika0
16. apr 2014

@daniela1983 no tak ja som z tych komu to neprekazalo... mala som deti 2hod pri sebe v postielke, potom mi ich zobrali a dali na druhy den a nemala som s tym problem. Bola som rada ze po porode si aspon prvu noc trochu oddychnem.. a nech si mysli kto co chce o mne.. a ked som bola na novorodeneckom kde boli deti ulozene v postielkach cusali, boli kludne a spali... takze to je moj nazor... a citat si uz nemusim lebo uz deti neplanujem 🙂

isabellaa
16. apr 2014

@veronika0 oddýchnuť si si potrebovala asi preto, lebo si mala Nastrih a nie prirodzený pôrod
@daniela1983 🙂 plne s tebou súhlasím

veronika0
16. apr 2014

@isabellaa urcite nie 😉

daniela1983
16. apr 2014

@isabellaa tiez si myslim ze zeny su unavene po medicinskych porodoch. pretoze pri prirodzenom porode ma zena obrovske mnozstvo energie. ja som osobne potom pospala asi 4 hodiny a dalsie dni som spala maximalne po tri hodky v noci aj to s prestavkami a bola som ako zajacik duracell :D

daniela1983
16. apr 2014
veronika0
16. apr 2014

@daniela1983 ale mna nezaujimaju nejake clanky z internetu.. ked sa niekomu protivia medicinske zakroky tak nech si rodia doma.. mne je to uplne jedno.. a trochu by som pouvazovala ci zeny su unavene po nastrihu alebo po tom ako su v bolestiach 5 hodin a viac... 😒

daniela1983
16. apr 2014

@veronika0 rodila som 17 hodin natvrdo a predtym sa to rozbiehalo dva dni. viem co je to dlhy a narocny porod s komplikaciami a hroziacim cisarom. neviem preco by zeny ktore chcu prodit prirodzene nemohli dostat v nemocnici co potrebuju. to nie je len o internete, tych niekolko odbornych knih co som k tomu citala ti nemam ako postat tak aspon net. a okrem toho mi to potvrdila aj zena, ktora absolvovala desiatky porodov a iba pri jednom jedinom bol nastrih nevyhnutny....dobre citas, pri jedinom!

veronika_april
16. apr 2014

@daniela1983 Rodila som minule leto v Leviciach, deticky sa po porode urcite neumyvaju, len ich poutieraju, ak su od krvi. Mala bolo odo mna na meranie len minutku a bola hned blizko mna, potom su s mamickou 2 hodiny na porodnej sale, sice vedla v postielke, ale myslim, ze keby o to poprosila, tak by jej dietatko dali, dokonca ich aj prilozia k prsniku. Mozno by bolo prirodzenejsie rodit v inej polohe, ako po leziacky, ale to by musel byt ten gynekolog (alebo sestra) v jame ako automechanik. Mne nastrih robili, za co som vdacna, lebo som mala strasne problemy s hemeroidmi a keby som sa bola roztrhla, tak si to neviem predstavit. Co sa tlacenia na brucho tyka... ja som sa toho bala, ale poviem pravdu, ze ked mi nakoniec sestricka pomohla (ani som o tom nevedela), tak som jej bola vdacna, ze mala je na svete.

daniela1983
16. apr 2014

@veronika_april no prave mna zaujima ci by hned babatko dali nahe na mamu a nechali tak dve hodky aby sa krasne prisalo a tulilo sa. prve dve hodiny su najdolezitejsie co sa tohto tyka. musel by byt ako automechanik v jame?? no a co! nejde snad o tu matku? ona moze byt nastrihnuta, jej sa moze tlacit na brucho? nic z toho by nebolo treba keby matka rodila v normalnej polohe. lenze to je presne to, aby sa chudacik pan doktor nemusel ohnut. ja som rodila na porodne stolicke, porodna asistentka sedela na zemi, chytila maleho a podala mi ho. tlacila som mozno 10 minut. a myslim ze aj keby som tlacila pol hodinu tak sestricke to vadit nebude. uplne v pohode si tam sedela na zemi a nemala som pocit ze by bola z toho frustrovana. doktorovi ani sestricke to nic neurobi, ale veru nastrihnuta, zasitka mama, ktorej tlacia na brucho kde mozu velmi vazne ohrozit dieta aj ju...to mi pride..no sila skratka... navyse tlacenie na brucho moze robit iba velmi skuseny doktor a iba vo vynimocnych pripadoch. a ako tak citam aj tu na fore tak to bezne robia sestricky a dokonca nie ze jemne na brucho tlacia ale nan skacu tak ze mamy maju modriny! je zazrak ked sa dietatu aj matke nieco vazne nestane. je to velmi velmi rizikove. a to ze sa to bezne pouziva je desne. a pritom by stacil taky detail ako dat matku do prirodzenejsej polohy. no lenze co ak by sa sestricka alebo doktor museli ohnut... 🙄

lowike
17. apr 2014

@daniela1983 a preco to vlastne riesis ty za svoju kamaratku? ma aj ona naozaj take poziadavky ako ty, alebo to len iniciativne riesis za nu, lebo mas dobre babo, ktore ti to casovo umoznuje?
lebo ak ma take poziadavky, nech ide do stiavnice a nad LV neuvazuje a hotovo ....

daniela1983
17. apr 2014

@lowike riesim to, lebo mi zalezi na tom aby mala dobry porod. a navyse ona nie je registrovana na konikovi a tiez s compom ma nejake problemy. neviem, nezda sa ti nieco na tom, ze niekto chce, aby jeho kamaratka prezila krasny porod? inak pre mna je to pomerne zaujimave aj z toho pohladu ked zistujem nazory holiek na porod a porodnice. no a uprimne, kedze vacsinovy nazor je taky ze sa na 100% veri dokotorom a o negativach medicinskych praktik takmer nie je povedomie a vedomosti, tak sa nedivim ze lekari idu v zabehnutych kolajach a absolutne ich netankuju moderne trendy v porodnictve. naco aj ked pacientky su spokojne a nechaj si so sebou robit hocico. nechaju ohrozovat seba a svoje deti. uprimne nechapem to, hlavne nie v dnesnej dobe ked sa da nastudovat dostatok odbornej literatury aby si clovek urobil obraz. neviem ako si to mam vysvetlil. je to slepa dovera v lekarov? alebo nedovera v seba ako zenu a v prirodu, ze dokazem porodit? alebo je to nezaujem? alebo je to len ten tren dnesnej doby ze chceme mat vstko narocne rychlo a lahko za sebou, tak prepanajana nech mi len pan doktor cosi pichne a nech mi to urychli a nech mi pomoze z trapenia, lebo ja to chcem mat za sebou. a ci je to dobre pre moje telo a pre dieta? no nech, hlavne ze ja si skratim bolest. fakt ma zaujima co je dovod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre